Korzystam z TB na Symbianie dosyc duzo i dziala stabilnie. Zatwierdzilem zezwolenia dla TB i juz o nic nie pyta. Moze czegos nie zrobiles jeszcze...? TB jest... dziwny. Na zmiane fascynuje i wkurza, ale wiecej daje powodow do radosci Niestety meczace jest podczytywanie obrazkow do skrzynek - jeszcze sie do tej filozofii nie przekonalem i w tym wzgledzie SmartGPX jest na pierwszym miejscuMosh pisze:na szczęście w TMJ nie trzeba tak jak w trekbuddy potwierdzać praktycznie non stop .
...Mimo tych niedogodności i tak zestaw TMJ + SGPX wydaje mi się ciekawszy niż Trek ( który zresztą na symbianie w 6630 mi się wiesza
TMJ a geocaching
Moderator: Moderatorzy
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
- Hern
- Forumator
- Posty: 1022
- Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
Ano. Wystarczyłoby zrobić na stronie taki sam mechanizm jak dla plików WPT (które tez można łykać do TMJ, ale to nie to ...). Można też zewnętrznym konwerterem, ale ja nie mam pojęcia jaka jest zależność pomiędzy id skrzynki a jej pozycją w BF :-/coza pisze:Jakie byłoby to piękne. Co prawda powoli dochodzę do perfekcji w przełączaniu się z jednego na drugie ale to nie to samo co zaproponowałeśHern pisze:A gdyby tak .... przerobić pliki LOC aby zawierały ścieżkę do BF ? Wtedy mamy wszystko - TMJ wywołujący skrzynkę z BF off line
- Hern
- Forumator
- Posty: 1022
- Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
No to guzik. Bez filipsa nie da się przerobić tych linków :-/Bas pisze:Na poczatku bylo tak, ze ID skrzynki przekladalo sie na nazwe skrzynki w HEX, ale od tego czasu zdarzyly sie dwa uskoki i juz od dawna mamy przesuniecie miedzy tymi wartosciami.
Sprawdziłem na swojej ostatniej. ID od hex różnią się o 2. czy wiadomo kiedy nastąpiły przesunięcia ?
- shchenka
- Moderator
- Posty: 4284
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
- Kontakt:
jakby ktoś nie zauwazył, to zwracam uwagę, że TMJ właśnie zamieniło się z freeware w shareware.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=972][img]http://www.opencaching.pl/statpics/972.jpg[/img][/url][img]http://geokrety.org/statpics/29.png[/img][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Opencaching+rulez&uid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7[/img][/url]
- Hern
- Forumator
- Posty: 1022
- Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
Właśnie pobawiłem się najnowszą wersją v0.6.9 i jestem pod DUŻYM wrażeniem. Szczególnie map wektorowych i dostępnych POI "z buta". Uważam, że te marne 77 zł na rok to naprawdę nie jest dużo za to co już jest i jak działa.
PS:
Znowu ciut poczytałem i już wiem jak zmusić TMJ do uśredniania pomiarów. Baaaardzo przydatne przy zakładaniu skrzynki
PS:
Znowu ciut poczytałem i już wiem jak zmusić TMJ do uśredniania pomiarów. Baaaardzo przydatne przy zakładaniu skrzynki
- hipul
- Forumator
- Posty: 780
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 2 razy
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
Moze masz te nowa wersje? Tam jest ograniczenie do 15 waypointow z tego co widze wiec nietrudno je przekroczyc. Jako, ze sie TMJ "uplatnil" ja przerzucam sie na trekbuddy.Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Mi się TMJ wywala jak chcę:
a) ręcznie wprowadzić współrzędne waypointa
b) zapisać obecną pozycję jako waypointa
- Hern
- Forumator
- Posty: 1022
- Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
No cóz, jest taka funkcja która jak jest aktywna to po zatrzymaniu traka "na przerwę" zaczyna uśredniać wskazania GPS. Ładnie to widać na mapie w postaci krzyżyka i liczby pomiarów wchodzących do uśredniania.mushin pisze:Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Mi się TMJ wywala jak chcę:Hern pisze:Znowu ciut poczytałem i już wiem jak zmusić TMJ do uśredniania pomiarów. Baaaardzo przydatne przy zakładaniu skrzynki
a) ręcznie wprowadzić współrzędne waypointa
b) zapisać obecną pozycję jako waypointa
a,b:
A może coś nie tak z prawami zapisu, aplikacja kłóci się z systemem ?
Warto w tej sprawie zadać pytanie na forum TMJ.
Jeśli to starsza wersja mogą być kłopoty ze względu na niekompatybilność obu części TMJ (bo to tak naprawdę dość usamodzielniony program korzystający z bazy i funkcji na stronie TMJ, jeśli mu się na to pozwoli a naprawdę warto.
A może po prostu instalujesz jednak złą wersję na swój telefon ?
PS:
Co do aktualnie już płatnej wersji: czy naprawdę ok 77 zł za to co daje TMJ stanowi duży problem ?
- hipul
- Forumator
- Posty: 780
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 2 razy
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
77zl / rok zapomniales dodac :].Hern pisze:czy naprawdę ok 77 zł za to co daje TMJ stanowi duży problem
Ja juz mam kupiona GPMape i do tego darmowe UMP i nie widze jakos kompletnie sensu w placeniu po raz kolejny za to samo czy tez prawie za to samo. Owszem, oba powyzsze mam w 60tce ale tez jak sie wybieram gdzies dalej to wlasnie z 60tka. A telefonu uzywam tylko z doskoku, np. jak z pracy wracam. Wiec nie bede placil chocby to bylo i 10zl skoro taki trekbuddy jest za darmo. Moze jestem skapy a moze oszczedny .
ed:
A co takiego ma TMJ czego nie ma Trekbuddy ze warto za to zaplacic 77zl rocznie?
Mapy wektorowe mnie nie interesuja z ww. wzgledow. Tym bardziej, ze jeszcze je trzeba sciagac na telefon przez internet i placic jeszcze dodatkowo za polaczenie.
-
- Bywalec
- Posty: 71
- Rejestracja: środa 24 czerwca 2009, 01:11
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 0
Panowie mały problem, dostałem od Shchenki dzisiaj plik z gpxami z GC.com otworzyłem go w GSAKU i dałem export to WPT ( ctrl + e ) odznaczyłem opcje automatycznego ladowania plikow do OziE bo go nie posiadam, powstał plik .wpt. Jednak po zaladowaniu bazy do TMJ ładuje tylko skrzynke w momencie eksportu podświetlona na niebiesko, plik zajmuje 98 Kb ( 450 keszy ) i jak odpalam go w programie POIConverter to widzi wszystkie skrzynki.
Czy to ograniczenie GSAKA ? TMJ ? jakiś standardowy problem czy mam coś zwalone ? A może poprostu jest gdzieś opcja Select ALL w GSAKU dzięki której wyeksportuje mi wszystko ?
Edit:
Dodam, że bazy w wpt i loc z Oc.pl czyta bez zarzutu
Edit2 : Sprawdziłem w trekbuddy i widzi poszczególne skrzynki tylko TMJ ma problem jak ktoś chętny przetestować http://www.sendspace.pl/file/aa983093be1b224aad66127 tu jest plik .wpt
Czy to ograniczenie GSAKA ? TMJ ? jakiś standardowy problem czy mam coś zwalone ? A może poprostu jest gdzieś opcja Select ALL w GSAKU dzięki której wyeksportuje mi wszystko ?
Edit:
Dodam, że bazy w wpt i loc z Oc.pl czyta bez zarzutu
Edit2 : Sprawdziłem w trekbuddy i widzi poszczególne skrzynki tylko TMJ ma problem jak ktoś chętny przetestować http://www.sendspace.pl/file/aa983093be1b224aad66127 tu jest plik .wpt