Wśród wielu telefonów jakie dostępne są na naszym rynku moją uwagę zwróciły te dwa modele ze względu na i predyspozycje do pracy w ciężkich warunkach terenowych.
Generalnie i starszy b2700 i nowość z początku tego roku jaką jest 2100 jest wstrząso, pyło, bryzgoszczelny a 2100 nawet wodoodporny w warunkach 0,5h na głębokości 1m.
2700 jest bogatszy pod względem funkcjonalności i możliwości ( większa rozdzielczość wyświetlacza, 3G oraz wodotryski jak krokomierz i wysokościomierz) po szczegółowe dane wysyłam na stronę producenta.
Posiadam też starszą nokię E50 która w zasadzie spełnia moje oczekiwania ale nie jest odporna ( kilka upadków co prawda przeżyła ale wodowania pewnie by nie przetrwała).
Żeby nie przynudzać przejdę do meritum, na noki chodzi wszystko ( albo większość ) a na samsungach na razie nic.
Chwilowo mam oba modele i np. próby zainstalowania TMJ spełzły na niczym a baza Filipsa chodzi tylko na tym starszym czyli 2700 choć bez wyświetlania obrazów mimo, że są w bazie ( dostaję komunikat po kliknięciu na zdjęcie , że "błędny adres URL" )
Szukam więc softu który zadziała na Javie w wydaniu samsunga

Pozdrawiam i czekam na porady w każdym względzie tego tematu, jak zainstalować i co , co może być przyczyną że soft nie wchodzi, a może znacie jakieś fajne modele telefonów na których to wszystko co nam niezbędne działa a do tego są odporne na ciężkie warunki.
Arek SQ6XL