Virtuale do niczego - kolejna runda

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
fck
Wyjadacz
Posty: 337
Rejestracja: środa 23 kwietnia 2008, 22:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: fck »

oraz np. o wszystkich NA których ktoś postawi tradycyjną (pomysł brasia bardzo fajny)
Obawiam się, że istnieje możliwość powstania pewnej grupy geokeszerów, którzy notorycznie z braku pomysłu zakładaliby swoje skrzynki na miejscu virtuali, korzystając z już "odkrytej" miejscówki. Niby dobrze, bo będzie tradycyjna, ale mogłoby to rozpocząć nowe wojny i wojenki.

Spider, Wirtualowiczom mówisz weg, zróbcie/znajdźcie sobie nowy serwis. Pomimo wprowadzenia reviewera/reviewerów byłbym skłonny jeszcze do jednego "ustępstwa". A co gdyby skrzynki wirtualne wyłączyć z domyślnych statystyk (także tych pokazywanych w obrazkach - ew. do tego stworzyć osobną, tylko wirtulną), zaś mapę keszy domyślnie odfiltrować z wirtuali? Wyglądałoby to niemal jak dwa serwsy, jednak pozostające na jednym serwerze, pod jednym adresem, logine, hasłem, etc. Dla mnie wymuszenie rejestracji i logowania na xx serwisach doprowadza tylko do stopniowego osiwienia...
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Spider pisze: Tak więc:
Skrzynkom wirtualnym mówię stanowczo NIE
To wykasuj swoje 30 zaliczeń wirtuali, tak na znak protestu :lol:
Soolash:
soolash pisze:YES! YES! YES!
to może Ty też skasujesz swoje 80 znalezionych i 2 założone?
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Proponuje nie robic krucjaty wobez wirtuali, ktore JUZ w serwisie sa. Kto mialby je skasowac i na jakiej zasadzie? Wg widzimisie? Glosowanie? Zrobimy policje skrzynkowa? Wiecie ile bedzie niezadowolenia? Ile przy tej okazji bedzie powodow do zawisci, klotni, problemow na forum... ? Po co NAM to? Zastepowac skrzynki tradycyjnymi? To tez nie jest w porzadku. Skasujemy komus skrzynke, bo jest wirtualna, a obok powstanie moze smiec w pudelku po jogurcie?

Proponuje zostawic te wirtuale, ktore juz sa. Wystarczy, ze nowe nie beda rejestrowane lub ich powstawanie bedzie limitowane. Osobiscie nie mialbym nic przeciwko temu, gdy nie bylo juz mozliwosci powstania nowych wirtuali, ale limity tez nie wygladaja zle ;)
Awatar użytkownika
fck
Wyjadacz
Posty: 337
Rejestracja: środa 23 kwietnia 2008, 22:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: fck »

Spider pisze: fck, takie skrzynki można wyłączyć ze statystyk ale po co? Ja nie korzystam w ogóle ze statystyk.
Są jednak tacy, dla których owe statystyki to chociażby jakiś punkt odniesienia. Ponadto, byłby to taki symbol wydzielenia wirtuali. Coś jak - przesadzając w porównywaniu - wspólne rozbrajanie Muru Berlińskiego.
ObrazekObrazekObrazek
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

Widzę znamiona nadchodzącego kompromisu... Ostatnie posty zaczyna się całkiem nieźle czytać, co mnie naprawdę cieszy. Ja mam propozycję, prośbę, żart, zagadkę ;) - jeżeli miałoby dojść do pewnych ograniczeń dotyczących skrzynek wirtualnych, to sugeruję, by nie działać wstecz. Jeśli ktoś coś znalazł, to nie wywalajmy tego ze statystyki. Jeśli ktoś utworzył wirtuala, to niech ten wirtual istnieje. Z drugiej strony podejmijmy kroki na przyszłość - bez zmieniania "przeszłości" - na przykład jeden z dwóch:

1. Ograniczenie zakładania skrzynek wirtualnych do 10% całości założonych aktywnych skrzynek użytkownika
2. Rezygnacja z możliwości zakładania takowych w ogóle. Ale zakładania - nie istnienia.

Osobiście optuję za drugą opcją, uważam jednocześnie, że jakieś działanie powinniśmy podjąć...
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: coza »

trojmiasto pisze:1. Ograniczenie zakładania skrzynek wirtualnych do 10% całości założonych aktywnych skrzynek użytkownika
2. Rezygnacja z możliwości zakładania takowych w ogóle. Ale zakładania - nie istnienia.
W ramach kompromisu obie opcje są do przyjęcia ze wskazaniem na drugą.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
Awatar użytkownika
fck
Wyjadacz
Posty: 337
Rejestracja: środa 23 kwietnia 2008, 22:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: fck »

Ja zaś, jako że nie optuję za całkowitym zablokowaniem wirtuali przychylam się do pierwszej opcji. Po wydzieleniu wirtuali możnaby ustalić limit na 10-15%. Dodatkowo zaś zachowując wcześniejsze zabiegi, o których pisałem. Ów limit zachęcałby do zakładania skrzynek tradycyjnych, zaś po wydzieleniu wirtuali nie nadszedłby potop założeń "bo wydzielone to sie nie liczy a nie chce mi się szukać wodoszczelnego pudełka za grosze lub (tu wstawić inny powód wedle uznania)."
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

@Bas: odniosę się do twojego postu: zostawienie "śmieciowych wirtuali" które już są , przy ograniczeniu zakładania nowych jest jawną niesprawiedliwością. Policja skrzynkowa była by jednak lepsza, a jeśli poczytasz dokładnie poprzednie posty to znajdziesz tam info o jakich skrzynkach mówiłem, ale przypomne: o gniotach o których i tak jest gorąco na Forum, poza tym, działania RR jako reviewera nie polegały by na bezwzględnym kasowaniu... było by podobnie jak ze skrzynkami zgłoszonymi... gdy właściciel poprawi niedoroba skrzynka zostaje... poza tym to tylko propozycja, należy wypracować jakiś sposób i tyle... jedne sposoby zaproponowane tutaj mi się podobają, inne nie, jak każdemu pewnie.
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Policja skrzynkowa... nieeee 8)

Widze w ramach OC funkcje opiekuna nad nowymi geocacherami, ktory cos doradzi, pomoze w zakladaniu skrzynki, moze zapobiegnie powstaniu gniota. Niechby i mial "wladze" dopuszczenia do publikacji takiej skrzynki. Jest to oczywiscie funkcja cenzora (jakby na to nie patrzec), ale nastawienie jest wlasnie takie - WSPARCIE dla nowego geocachera.

Nie widze natomiast policjanta, ktory bedzie tropic zle skrzynki wirtualne, decydowac ze maja zniknac z OC, bo haslem jest napis na budzie. Ja nie chcialbym miec takiej funkcji. Kojarzy mi sie to z czepianiem sie, szukaniem dziury w calym... Jesli jeszcze na dodatek pomysle, ze 90% wszystkich wirtuali byloby do kasacji, to jest to po prostu masakra. Taka czystka MUSI wzbudzic niezadowolenie, rozgoryczenie, zlosc... brrr.

Mam w planach II edycje programu "oddam w dobre rece". Dotyczacego wirtuali oczywiscie. To tez jest dobry sposob 8)
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=3318
Awatar użytkownika
gad
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 22 września 2008, 22:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: gad »

A ja odniosę się do ostatnich wpisów tak, ble ble ble. Ale Was bolą te virtuale, każdy potrawi używać odpowiednich opcji, ale chyba niekażdy chce ich używać. Jeżeli to są takie gnioty to po co sobie głowę nimi zawracacie skoro was one nie interesują. Dostanie policjanta na kark to już niebędzie OC, tylko PC, KC lub PIS.
Ostatnio zmieniony sobota 16 maja 2009, 23:08 przez gad, łącznie zmieniany 1 raz.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Mi też nie podoba się pomysł ingerencji w istniejące już skrzynki.
Podoba mi się wersja druga. Koniec z wirtualami.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Dolozyc trzeba jeszcze koniecznie:
- pregierz
- publiczna chloste
- 10 lat ciezkich robot

...................................
P A R A N O J A !!
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: burak »

ZYR pisze:Mi też nie podoba się pomysł ingerencji w istniejące już skrzynki.
Podoba mi się wersja druga. Koniec z wirtualami.
Jeżeli dojdzie do opcji drugiej sam skasuje 99% swoich logów w znalezionych wirtualach - tak na znak aprobaty :)
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
ODPOWIEDZ