[Android/free] FTFalarm

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: Lza »

skyqen pisze:Połączenie locus + szybki wpis + geokrety logger + apką do zarządzania swoim kontem + ftf alram + (...) + :
jedna aplikacja do opencachingu była by lepsza niż 21 aplikacji służących do innych celów adaptowanych pod opencaching.
Geościeżek w okapi nie ma, ale skoro główni hamulcowi wkrótce odejdą, to drzwi do rozwoju bedą otwarte.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowania (total 4):
Dezerterart_noiser00t7PeCha

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna
Posty: 138
Rejestracja: środa 20 listopada 2013, 22:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: Boguś z Polska »

Wsadzanie aplikacji do zasobnika w celu "nieprzerwanego działania programu" to bardzo zła strategia. Przede wszystkim mnie by taka ikonka, której nie da się pozbyć irytowała. Ale ponadto, jeżeli kilka aplikacji zastosuje takie podejście, to w końcu skończą się zasoby dla aplikacji, które nie rozpychają się rękami i nogami w systemie. I system pewnie i tak ubije Twoją apkę, więc ikonka będzie, a FTFy się nie pokażą. Dużo lepszym rozwiązaniem jest ustawienie timera, żeby np. co 3 godziny budził Twoja apkę, sprawdzasz kesze, ustawiasz timer na kolejne 3 godziny i idziesz spać. A jeszcze lepsze (idealne) rozwiązanie to takie, w którym strona serwerowa sprawdza dostępność nowych keszy, i w razie czego wysyła pusha (z wykorzystaniem infrastruktury Google) na telefon. Wtedy Twoja aplikacja może być w ogóle wyłączona, nie zużywać nic a nic baterii, a użytkownik dostanie informację o nowym keszu.
Za ten post autor Boguś z Polska otrzymał podziękowanie:
RoDaJJ
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/

skyqen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 04 września 2012, 20:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: skyqen »

Boguś z Polska pisze:Dużo lepszym rozwiązaniem jest ustawienie timera, żeby np. co 3 godziny budził Twoja apkę, sprawdzasz kesze, ustawiasz timer na kolejne 3 godziny i idziesz spać.
Dokładnie tak jest zrobione :wink: Nie sprawdzałem dokładnie ile ramu pobiera, ale myśle że mało. Pobór baterii też nie powinien być duży. Problemem aplikacji tego typu (gdy ma przez 99% czasu działać w tle) jest to, że jak "pojdzie spać" to nie wiadomo czy się obudzi. Dokumentacja Androida jasno sugeruje, że wykorzystanie notyfikacji to jedyny sposób oraz że raczej nie ubije nam apki
It is still theoretically possible for the service to be killed under extreme memory pressure from the current foreground application, but in practice this should not be a concern.
Jeśli chodzi o wykorzystanie pusha to nie orientuje się o za bardzo o co dokładnie chodzi (podrzucisz jakiś link?). Z 2 strony można nadal korzystać z powiadomienia na mail jeśli komuś przeszkadza notyfikacja :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna
Posty: 138
Rejestracja: środa 20 listopada 2013, 22:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: Boguś z Polska »

skyqen pisze:Problemem aplikacji tego typu (gdy ma przez 99% czasu działać w tle) jest to, że jak "pojdzie spać" to nie wiadomo czy się obudzi. Dokumentacja Androida jasno sugeruje, że wykorzystanie notyfikacji to jedyny sposób oraz że raczej nie ubije nam apki
No ale to chodzi o to, żeby właśnie nic w tle nie chodziło, żadna usługa. Nawet proces może zostać z pamięci sprzątnięty. http://developer.android.com/reference/ ... nager.html
Z tego co kojarzę, to opcja "Force stop" na aplikacji sprząta te timery, no ale ona chyba po to jest, żeby skutecznie ubić aplikację.

I jeszcze jedno. Android 4.1.2 (może inne też) ma taką przypadłość, że mimo wykorzystania notyfikacji, i innych szmerów-bajerów, sprzątnięcie aplikacji z listy aplikacji ubijało proces, a następnie restartowało.
skyqen pisze:Jeśli chodzi o wykorzystanie pusha to nie orientuje się o za bardzo o co dokładnie chodzi (podrzucisz jakiś link?).
Nigdy nie korzystałem. Kiedyś to się nazywało Android Push Notifications, teraz Google Cloud Messaging. Myślę, że tu jest w miarę kompletnie opisane, jak to robić: http://rdcworld-android.blogspot.in/201 ... cloud.html https://developers.google.com/cloud-messaging/
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/

ODPOWIEDZ