Jak założyć popularną skrzynkę - poradnik dla początkujących

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Dziku
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Dziku »

W znaczeniu naukowym - masz oczywiście rację.
Co nie zmienia faktu, że recenzja naukowa powstaje w nieco innym celu.

W naszym przypadku chodzi po prostu o zwykłą cenzurę.

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Masz racje niestety - niektore glosy na forum forsuja idee cenzury :(
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: Bas »

Nazwa taka, czy inna - to kwestia drugorzedna. Jest to forma ograniczenia "wolnosci" i tak wlasnie trzeba to rozpatrywac. Nie rozwazamy natomiast wprowadzania ograniczen dla wszystkich do konca zycia bez wzgledu na ich zdobycze skrzynkowe i trzeba miec tego swiadomosc, bo to zupelnie inna kategoria, choc slowo to samo.

Temat jest drazliwy, ale nie umiera, wiec cos w tym jest...

mahomet
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 12 stycznia 2009, 14:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mahomet »

Po co ograniczenia? Po co męczyć głównodowodzących na bany itp.? Może dajmy możliwość oceny kesza też przy komentarzu i przy nieznalezieniu? Lud niech się wypowie :d odsiejemy ziarno od plew!(hasło komunistyczne prawie:P ) i nastawić poniżej np -2 średnia = odpad. Trochę droga w kierunku serwisu czysto społecznościowego ale... czemu nie? Rodzi się tego coraz więcej i będzie jeszcze więcej, kto to opanuje?
Do tego czytając wasze posty 1szy już przygotowany kesz jeździ od tygodnia w samochodzie pod siedzeniem i się zastanawia czy wyjdzie z czerwoną twarzą na zewnątrz czy radośnie zamieszka gdzieś tam bo właściciel nowicjusz zastanawia się czytając posty czy nie da plamy kitrając go.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=7542][img]http://www.opencaching.pl/statpics/7542.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=2042][img]http://geokrety.org/statpics/2042.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
atris
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 13 maja 2008, 22:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: atris »

mahomet pisze: Do tego czytając wasze posty 1szy już przygotowany kesz jeździ od tygodnia w samochodzie pod siedzeniem i się zastanawia czy wyjdzie z czerwoną twarzą na zewnątrz czy radośnie zamieszka gdzieś tam bo właściciel nowicjusz zastanawia się czytając posty czy nie da plamy kitrając go.
Problem nie polega na tym, że założysz kesza i popełnisz jakiś tam mniejszy lub większy błąd. Zdarza się najlepszym. Problem stanowią Ci, którzy zakładają kesze z rażącymi błędami, łamaniem regulaminu i innymi drastycznymi odchyłami. Generalnie z tego co widziałem różne przykłady, to ludzie nie czepiają się drobnych uchybień, ale poważnych naruszeń regulaminu, skrzynek robionych czysto na "odwal się" ze śmieci, zakładanych bez żadnej znajomości tematu, bezsensownych wirtuali itd. Czy też zerowych opisów ;-).

Ja tam założyłem dzisiaj swój pierwszy kesz i pierwszy znalazca zdaje się być zadowolony :).

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

mahomet pisze:Może dajmy możliwość oceny kesza też przy komentarzu i przy nieznalezieniu?
Ale taka ocene dla samego siebie moze zrobic kazdy. Jesli opis (a tylko po tym wtedy by sie ocenialo skrzynke) sugeruje ze to niestety nic ciekawego, ze szkoda czasu, to kazdy to moze zobaczyc.
Kazdy sam decyduje czy idzie do jakiejs skrzynki czy nie.
Dotychczasowa ocena jest w pewnym stopniu weryfikacja opisu przez kogos kto skrzynke znalazl i wie "jak to jest na prawde".
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: toczygroszek »

atris pisze: Problem nie polega na tym, że założysz kesza i popełnisz jakiś tam mniejszy lub większy błąd. Zdarza się najlepszym. Problem stanowią Ci, którzy zakładają kesze z rażącymi błędami, łamaniem regulaminu i innymi drastycznymi odchyłami. Generalnie z tego co widziałem różne przykłady, to ludzie nie czepiają się drobnych uchybień, ale poważnych naruszeń regulaminu, skrzynek robionych czysto na "odwal się" ze śmieci, zakładanych bez żadnej znajomości tematu, bezsensownych wirtuali itd. Czy też zerowych opisów ;-).
Dokładnie na tej sasadzie działa funkcja recenzenta na GC, sprawdza czy nie ma błędów i sprzeczności z regulaminem. Jeśli ktoś zamierza łamać regulamin, no to bedzie się takiego rencenzenta bał, a jeśli nie to dzieki niemu może uniknąc przed publikacją niepotrzebnych omyłek. To i tak nie przeszkodzi założyć "kiepskiej" skrytki, ale niektórych błędów i problemów można poprostu uniknąć. Z tego co się zorientowałem, to osoby, które nadają na recenzentów z GC zwyczajnie nie dostosowały swoich skrytek to regulaminu, bo to jest jedyny powód odmowy publikacji. Albo nigdy ich nie zgłaszały, a swoją wiedzę opierają o "opowieści" znajomych, co by nie dziwiło po przewadze emocji nad rzeczowymi faktami :D
Naprawdę czasem jak czytam wypowiedzi niektórych "działaczy" ;) to mam wrażenie OC.pl powstało nie jako aternatywa ale do udowodnienia jaki to GC.com jest zły :D
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Saracen »

Żart przeniosłem tam gdzie powinien znaleźć się od razu, za dużo kontrowersji co do zakładanych kiepskich skrzynek, żeby topic leżał w dziale dla początkujących... młody czyta tutorial, komentarz sobie daruje i mamy babola :?

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Racja. Cóż za czasów dożyliśmy...

ODPOWIEDZ