COG 2021/2022 - zadania do zrealizowania

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

COG 2021/2022 - zadania do zrealizowania

Post autor: ronja »

Wybory za nami, pierwsze ruchy w COG zrobione, czas na zorganizowanie mu pracy poprzez inicjatywy oddolne. Dlaczego? Bo zostali do tej pracy wybrani naszymi głosami, więc mają pewne zobowiązania. W jednej z poprzednich kadencji pewien recenzent (już były) oburzał się i pisał mi, że nie będę mówił, co COG ma robić. Problem dotyczył zajęcia się istotnymi sprawami, ale wiadomo - COG na zagrodzie, itd ... :)
Osobiście bardzo interesuje mnie opracowanie zasad kolejnych wyborów na długo przed ich rozpoczęciem. Życie pokazuje, że nie mamy trwałych reguł, a tuż przed jesteśmy zaskakiwani autorskimi projektami, np. zainteresowanych reelekcją. Karwdo i dzejbi mają cały magazyn spraw "technicznych" - mam nadzieję, że się dołożą (inni też) do swego rodzaju mapy drogowej.

Obecny "Kodeks Wyborczy" powinien przejść mały lifting. Sygnalizowałem w czasie dyskusji przedwyborczej, że należy wprowadzić:
1. zasadę "jeden głos na jednego kandydata". Dlaczego? Bo to zasada z wyborów powszechnych, istoty demokracji (zdaje się, że takową tu mamy). Ograniczenie sprawi, że potencjalni chętni do startu w kolejnych wyborach już dzień po poprzednich będą starali się pokazać, co robią, czego są warci, jakie mają poglądy, czy się angażują w sprawy serwisu, jakie mają osiągnięcia i co chcieliby jeszcze zrobić. W ten sposób poprawimy jakość kandydatów, jakość naszego wyboru i wartość Serwisu. Wynik wyborczy będzie też pokazywał realną ocenę userów, a nie np. swego rodzaju spółdzielni keszerskich, jednoczących się za kimś lub przeciwko komuś.
2. kadencyjność w COG. Obecnie trudno jest wyeliminować z niego nierobów, aferzystów i zwyczajnych ludzi bez jakichkolwiek kompetencji społecznych. Proponuję zasadę, że "Kadencja COG trwa 1 rok. Członkowie wybrani do COG nie mogą tej samej funkcji pełnić dłużej, niż przez jeden rok. Ponownie mogą startować do COG po upływie rocznej przerwy". Oczywiście, treść zapisu jest do wygładzenia stylistycznego, przyjdzie na to pora. Po co kadencyjność? Po to, by dać szansę innym. Wielu keszerów nie startuje teraz, bo widzą utrwalanie zaszłości, brak perspektyw dla własnych inicjatyw, itd. Kadencyjność pozwala na przekazywanie odpowiedzialności szerszej części naszej społeczności, co powinno się przełożyć na systematyczne poprawianie jakości. Każdemu nowemu będzie zależało, by w trakcie 12 miesięcy pokazać się z jak najlepszej strony. Różnorodność powinna się przełożyć na wzrost świadomości współodpowiedzialności za wspólną zabawę. Krytycy "jednoroczności" i przerwy w kadencjach zaraz się oburzą, ale będzie to bez sensu - przecież dotąd wszyscy mówią o heroiczności klikania w guziki, a to nawet nieprzeszkolony przedstawiciel Primates robi bez problemu. Każdy da radę, nie trzeba z uporem maniaka siedzieć wciąż na gałęzi. :twisted:
3. wybory uzupełniające na zwolnione miejsce w COG. Do tej pory wchodził ktoś kolejny, podobnie jest w wyborach powszechnych. Tu jednak bym zrobił odstępstwo. Życie pokazało, że w przeszłości COG robił piruety na kiju, by po destabilizacjach kolejnych członków nie dopuścić do sytuacji wejścia do tegoż wspaniałego gremium kandydata, który w wyborach uzyskał trochę mniej głosów, jednak zbliżył się już do wolnego miejsca, ale nie pasował reszcie. Tak, tak ... tak było ... Przy bardzo marnym i nieefektywnym nadzorze nad COG takie kryterium pozwalałoby na pewną rekonstrukcję i wprowadzenie kogoś wartościowego do np. źle funkcjonującego gremium. Okazuje się, że mamy skrypt wyborczy, który da się zastosować w każdym momencie, więc technicznie sprawa jest do ogarnięcia. Mentalnie będzie trudniej, ale trzeba spróbować. W przypadku konieczności dołączenia kogoś nowego, kandydata/-ów powinna obowiązywać zasada z punktu 2) Czas ich kadencji wygasałby wraz z upływem kadencji reszty COG.

Mamy troszkę czasu, więc możemy popracować. Zachęcam do dyskusji, kolejnych inicjatyw i tworzenia dobrych rozwiązań :)
Obrazek Obrazek
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Re: COG 2021/2022 - zadania do zrealizowania

Post autor: xmall »

Przeczytałem bardzo uważnie. Rozbawiło mnie to:
ronja pisze: piątek 07 maja 2021, 18:12 Wynik wyborczy będzie też pokazywał realną ocenę userów, a nie np. swego rodzaju spółdzielni keszerskich, jednoczących się za kimś lub przeciwko komuś.
Napisał Ronja :)
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowanie:
maciej.rutecki
Awatar użytkownika
atris
Stały bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: atris »

Żeby nie było, że w tym temacie jest jakikolwiek konsensus:

1. Jestem przeciw, już kiedyś o tym pisałem
2. Jestem przeciw, też już kiedyś o tym pisałem
3. Niepotrzebne i nie sprawdzi się, też już kiedyś pisałem dlaczego

Generalnie nie lubię się powtarzać i ciągle pisać o tym samym.

Także powyższe postulaty są jak na razie wyłącznie postulatami jednej osoby. I mimo, że w COGu nie jestem to ja także uznaję tytuł "COG 2021/2022 - zadania do zrealizowania" i cały ton pierwszego postu wątku za zdecydowanie za daleko idący.
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

Proszę o przypomnienie frekwencji wyborczej na przestrzeni ostatnich 5 lat. Ilość osób biorących udział w wyborach i liczba oddanych głosów. Ostatni wynik - 406 osób jest znany i można go pominąć.
RoDaJJ
Nowy na forum
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: RoDaJJ »

Post autor: dzejbi » sobota, 8 maja 2021, 04:49
Proszę o przypomnienie frekwencji wyborczej na przestrzeni ostatnich 5 lat. Ilość osób biorących udział w wyborach i liczba oddanych głosów. Ostatni wynik - 406 osób jest znany i można go pominąć
Niewykluczone, że historyczne dane można odszukać na forum i ktoś się ulituje nad prośbą.
Na pewno można z nich wysnuć wiele informacji statystycznych o zaangażowaniu uczestników zabawy.

Zerkając na dane, pierwsze z brzegu, dotyczące tych których nie interesują osoby wybierane do COG.
Re: Wybory 2021 - dyskusja
Post autor: dzejbi
» poniedziałek, 3 maja 2021, 10:53
Nie wchodzę w problem tak głęboko. ... Ponieważ nie brałem udziału w wyborach
i dalej wstecz Da capo al fine
Re: Projekt kodeksu wyborczego
Post autor: dzejbi
» poniedziałek, 18 maja 2020, 15:19
Nie brałem udziału w wyborach, ale pytam
fine
Pozdrawiamy i zapraszamy do szukania skrzynek
Danka&Roman&&
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Stały bywalec
Podziękował;: 458 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Znalazłam, że w 2018 roku głosowało 501 osób. :-D
dzejbi
Wyjadacz

Oj , naszukaliście się i zupełnie niepotrzebnie. Wystarczyło zapytać czy brałem udział w tych czy innych wyborach. Przecież odpowiedziałbym, bo już to publicznie mówiłem. Dlaczego jest dla mnie obojętne kto jest przedstawicielem COG w jednym czy drugim województwie, niejednokrotnie na Forum pisałem. Administracyjną funkcję może sprawować dowolna osoba wybrana choćby jednym głosem, oddanym w dowolnym miejscu kraju. Ale nie o to prosiłem i choć odpowiedź nie na temat, super że bierzecie udział w dyskusji na temat proponowany przez @ronja. Wbrew obiegowym poglądom OC jak i Forum działają :) . Do interpretowanej w innym wątku przez @r00t7 symboliki zapisów, Wasze wytłuszczenia proponują jeszcze „radość”. Tu chyba radość z odszukanych postów :)
Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Post autor: kurier »

ronja pisze: piątek 07 maja 2021, 18:12 Wybory za nami, pierwsze ruchy w COG zrobione, czas na zorganizowanie mu pracy poprzez inicjatywy oddolne. Dlaczego? Bo zostali do tej pracy wybrani naszymi głosami, więc mają pewne zobowiązania. W jednej z poprzednich kadencji pewien recenzent (już były) oburzał się i pisał mi, że nie będę mówił, co COG ma robić. Problem dotyczył zajęcia się istotnymi sprawami, ale wiadomo - COG na zagrodzie, itd ... :)
Osobiście bardzo interesuje mnie opracowanie zasad kolejnych wyborów na długo przed ich rozpoczęciem. Życie pokazuje, że nie mamy trwałych reguł, a tuż przed jesteśmy zaskakiwani autorskimi projektami, np. zainteresowanych reelekcją. Karwdo i dzejbi mają cały magazyn spraw "technicznych" - mam nadzieję, że się dołożą (inni też) do swego rodzaju mapy drogowej.

Obecny "Kodeks Wyborczy" powinien przejść mały lifting. Sygnalizowałem w czasie dyskusji przedwyborczej, że należy wprowadzić:
1. zasadę "jeden głos na jednego kandydata". Dlaczego? Bo to zasada z wyborów powszechnych, istoty demokracji (zdaje się, że takową tu mamy). Ograniczenie sprawi, że potencjalni chętni do startu w kolejnych wyborach już dzień po poprzednich będą starali się pokazać, co robią, czego są warci, jakie mają poglądy, czy się angażują w sprawy serwisu, jakie mają osiągnięcia i co chcieliby jeszcze zrobić. W ten sposób poprawimy jakość kandydatów, jakość naszego wyboru i wartość Serwisu. Wynik wyborczy będzie też pokazywał realną ocenę userów, a nie np. swego rodzaju spółdzielni keszerskich, jednoczących się za kimś lub przeciwko komuś.
2. kadencyjność w COG. Obecnie trudno jest wyeliminować z niego nierobów, aferzystów i zwyczajnych ludzi bez jakichkolwiek kompetencji społecznych. Proponuję zasadę, że "Kadencja COG trwa 1 rok. Członkowie wybrani do COG nie mogą tej samej funkcji pełnić dłużej, niż przez jeden rok. Ponownie mogą startować do COG po upływie rocznej przerwy". Oczywiście, treść zapisu jest do wygładzenia stylistycznego, przyjdzie na to pora. Po co kadencyjność? Po to, by dać szansę innym. Wielu keszerów nie startuje teraz, bo widzą utrwalanie zaszłości, brak perspektyw dla własnych inicjatyw, itd. Kadencyjność pozwala na przekazywanie odpowiedzialności szerszej części naszej społeczności, co powinno się przełożyć na systematyczne poprawianie jakości. Każdemu nowemu będzie zależało, by w trakcie 12 miesięcy pokazać się z jak najlepszej strony. Różnorodność powinna się przełożyć na wzrost świadomości współodpowiedzialności za wspólną zabawę. Krytycy "jednoroczności" i przerwy w kadencjach zaraz się oburzą, ale będzie to bez sensu - przecież dotąd wszyscy mówią o heroiczności klikania w guziki, a to nawet nieprzeszkolony przedstawiciel Primates robi bez problemu. Każdy da radę, nie trzeba z uporem maniaka siedzieć wciąż na gałęzi. :twisted:
3. wybory uzupełniające na zwolnione miejsce w COG. Do tej pory wchodził ktoś kolejny, podobnie jest w wyborach powszechnych. Tu jednak bym zrobił odstępstwo. Życie pokazało, że w przeszłości COG robił piruety na kiju, by po destabilizacjach kolejnych członków nie dopuścić do sytuacji wejścia do tegoż wspaniałego gremium kandydata, który w wyborach uzyskał trochę mniej głosów, jednak zbliżył się już do wolnego miejsca, ale nie pasował reszcie. Tak, tak ... tak było ... Przy bardzo marnym i nieefektywnym nadzorze nad COG takie kryterium pozwalałoby na pewną rekonstrukcję i wprowadzenie kogoś wartościowego do np. źle funkcjonującego gremium. Okazuje się, że mamy skrypt wyborczy, który da się zastosować w każdym momencie, więc technicznie sprawa jest do ogarnięcia. Mentalnie będzie trudniej, ale trzeba spróbować. W przypadku konieczności dołączenia kogoś nowego, kandydata/-ów powinna obowiązywać zasada z punktu 2) Czas ich kadencji wygasałby wraz z upływem kadencji reszty COG.

Mamy troszkę czasu, więc możemy popracować. Zachęcam do dyskusji, kolejnych inicjatyw i tworzenia dobrych rozwiązań :)
Ostatnio zmieniony wtorek 11 maja 2021, 15:51 przez r00t7, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: usunięto obrazek, który zawierał dane dotyczące konta mailowego, którego nie powinno się upubliczniać bez zgody użytkownika.
Za ten post autor kurier otrzymał podziękowanie:
misiek_siersciuch (m_si)
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Ojejku, kurier się zdekompensował :) Sprawdziłem profilaktycznie maila, który datowany jest na 21.09 (zakładam, ze 2020 roku) - zgłoszenie do COG zostało rozpatrzone, tak więc kurier - tylko Ty masz problem ;) Rozumiem, ujawnienie afery szczecińskiej bardzo boli i będziesz podejmował kolejne próby zdyskredytowania mnie, by poprawić swoje samopoczucie. Działaj więc, to Twoje ulubione metody.
Misiek kliknął lajka, czyli komplet gotowy. Misiek - ty się zgłoszeniami w regionie zajmij, bo już puściłeś pierwszego babola (wiesz, o co chodzi, w końcu zareagowałeś, bo nie było wyjścia), a następne czekają na rozpatrzenie :)
Pytanie do COG - czy tego typu praktyki recenzenta COG są akceptowalne przez resztę składu (pytam o jawne działania dyskredytujące, z wykorzystaniem elementów korespondencji, przychodzącej do COG)? Czy rzeczywiście dostaliście takiego maila, czy jest to nieudana próba prowokacji? Jeszcze jedno pytanie: skoro - zakładam, że serwer zgłosił niebezpieczną sytuację - poinformowaliście nadawcę, że jest problem? Pytanie do starych członków tego gremium, ale na czasie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 369 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

wyrzuciłem zdjęcie ujawniające adres mailowy z postu kuriera. proszę o trzymanie się tematu bez takich wrzutek jeżeli ktoś sobie tego nie życzy.
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz

Nie COG strofuje COG. Czy to zwiastun bieżącej kadencji ?
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

dzejbi pisze: wtorek 11 maja 2021, 16:49 Nie COG strofuje COG. Czy to zwiastun bieżącej kadencji ?
Chyba tak. Dopowiem, że czekam na odpowiedź tegoż szacownego gremium, m.in. o oryginalność screenu (bo zdecydowanie wygląda na montaż), akceptację zastosowanej metody, itp. Dołożyłem też wniosek o odwołanie kuriera z COG, bo jego czyn nosi znamiona wysoce nagannego, żeby nie powiedzieć ... (poczekam na interpretację faktów). Jak się pewnie uważni czytelnicy domyślają, COG debatuje od 10.05.21. Tu uwaga - admin Forum wykazał więcej rozsądku, niż reszta "decydentów".
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ