Wybory 2021 - dyskusja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Re: Wybory 2021 - dyskusja

Post autor: ronja »

dzejbi pisze: poniedziałek 03 maja 2021, 10:32 W kółko to samo ... Są upublicznione zasady wyborów do COG 2021/2022 poprzedzone dyskusją na Forum. Punkt IV Ustalenie wyników - przyjęto że funkcję obejmują kandydaci, którzy uzyskali kolejno największą liczbę głosów. W punkcie II Kandydowanie - jako zalecenie a nie sztywny wymóg, proszono kandydatów o podawanie województw (obszarów), którymi chcieliby się zajmować. To miało pomóc, już po wyborach, rozdysponowania obszarów miedzy wybrane osoby. Nie wiem czy zgłaszałeś swój protest przeciwko takim przyjętym zasadom i że wbrew ustaleniom Ty i Twoi znajomi będziecie głosować jednak na województwa, a więc na kandydatów którzy zaznaczyli do nich akces. Swoją drogą - nie wiem czy taki protest w dyskusji o zasadach wyborów, odniósłby zamierzony skutek :) .
Nie wszystkie zasady są publikowane, np. kto dokładnie ma wgląd w skrypt. Chodzi mi tylko o dopięcie wszystkiego całość, by po wyborach nie było nowych pytań. Stworzenie reguł wyborczych na przyszłość to najpilniejsze zadanie pierwszych miesięcy, dla wszystkich. A co z obecnym podziałem województw? Nie mój problem, nie jestem w COG-u, proszę mnie tu nie wpinać 🙂 Swoją drogą Lumen bardzo kurtuazyjnie napisała o fakcie podzielenia tortu. Plus za dyplomację, delikatny uśmieszek przy okazji 😉
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

Nie wchodzę w problem tak głęboko. Odnoszę się tylko do zasad, które są opublikowane i zdawać by się mogło zrozumiałe dla wszystkich. Ponieważ nie brałem udziału w wyborach, mogę tyko powiedzieć że mnie ominęła ta zagwozdka i dylemat - województwo czy kandydat lub odwrotnie.
Awatar użytkownika
atris
Stały bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: atris »

keram58 pisze: niedziela 02 maja 2021, 21:31 @atris
Ja próbuję szukać rozwiązań. Nie twierdzę że najlepszych ale może z wielu propozycji coś się zrodzi.
A ja podaje kontrargumenty przeciwko temu konkretnemu :-).
Też wolałbym mieć pewność, że dany kandydat na którego głosuje faktycznie będzie obsługiwać moje województwo, o ile wygra. Ale też wiem i rozumiem dlaczego od tego systemu odeszliśmy. Jak dla mnie zalety nowego póki co przeważają nad zaletami starego.
Jak na razie osobiście nie widzę powodów aby od niego odchodzić, nie zauważyłem aby się faktycznie nie sprawdzał. Nadużyć (o ile można to tak nazwać) w ramach tego systemu, tak jak jak w przypadku starego, też chyba na razie nie było.
Za ten post autor atris otrzymał podziękowanie:
keram58
ODPOWIEDZ