Wybory 2021 - dyskusja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 363 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy

Wybory 2021 - dyskusja

Post autor: r00t7 »

Wątek przeznaczony na dyskusję wyborczą.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy

Re: Wybory 2021 - dyskusja

Post autor: karwdo »

Nie wiem jak Wy, ale mnie się marzy 100% świeży skład COG. Bez układów, układzików.
Takie nowe otwarcie:) U mnie jeden głos na "świeżaka" już rozdysponowany, czekam na kolejne "czyste głowy":)
Powodzenia startującym:)
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowanie:
Błękitna Team
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 137 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: xmall »

karwdo pisze: poniedziałek 29 marca 2021, 21:23 Nie wiem jak Wy, ale mnie się marzy 100% świeży skład COG.
No nie wiem :) Osobliwe masz marzenia :)
Ryzykowne chyba. Lepiej gdyby w gronie był ktoś doświadczony.

Wyobraź sobie, że ja spełniałbym warunki i dostał się do COG. Byłby burdel na kółkach :)
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowanie:
XxMELONIKxX
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Podziękował;: 446 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

xmall pisze: środa 31 marca 2021, 19:28
karwdo pisze: poniedziałek 29 marca 2021, 21:23 Nie wiem jak Wy, ale mnie się marzy 100% świeży skład COG.
No nie wiem :) Osobliwe masz marzenia :)
Ryzykowne chyba. Lepiej gdyby w gronie był ktoś doświadczony.

Wyobraź sobie, że ja spełniałbym warunki i dostał się do COG. Byłby burdel na kółkach :)
@xmall, jutro mam webinarium o osobach z zaniżoną samooceną, mamy jeszcze trochę czasu, byś ją zmienił :twisted:
Za ten post autor Błękitna Team otrzymał podziękowania (total 2):
karwdoxmall
Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

xmall pisze: środa 31 marca 2021, 19:28 Ryzykowne chyba. Lepiej gdyby w gronie był ktoś doświadczony.

Jak wpuścisz nowiciujsza który nie wie że się nie da, to jest szansa że to zrobi.

Teraz niestety doświadczenie blokuje wszelkie zmiany o braku odwagi do podjęcia trudnych decyzji już nie mówię. Było tak czas temu jakiś jest tak dziś.

Startuj;)
Błękitna Team
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 172 razy
Otrzymał podziękowań: 256 razy

Post autor: ronja »

Z ciekawością obserwuję kolejne zgłoszenia. W przypadku niektórych można zacytować Franza Mauera: "Czasy się zmieniają, ale pan zawsze jest w komisjach." :)
Obrazek Obrazek
dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: dzejbi »

Nie ma żadnej wymiany zdań, bo niby o czym miałaby być ta dyskusja ?. Wystarczy spojrzeć na przedwyborcze dyskusje sprzed roku, dwóch lat czy wcześniejszych, gdzie wypunktowywane były sugerowane propozycje i oczekiwane zmiany. Przeszło, minęło, poszło w zapomnienie. „Nie jest wpisane do listy zadań COG-u” - kończyło wszelkie dyskusje. Ubiegłoroczna nowa struktura (CDO) nim się urodziła, już się poroniła. Może nie wyświetlają mi się wszystkie wątki na FORUM, ale nie mam pojęcia o jakich rewolucyjnych i trudnych zmianach pisze @karwdo ?. I jakich oczekuje ?. Zmiany dla zmian, wszystko jedno jakie, aby coś się działo ?. Niech mi ktoś wskaże dowolną inicjatywę (niekoniecznie wprowadzoną do realizacji) obecnego składu COG, która miałaby uatrakcyjnić, polepszyć, rozpropagować, usprawnić zabawę przez działania wybieranej rokrocznie grupy. Obecny skład nie pokusił się o zdefiniowanie nowego zakresu powinności, by kolejne wybory dokonały selekcji pod nowo określone działania. Cztery zadania COG ujęte przez @r00t7 w innym wątku były, są i pozostaną constans, ponieważ nikt nie jest zainteresowany dokładaniem sobie zadań. Żadnych więc zmian nie przewiduję. Z mojego punktu widzenia, te 4 podstawowe zadania COG może realizować zupełnie dowolna, chętna do administrowania osoba, świadoma jednak, że jej decyzje poddawane są osądowi przez szeroką rzeszę użytkowników (co jak widać ,niektórzy zapominają ). Każdemu życzę zakwalikowania się do finału i spokojnej, wręcz nudnej kadencji.
Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

No to uściślę :)
1. Jasna ścieżka przyjmowania zgłoszeń (tych przez stronę oraz mailowych) - kto odpowiada za odpowiedź
2. Jawność wszelkich głosowań, dyskusji (może format otwartego forum bez możliwości komentowania samych dyskusji w rzeczonym wątku - to nie mój pomysł, ale mi się podoba)

I w zasadzie najważniejsze:

3. Nie masz czasu na codzienne sprawdzanie poczty i zgłoszeń ludzi - NIE STARTUJ! Nie może być tak, że nowy użytkownik czeka 3 dni na pierwszego maila z pytaniami. nie może być tak, że w pseudogłosowaniach COG bierze udział 50% składu, bo ktoś nie doczytał, zapomniał, nie miał czasu!

Co to spowoduje? Od tyłu!
Ad3.
COG będzie dla ludzi, a nie dla guziczków
Ad.2.
Każdy będzie sobie mógł ocenić co sobą reprezentuje konkretna osoba. Dziś nie mam pojęcia czy wybrany przeze mnie członek COG to "działacz" czy "wydmuszka"
Ad.1.
Wysyłasz pytanie - dostajesz odpowiedź. W ubiegłym roku na bodajże 5 zapytań, na żadne nie otrzymałem odpowiedzi bez
mojego ponaglenia. Na jedno nie otrzymałem w ogóle odpowiedzi, bo było wnioskiem o ukaranie jednego z COGowiczów za samowolę w działaniu:(

Jeśli nowy skład COG z którym wiąże duże nadzieje, wprowadzi ową jawność o której już kilka lat piszę (zarówno tu jak i będąc wewnątrz COG), sam bardzo chętnie pomogę.

Ale nie włożę palców tam, gdzie co kadencja górę nad wszystkim bierze "mamtowdupizm" i kolesiostwo.
Trzymam kciuki i chętnie służę pomocą
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowania (total 4):
ronjaxmallBłękitna TeamPawel brasia
Obrazek
dzejbi
Stały bywalec

Jeżeli rzetelne wypełnianie przyjętych dobrowolnie na siebie obowiązków trzeba nazywać trudnymi i nowatorskimi propozycjami to ja odkładam mikrofon ...
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowania (total 2):
ronjaKarougeka
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 172 razy
Otrzymał podziękowań: 256 razy

Post autor: ronja »

dzejbi pisze: piątek 09 kwietnia 2021, 17:42 Jeżeli rzetelne wypełnianie przyjętych dobrowolnie na siebie obowiązków trzeba nazywać trudnymi i nowatorskimi propozycjami to ja odkładam mikrofon ...
Pięknie zamiecione :)
Obrazek Obrazek
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 137 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: xmall »

karwdo pisze: piątek 09 kwietnia 2021, 17:23 No to uściślę :)
No i masz rację.
Stawiając się z drugiej strony to ogół COG może zakładać, że sprawą zajęła się osoba właściwa dla terenu zgłoszenia. Jasne? Nie.

Na forum dzieje się sporo. Warto by cogowicz miał czas na sprawdzenie poczty, sprawdzenie forum.
Zarejestrowanie się na forum w celu zgłoszenia kandydatury nie wzbudza zaufania.
Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował;: 363 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy

Post autor: r00t7 »

dzejbi pisze: piątek 09 kwietnia 2021, 17:42 Jeżeli rzetelne wypełnianie przyjętych dobrowolnie na siebie obowiązków trzeba nazywać trudnymi i nowatorskimi propozycjami to ja odkładam mikrofon ...
Obowiązki COG:

https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... _CDO_i_COG

Zgłoszenia, weryfikacje, odpowiedzi i pomoc nowym użytkownikom. Moim zdaniem z weryfikacji zgłoszeń i pomocy nowym się wywiązujemy. Przynajmniej ja nie dałem czekać nowemu na odpowiedz góra 2 dni, no może zdarzyło się pare razy ze 3. Wszystkie zgłoszenia również na czas. Jak to określiłeś nudna administracja.
Ja tam przycisku ban nie potrzebuje - możecie sobie wyznaczyć użytkownika na kształt Nelsona Mandeli i niech on jako sędzia najwyższy po zapoznaniu się z dowodami wydaje wyroki ;) dla mnie ta opcja jest zbędna jako COG. powinna służyć tylko do wykluczania kogoś kto specjalnie niszczy ma obraźliwy nick albo loguje fałszywe znalezienia / obraza w logach. I może powinien robić to ktoś spoza COG. RT albo ktokolwiek inny. Ale ktoś kto będzie responsywny.

Do Karwdo:
Takiego np. Mangusa kolejne fale epidemii zastały w środku kadencji - a tez nie widziałem by miał opóźnienia mimo ze chłop pewnie chętnie zamiast zbierać z forum itp to poszedłby spać. Wiec nie pitol o 3dniach. Każdy stara się jak najszybciej - sam byłeś w COG - postulowałeś zmianę regulaminu i wymagań z 7 dni na 3 ?

Dodatkowo - fakt zadałeś pytania - odpowiedz była wolna to fakt - ale to były pytania czysto techniczne o zmiany w kodzie strony nie związane ze sprawami skrzynek. Równie dobrze mogliśmy napisać - kierujemy do RT i odpowiedz miałbyś od razu. Takiej chciałeś ?

Co do sprawy bana - nie było konsensusu nie ma odpowiedzi. Wychodzę z założenia ze odpowiadamy na maila jako całość albo wcale. Ja swoje wątpliwość w temacie wyraziłem tu na forum.

Pseudo głosowania - pojechałeś. Fakt zdarzają się osoby które prawie wcale nie głosują ale sumiennie wykonują inne czynności jakie są im przypisane - czyli zgłoszenia, weryfikacja, odpowiadanie nowym.
I co linczujemy bo nie głosują za czymś ? Nie zdarzyło się by nie głosowało przynajmniej 6 osób wiec decyzje były podejmowane większością.

@dzejbi Nowatorskie propozycje ? Rozwiniesz co masz na myśli ?

Ludzie zgłaszają się do COG by zajmować się skrzynkami nie rozstrzyganiem kto ma większe jaja w danym regionie. Każda taka sprawa tylko powoduje ze OC traci, że dorośli ludzie nie potrafią się porozumieć.
Nowatorskimi rzeczami miało zająć się CDO. Które się rozwiązało nie powołując nowych wyborów wcześniej.
Obrazek Obrazek
dzejbi
Stały bywalec

To odpowiedź na post Karola, który jako odzew na mój post przedstawił w 3 pkt działania, jakich oczekuje od COG dowolnej kadencji. Wcześniej określił co Jego zdaniem (doświadczenie = skostnienie i brak odwagi) blokuje trudne, nowe lecz niezbędne zmiany i decyzje.
dzejbi
Stały bywalec

Zaciekawiło mnie co miałeś namyśli odsyłając zwaśnione strony do Nelsona Mandeli ?. Może jednak bardziej do Piłata, też już nie żyje ale przynajmniej był sędzią :) . Piszesz że nowatorskimi rzeczami miało zająć się CDO. Chyba doskonale jesteś zorientowany, że ten byt w przyrodzie nie istnieje. Błysnął na nieboskłonie niczym meteor i zgasł, zabierając gdzieś ze sobą w kosmos wydzielone z zadań COG-u powinności. Nie grał w tym rozdaniu i nie zagra w przyszłym, a kart do wymiany przecież przybywa. Powołanie CDO to od początku do samego końca pomysł COG-u. Jeśli nie istnieje, to nie istnieją również problemy, którymi miał się zajmować ?. Proszę Cię nie pisz że zadający pytania tak jak @karwdo, powodują stratę w wizerunku OC. Kto ma im odpowiadać na wątpliwości ?. Tym razem Martin Luter King ?.
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowania (total 2):
ronjakarwdo
Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

r00t7 pisze: piątek 09 kwietnia 2021, 20:40
Do Karwdo:
Takiego np. Mangusa kolejne fale epidemii zastały w środku kadencji - a tez nie widziałem by miał opóźnienia mimo ze chłop pewnie chętnie zamiast zbierać z forum itp to poszedłby spać. Wiec nie pitol o 3dniach. Każdy stara się jak najszybciej - sam byłeś w COG - postulowałeś zmianę regulaminu i wymagań z 7 dni na 3 ?

Dodatkowo - fakt zadałeś pytania - odpowiedz była wolna to fakt - ale to były pytania czysto techniczne o zmiany w kodzie strony nie związane ze sprawami skrzynek. Równie dobrze mogliśmy napisać - kierujemy do RT i odpowiedz miałbyś od razu. Takiej chciałeś ?

Co do sprawy bana - nie było konsensusu nie ma odpowiedzi. Wychodzę z założenia ze odpowiadamy na maila jako całość albo wcale. Ja swoje wątpliwość w temacie wyraziłem tu na forum.

Pseudo głosowania - pojechałeś. Fakt zdarzają się osoby które prawie wcale nie głosują ale sumiennie wykonują inne czynności jakie są im przypisane - czyli zgłoszenia, weryfikacja, odpowiadanie nowym.
I co linczujemy bo nie głosują za czymś ? Nie zdarzyło się by nie głosowało przynajmniej 6 osób wiec decyzje były podejmowane większością.
A teraz weź proszę i przeczytaj to co napisałeś. Potem usiądź, zrób sobie kawę i ciesz się z "dobrze wykonanej samoobrony"

1. "Nie było konsensusu, nie ma odpowiedzi"
2. "Fakt zdarzają się osoby które prawie wcale nie głosują"
3. "Nie zdarzyło się by nie głosowało przynajmniej 6 osób"

Piszesz oburzony o tym co ja napisałem - napisz lepiej co myślisz o jawności w Waszych działalniach?
Napisz proszę dlaczego uważasz, że społeczność nie ma prawa wglądu w "zaangażowanie" Cogistów?

Pomijam również fakt, że przez 1,5 miesiąca nie potrafiliście wystosować prostego komunikatu do bubla stworzonego na kolanie. Nadmiar pracy czy może "nie było konsensusu, nie ma odpowiedzi"?

I na koniec - nie trzymam maili dotyczących moich kadencji (może i szkoda?), ale o tym o czym piszę tu mówiłem wiele razy podczas swoich kadencji. Od zawsze (również w moich kadencjach) był "wdupizm" jest i dziś.
I sorry stary, ale mydlenie oczu, że coś się zmieniło jest zwyczajnie nieuczciwe.

Wolałbym przeczytać od Ciebie słowa: "Wezmę to pod uwagę i postaram się coś zmienić w następnej kadencji"
Wolałbym...nawet bym uwierzył, bo z Twojej strony były interakcje i działanie. Przeczytałem co przeczytałem i ponawiam swój apel:

JAWNOŚĆ, JAWNOŚĆ PEŁNA JAWNOŚĆ w COG
ronja
Obrazek
ODPOWIEDZ