Projekt kodeksu wyborczego

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elmodemonico
Centrum Decyzyjne Opencaching
Podziękował;: 73 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy

Re: Projekt kodeksu wyborczego

Post autor: elmodemonico »

@Azymut, odpowiadając na Twoje pytanie TAK, gdybyśmy nad tym spokojnie i dłużej popracowali to do kryzysu na linii CDO - COG mogło by nie dojść. Prawdą jest też, że każdorazowy pośpiech niesie ze sobą błędy i niedociągnięcia, dlatego też zasugerowałem wcześniej powstanie grupy roboczej, aby to co w ostatnim czasie wypracowaliśmy dopieścić.
Jest też druga strona medalu: nawet najbardziej precyzyjne przepisy, procedowanie miesiącami nie uchronią nas przed kolejnymi kryzysami na OC.
Fakt, że jesteśmy wolnym serwisem powoduje, że wielu chciałoby przekuć swoje ambicje na całą resztę społeczności, niekoniecznie zgodnie z jej wolą. Są też tacy, co będą kwestionowali cokolwiek się wydarzy, bo już mają taką naturę. Inni będą chcieli załatwić jakieś swoje porachunki, przy tym dochodzą jeszcze niezdrowe relacje interpersonalne.
Nadzieja w tych, co bez znaczenia czy w OC Team czy poza nim, czy w tej, czy innej ekipie będą rozwijać ten serwis indywidualnie w zaciszu swoich regionów.
Ostatni taki przykład to np. Nadleśnictwo Biłgoraj i jeden z naszych keszerów z tych okolic.
W każdym bądź razie życzę dużo powodzenia i cierpliwości w dalszym procedowaniu. Ja wybrałem rower z moim 5-letnim synem i 13 keszy w Borach Tucholskich...
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowania (total 5):
Qlas01JAsiek.Błękitna TeamKarougekamarcin_Rio
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 132 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Post autor: ronja »

Zatwierdzono już ten kodeks, czy jeszcze nie? Jeśli nie, to nadal zachęcam do podniesienia wymogów dla kandydatów do obu instytucji. W COG-u ma znaczenie ilość znalezień/założeń/rekomendacji - "techniczne" doświadczenie jest ważne. W CDO istotna jest aktywność w tworzeniu, kreowaniu nowego, posiadanie i realizowanie wizji, wiedza i pozycja w społeczności. Nierób w tym gremium stworzy tylko zagrożenie. Najbardziej wymierne są liczby z naszych statystyk - trzeba je wykorzystać do stworzenia wysokich progów. W ten sposób sprawimy, że potencjalni kandydaci wezmą się troszkę do roboty, co pozwoli w pewien sposób zweryfikować, czy ich dotychczasowa aktywność pozwala na start z korzyścią dla wszystkich, a przy okazji ożywi delikatną stagnację w Serwisie.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
uhuhu
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Post autor: uhuhu »

@Ronja: Zatwierdzono już ten kodeks.

Idea wymagania doświadczenia od kandydatów jest słuszna, ale tu trzeba twardo stąpać po ziemi. Przesadzenie z kryteriami spowoduje takie zawężenie listy potencjalnych chętnych, że nie będzie komu startować. I wtedy rzeczywiście nie będzie problemu, jak to subtelnie ująłeś, jednego nieroba, bo też i nie będzie żadnego roba. Dlatego jestem za umiarem w tej materii.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 132 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Post autor: ronja »

To jeszcze pytanie: kiedy wybory? I czy prawdą jest, że nie za szybko, bo Czarodziej wyłączył skrypt wyborczy, więc jest kolorowo?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Podziękował;: 73 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy

Post autor: elmodemonico »

@Ronja - kodeks wyborczy na chwilę obecną po nowelizacji jest aktualny i zgodnie z jego zapisami trzeba będzie przeprowadzić nowe wybory do CDO.
Po wyborach natomiast jak najbardziej kwestia jego treści jest nadal otwarta i podlega dalszym dyskusjom.
Tak, nie możemy używać skryptu wyborczego, którego twórcą jest Czarodziej. Potrzeba będzie czasu, aby stworzyć nowy. Prawdopodobnie potrwa to kilka miesięcy...
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 393 razy

Post autor: krystiant »

ronja pisze:
niedziela 24 maja 2020, 10:01
zachęcam do podniesienia wymogów dla kandydatów do obu instytucji.
ronja pisze:
wtorek 19 maja 2020, 10:21
krystiant pisze:
piątek 15 maja 2020, 20:53
Ja nie mógłbym - nie spełniam wymogów.
A nie chcesz ich spełnić? Zdziwisz się tym, co napiszę, ale moim zdaniem brakuje tam Ciebie.
Dla kogoś kto pracuje na etacie i ma dom, rodzinę, a w okolicy nie ma zatrzęsienia keszy (w promieniu 50 km mam aktualnie 492 kesze) to nie jest tak hop spełnić wymagania... Teoretycznie wystarczy co weekend znaleźć 2/4 kesze, ale trzeba na to mieć czas, ochotę i sprzyjające okoliczności. Nie każdy ma tak, że cała rodzina z huraoptymizmem leci na poszukiwania, więc czasem trzeba dzielić czas między rodzinę, a szukanie... Nie dla każdego geocaching jest jedynym hobby...

Zwiększenie wymogów jeszcze bardziej odsiałoby więcej takich jak ja. Wtedy do kandydowania zostaną tylko goniący za statystykami, a duże statystyki niekoniecznie świadczą o tym, że ktoś ma sensowne poglądy i potrafi współpracować z innymi...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 9):
JAsiek.Błękitna TeamQlas01parlandovasco01baloniarzkrcrCezexPawel brasia
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Podziękował;: 240 razy
Otrzymał podziękowań: 291 razy

Post autor: Pawel brasia »

krystiant pisze:
niedziela 24 maja 2020, 16:08
ronja pisze:A nie chcesz ich spełnić? Zdziwisz się tym, co napiszę, ale moim zdaniem brakuje tam Ciebie.
Dla kogoś kto pracuje na etacie i ma dom, rodzinę, a w okolicy nie ma zatrzęsienia keszy (w promieniu 50 km mam aktualnie 492 kesze) to nie jest tak hop spełnić wymagania...
Ja mam tylko 124 :( W tym quizy, których nei znam rozwiązanie i inne których podjęcie jest trudne.
Są kesze, które w dzień znajdziesz kilkadziesiąt są i takie, że znajdziesz <10
krystiant pisze:
niedziela 24 maja 2020, 16:08
Zwiększenie wymogów jeszcze bardziej odsiałoby więcej takich jak ja. Wtedy do kandydowania zostaną tylko goniący za statystykami, a duże statystyki niekoniecznie świadczą o tym, że ktoś ma sensowne poglądy i potrafi współpracować z innymi...
Prawda. Dlatego uważam, że wymagania powinny być niewysokie, a drugim czynnikiem odsiewającym powinni być głosujący, którzy mogą sobie przyjąć kryteria takie jakie chcą.

--- edit - poprawiłem trochę cytowania moje i ronji, bo trochę nie tak wyszło - krystiant ---
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ