Wybory 2020

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Posty: 1077
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31

Re: Wybory 2020

Post autor: deg » środa 15 stycznia 2020, 21:09

elmodemonico pisze:
środa 15 stycznia 2020, 17:32
Weryfikacja przewodników tylko i wyłącznie pod kątem aktywności w serwisie i samej deklaracji o chęci współpracy.
Elmo - Przewodnicy automatycznie są weryfikowani pod kątem aktywności. Ja nie zalogowałem żadnego znalezienia przez 3 miesiące i wyleciałem z Przewodników. A deklaracja współpracy - też jest potrzebna by przynależeć do Przewodników.
A poza tym - jeśli ktoś z Przewodników nie chce brać udziału w nowych aktywnościach - nie musi. Nie potrzeba weryfikacji.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 1931
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował: 114 razy
Otrzymane podziękowania: 341 razy

Re: Wybory 2020

Post autor: krystiant » piątek 17 stycznia 2020, 00:40

Czytam sobie ten wątek i czytam i się zastanawiam... Piszecie o rozwoju, że ktoś musi to nadzorować, wyznaczać kierunki rozwoju... Serio KTOŚ MUSI?
deg pisze: rozwój OC - to od początku do końca jest bzdura. Obecnie wygląda to tak, że 16 osób po cichu w tajemnicy przed użytkownikami coś sobie tam umyśli, głosuje nad tym i... pyta RT czy da się to wdrożyć w życie. Odpowiedź zazwyczaj brzmi "Da się. Ale kiedyś tam w bliżej nieokreślonej przyszłości". I... tu kończy się rozwój.
Rozwiązanie:
Przewodnicy (a może wszyscy użytkownicy?) mają możliwość zakładania nowych spraw "rozwojowych", propozycji zmian serwisu, zasad czy regulaminu. Toczona jest dyskusja wśród Przewodników (tak jak teraz na Forum, ale cała dyskusja jest toczona wewnątrz serwisu OC), a dyskusja zakończona jest głosowaniem. Na podstawie wyniku głosowania COG wprowadza zmiany w życie (np. edycja typów keszy na Wiki).
To rozwiązanie już jest, każdy może tu pisać viewforum.php?f=9 Wystarczy po dyskusji zrobić głosowanie, a i tak sprawa pewnie utknie w mocach przerobowych RT...
Od dłuższego czasu rozwój polega raczej na tym, że ktoś potrafiący kodować wdraża jakąś funkcjonalność, a inni albo wieszają na nim psy, albo wychwalają... Może mi już pamięć szwankuje, ale nie przypominam sobie dyskusji przed wprowadzeniem geościeżek, sprawności i kilku innych rzeczy, których na początku nie było. Pamiętam za to, że było coś tam tak oprotestowane po wdrożeniu, że było cofnięte...
Znaczy uważam, że RT sobie radzi z rozwojem od strony technicznej i najlepiej gdyby im w tym nie przeszkadzać.

Trudno przewidzieć głosując czy osoba na którą się głosuje będzie miała chęci przez całą kadencję zajmować się czymś więcej niż czynnościami administracyjnymi (weryfikacja i reakcja na zgłoszenia). Może więc ograniczyć zadania COG do tej administracji, a różne dodatkowe zajęcia zostawić samoistnie tworzącym się grupom roboczym... Np. jak znalazła się grupa chcąca dopracować zasady współpracy z PN, to wcale nie muszą być członkami COG i bez sensu jest zmuszać kogoś z COG żeby przejął sprawę z PN na swoim terenie skoro może się do tego po prostu nie nadawać (nie znać się, nie mieć chęci itp.). Nie chciałbym np. żeby ktoś z COG czując się przymuszony (bo na koniec kadencji zapytają ile maili do PN napisałem) pokpił sprawę, bo się kontaktował z musu, a nie z potrzeby serca...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post (razem 4):
dallasbrasiakeram58deg
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Azymut
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: środa 16 września 2015, 23:10

Re: Wybory 2020

Post autor: Azymut » piątek 17 stycznia 2020, 03:33

krystiant pisze:
piątek 17 stycznia 2020, 00:40
Znaczy uważam, że RT sobie radzi z rozwojem od strony technicznej i najlepiej gdyby im w tym nie przeszkadzać.
Wielu z nas ma pewnie jakieś marzenia czy zachcianki związane z funkcjonalnościami i działaniem naszego serwisu, ale nikt tu ani nie kwestionuje pracy RT, ani tym bardziej nie chce przeszkadzać. To jest akurat zupełnie inna sprawa. Bo tak zwany "rozwój" to nie tylko strona techniczna i programowanie. I na tym innym aspekcie "poza technicznym" do tej pory się tu koncentrowaliśmy. Skoro sam COG widzi potrzebę zmian, to znaczy, że są one faktycznie potrzebne.
krystiant pisze:
piątek 17 stycznia 2020, 00:40
Pamiętam za to, że było coś tam tak oprotestowane po wdrożeniu, że było cofnięte...
Tu akurat poruszyłeś bardzo ważną kwestię i nie można jej przegapić.
Nie pamiętam już za dobrze tej sprawy, ale podstawowe pytanie brzmi: Dlaczego było cofnięte?
Ano pewnie dlatego, że się to nie spodobało tzw. większości. Ktoś się napracował i jego wysiłek poszedł na marne. Bardzo przykre i demotywujące tą osobę. Ale z dużym prawdopodobieństwem nie doszło by do tego, gdyby wcześniej dany pomysł został przedstawiony i przegadany na forum. Bo skoro krytyka po wdrożeniu była aż tak powszechna, że się z tego wycofano, to najpewniej już na etapie przedstawiania projektu wyszłoby, że jego wprowadzanie jest niepotrzebne. Ktoś zaoszczędził by swój stracony czas i być może mógł go poświęcić na coś innego, co członkom OC bardziej by się spodobało/było bardziej potrzebne.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17

Re: Wybory 2020

Post autor: dallas » piątek 17 stycznia 2020, 07:50

Jednym z elementów wprowadzonych spontanicznie i cofniętych po komentarzach były tzw "like" przy logach osób. Do szeroko rozumianego rozwoju serwisu w żaden sposób nas to nie przybliżyło, a ktoś się tylko niepotrzebnie nasiedział przy komputerze.

iwonia1999
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: piątek 12 lutego 2016, 08:45

Re: Wybory 2020

Post autor: iwonia1999 » piątek 17 stycznia 2020, 15:32

A ilu przewodników jest chętnych do zadań wyznaczonych im w tym wątku?

ODPOWIEDZ