Regulacja reaktywacji skrzynek.

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Posty: 1077
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował: 205 razy
Otrzymane podziękowania: 480 razy

Re: Regulacja reaktywacji skrzynek.

Post autor: deg » środa 20 listopada 2019, 00:35

karwdo pisze:
wtorek 19 listopada 2019, 13:52
JEDEN GUZIK ZAŁATWIAŁBY SPRAWĘ, ale może lepiej tego nie robić, bo to zbyt proste rozwiązania.
Nie załatwiłby. I tak trzeba by wypracować rozwiązanie "domyślne". Dla tych, którzy nic nie wybrali, albo dla tych, którzy mają już 9492384235 skrzynek założonych i nie mają ochoty ich edytować. Jakbyś przeczytał wcześniejsze posty, wiedziałbyś że z tym jest główny problem.

Co do guzika - brzmi łatwo, ale łatwe nie jest. O ile nad wyglądem naszej strony możemy z łatwością panować i prezentować politykę reaktywacji jak chcemy - tekstem, symbolem, a nawet różowym jednorożcem ;), to nie mamy wpływu na aplikacje zewnętrzne. Jak c:geo czy Locus miałby prezentować politykę reaktywacji? Nie mamy na to żadnego wpływu. Możemy im po OKAPI wystawić odpowiednie dane, ale nie wiemy co, czy i kiedy cokolwiek z nimi zrobią. Możemy też samodzielnie "doklejać" tekst do opisu, ale... czym to się różni od zawarcia polityki reaktywacji w opisie skrzynki (vide np. https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=59018 albo tu https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=44682) - można to zrealizować bez żadnych nakładów informatycznych. Udostępnienie czegokolwiek po OKAPI (dla aplikacji zewnętrznych) ma jeszcze tę wadę, że z tego samego OKAPI korzystają wszystkie serwisy narodowe skupione wokół OC DE - które są z nami mocno niekompatybilne. Co one miałyby publikować w tym miejscu? W dodatku w OC DE mają znacznie większe niż u nas problemy z brakiem programistów...

Wydaje się, że to jeden prosty guziczek, ale pociąga on wiele zależności na międzynarodową skalę. Mamy marny kontakt z OC DE - od dłuższej chwili usiłujemy (kojoty i OC RO) poczynić pewne ustalenia w zupełnie innej kwestii i... nic.

Podpisano
wredny deg uwalający wszystkie informatyczne innowacje :P
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
Sebastian
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

dzejbi
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13

Re: Regulacja reaktywacji skrzynek.

Post autor: dzejbi » środa 20 listopada 2019, 11:21

Każdorazowo założyciel otrzymuje informację o nowym wpisie w swojej skrzynce. Może więc takie rozwiązanie (cały czas mówimy o reaktywacjach), tylko trzy przypadki: 1. wpis: w treści logu "uzgodniono z założycielem" - wszystko jasne reaktywacja zastępuje zaginioną skrzynkę, 2. Reakcja założyciela po reaktywacji nie uzgodnionej: a) "Brak zgody na jakąkolwiek reaktywację" (jeśli nie jest to zapisane o treści opisu) i usunięcie logu, b) (przypadek chyba najczęściej występujący) wpis założyciela "Uwaga! reaktywacja nieuzgodniona" z pozostawieniem wpisu (domyślna zgoda na reaktywację). Kolejni poszukiwacze mają sygnał że powinni próbować skontaktować się z założycielem, zalogować znalezienie ale muszą się również liczyć z usunięciem logu. Wizyta kontrolna założyciela i potwierdzenie zaginięcia oryginału powinna być odnotowana wpisem " Potwierdzam zaginięcie oryginału. Dziękuję za reaktywację" Wszystkie wcześniejsze logi są automatycznie potwierdzone. To nie zajmie dużo czasu założycielom. Nowe wpisy przecież przeglądamy choćby z czystej ciekawości.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Posty: 215
Rejestracja: niedziela 02 marca 2014, 12:50

Re: Regulacja reaktywacji skrzynek.

Post autor: karwdo » czwartek 21 listopada 2019, 13:01

Tak tak ja wiem... same problemy, nic się nie da! Miłej zabawy! Pozdrawiam:)
EDIT
To w temacie odpowiedzi Dega!
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1762
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 113 razy
Otrzymane podziękowania: 161 razy

Re: Regulacja reaktywacji skrzynek.

Post autor: ronja » sobota 23 listopada 2019, 11:53

karwdo pisze:
wtorek 19 listopada 2019, 13:52
...Opcjonalny atrybut do odhaczenia przy zakładaniu skrzynki: ZGODA NA SERWIS lub SERWIS I REAKTYWACJĘ . Plus ewentualne pole do opisu warunków owej reaktywacji (w przypadku zgody) - można wykorzystać okno: DODATKOWYCH INFORMACJI

Pytałem, prosiłem... to ponoć "wyższa informatyka"...
Pamiętam tę dyskusję, także w obrębie COG-u. Dlatego najrozsądniejszym wyjściem jest zakaz reaktywacji bez wyraźnej zgody autora. Już teraz w wielu keszach pojawia się formułka "Nie wyrażam zgody na reaktywację". Ludzie sami wzięli sprawy w swoje ręce, bo inercja COG jest nie od ogarnięcia. Ale co się dziwić, skoro jego członkowie mają na swoim koncie masę takich reaktywacji, gdzie oryginały wciąż siedziały na miejscu :twisted:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post (razem 5):
ptys50lavinkapawelkovasco01deg
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1762
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulacja reaktywacji skrzynek.

Post autor: ronja » poniedziałek 13 stycznia 2020, 21:00

Podobnie jak z pytaniem o wirtuale: tak mocno pracujecie od listopada, że chyba już coś wymyśliliście? Szesnaście osób (sorry, odliczyć trzeba niepracujących), to i tak więcej, niż jeden prosty do zamknięcia problem. Dacie radę ogłosić wynik przed wyborami?
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ