12 DŚBN 2019

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 03 lutego 2015, 11:50
Podziękował;: 110 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

12 DŚBN 2019

Post autor: JAsiek. »

Okołobożonarodzeniowe inicjatywy keszerskie wyskakują jak króliki z kapelusza to i ja chciałbym po raz wtóry zachęcić Was do zorganizowania w swoich okolicach serii skrzynek - 12 Dni Świąt Bożego Narodzenia.

Przypomnę, że idea jest taka aby zrównoważyć jakoś zabawę z AKQ: zamiast quizu skrzynki tradycyjne; zamiast trudnych zadań proste, szybkie skrzynki; zamiast ślęczenia przed ekranem komputera wyścigi po FTFy; zamiast jednej skrzynki finałowej aż 12 skrzynek. To co pozostaje wspólne z AKQ to świąteczna tematyka, jedna publikacja na dobę i wymagane 100% skuteczności (aby zaliczyć geościeżkę) .

Technicznie wygląda to tak, że każdego wieczora od 25 grudnia do 5 stycznia o umówionej godzinie publikowana jest jedna skrzynka. Wszystkie skrzynki MUSZĄ pozostać aktywne do końca dnia 6 stycznia a ostatecznie POWINNY być zarchiwizowane najpóźniej 2 lutego. Miejsce ukrycia do momentu publikacji powinno być tajemnicą, dlatego w każdej aglomeracji przydałaby się jedna osoba do skoordynowania działań i spięcia wszystkiego w ścieżkę. Mile widziany jest również event podsumowujący 6 stycznia.

W Łodzi w tym roku odbędzie się trzecia edycja. W tamtym roku udało się pomysł przeszczepić również na inne aglomeracje. Mam nadzieję, że w tym roku kolejne miasta będą bawić się razem z nami. W razie pytań chętnie odpowiem :)

https://youtu.be/oyEyMjdD2uk

hratli
Nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: sobota 12 grudnia 2015, 21:25
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: 12 DŚBN 2019

Post autor: hratli »

Czy te skrzyneczki mają mieć gwiazdkowe patenty, czy sposób wykonania dowolny?
Ścieżka ma dotyczyć keszy z jednej aglomeracji, czy całej Polski?
Za ten post autor hratli otrzymał podziękowanie:
JAsiek.

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 03 lutego 2015, 11:50
Podziękował;: 110 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

Re: 12 DŚBN 2019

Post autor: JAsiek. »

Z samej idei ścieżki wynika, że skrzynki powinny nawiązywać jakoś do świąt. Może to być patent, maskowanie, miejsce ukrycia, opis... cokolwiek wyobraźnia przyniesie. Nie jest to jednak jakieś absolutne kryterium, po prostu trzeba skrzynkę zrobić tak, żeby się wpasowała w klimat. Mniej więcej tak samo jak z zagadkami w AKQ - mają świąteczne zabarwienie choć są po prostu zagadkami.

Każda aglomeracja powinna mieć własną ścieżkę na dany rok. W Łodzi ta ścieżka będzie w tym roku nazywać się "12 Dni Świąt Bożego Narodzenia - Łódź 2019". W tamtym roku crazy_baby uruchomiła ścieżkę "Śląska Świąteczna Ścieżka 2018/2019", w Bydgoszczy była "Bydgoska Świąteczna Ścieżka 2018/2019". Mimo, że nazwy się różnią to bawiliśmy się w to samo. Liczymy na to, że w tym roku jeszcze więcej miast/aglomeracji się przyłączy.

Ważna sprawa: geościeżka powinna być uruchomiona dopiero po publikacji ostatniej skrzynki!

Jeszcze przy okazji napiszę odpowiedź na pytanie, które padło poza forum: czy to ma zakładać jedna osoba czy kilka? A no jak tam chcecie. Dla jednej osoby to trochę dużo do ogarnięcia, bo aż 12 wieczorów trzeba pilnować publikacji, ale za to skrzynki będą na pewno bardziej spójne i pozostali keszerzy będą mogli spokojnie brać udział w zabawie. Z drugiej strony kiedy podzielicie się publikacjami to i tak jedna osoba musi zadbać o koordynację całości i trzeba trochę pogmerać przy WIS ścieżki aby każdy z zakładających mógł zaliczyć ścieżkę.

Jakby jeszcze coś wymagało komentarza to śmiało piszcie :)
Za ten post autor JAsiek. otrzymał podziękowanie:
hratli

bartek-111
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 20 października 2014, 23:37
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: 12 DŚBN 2019

Post autor: bartek-111 »

Aglomeracja Śląska podejmuje rękawice by i w tym roku zorganizować i u siebie 12 DŚBN
A przynajmniej się postara.
Dziś wieczorem przygotuję do tego celu odpowiednią grupę na FB
Gdyby ktoś chciał dołączyć, proszę pisać do mnie w tym celu (facebook / email)

ODPOWIEDZ