Punkty za DNF

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

xmall
Nowy na forum

Punkty za DNF

Post autor: xmall » wtorek 21 maja 2019, 21:06

Dobry wieczór :)

Czytałem gdzieś na naszym forum, że w logach mało jest DNFów. Przyczyna chyba jest oczywista - statystyki :)
Ktoś kto wpisuje DNFa przeważnie poświęca dużo więcej czasu na odszukanie skrzynki niż logujący bez problemu.

Pomyślałem sobie, że jest na to lekarstwo. Właściciel skrzynki mógłby mieć możliwość (po serwisie) dodania autorowi wpisu z DNFem znalezienia jeżeli DNF był uzasadniony. Właściciel miałby informację a poszukiwacz nagrodę.

Miłego wieczoru :)

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Re: Punkty za DNF

Post autor: karwdo » środa 22 maja 2019, 09:21

Mnie nie pasuje ewidentnie doliczanie dnfów do ogólnej liczby. Dlatego w takiej sytuacji wrzucam komentarz lub jeśli mam od właściciela potwierdzone miejsce (lub poprzednich znalazców) robię reaktywacje.
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował: 101 razy
Otrzymane podziękowania: 154 razy

Re: Punkty za DNF

Post autor: ronja » środa 22 maja 2019, 11:49

Stara zasada wpisywania DNF-ów umarła. Dawno temu było to normalne. Teraz DNF traktowany jest jak ujma na honorze, nie zapis własnych poszukiwań. Z czasem pojawiły się punkty za serwis, co sprzyjało pomijaniu zwykłej informacji, że kesza się nie znalazło. A potem przyszło kanibalistyczne wręcz parcie na staty, które zaowocowało (dzisiaj już) normą: znalezienie dokonuje się przez reaktywację i +1 leci do koszyczka. A potem idzie się w teren i znajduje oryginalny pojemnik 4 cm od reaktywacji, jak się nam ostatnio trafiło w jednej z miejscowości ;) Dzięki samowolnym, nieuzgodnionym z założycielem reaktywacjom sprawiliśmy, że regulaminowy obowiązek dbania o własne skrzynki został zdjęty z barków ich twórców i trafiają się tacy, którzy dokumentnie zlewają info o DNF-ach, zaginięciach, zniknięciach całych elementów skrywających skrzynki, itp., zostawiając pole do przedłużania żywota keszy na zasadzie "ktoś przecież zrobi to za mnie". Żadna dodatkowa punktacja za DNF-y nie sprawi, że ludzie zaczną je chętniej logować. Pozostaje liczyć na to, że keszerzy będą traktowali szukanie jako przygodę, której rezultat może być bardzo różny i zechcą o tym opowiedzieć (czyli np. zalogować DNF-a).
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post (razem 6):
dzejbibrajan74rapotekdallasptys50vasco01
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ