Ocenianie keszy

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

witas86
Nowy na forum

Ocenianie keszy

Post autor: witas86 » czwartek 17 stycznia 2019, 21:40

Cześć,

w niniejszym wątku chciałbym porozmawiać o ocenianiu keszy. Wiadomo, jest to sprawa mocno subiektywna, chciałbym jednak poznać Wasze zdanie.
Dokonując oceny, kieruję się wieloma aspektami: ponieważ uwielbiam quizy, misternie ułożona zagadka moim zdaniem zasługuje na znakomitą i zieloną gwiazdkę. W przypadku innych typów skrzynek dużą wagę przywiązuję do miejsca, które kesz pokazuje — lubię poczytać ciekawe opisy i dowiedzieć się czegoś nowego. Oczywiście, oceniam też maskowanie.
Zdarzyło mi się dać zielone z jednej strony zwykłemu klipsiakowi w dziupli, bo był finałem quizu, z którego czegoś nowego się dowiedziałem, z drugiej jednak rekomendacje otrzymywały kesze słabo opisane, za to z zaskakującym maskowaniem.
Mam też żelazną zasadę: jeżeli opis kesza jest wprost plagiatem, przepisanym np. z Wikipedii, do tego bez podania źródeł to taki kesz, nawet gdyby nadrabiał maskowaniem, to zbyt wysokiej noty ode mnie nie dostanie

Awatar użytkownika
Cezex
Nowy na forum
Otrzymane podziękowania: 3 razy

Re: Ocenianie keszy

Post autor: Cezex » czwartek 17 stycznia 2019, 22:17

Mamy 5 gwiazdek, a nawet sześc, a więc:

0-2 gwiazdki - za samą skrzynkę. Wiadomo, że mikrus parapeciak = 0, klipsiak = 1, a Kwidzyńska skrzynka z amunicją = 2 :)

Kolejne 0-2 gwiazdki - za okoliczności np szukanie parapeciaka w obszczanej bramie = 0, szukanie klipsiaka neutralnym miejscu = 1, multaki jak np MIAU Misja Specjalna czy Łódzkie sobaki = 2.

Pozostała gwiazdka to gdy z powyższych wychodzi np ocena 2, ale jest ona krzywdząca dla skrzynki (bo klipsiak pod mostkiem nad lokalną smródką to nie jest kesz na ocenę 2) lub gdy poziom zajebistości kesza przepalił zacnomierz i trzeba dać rekomendację.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Cezex za post:
stasiekm
Nie musisz lubić mnie czy tego samego co ja, ale jeśli szukasz przygody to wiedz, że to ona sama mnie znajduje więc możemy razem stawić jej czoła.

Jeżeli w 100% jesteś pewien, że nie ma mojej skrzynki, śmiało, reaktywuj.

Mati_KMK
Nowy na forum

Re: Ocenianie keszy

Post autor: Mati_KMK » środa 23 stycznia 2019, 21:57

Ja oceniam tak :
jeśli jakaś skrzynka jest typowym klipsiakiem itp. - zazwyczaj dostaje ocenę ,,dobra". Musi być w naprawdę niekorzystnym miejscu żeby dostał poniżej.

Jeśli jakaś skrzynka została prze zemnie oceniona na normalną to musi być zła , ponieważ ja staram się czerpać radość z keszowania i taki głupi klipsiak pod kamieniem czy nawet i mikrus fajnie schowany dostaje ,, dobry"

,,Znakomite" oraz rekomendacje u mnie lecą za - dobre urbexy , genialne maskowania , dobre miejsca warte pokazania i duże skrzynki ukryte w środku miasta ( no i zostają jeszcze dobre quizy i nietypowe)

ODPOWIEDZ