[OT] Śledzenie osób

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Sykkel
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 10 grudnia 2013, 16:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

[OT] Śledzenie osób

Post autor: Sykkel »

Może ktoś ma doświadczenia z aplikacjami na telefon, które umożliwiają wzajemne śledzenie uczestników zabawy? (Oczywiście za ich zgodą - żeby nie snuć domysłów ;)))
Najlepiej jakieś niezależne od operatorów i innych uzależniających od wykupienia usług itp. i łatwe do wyłączenia.

Chodzi nam głównie o sytuację w czasie wycieczek, zwłaszcza tam, gdzie brak szlaków, gdy ktoś z grupy zgubi się, a nie za bardzo ogarnia telefon, ewentualnie, gdy znajdzie się poza zasięgiem i nie będzie umiał się dodzwonić. By wtedy sprawdzić ostatnie znane położenie , najlepiej od razu na mapie, np. na Locusie.

Jest mnóstwo na rynku takich ofert, ale nigdy nie korzystałem i nie za bardzo wiem od czego zacząć. Wiec sorry jeśli to dla kogoś OT.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [OT] Śledzenie osób

Post autor: deg »

Google Maps ma opcję pozwalającą na wysłanie komuś linka do śledzenia aktualnej pozycji.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: [OT] Śledzenie osób

Post autor: brajan74 »

W Locusie Pro jest funkcja śledzenia na żywo. Ale jakoś mnie nie podkusiło żeby wypróbować. Masz potrzebę to możesz przetestować Obrazek

Edycja:
Dodaję link do instrukcji.
http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=man ... us_Map_Pro
Zobacz czy masz tę funkcję w wersji free.
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: [OT] Śledzenie osób

Post autor: brajan74 »

Sprawdzilem na telefonie żony w Locusie free i śledzenie też działa. Po aktywnych użytkownikach widać, że funkcja popularna tylko w krajach skandynawskich.
Awatar użytkownika
JackT
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: sobota 19 kwietnia 2014, 16:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [OT] Śledzenie osób

Post autor: JackT »

Google potrafi ni z tego ni z owego zaniemóc, więc chyba lepiej locus :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Obrazek
ODPOWIEDZ