Opencaching PL działa na nowym serwerze

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

sajmon
Wyjadacz

Re: Opencaching PL działa na nowym serwerze

Post autor: sajmon » środa 10 października 2018, 12:56

A czy "ten jeden" kesz nie mógłby być jakąś formą "pinezki" (lub skoro mapa centruje się na jego współrzędnej, to znaczek centrowania mapy typu krzyżyk, celownik), a reszta treści wg filtrów?
W przypadku gdy kesz jest odfiltrowywany, wtedy na mapie w miejscu kesza widać znak centrowania mapy, gdy "przechodzi przez filtry" - mamy kesza na mapie lekko zakrytego nieklikalnym znacznikiem centrowania mapy :)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 10 października 2018, 23:39

kojoty pisze:
środa 10 października 2018, 10:21
rozwiązanie: pokazuję "tego" kesza (niezlaeżnie od jego stanu) i jego otoczenie już zgodnie z filtrem użytkownika jest skomplikowane (w praktyce na razie niewykonalne) bo taile mapy lecą z OKAPI a OKAPI nie wspiera trybu "ten kesz pokaż, a reszta zgodnie z filtrami" - filtry musza działa na wszystkie kesze - na "tego" także...
Z tego co zrozumiałem to kesze nakładane są przeźroczystymi kafelkami na kafelki mapy, więc może robić dwa przebiegi:
1. pokaż "tego" kesza
2. pokaż okolice kordów według filtrów
Skoro kafelki z keszami są przeźroczyste to nie zasłonią "tego" z pierwszego przebiegu, a dodatkowe pobranie jednego kesza chyba nie spowoduje zajechania serwera... :D
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 169 razy

Post autor: kojoty » czwartek 11 października 2018, 00:15

krystiant pisze:
środa 10 października 2018, 23:39
kojoty pisze:
środa 10 października 2018, 10:21
rozwiązanie: pokazuję "tego" kesza (niezlaeżnie od jego stanu) i jego otoczenie już zgodnie z filtrem użytkownika jest skomplikowane (w praktyce na razie niewykonalne) bo taile mapy lecą z OKAPI a OKAPI nie wspiera trybu "ten kesz pokaż, a reszta zgodnie z filtrami" - filtry musza działa na wszystkie kesze - na "tego" także...
Z tego co zrozumiałem to kesze nakładane są przeźroczystymi kafelkami na kafelki mapy, więc może robić dwa przebiegi:
1. pokaż "tego" kesza
2. pokaż okolice kordów według filtrów
Skoro kafelki z keszami są przeźroczyste to nie zasłonią "tego" z pierwszego przebiegu, a dodatkowe pobranie jednego kesza chyba nie spowoduje zajechania serwera... :D
Logika niezla, tylko z wykonaniem może być gorzej, bo widzisz silnik mapowy działa tak, że programista nie kontroluje bezpośrednio pobieranych kafli mapy - podaje się w skrócie - źródło i jego parametry, a póxniej silnik już sam decyduje jaki kafelek pobrać i jak umieścić go na mapie - czyli trudno by było "pobrać ten jeden kafelek" i wrzucić go dokładnie tam gdzie potrzeba - nie mówię, że to niemożliwe, ale to skrajnie przekombinowane

myślimy tu sobie z kolegami w tle o innym rozwiązaniu (patrz komentarz rapotka) czyli jednak piznezka-ikonka w miejscu kesza, ale jako ikonka OKAPI + może przy okazji waypointy tego kesza - o co zawsze były prośby

zrobimy to. (tylko nie wiem jeszcze kiedy)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post:
brasia

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » sobota 13 października 2018, 01:06

Dobra nowina jest taka, że chyba udało się znaleźć sposób na przyspieszenie mapy...

Mam nadzieję, że nasze kafelki z keszami na glownej mapie śmigają bardziej w tempie.

Nie jest to jeszcze rozwiązanie docelowe, ale mam wrażenie że coś nam się odetkalo... :)
deg

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » niedziela 14 października 2018, 20:37

Fotoimpresje pisze:
wtorek 09 października 2018, 08:45
Maleska pisze:
poniedziałek 08 października 2018, 14:12
Postawię pizzę programiście, który w końcu zrobili wyszukiwarke miast na mapie głównej :(:(:(
Ciężko mi bez niej :(
Ja dorzucę piwo, albo dwa :D
Maleska, możesz zacząć zagniatać ciasto, a Fotoimpresje możesz zacząć ważyć te piwo - makotka podjęła wyzwanie, siedziała nad tym od wczoraj i search nadchodzi...

https://github.com/opencaching/opencaching-pl/pull/1698
Azymut

makotka
Bywalec
Podziękował: 27 razy
Otrzymane podziękowania: 23 razy

Post autor: makotka » środa 17 października 2018, 16:13

Maleska pisze:
poniedziałek 08 października 2018, 14:12
Postawię pizzę programiście, który w końcu zrobili wyszukiwarke miast na mapie głównej :(:(:(
Ciężko mi bez niej :(

Polecam deale z Maleską. Oto dowód, że dotrzymuje danego słowa:
search.jpg
search.jpg (489.33 KiB) Przejrzano 472 razy
Dzięki!

PS
To dopiero wstępna wersja searcha, tak na szybko. Prace nad nim będą zapewne kontynuowane, więc warto zgłaszać uwagi/problemy, na pewno zostaną rozpatrzone :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi makotka za post (razem 4):
AzymutparlandobrasiaMaleska

Awatar użytkownika
Maleska
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Maleska » czwartek 18 października 2018, 09:30

Coś mi się już rzuciło w oczy. Przeglądając sobie mapę jakiegoś miasta w momencie jak klikam wł tryb pełnoekranowy to wszytko się resetuje i znów jestem na swoich włościach :)
Ostatnio zmieniony czwartek 18 października 2018, 14:09 przez Maleska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » czwartek 18 października 2018, 09:34

Maleska pisze:
czwartek 18 października 2018, 09:30
Coś mi się już rzuciło w oczy. Przeglądając sobie mapę jakiegoś miasta w momencie jak klikam wł typ pełnoekranowy to wszytko się resetuje i znów jestem na swoich włościach :)
racja Maleska! to nie powinno tak działać - poprawka niebawem.

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec

Post autor: PrincePolo » wtorek 23 października 2018, 08:38

PrincePolo pisze:
czwartek 04 października 2018, 09:29
Nie wiem, czy ma to związek z migracją, ale w moim profilu zmieniła się kolejność wyświetlania zdobytych geościeżek. Z tego co widzę, teraz nie są posortowane chronologicznie wg daty logowania, ale zasady wg której teraz są poukładane nie rozkminiłem.
Widzę, że sortowanie zmienione, bardzo dziękuję. :D
Obrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ