Odświeżony wygląd strony

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: Odświeżony wygląd strony

Post autor: deg » wtorek 18 września 2018, 23:23

brasia pisze:
wtorek 18 września 2018, 08:42
Jakie wymagania powinno mieć wideo?
Rozmiar (piksele)
970x180 pikseli, MP4
brasia pisze:
Długość (czas)
Ilość klatek/sek
Szczerze powiedziawszy - nie ma to znaczenia. Poza tym, że film powinien być niewielki objętościowo. Obecnie podpięte są trzy filmy odtwarzane w pętli. Obecne filmy mają po 1,5-2MB każdy
brasia pisze:
W jakich odstępach czasu (klatek) pojawiają się napisy? Pytam, bo można wtedy ładnie skorelować zmiany obrazu ze zmianami tekstu.
To nie tak działa. Wideo jest zupełnie osobne, teksty są po prostu nałożone na wideo i wyświetlają się co 5 sekund. Czyli teksty wyświetlane są zupełnie niezależnie od wideo. Dzięki temu wszystkie site'y OC mają to samo wideo, a różne teksty.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » środa 19 września 2018, 09:52

Fajna zmiana na plus. Fajnie by było zrobić coś z lewym menu. Moim zdaniem ma za dużo pozycji i jest po prostu nieczytelne.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jendrej
Nowy na forum

Post autor: Jendrej » piątek 21 września 2018, 20:10

Do niczego, banner z obrazkiem wszędzie był śliczny. I logo niepotrzebnie zmniejszone. Nie zmienia się czegoś, co jest dobre.
Tak mi się wydaje. Ale pewności nie mam.

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » poniedziałek 22 października 2018, 22:18

1. Po lewej stronie od logo w dół, na Firefoxie jest delikatny biały pasek, który widać zwłaszcza na wysokości banera (po prawej stronie takiego paska nie widać).
2. Zgadzam się z Sajmonem, że bardziej poprawne w treści byłoby "za darmo" zamiast "za free".
3. Można by skrócić zdanie "100% funkcjonalności dostępne jest bezpłatnie" do "100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie" (jakoś prościej, lepiej brzmi jako komunikat).
4. Powiadomienia mailem -> powiadomienia emailem.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 23 października 2018, 00:00

@Azymut
ad 1) Podrzuć proszę fragment zrzutu ekranu tego miejsca. Patrzę i patrzę i znaleźć nie mogę. Używasz zoomu 100%?
ad 2) "za free" to trochę taki ukłon w stronę młodszych użytkowników. Gdy słyszę jak mówi moja nastoletnia córka, to i tak całość trzeba byłoby zmienić. Ale... patrz niżej ;)
ad 3) Racja. Zmienię przy okazji wrzucania następnej poprawki na serwer.
ad 4) Kiedyś stosowało się formę "e-mailem", teraz raczej ludzie stosują "mailem". Jak dla mnie - nieco zgrabniej brzmi. Ale... patrz niżej ;)

Niżej:
Wypowiedzcie się proszę w sprawie punktu 2 i 4. Czy to tylko zdanie Azymuta i Sajmona, a 40 000 userów ma odmienne :), czy po prostu lepsze są propozycje Azymuta. Ja chętnie zmienię na opcję, której będzie chciała większość.

PS: Jeśli ktoś ma pomysł na więcej ciekawych haseł - podrzucajcie!
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » wtorek 23 października 2018, 01:09

Rob pisze:
środa 19 września 2018, 09:52
Fajna zmiana na plus. Fajnie by było zrobić coś z lewym menu. Moim zdaniem ma za dużo pozycji i jest po prostu nieczytelne.
jestem za, już na pierwszy rzut oka widze, że można tam zrobić porządek:

w menu dodatkowe:

"Szukaj użytkownika" - całkiem zbędna opcja, wyszukiwarka jest na górze strony
"Najnowsze skrzynki" - powielenie linka ze strony głównej
"Mapa Floppa" - przenieść do podstrony "linki"

w menu głównym wywalić regulamin i przenieść do poziomego menu zamiast linka do facebooka, dodatkowo do menu głównego nadchodzące wydarzenia:

MENU GŁÓWNE
Aktualności
Mapa skrzynek
Moja okolica
Nadchodzące wydarzenia
Wyszukiwarka skrzynek
GeoŚcieżki
Statystyki

MENU UŻYTKOWNIKA - tutaj niezły bałagan. Zostawić tylko to:
Załóż skrzynkę
Moje skrzynki
Mój profil
Moje statystyki

a resztę, czyli to, wrzucić na stornę profilu użytkownika (przyciski obok przycicków "Wykresy skrzynek znalezionych" oraz
"Wykresy skrzynek założonych")

Moje trasy
Moje notatki
Moje obserwowane skrzynki
Moje ignorowane skrzynki
Moje rekomendacje
Moje zapisane wyszukiwania
Moje aplikacje zewn.

Link do facebooka przenieść z poziomego menu do stopki wraz z linkiem do instagrama. Albo jako jeżdżącą ikonka (element fixed)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 24 października 2018, 16:27

Azymut pisze:
poniedziałek 22 października 2018, 22:18
3. Można by skrócić zdanie "100% funkcjonalności dostępne jest bezpłatnie" do "100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie" (jakoś prościej, lepiej brzmi jako komunikat).
Zrobione.
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » środa 24 października 2018, 22:05

deg pisze:
wtorek 23 października 2018, 00:00
Wypowiedzcie się proszę w sprawie punktu 2 i 4. Czy to tylko zdanie Azymuta i Sajmona, a 40 000 userów ma odmienne :), czy po prostu lepsze są propozycje Azymuta. Ja chętnie zmienię na opcję, której będzie chciała większość.
2. za darmo bardziej mi się podoba. Może zapisz córkę do klubu AA: https://youtu.be/yF7nXxae4vE (anonimowych angloholików) :lol:
4. jak dla mnie może być każda z przytoczonych form, "mailem" jest najkrócej
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec

Post autor: AER » piątek 26 października 2018, 05:06

Nie znam się to się wypowiem:

1. Zmiana robi wrażenie, to wszystko idzie w dobrym kierunku.

2. Sugestie ode mnie (bo się nie znam, ale postaram się konstruktywnie):

- za free nie;
- 100% funkcjonalności zamieniłbym na wszystkie funkcjonalności - niby 100% krócej pisane, ale spróbujcie wymówić, wtedy jest dłuższe i mniej jak zwarte, krótkie hasło, no i cyferki jakoś mi nie wyglądają w tej konfiguracji... a jak ktoś mówi, że słowo "wszystkie" już było przy "wszystko za free" to to jest właśnie multiplikacja przekazu :wink:
- liście jesienne (a wcześniej inne inności) rzeczywiście bym zmienił - nakładanie zdjęcia na zdjęcie/film (że w kontekście banera) nie jest ok - ostatecznie może jakaś grafika mniej intensywna na górze (żeby się nie gryzło) a bardziej na dole, współgrająca z tym, co jest na pierwszym planie...?
- wyszukiwarka: jak coś wpiszę i kliknę entera to mi ładnie wyszukuje skrzynkę, ale jak zaznaczę geościeżkę lub użytkownika i coś wpiszę, to wtedy już enter nie działa - niby nic, ale ja zawsze szukając enteruję więc zauważam.

3. Zmiana robi wrażenie, to wszystko idzie w dobrym kierunku!

EDIT:
Jeszcze nie wiem jakby to można było zrobić, ale przyszło mi do głowy, że w tworzenie strony można zaangażować Społeczność: np. ogłaszamy konkurs na najlepszy film do bannera...? Choć to może nie w sezonie zimowym gdy ludzie mniej na keszo jeżdżą.

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 100 razy
Otrzymane podziękowania: 135 razy

Post autor: ronja » piątek 26 października 2018, 10:01

AER pisze:
piątek 26 października 2018, 05:06

EDIT:
Jeszcze nie wiem jakby to można było zrobić, ale przyszło mi do głowy, że w tworzenie strony można zaangażować Społeczność: np. ogłaszamy konkurs na najlepszy film do bannera...? Choć to może nie w sezonie zimowym gdy ludzie mniej na keszo jeżdżą.
Bardzo dobry pomysł :) Stawia na współtworzenie Serwisu, a to duży plus.

Co do wyglądu: jestem za zmianą komunikatu "Liberalne zasady publikacji keszy". Wcale nie są takie liberalne, Regulamin jest dość restrykcyjny. W ten sposób dajemy przeciwnikom paliwo (utwierdzamy w przekonaniu), że u nas nie ma żadnych zasad. Jeśli już, to proponuję "Przyjazne zasady zakładania keszy" :)
EDIT: zmiana "zakładania" na "publikacji", bo tak głosi komunikat.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post (razem 2):
parlandoelmodemonico
Obrazek Obrazek

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » sobota 03 listopada 2018, 17:42

deg pisze:
wtorek 23 października 2018, 00:00
ad 1) Podrzuć proszę fragment zrzutu ekranu tego miejsca. Patrzę i patrzę i znaleźć nie mogę. Używasz zoomu 100%?
Wielkość strony 100%, miejsce zaznaczone w załączniku (na załączonym zrzucie prawie tego widać, bo musiałem go mocno zmniejszyć, aby forum go wczytało).
Załączniki
OC.png
OC.png (233.9 KiB) Przejrzano 297 razy

ODPOWIEDZ