Pytanie drugie

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

ptys50
Nowy na forum
Podziękował: 10 razy
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Re: Pytanie drugie

Post autor: ptys50 » czwartek 12 lipca 2018, 22:39

Lubię sobie różności poczytywać na forum, ale mam prośbę : Panie Forumator, przestań Pan mącić, bo mi nerwy puszczają !
To napisałam ja : keszerka okazjonalna, lat 68, z Krakowa.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ptys50 za post (razem 3):
erykradekbrajan74Elvis7

karwdo
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 32 razy
Otrzymane podziękowania: 80 razy

Post autor: karwdo » czwartek 12 lipca 2018, 22:41

Sebastian pisze:
czwartek 12 lipca 2018, 12:31
moje będą trzy:
1. Kto formalnie ma podpisaną umowę z usługodawcą hostingu serwisu Opencaching ?
2, Kto jest właścicielem domeny opencaching.pl ?
3. Czy zostały opracowane procedury dalszego działania serwisu, w przypadku śmierci dwóch wyżej wymienionych osób ?

"Do kuchni wpada niewidomy facet dotyka rękami różne przedmioty. Nagle bierze do rąk tarkę i po chwili mówi:
- Takich głupot to jeszcze nie czytałem!"
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi karwdo za post:
erykradek
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 191 razy
Otrzymane podziękowania: 463 razy

Post autor: deg » poniedziałek 16 lipca 2018, 09:22

Heloł. Sebek pyta, deg odpowiada ;)
Sebastian pisze:
1. Kto formalnie ma podpisaną umowę z usługodawcą hostingu serwisu Opencaching ?
Nie wiem. Myślę, że to jakaś zaszłość historyczna. Ważne, że jest ktoś, kto płaci. I że więcej niż jedna osoba ma dostęp do panelu gdzie to można sprawdzić/zmienić.
Sebastian pisze:
2, Kto jest właścicielem domeny opencaching.pl ?
Chinczyk
Sebastian pisze:
3. Czy zostały opracowane procedury dalszego działania serwisu, w przypadku śmierci dwóch wyżej wymienionych osób ?
Nie. Z dwóch powodów:
- dobra w rękach prywatnych podlegają prawu spadkowemu. Niezależnie jakie procedury spisalibyśmy - i tak odbijamy się od prawa spadkowego,
- w przypadku całkowitej utraty domeny lub całkowitej utraty hostingu jesteśmy w stanie uruchomić nowy serwer na nowej domenie/hostingu w ciągu 24h. Mamy na bieżąco pełną wersję kodu (GitHub) jak i codzienną kopię bazy danych składowaną również i na zewnętrznym serwerze, niezależnym od hostingu OC.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
stasiekmJarleX
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 02 sierpnia 2018, 08:38

Elvis7 pisze:
czwartek 12 lipca 2018, 21:07
To tak jak kłamałeś, że Paweł (Brasia) udzielił zgody na stowarzyszenie OC bo wysłałeś mailem zdjęcie logbooka leżącego na papierach stowarzyszenia z pytaniem dot. logbooka.

Nigdy z nikim z Zespołu OC nie rozmawiałem o rejestracji stowarzyszenia zwykłego Opencaching Polska.

A jednak - taki jeden cytat z Twojego posta. Sprawę pamiętam bo byłem wtedy w COG i pamiętam Twojego maila
Wysłałem do cog@opencaching.pl skan dokumentu rejestracyjnego Stowarzyszenia, na którym został umieszczony skan logbooka z wpisami, znalazczyń kesza. Paweł (brasia) odpowiedział, że wszystko jest OK.

To było po zarejestrowaniu stowarzyszenia :!: Przed wpisem do rejestru stowarzyszeń z nikim z zespołu oc, o tym nie rozmawiałem.
Ostatnio zmieniony czwartek 02 sierpnia 2018, 08:56 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 02 sierpnia 2018, 08:51

Dziękuję za dwie merytoryczne odpowiedzi, na zadane pytania. Wątek może zostać zamieciony pod dywan, przepraszam przeniesiony do kosza.
Obrazek

ptys50
Nowy na forum

Post autor: ptys50 » czwartek 02 sierpnia 2018, 12:03

Sebastian pisze:
czwartek 02 sierpnia 2018, 08:51
Dziękuję za dwie merytoryczne odpowiedzi, na zadane pytania. Wątek może zostać zamieciony pod dywan, przepraszam przeniesiony do kosza.
Ojoj, faktycznie!!! Niech to już zostanie pozamiatane i może będzie w końcu trochę spokoju ....

Zablokowany