Pytanie drugie

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował: 203 razy
Otrzymane podziękowania: 76 razy

Pytanie drugie

Post autor: Sebastian » czwartek 12 lipca 2018, 12:31

Wyjęte wprost z postu Dega to co znajduje się w cudzysowie, to nie są moje pytania.

"kto ma dostęp do zarządzania serwerem?
kto ma dostęp do bazy danych OC?
kto administruje forum OC?
kto posiada prawa administracyjne na Wiki?
kto jest moderatorem na Forum, bo to też nie jest czytelne?
"

moje będą trzy:
1. Kto formalnie ma podpisaną umowę z usługodawcą hostingu serwisu Opencaching ?
2, Kto jest właścicielem domeny opencaching.pl ?
3. Czy zostały opracowane procedury dalszego działania serwisu, w przypadku śmierci dwóch wyżej wymienionych osób ?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Sebastian za post:
karwdo
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 161 razy

Re: Pytanie drugie

Post autor: kojoty » czwartek 12 lipca 2018, 13:27

Sebastian,

jeśli Twoją intencją było upewnić się, że jest to jakoś tam przemyślane - to informuję - jest.
Sebastian pisze:
czwartek 12 lipca 2018, 12:31
"kto ma dostęp do zarządzania serwerem?
kto ma dostęp do bazy danych OC?
kto administruje forum OC?
kto posiada prawa administracyjne na Wiki?

w skrócie: to jest sprawa wewnętrznej organizacji RT - mogę powiedzieć jak to wyglada obecnie ale po co komu to wiedzieć - podobnie mogę ujawnić mój numer buta i to czy wyrżnęły mi się "ósemki" - ale po co?

Masz jakiś konkretny problem? Wiesz gdzie napisać: RT / COG @ope..pl

Sebastian pisze:
kto jest moderatorem na Forum, bo to też nie jest czytelne?"
o tego to ja akurat nie wiem :) - ale wiem kto wie - na pewno wie to Deg, a w razie czego jestem w stanie sprawdzić
Sebastian pisze:
1. Kto formalnie ma podpisaną umowę z usługodawcą hostingu serwisu Opencaching ?
podobnie jak powyżej - to są - moim zdaniem wewnętrzne sprawy COG/RT - po co komu to wiedzieć?

Sebastian pisze:
3. Czy zostały opracowane procedury dalszego działania serwisu, w przypadku śmierci dwóch wyżej wymienionych osób ?
Tak, to też słuszne pytanie:
- serwer nie jest problemem - konto istnieje niezależnie od jego formalnego właściciela, a my mamy niezależne backupy więc w razie czego w krótkim czasie jesteśmy w stanie postawić serwis zupełnie na nowo

- domena faktycznie jest tu pewnym problemem, bo w razie śmierci właściciela i złej woli jego spadkobierców mogło by się zdarzyć, że moglibyśmy stracić formalną kontrolę nad domeną - ale, to byłby przypadek wyjątkowo złośliwy i jeśli by wystąpił trzeba by po prostu przesiąść się na jakąś domenę alternatywną.

Podsumowując: opencacaching jest serwisem zabawowym i naprawdę nie musimy mieć tu "obcykanych" jakichś super profesjonalnych procedur "na wypadek" - bo nie spytałeś jeszcze co zrobimy jeśli:

- dojdzie do szczególnie dużego wybuchu na słońcu i przepalą się transformatory na całym globie (globalny brak elektryczności)
- wybuchnie wulkan Yellowstone
- wybuchnie mega-wulkan we Włoszech i przy sprzyjających warunkach pogodowych wszystkie kesze znajdą się pod 20cm warstwą pyłów
- na serwerownię spadnie meteoryt
- USA wyłączy internet
- UE wprowadzi reglamentację liczby skrzynek na osobę i komisyjną kontrolę zgodności kesza z normami UE
- ruskie fabryki trolli zaczną masowo wstawiać fake-wpisy w komentarzach do keszy
- rząd światowy uzna, że adopcja keszy ma być dostępna nie tylko dla keszerów ale także dla członków społeczności LBGTQ* nie będących keszerami

...no skończę bo już się rozpędziłem :)

Pozdrowienia!
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post (razem 3):
krcrronjaBłękitna Team

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 12 lipca 2018, 17:45

@jkojoty, rozmyłeś temat.Żadnej konstruktywnej odpowiedzi nie otrzymałem, To może dodam jedną informację:

"Abonent nie jest właścicielem domeny. Jest to zwykła umowa między Rejestratorem a Abonentem na "wypożyczenie". Zatem przede wszystkim należy odnieść się do treści umowy i woli Rejestratora."
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 161 razy

Post autor: kojoty » czwartek 12 lipca 2018, 18:11

Sebastian pisze:
czwartek 12 lipca 2018, 17:45
@jkojoty, rozmyłeś temat.Żadnej konstruktywnej odpowiedzi nie otrzymałem, To może dodam jedną informację:

"Abonent nie jest właścicielem domeny. Jest to zwykła umowa między Rejestratorem a Abonentem na "wypożyczenie". Zatem przede wszystkim należy odnieść się do treści umowy i woli Rejestratora."
Sebastian, jakiej odpowiedzi oczekujesz? Mam naśladując Ciebie tez tu wypisywać dane osobowe z peselami i adresami domowymi? Po co?

Odpowiem jeszcze raz, krotko:
Sebastian pisze: kto ma dostęp do...
Sebastian pisze: 1. Kto formalnie ma podpisaną umowę z usługodawcą hostingu serwisu Opencaching ?

Pieczę nad sprawami technicznymi serwisu sprawuje RT w porozumieniu z COG. Konkretne sprawy regulowane są wewnętrznymi uzgodnieniami.
Sebastian pisze: 3. Czy zostały opracowane procedury dalszego działania serwisu, w przypadku śmierci dwóch wyżej wymienionych osób ?
jeszcze raz - jesli nie napisałem tego jasno:

oczywiście, że nie mamy "procedur" w sensie formalnym: spisanych, uzgodnionych i wdrożonych do zastosowania
bo nie musimy mieć - nie jesteśmy ani sztabem armi, ani szpitalem ani nawet firmą, która w wypadku jakiejś "zwłaki" może stracić milion - jesteśmy zabawowym serwisem dla ludzi lubiących ukrywać i znajdować pojemniki śniadaniowe w dziwnych miejscach. Naszą siłą są ludzie - nie ten serwis - w sensie serwerów, domen, kodu etc.

Istniejemy już kilkanaście lat i jeśli nadal będą tu fanatycy poszukiwania pudełek to będziemy istnieć dalej, a problemy będziemy rozwiązywać tak jak nam życie pozwoli i już.

Prawda też jest taka, że wszystko kosztuje - czas, pieniądze, zaangażowanie - wszystko - także układanie procedur - a my nie mamy za wiele zasobów wiec lepiej inwestować je tam gdzie to ma sens - mam wrażenie, że odpisując na ten post też lekko marnuję czas - ale co mi tam - po prostu lubię odpisać sobie czasem na forum :)

Pozdrawiam serdecznie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post (razem 2):
krcrBłękitna Team

Aris
Wyjadacz
Podziękował: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 36 razy

Post autor: Aris » czwartek 12 lipca 2018, 18:57

Dokąd tupta nocą jeż?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Aris za post:
krcr

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 12 lipca 2018, 19:04

@Aris dziękuję za niezwykle merytoryczną ripostę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 12 lipca 2018, 19:19

Dobrze, wiem, że niczego ja i Deg się nie dowiemy, więc można wyrzucić do kosza. Słabo działa Zespół OC :(
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » czwartek 12 lipca 2018, 19:31

Sebastian pisze:
czwartek 12 lipca 2018, 19:19
Dobrze, wiem, że niczego ja i Deg się nie dowiemy, więc można wyrzucić do kosza. Słabo działa Zespół OC :(
Sebastian. A czy Deg wie, że mieszasz go do swoich gierek i dziwnych zagrywek?

Ja (jak pewnie i większość czytających) odniosła wrażenie, że to Ty masz jakiś problem, a nie Grzesiek.
To że cytujesz jego stary post chyba nie determinuje, że "stoicie obaj po drugiej stronie barykady"?
To tak jak kłamałeś, że Paweł (Brasia) udzielił zgody na stowarzyszenie OC bo wysłałeś mailem zdjęcie logbooka leżącego na papierach stowarzyszenia z pytaniem dot. logbooka.

Argumentuję to ostatnim postem Grześka w Twoim wątku pt "Pytanie pierwsze", gdzie zrobiłeś wzorcową gów*noburzę. Tak wzorcową, że powinni umieścić ten wątek w muzeum w Sèvres. I gdzie sam Deg starał Ci się wytłumaczyć jak komu dobremu że zbłądziłeś...

Napisz może na forum tak od serca. Prosto z mostu o co Tobie chodzi? Do czego dążysz? Do czego zmierzasz?

Pozdrawiam serdecznie, Wasz Karol.
Najważniejsi są ludzie, prawie od dekady współtworzę z Wami Opencaching
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » czwartek 12 lipca 2018, 19:43

Sebastian pisze:
Sebastian,

no proszę Cię - naprawdę? - wszystkie sprawy o które pytasz nie są żadną tajemnicą, ba mogę nawet powypisywać Ci to wszystko, ale pytanie brzmi: po co? Po co się bawimy w ten wątek?

Jest jeszcze ktoś, kto ma ochotę wiedzieć to wszystko jak Sebastian? Jak się tu odezwie z 5 osób z poparciem dla idei Sebastiana to nawet poświęcę się i wolnej chwili napiszę wam odpowiedzi na te wszystkie pytania - naprawdę nie ma tu nic do ukrycia i nie odkryje się tutaj żadnej sensacji.

A Deg to akurat dobrze wie chyba wszystko z powyższych rzeczy mimo swojego "nie-bycia-w-RT", więc nie mieszajmy go w te gierki.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 12 lipca 2018, 20:24

krcr pisze:
czwartek 12 lipca 2018, 19:31
Sebastian pisze:
Sebastian. A czy Deg wie, że mieszasz go do swoich gierek i dziwnych zagrywek?

Nie wie, bowiem nie mieszam go do jakichkolwiek zagrywek.

Ja (jak pewnie i większość czytających) odniosła wrażenie, że to Ty masz jakiś problem, a nie Grzesiek.
To że cytujesz jego stary post chyba nie determinuje, że "stoicie obaj po drugiej stronie barykady"?

bzdura z nikim nie stoję po żadnej stronie barykady

To tak jak kłamałeś, że Paweł (Brasia) udzielił zgody na stowarzyszenie OC bo wysłałeś mailem zdjęcie logbooka leżącego na papierach stowarzyszenia z pytaniem dot. logbooka.

Nigdy z nikim z Zespołu OC nie rozmawiałem o rejestracji stowarzyszenia zwykłego Opencaching Polska.

Wasz, Sebek
Ostatnio zmieniony czwartek 12 lipca 2018, 20:27 przez Sebastian, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja

Post autor: ronja » czwartek 12 lipca 2018, 20:25

Nie jestem moderatorem, ani adminem Forum, ale podziękuję kojotom za wyjaśnienia. Temat był już w przeszłości "ruszany". Jak ktoś jest cierpliwy i ma dużo czasu, to sobie odgrzebie i popatrzy. Zatem wątek można uznać za zamknięty. Uprzedzając trzecie pytanie: tak, jutro jest piątek, trzynastego ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » czwartek 12 lipca 2018, 20:59

kojoty pisze:
czwartek 12 lipca 2018, 18:11
Mam naśladując Ciebie tez tu wypisywać dane osobowe z peselami i adresami domowymi?
Nie, bo RODO :wink:
@Sebastian - po co pytasz? Przecież możesz sam sprawdzić, całkiem niedawno chwaliłeś się czego to nie możesz wyciągnąć jako specjalista IT... Tylko zanim tu wszystkim podasz odpowiedzi na twoje pytania zastanów się czy możesz bez zgody zainteresowanych osób, żeby nam z powodu braku ochrony danych serwisu nie zamknęli...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Elvis7

Post autor: Elvis7 » czwartek 12 lipca 2018, 21:07

Nigdy z nikim z Zespołu OC nie rozmawiałem o rejestracji stowarzyszenia zwykłego Opencaching Polska.

A jednak - taki jeden cytat z Twojego posta. Sprawę pamiętam bo byłem wtedy w COG i pamiętam Twojego maila
Wysłałem do cog@opencaching.pl skan dokumentu rejestracyjnego Stowarzyszenia, na którym został umieszczony skan logbooka z wpisami, znalazczyń kesza. Paweł (brasia) odpowiedział, że wszystko jest OK.
[/quote]

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 12 lipca 2018, 21:19

Wysłałem skan logbooka. Proszę o przedstawienie dowodów, naruszenia prawa ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 12 lipca 2018, 21:24

Wysłałem do cog@opencaching.pl skan dokumentu rejestracyjnego Stowarzyszenia, na którym został umieszczony skan logbooka z wpisami, znalazczyń kesza. Paweł (brasia) odpowiedział, że wszystko jest OK.
[/quote]
To się o coś innego rozchodziło. Nie mieszajcie dwóch spraw, Wrrr,
Obrazek

Zablokowany