Wyszukiwanie cache'y wzdłuż trasy.

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec
Kontakt:

Wyszukiwanie cache'y wzdłuż trasy.

Post autor: laszlo » środa 11 lipca 2018, 22:26

Niech mi ktoś podpowie jak wyszukać skrzynki wzdłuż zaplanowanej trasy.

Wiem że na stronie jest stosowne narzędzie ale albo ono nie działa albo ja jestem tępy i czegoś nie ogarniam. Zaplanowanie trasy na zawartej tam mapce przyprawia mnie o palpitacje serca i chęć wyburzenia ściany działowej w mieszkaniu. Natomiast próby wczytania jakiegokolwiek KMLa nie dają żadnego efektu (długość trasy 0km, 0 znalezionych skrzynek).

Macie jakieś inne sposoby na takie planowanie poszukiwań?
Obrazek Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

Re: Wyszukiwanie cache'y wzdłuż trasy.

Post autor: parlando » środa 11 lipca 2018, 23:27

Niestety od kilku lat wgrywanie kml nie działa. Można jedynie zaplanować trasę i wyszukać kesze tym narzędziem na stronie, gdzie jest chyba tylko jeden punkt pośredni.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » środa 11 lipca 2018, 23:33

Cześć,

"moje trasy" nie są narzędziem idealnym ale da się coś tam wyszukać - warto też zauważyć, że nie koniecznie trzeba klikać w mapkę - jeśli trasa jest samochodowa można też wpisać po prostu nazwy miejscowości początkowej, końcowej i mijanych (jeśli chcemy jakoś modyfikować trasę).

Następnie na zapisanej trasie wyszukiwarka jako-tako działa.

Co do KML-i: zdaje się, że kod OC w tym zakresie wspiera jedynie jakieś specjalne kml-e - nie umiem stwierdzić dokładnie, ale jakiś tam kml wygenerowany z google myMaps nie laduje się, bo nie zawiera obiektów, jakich szuka w nim kod "moich tras" - albo zawiera ale format się nie zgadza :)

Moduł "moje trasy" jest napisany w sposób mocno utrudniający jego jakiekolwiek przeróbki i niestety przy masie pracy jaką mamy obecnie w RT raczej nie jest wysoko na liście naszych priorytetów - bazowa funkcjonalność jest dla nas o wiele ważniejsza, a i na to wcale nie mamy nadmiaru mocy przerobowych :)

Co więcej mogę wam powiedzieć, że prawdopodobnie w okolicy najbliższego poniedziałku (16.07.2018) "moje trasy" w ogóle przestaną działać, bo Google zmienia politykę i generalnie odcina "nie płacących" za mapy - jak to w praktyce będzie nie do końca wiadomo, ale w każdym razie po naszej stronie (RT) trwają intensywne prace nad przeniesieniem głównych map na inne API. Moje trasy na pewno nie doczekają się szybkiej reanimacji jeśli w nast. tygodniu przestaną działać - no chyba, że znajdzie się ktoś kto się za to weźmie, ale na razie nie widać chętnych :)

Docelowo chcielibyśmy zupełnie przepisać "moje trasy" ale kiedy to nastąpi trudno oszacować.

Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec
Kontakt:

Post autor: laszlo » czwartek 12 lipca 2018, 05:30

Dzięki za kompletną odpowiedź.

Co do wyszukiwania to zdaje się że GSAK ma takie możliwości. Cóż chyba jednak nie ominie mnie zakup tego programu bo alternatywy chyba nie ma.

A może?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bacza
Nowy na forum
Kontakt:

Post autor: bacza » poniedziałek 13 sierpnia 2018, 16:27

laszlo pisze:
czwartek 12 lipca 2018, 05:30
Dzięki za kompletną odpowiedź.

Co do wyszukiwania to zdaje się że GSAK ma takie możliwości. Cóż chyba jednak nie ominie mnie zakup tego programu bo alternatywy chyba nie ma.

A może?
Jest fajny, rodzimy, projekt https://www.geocentral.pl/.

Na razie appka potrafi sprawnie pologować kesze, ale zawsze możesz napisać do autora i poprosić o nową funkcjonalność ;)

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » poniedziałek 13 sierpnia 2018, 17:22

bacza pisze:
poniedziałek 13 sierpnia 2018, 16:27

Na razie appka potrafi sprawnie pologować kesze, ale zawsze możesz napisać do autora i poprosić o nową funkcjonalność ;)
Czyli chciałeś napisać "hej. Mój program nie ma takiej funkcji ale Ci go polecam!"??

Nie sądzisz że delikatnie przeginasz z reklamą swojej aplikacji?

Wprowadź możliwość, o której jest tutaj mowa i dopiero potem reklamuj...
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bacza
Nowy na forum
Kontakt:

Post autor: bacza » poniedziałek 13 sierpnia 2018, 18:18

krcr pisze:
poniedziałek 13 sierpnia 2018, 17:22
bacza pisze:

Czyli chciałeś napisać "hej. Mój program nie ma takiej funkcji ale Ci go polecam!"??
Nie, chciałem odpowiedzieć na rozterkę laszlo, który pytał, czy jest jakaś alternatywa dla płatnego GSAK-a i poinformować, że owszem jest - nowy, rodzimy projekt z perspektywą rozwoju, którego autor (tak, to ja) jest otwarty na wszelkie prośby o nową funkcjonalność.

Nie wiem, dlaczego dopatrujesz się złych intencji tam, gdzie ich nie ma.
krcr pisze:
Szczerze? to raczej odbieram Twoją reakcję, jako odrobinę przesadzoną i niepotrzebnie zaczepną.
krcr pisze:
Jeśli będzie większe zainteresowanie tą funkcją, to z przyjemnością wprowadzę.
Właśnie dlatego dopisałem się w tym wątku, aby wybadać temat.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » poniedziałek 13 sierpnia 2018, 21:21

krcr pisze:
bacza pisze:

Przyszedł do nas na forum człowiek znający się na programowaniu, daje nam do dyspozycji efekt swojej pracy, jest skłonny ewentualnie dodać funkcjonalność, którą uznamy za potrzebną i nawet się pyta czego byśmy potrzebowali, a Ty go próbujesz zniechęcić pisząc, że przegina z reklamą... Nieładnie...

Czy mógłby prosić autora o dodanie wyszukiwania keszy wzdłuż trasy? :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 13 sierpnia 2018, 23:51

Ja tam fanem apek do masowego logowania nie jestem - skoro kesze zazwyczaj są unikalne, to wypadałoby zalogować je w sposób unikalny. Bez zbędnej zwłoki. Jakoś nikt nigdy nie pomyślał o apce do zakładania keszy o tych samych opisach:)

Natomiast jeżeli by się pojawiła apka, witryna (najlepiej w ramach OC) do wyszukiwania keszy wzdłuż trasy byłoby super. Myślę, że wielu użytkowników ucieszyłoby się z możliwości pobierania keszy z wybranego obszaru (np. wnętrze narysowanego wielokąta).

Nie wiem, jakoś ta kwestia nie jest paląca na OC, a wydaje się naturalna przy takim rodzaju aktywności jak szukanie skrzynek. Tym bardziej dziwne, że chyba nie ma apki, z której można łatwo korzystać w terenie i wyświetli trasę, oraz skrzynki online (to byłoby już coś).

No, ale nie ma co wymyślać koła od nowa - zaawansowani użytkownicy i tak pewnie korzystają z locusa i do niego pewnie chcieliby wgrywać trasy i kesze wzdłuż niej.
A marzenie to chyba połączenie takiej funkcjonalności z Awaryjniejszym gpx-em, czyli klikam na trasę i w dymku miałbym "pobierz kesze wzdłuż trasy":)

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » wtorek 14 sierpnia 2018, 03:47

bacza pisze:
poniedziałek 13 sierpnia 2018, 18:18

Szczerze? to raczej odbieram Twoją reakcję, jako odrobinę przesadzoną i niepotrzebnie zaczepną.

Jeśli będzie większe zainteresowanie tą funkcją, to z przyjemnością wprowadzę.
Właśnie dlatego dopisałem się w tym wątku, aby wybadać temat.
Cześć. W tym wątku padło pytanie o wynajdywanie keszy wzdłuż trasy. O ile dobrze zrozumiałem Twój program nie oferuje takiej opcji. Dlatego nie rozumiem co robi dyskusja o nim w tym wątku...
Założyłeś już przecież wątek o swoim programie (i super).

Poza tym jakoś nie widzę w Twoich postach (w tym wątku) badania tematu, a raczej próbę reklamy.

I nie traktuj proszę krytycznych słów jako zaczepki.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ