Wyszukiwanie cache'y wzdłuż trasy.

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec
Kontakt:

Wyszukiwanie cache'y wzdłuż trasy.

Post autor: laszlo » środa 11 lipca 2018, 22:26

Niech mi ktoś podpowie jak wyszukać skrzynki wzdłuż zaplanowanej trasy.

Wiem że na stronie jest stosowne narzędzie ale albo ono nie działa albo ja jestem tępy i czegoś nie ogarniam. Zaplanowanie trasy na zawartej tam mapce przyprawia mnie o palpitacje serca i chęć wyburzenia ściany działowej w mieszkaniu. Natomiast próby wczytania jakiegokolwiek KMLa nie dają żadnego efektu (długość trasy 0km, 0 znalezionych skrzynek).

Macie jakieś inne sposoby na takie planowanie poszukiwań?
Obrazek Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

Re: Wyszukiwanie cache'y wzdłuż trasy.

Post autor: parlando » środa 11 lipca 2018, 23:27

Niestety od kilku lat wgrywanie kml nie działa. Można jedynie zaplanować trasę i wyszukać kesze tym narzędziem na stronie, gdzie jest chyba tylko jeden punkt pośredni.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » środa 11 lipca 2018, 23:33

Cześć,

"moje trasy" nie są narzędziem idealnym ale da się coś tam wyszukać - warto też zauważyć, że nie koniecznie trzeba klikać w mapkę - jeśli trasa jest samochodowa można też wpisać po prostu nazwy miejscowości początkowej, końcowej i mijanych (jeśli chcemy jakoś modyfikować trasę).

Następnie na zapisanej trasie wyszukiwarka jako-tako działa.

Co do KML-i: zdaje się, że kod OC w tym zakresie wspiera jedynie jakieś specjalne kml-e - nie umiem stwierdzić dokładnie, ale jakiś tam kml wygenerowany z google myMaps nie laduje się, bo nie zawiera obiektów, jakich szuka w nim kod "moich tras" - albo zawiera ale format się nie zgadza :)

Moduł "moje trasy" jest napisany w sposób mocno utrudniający jego jakiekolwiek przeróbki i niestety przy masie pracy jaką mamy obecnie w RT raczej nie jest wysoko na liście naszych priorytetów - bazowa funkcjonalność jest dla nas o wiele ważniejsza, a i na to wcale nie mamy nadmiaru mocy przerobowych :)

Co więcej mogę wam powiedzieć, że prawdopodobnie w okolicy najbliższego poniedziałku (16.07.2018) "moje trasy" w ogóle przestaną działać, bo Google zmienia politykę i generalnie odcina "nie płacących" za mapy - jak to w praktyce będzie nie do końca wiadomo, ale w każdym razie po naszej stronie (RT) trwają intensywne prace nad przeniesieniem głównych map na inne API. Moje trasy na pewno nie doczekają się szybkiej reanimacji jeśli w nast. tygodniu przestaną działać - no chyba, że znajdzie się ktoś kto się za to weźmie, ale na razie nie widać chętnych :)

Docelowo chcielibyśmy zupełnie przepisać "moje trasy" ale kiedy to nastąpi trudno oszacować.

Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec
Kontakt:

Post autor: laszlo » czwartek 12 lipca 2018, 05:30

Dzięki za kompletną odpowiedź.

Co do wyszukiwania to zdaje się że GSAK ma takie możliwości. Cóż chyba jednak nie ominie mnie zakup tego programu bo alternatywy chyba nie ma.

A może?
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ