COG cenzorem?

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 177 razy
Otrzymane podziękowania: 423 razy

Re: COG cenzorem?

Post autor: deg » czwartek 14 czerwca 2018, 22:44

Wątek można zakończyć nieco smutnym podsumowaniem.

Zadzwonił do mnie dzisiaj Sebastian i zapytał, co sądzę o jego keszu. Porozmawialiśmy chwilę, powiedziałem dlaczego uważam, że taki kesz nie powinien się pojawić w serwisie. Po czym Sebek powiedział - OKi, masz rację. Zarchiwizuję tego kesza, zrobię na jego miejsce coś co da ludziom radość i zabawę.

Czasami wystarczy jeden telefon. Odrobina dobrej woli i wszystko samo się prostuje. COGowiczu - zanim wdrożysz jakiekolwiek sankcje - zastanów się czy przypadkiem zwykłą rozmową nie zdziałasz więcej...

(To co napisał RoDaJJ sądzę, że trzeba wrzucić do osobnego wątku jako osobny, ciekawy temat do przedyskutowania)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
brajan74Aris
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » piątek 15 czerwca 2018, 00:28

chinczyk pisze:
czwartek 14 czerwca 2018, 19:50
Dopiero co niektórzy z Was , którzy tu teraz dywagujecie chcieliście cenzury na forum OC aby nie było syfu .
Niestety, ten wątek i to co można w nim przeczytać w niektórych wypowiedziach, to jest kolejna porcja, mówiąc delikatnie w najlepszym przypadku niesmaku, szkodząca wizerunkowi OC.

Wybrany przez nas w wyborach COG na problematycznego owna zareagował szybko i prawidłowo. Nawet jeśli nazwiemy to przesadnie cenzurą, to jak widać z wypowiedzi, zdecydowana większość wypowiadających się tu osób, takie działanie popiera. I takie same reakcje powinny mieć też miejsce tu na forum. Zawsze może się to komuś jednostkowo nie spodobać, ale w jednym i drugim przypadku jest to działanie wyższe dla dobra społeczności. Dlatego mam też nadzieję, że COG przedyskutuje omawianą w innym wątku kwestię usunięcia z forum negatywnych treści.

karwdo
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: karwdo » piątek 15 czerwca 2018, 09:43

deg pisze:
czwartek 14 czerwca 2018, 22:44
Zadzwonił do mnie dzisiaj Sebastian i zapytał, co sądzę o jego keszu. (...)

Czasami wystarczy jeden telefon. Odrobina dobrej woli i wszystko samo się prostuje. COGowiczu - zanim wdrożysz jakiekolwiek sankcje - zastanów się czy przypadkiem zwykłą rozmową nie zdziałasz więcej...
Rzeczywiście smutne podsumowanie... nie miałem tego szczęścia, bo do mnie nie zadzwonił...:(

DEGowiczu - są w życiu takie sytuacje, gdy nie zawsze nasze musi być na wierzchu i nie zawsze mamy rację - zastanów się czy przypadkiem czasami nie warto zrobić dwóch kroków w tył i napisać..."ok... zadziałali szybko, ale zadziałali jednak w imię wyższej konieczności - nie miałem racji!" Dialogiem zdziałasz dużo więcej:)

By nie wyjść na krnąbrnego, napiszę tylko, że w życiu zdarzają się sytuację w której 95% ludzi się myli, a 5% ma rację...

Może więc... zacznijmy w końcu wokół naszej zabawy dobry klimat tworzyć - cały ten temat, jak i post na FB, nikomu nie służą.
W mojej skromnej opinii...
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » piątek 15 czerwca 2018, 10:08

karwdo pisze:
piątek 15 czerwca 2018, 09:43
DEGowiczu - są w życiu takie sytuacje, gdy nie zawsze nasze musi być na wierzchu i nie zawsze mamy rację - zastanów się czy przypadkiem czasami nie warto zrobić dwóch kroków w tył i napisać..."ok... zadziałali szybko, ale zadziałali jednak w imię wyższej konieczności - nie miałem racji!" Dialogiem zdziałasz dużo więcej:)
:)
Każdy ma swoją opinię i swój pogląd i fajnie, że mamy do tego prawo. Widzę, że zmienia się podejście do COGowania. Od prowadzonego niegdyś dialogu z użytkownikami i wspólnego poszukiwania dobrych rozwiązań, do szybkich działań policyjno-prewencyjnych. Nie neguję faktu, że czasami szybkie działanie jest potrzebne. Ale czy akurat w tym przypadku? Czy gdyby nie szkodzący wizerunkowi OC post na FB - cała Polska wiedziałaby o jakimś ownie Sebka? Czy przypadkiem zbiorowa szydera z Sebka na FB nie jest formą przemocy? Czy to nie szkodzi OC? Sporo osób się w to zaangażowało... Ale to Sebek jest chłopcem do bicia i on wszystkiemu winny...

Żeby zakończyć nutą pozytywną - myślę, że warto jest skodyfikować wszystkie tryby "nagłe". Kiedy taki tryb może być użyty, jakie warunki muszą być spełnione. Pamiętajmy, że COGowicz w swojej decyzji tak samo może się pomylić jak... keszer zakładając kesza. Sam dostałem bana "w trybie nagłym" i... okazał się niesłuszny - COG mnie za niego przepraszał. Z drugiej strony - prośba do COGu pewnego środowiska o zmianę nazwy ścieżki z "Klocek dla dega chujosława" wymagał 8 dni rozpatrywania i przypomnień mailowych... Dziwne są te tryby postępowania COG...

Warto przemyśleć dokładnie jak to docelowo miałoby wyglądać, przedyskutować ze Społecznością. Dobrym punktem wyjścia jest propozycja RoDaJJ.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

karwdo

Post autor: karwdo » piątek 15 czerwca 2018, 11:20

deg pisze:
piątek 15 czerwca 2018, 10:08
(...)prośba do COGu pewnego środowiska o zmianę nazwy ścieżki z "Klocek dla (......)" wymagał 8 dni rozpatrywania i przypomnień mailowych... Dziwne są te tryby postępowania COG...

Warto przemyśleć dokładnie jak to docelowo miałoby wyglądać, przedyskutować ze Społecznością. Dobrym punktem wyjścia jest propozycja RoDaJJ.
Tak jak pisałem na FB, to było ze strony COG złe i za to należą Ci się przeprosiny.
Nauka z tej sytuacji została wyciągnięta dlatego teraz reakcja poszła natychmiast!
Uczymy się na błędach... z błędu uderzającego w Ciebie wyciągnęliśmy wniosek, by tym razem nie czekać.
Jak widać i tak kilka osób poczuło się urażonych treścią opisu.

Smutne, że jeżeli coś jest nie po Twojej myśli, piszesz: "Widzę, że zmienia się podejście do COGowania. Od prowadzonego niegdyś dialogu z użytkownikami i wspólnego poszukiwania dobrych rozwiązań, do szybkich działań policyjno-prewencyjnych." :(
Smutne tym bardziej, że działanie to (mimo wszystko), czytając opinie chociażby tu na forum (czy FB)poparła zdecydowana większość wypowiadających się (podobnie jest pośród członków COG). Wspólnym rozwiązaniem jest chociażby propozycja RoDajja... ja bym to nazwał nawet: Inicjatywą Społeczną;);););) Z tego jakże "trudnego" dialogu wyciągamy więc wniosek następujący...unormować sytuacje nagłe:)

Dialog może mieć formę fajną, albo jak u Hitchcocka, gdzie najpierw wywołamy niepotrzebne trzęsienie ziemi, a potem będzie jeszcze straszniej:)
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » piątek 15 czerwca 2018, 11:23

deg pisze:
Żeby zakończyć nutą pozytywną - myślę, że warto jest skodyfikować wszystkie tryby "nagłe". Kiedy taki tryb może być użyty, jakie warunki muszą być spełnione.
Obawiam się, że to jest nie do skodyfikowania. Oczywiście to tryb nagły, który nie może być powszechnie stosowany.
deg pisze:
Pamiętajmy, że COGowicz w swojej decyzji tak samo może się pomylić jak... keszer
Dlatego jest jeszcze 15, którzy powinni tego jednego przywrócić do porządku. ;)
deg pisze:
prośba do COGu pewnego środowiska o zmianę nazwy ścieżki z "Klocek dla ...
takie piękne odniesienie do kanonu wieszcza polskiej literatury erotycznej :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 177 razy
Otrzymane podziękowania: 423 razy

Post autor: deg » piątek 15 czerwca 2018, 12:24

karwdo pisze:
piątek 15 czerwca 2018, 11:20
Wspólnym rozwiązaniem jest chociażby propozycja RoDajja... ja bym to nazwał nawet: Inicjatywą Społeczną;);););) Z tego jakże "trudnego" dialogu wyciągamy więc wniosek następujący...unormować sytuacje nagłe:)
Jeśli ten "trudny dialog" :) skończy się faktycznie "unormowaniem sytuacji nagłych" to będzie to stanowiło bardzo pozytywne jego zakończenie. I jestem zdania, że w tym miejscu chyba powinniśmy zakończyć (pozytywnie ;) ) wątek jako wyczerpany i na bazie Inicjatywy Społecznej RoDaJJa zastanowić się nad unormowaniem. Albo na przykład COG mógłby się wypowiedzieć jak to widzi i wrzucić tu do dyskusji.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
karwdorapotek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » piątek 15 czerwca 2018, 19:42

Temat nie został zakończony, otrzymałem informację od COG:
Wiadomość dla Ciebie:
Cześć Twoja skrzynka została zablokowana z następujących powodów:
1. szarga dobre imię OC

Czy akty przemocy keszerów nie szargają jej bardziej ?

2. atakuje keszerów (takie rzeczy zgłasza się na policję lub do prokuratury)

Nie atakuje keszerów, bo postarałem się, by osoby i miejsca nie pozwoliły zidentyfikować sprawcy przemocy.

Nie mam zamiaru zgłaszać niczego do prokuratury, jako capo di tutti capi, do tego poziomu się nie zniżę.
Nie ukrywam, że przygotowałem kiedyś akt oskarżenia o popełnienie przestępstwa, który zamierzałem złożyć w Sądzie Rejonowym, lecz ucz uczestnik naszej zabawy OC mnie od tego odwiódł, a tego człowieka muszę się bezwarunkowo słuchać i być posłuszny.

3. opis zawiera pełno błędów, co może sugerować, że powstała w wyniku nagłych emocji

Skrzynka nie powstała pod wpływem nagłych emocji. Pobity przez keszerkę zostałem kilkanaście dni przed publikacją kesza. Błędy w opisie, wynikają z tego, że pisałem, na szybko, by zdążyć na ewent.

4. nie jest określony sposób zaliczenia skrzynki

Warunkiem znalezienia, jak zawsze mi się wydawało jest wpis w dzienniku skrzynki, czyżbym się mylił?

5. pojawiły się znalezienia, które wyglądają na fejkowe

Tutaj poproszę o konkrety, bowiem skoro skrzynka jest przy mnie cały czas to jak mogą się znaleźć w logu kesza fajkowe logi znalezień!!!

Na razie w gronie COG wyjaśniamy jakie podejmiemy dalsze kroki. Prosimy o wyjaśnienia w ciągu 7 dni.

Zwracam się z prośbą do Centrum Obsługi Geocachera, by kesz został nieodwracalnie, nieodwołalnie, definitywnie pozostał w stanie zablokowanym. OK?

Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem, zgodnie z prawdą
Sebek
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 59 razy
Otrzymane podziękowania: 123 razy

Post autor: dallas » sobota 16 czerwca 2018, 07:50

Sebastian, zamiast rozgrzebywać kolejne mrowisko i niszczyć OC, weź kolegę i jedźcie na grzyby. Wszystkim zrobi to dobrze.
Ps. Nie zapomnijcie batoników.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post:
KEISOR

Awatar użytkownika
chinczyk
Podziękował: 144 razy
Otrzymane podziękowania: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk » sobota 16 czerwca 2018, 13:18

Hmmm korespondencja z COG na publicznym , syfy robiony bo ktoś mnie pobił . No jaska cholera ( chciałbym użyć mocniejszego zwrotu ale nie mogę ) to jak ktoś Cię pobił trzeba było iść z tym na Policję, wezwać Policję na miejsce , albo oddać temu komuś tak robi facet - ale się mazać i robić kesza po to aby się światu poskarżyć jakie to zło mnie spotkało.

Deg jasna cholera ! a Ty jeszcze dolewasz oliwy do ognia , czy Sebastian zadzwonił do COG, do mnie , albo to założyciela całego projektu i zapytał np. o to czy może założyć stowarzyszenie aby lepiej promować OC ??

To się staje żenująco-śmieszne co się dzieje. Ludzie jeśli macie odrobinę jeszcze zdrowego rozsądku to skończcie pie..... i idźcie zakładać kesze ( zapełniajcie białe plamy na mapie (( zajebista inicjatywa btw. )) , szukajcie keszy , poznawajcie ludzi. Promujcie OC jako fajną zabawę i świetną społeczność
@dallas ma rację grzechy Sebastiana sięgają daleko wstecz i jest ich wiele ... zbyt wiele .

Napisałem to ja chinczyk , jako keszer a nie członek COG , to tak kontrolnie aby nikt nie zacytował tego tekstu jako głos COGu ...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi chinczyk za post (razem 2):
dallasKEISOR
Obrazek

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » sobota 16 czerwca 2018, 14:27

To, że Sebastian swoje akcje miał to jedno ale stosować przemoc i jakieś chore numery?

Dobrze, że w Pomorskim "życzliwość" ludzi ograniczała się do obgadywania i szkalowania.

Bardzo żałuję tych wszystkich przepychanek z Sebastianem i spółką.

Myślę, że najlepiej dla Sebastiana i reszty byłoby aby usunął się trochę w cien i ograniczył kontakty z tym środowiskiem. Wyjść luzacko na skrzynki tak jak w pierwszych tygodniach zabawy.

Największym moim błędem było wejście w kontakty z niektórymi ludźmi stąd. Nie wybielam się swoje za uszami mam. Jak zaczął robić się smród zamiast uciekać brnąłem i konflikty eskalowały.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » sobota 16 czerwca 2018, 19:20

1. Hmmm korespondencja z COG na publicznym

Myślę, że podzielenie się ze społecznością odpowiedziami na kilka pytań zadanych przez COG, nie było niestosowne. Sławek, przeczytaj sobie słynne dzienniki Wołka, dostępne publicznie i porównaj to mojego posta na forum?

2. No jaska cholera ( chciałbym użyć mocniejszego zwrotu ale nie mogę ) to jak ktoś Cię pobił trzeba było iść z tym na Policję, wezwać Policję na miejsce , albo oddać temu komuś tak robi facet

Raczej oddać komuś jest ciężko kiedy po ataku z tyłu zostałem popchnięty na płotek z kolcami, upadłem uderzając potylicą w płytę chodnikową po czym straciłem przytomność. Mniej więcej do świadomości doszedłem na izbie przyjęć szpitala. Do tego od dzieciństwa mam świadomość, że wobec drugiego człowieka, szczególnie kobiety nie używa się przemocy.

3. Deg jasna cholera ! a Ty jeszcze dolewasz oliwy do ognia , czy Sebastian zadzwonił do COG, do mnie , albo to założyciela całego projektu i zapytał np. o to czy może założyć stowarzyszenie aby lepiej promować OC ??

Nigdzie nie zadzwoniłem, bowiem Konstytucja Rzeczpospolitej, oraz obowiązujące prawo pozwala na zarejestrowanie w Rejestrze Stowarzyszeń, Stowarzyszenia Opencaching Polska.

4. Myślę, że najlepiej dla Sebastiana i reszty byłoby aby usunął się trochę w cien i ograniczył kontakty z tym środowiskiem. Wyjść luzacko na skrzynki tak jak w pierwszych tygodniach zabawy.

Dlaczego mam się usuwać w cień? Ostatnio uczestniczyłem w dwóch ewentach i nie zostałem potraktowany jak czarna owca Opencachingu. Muszę aktywnie uczestniczyć w zabawie, bowiem jeżeli nie będę realizował celów regulaminowych stowarzyszenia, będzie trzeba zwrócić otrzymane środki finansowe, które zostały przyznane.

5. Ludzie jeśli macie odrobinę jeszcze zdrowego rozsądku to skończcie pie..... i idźcie zakładać kesze ( zapełniajcie białe plamy na mapie (( zajebista inicjatywa btw. )) , szukajcie keszy , poznawajcie ludzi. Promujcie OC jako fajną zabawę i świetną społeczność

Toż to robię. Dodał bym - dbajcie o swoje kesze, oraz skrzynki innych użytkowników serwisu.

6. @dallas ma rację grzechy Sebastiana sięgają daleko wstecz i jest ich wiele ... zbyt wiele .

Proszę o wymienienie, choć kilku "grzechów"

7. Aris napisał - Dobrze, że w Pomorskim "życzliwość" ludzi ograniczała się do obgadywania i szkalowania

Powiem, że masz szczęście, bowiem niekoniecznie.

Proszę nie zamykać wątku, do momentu, odpowiedzi na zadane pytanie:

6. @dallas ma rację grzechy Sebastiana sięgają daleko wstecz i jest ich wiele ... zbyt wiele .

Proszę o wymienienie, choć kilku "grzechów"?
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Podziękował: 88 razy
Otrzymane podziękowania: 121 razy

Post autor: ronja » niedziela 17 czerwca 2018, 11:35

Kilka dni temu wypowiedziałem się z nadzieją, że temat skończy się, przynajmniej do czasu wspólnych wyjaśnień na linii COG-Sebastian. Zamiast tego mamy przedwczesny karnawał nieuczesanych myśli.
@Sebastian - oczekuję od Ciebie, że niezwłocznie powiadomisz (czy to policję, czy prokuraturę) o pobiciu i rozpoczniesz tym samym stosowną procedurę. Dopóki tego nie zrobisz i nie będzie oficjalnego zakończenia sprawy, nie masz prawa (tak, właśnie to chciałem napisać) użalać się publicznie, jacy to niegodziwcy są na OC. Serwis dotyczy zabawy z GPS, w żaden sposób nie może zastąpić instytucji Państwa, grupy wsparcia, czy stosownej terapii. Jestem przeciwnikiem agresji w naszej wspólnej zabawie, jednak nie mogę zastąpić Ciebie. Twój ruch. Dopóki go nie wykonasz, zrezygnuj z epatowania publicznie swoją krzywdą. Nic z tym nie zrobimy, poza coraz to częściej pojawiającymi się głosami negacji.
@wszyscy - poczekajcie na ustalenia COG-Sebastian. Do tej pory zostawcie temat "martwym". Nic nim nie osiągniemy.

*To moje prywatne zdanie, nie jest stanowiskiem COG-u.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post:
stasiekm
Obrazek Obrazek Obrazek

RoDaJJ
Nowy na forum

Post autor: RoDaJJ » niedziela 17 czerwca 2018, 13:14

Tytuł nieco mylący wygenerował trzy tematy, z których każdy może być kontynuowany w nowym wątku. W sprawie poruszonej przez Sebiastiana, poczekajmy też na finał rozmów na linii użytkownik - COG. Tu do zamknięcia.

Zablokowany