Data publikacji kesza

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Data publikacji kesza

Post autor: deg » czwartek 07 czerwca 2018, 08:46

Od dawna narzekaliśmy, że system nie udostępnia daty publikacji kesza. Jeden z nie-RT posiedział i... rozwiązał ten problem. Wbrew pozorom - wcale to nie było łatwe, bo system nie zachowywał informacji o datach publikacji keszy z przeszłości. Ale udało się i.. jest - nawet są daty historyczne!
Obrazek

Niestety nie mogę napisać kto to zrobił, bo mi zabroniono... ;)
PR.png
PR.png (8.22 KiB) Przejrzano 348 razy
W każdym razie - szacun panie R.!

PS: Mnie tam nie podoba się pokazywanie tylu dat na stronie kesza i oczywiście będę myślał jak je ukryć i pokazywać np. tylko datę publikacji jako najważniejszą. Taka np. "data utworzenia" dla keszerów jest praktycznie nieistotna.

#najwredniejszy_deg_w_serwisie ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator

Re: Data publikacji kesza

Post autor: parlando » czwartek 07 czerwca 2018, 09:15

Dzięki rapotek!

Teraz przydałoby się pozamieniać daty ukrycia na daty publikacji w różnych miejscach, gdzie są wyniki wyszukiwania, tabelki itd.

Edycja: może warto rozważyć zmianę nazewnictwa?:)
W 3 miejscach mamy "Data", ale już na czwartym miejscu jest "Ostatnio zmodyfikowano:" - brak konsekwencji:)
Ale w ogóle bym wywalił słowo "data", bo przecież widać o co chodzi (i jest ikonka - kartka z kalendarza). Myślę, że mogło by to wyglądać np. tak:
Ukryta (lub Schowana)
Utworzona
Opublikowana
Zmodyfikowana

Ewentualnie(ukryto, utworzono itd.).

Można też zmienić kolejność - jeżeli zakładamy, że data publikacji jest najistotniejsza, to powinna być na pierwszym miejscu.
No i chyba "data publikacji" lepiej brzmi niż "data opublikowania".

parlando
Forumator

Post autor: parlando » czwartek 07 czerwca 2018, 09:33

A nie, jednak to nie działa tak, jak się spodziewałem:(
Jeżeli skrzynka była niedostępna czasowo, to chyba brana jest data ponownego odpalenia skrzynki.
Także dla mnie to jest nieistotna informacja (dla mnie ważna jest data pierwszego odpalenia kesza).

Edycja, chyba że dane się jeszcze przetwarzają, bo sprawdziłem kilka skrzynek i mam takie same daty: 24-04-2018

rapotek
Stały bywalec
Podziękował: 98 razy
Otrzymane podziękowania: 63 razy

Post autor: rapotek » czwartek 07 czerwca 2018, 09:57

@deg-pl a prosiłem, żeby nie trąbić, zanim wszystko się nie wyklaruje :wink:

@parlando Data publikacji ustawiana jest automatycznie w momencie zmiany stanu kesza na jeden z publicznie widocznych aktywnych (gotowy do szukania, tymczasowo niedostępny). Rzeczywiste daty publikacji ustawiane są w OCPL (a przynajmniej powinny być) od 24 kwietnia mniej więcej od g. 15:00. Dla wcześniejszych terminów daty z braku danych rzeczywistych zostały przyjęte wg pewnych zasad, opisanych tutaj: https://github.com/opencaching/opencach ... -364110446

Nie jest to rozwiązanie doskonałe, ale od czegoś trzeba było zacząć i takie zostało zaakceptowane.

Edycja: sam teraz widzę, że dla danych historycznych mechanizm powinien zadziałać trochę inaczej. Być może sprawdzałem go na zbyt historycznych danych u siebie (dlatego była prośba, żeby przetestować przed wprowadzeniem na danych rzeczywistych), kiedy znajdę czas to jeszcze raz sprawdzę. Od 24 kwietnia powinno działać wg zasady: data jest ustawiana w momencie zrobienia skrzynki "widocznej" dla ogółu i tylko raz jeżeli wcześniej tej daty nie było.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rapotek za post:
parlando

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Elvis7 » czwartek 07 czerwca 2018, 10:50

Fajnie, że coś takiego się pojawiło - brawo WY!

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 07 czerwca 2018, 17:54

Dzisiaj @Rapotek odebrał cenną lekcję, którą każdy z tworzących kod przeszedł ;)
"U mnie na serwerze testowym działało poprawnie, a na produkcyjnym działa inaczej" :)

Rapotku - czeka Cię jeszcze lekcja
"nie wiem dlaczego po wrzuceniu mojej poprawki serwer w Rumunii/Holandii/gdzieś jeszcze nagle całkowicie przestał działać" :)

Fajnie, że będą daty publikacji. BARDZO tego brakowało. Propozycja @parlando jak zawsze fajna, by powywalać zbędne teksty i zmienić ich kolejność.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » czwartek 07 czerwca 2018, 18:09

deg pisze:
czwartek 07 czerwca 2018, 17:54
Dzisiaj @Rapotek odebrał cenną lekcję, którą każdy z tworzących kod przeszedł ;)
"U mnie na serwerze testowym działało poprawnie, a na produkcyjnym działa inaczej" :)
Stąd była prośba w PR, cytuję:
Check the correctness and duration of SQLs execution on living production database dump in separated environment.
Nie było zażaleń, założyłem że wszystko jest ok. Sam tego jak wiesz sprawdzić nie mogłem :P
deg pisze:
czwartek 07 czerwca 2018, 17:54
Rapotku - czeka Cię jeszcze lekcja
"nie wiem dlaczego po wrzuceniu mojej poprawki serwer w Rumunii/Holandii/gdzieś jeszcze nagle całkowicie przestał działać" :)
A to już kiedyś chyba przerabiałem, konflikt PHP 7 i PHP 5

Przypominam, że w github czeka obejście, tylko trzeba najpierw sprawdzić, czy moje podejrzenia co do najwcześniejszej ustawionej daty publikacji są słuszne.

Co do propozycji @parlando: też jestem za, ale nie wszystko na raz. Przydałoby się wyszukiwać/filtrować po datach publikacji, jednak nie jestem pewien czy nie angażowałoby to zmian w OKAPI, a to jest grubszy temat.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » wtorek 12 czerwca 2018, 09:46

Zadziałało, teraz daty powinny być dobre. Dzięki Kojoty i Rapotek :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ