Instagram

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

witas86
Nowy na forum

Instagram

Post autor: witas86 » poniedziałek 04 czerwca 2018, 21:43

Drogi Zespole OC.

Tak sobie niedawno pomyślałem, że skoro wreszcie profil na Facebooku stał się oficjalnym kanałem informacyjnym, uprawnionym do publikowania w Waszym imieniu, to może warto pójść krok dalej i zrobić oficjalny profil na Instagramie? Z tego co wiem i używam to nie ma problemu z publikowaniem jednocześnie na obu portalach, nawet jest to ułatwione. Od razu zastrzegam, że fotograf ze mnie marny, lecz jakieś patentowe skrzynki mogę na ten cel uwiecznić.

Awatar użytkownika
chinczyk
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 144 razy
Otrzymane podziękowania: 57 razy
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: chinczyk » poniedziałek 04 czerwca 2018, 22:37

To moim zdaniem mało sensowne , Insta to "lans" zdjęciowy a często gęsto zdjęcie kesza - z miejsca ukrycia czy pobliża to spory spojler . Ale to moje osobiste zdanie ...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi chinczyk za post (razem 2):
rapotekJano
Obrazek

witas86
Nowy na forum

Post autor: witas86 » poniedziałek 04 czerwca 2018, 23:02

Zdjęcie samego pojemnika, bez waypointa czy nazwy kesza niewiele pomoże ;)
Wiem, że instagram może być odbierany jako "lansiarski" lecz chyba nie warto rezygnować z takiej formy promocji.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 04 czerwca 2018, 23:11

Według mnie - propozycja jest ciekawa.
Robienie zdjęć miejsc ukrycia keszy - jak słusznie zauważa Chinczyk - nie ma sensu i psuje zabawę. Ale... przed chwilą wróciliśmy ze XII Zlotu OC. Wspinaczki, zamki, owny, ognisko, integracja - mnóstwo tematów na zdjęcia. Piękne widoki przy keszach umieszczonych w górach. Wszystko, co może zachęcić do ruszenia 4 liter z tyłka i ruszenia w teren. Niech #geocaching na Insta nie będzie kierował tylko na gjece.

PS: Aktualnie gjece na Instagramie prowadzi intensywną płatną kampanię reklamową...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 04 czerwca 2018, 23:40

E tam spoilery... Nie takie rzeczy ludzie tam wrzucają:) Chyba nie potrzeba oficjalnego konta, skoro funkcjonują tam tagi. Każdy może coś wrzucić. Co jakiś czas sam sprawdzam, szukam pomysłów, inspiracji.
Także spoilery, zdjęcia pojemników, sposobów ukrycia zawsze chętnie zobaczę:) Byle tylko nie wiązać konta (nazwy użytkownika) z nazwą na OC i nie podawać OP kesza.
A, przy okazji - warto tagować z głową. Nieraz patrząc na tagi łapię się za głowę:) Nie warto np. tagować jakiegoś kesza i wiązać to np. z nazwą miasta - przecież później zobaczy to każdy sebix, gimbaza itd., itp.. Konsekwencje można sobie wyobrazić.

Elvis7

Post autor: Elvis7 » wtorek 05 czerwca 2018, 08:41

Skoro weszliśmy w social media to czemu nie i na instagram.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » wtorek 05 czerwca 2018, 08:45

Tylko nazwę już ktoś zajął.
https://www.instagram.com/opencaching/

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 106 razy
Otrzymane podziękowania: 323 razy

Post autor: krystiant » wtorek 05 czerwca 2018, 09:07

Mam jednego podejrzanego :wink:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post:
parlando
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » wtorek 05 czerwca 2018, 09:11

Jest wiele osób, które robi fajne zdjęcia i wrzuca gdzieś w sieć. I tak jak piszą poprzednicy warunek konieczny nie mogą to być spojlery, maskowanie, ładna skrzynka, ładny logbook, ciekawa okolica itp. Ale maskowanie i patenty nie mogą pozwolić na identyfikację kesza, czy miejsca ukrycia.
Witek, chcesz się tym zająć - napisz oficjalnego maila do COG, podając więcej szczegółów jak to widzisz. Myślę, że zielone światło dostaniesz bez problemu :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

karwdo

Post autor: karwdo » wtorek 05 czerwca 2018, 17:25

Ja wrzucając (od niedawna) zdjęcia z keszowania taguje #opencachingpl i to chyba jest najczęściej tagowana opcja na Insta związana z Naszą zabawą
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

adamszuba
Nowy na forum

Post autor: adamszuba » środa 06 czerwca 2018, 14:10

Ja też taguję i obseruję #opencachingpl Ładne widoczki w okolicach keszyków 😀

mangus i 27@

Post autor: mangus i 27@ » czwartek 07 czerwca 2018, 10:48

Owszem jest profil opencaching ale zereo postów - a obserwowania są. Sam też robi e sporpo zdjęć i taguje odpowiednio. Można założyć profil - nie widze przeszkód to minuta roboty, ale tak jak mówią to kwestia tagowania. Chyba że chcemy jako COG mieć nasz insta oficjalny kanał?

Elvis7

Post autor: Elvis7 » czwartek 07 czerwca 2018, 11:13

Nie - lepiej na wzór profilu na FB oddać to jednej osobie. Ze storny COG - info, że prosimy o tagowanie ;)
P.S. A co z twitterem ;)

mangus i 27@

Post autor: mangus i 27@ » czwartek 07 czerwca 2018, 11:30

Nie do końca się zgodzę z przekazaniem Insta do kogos z poza COG - jrest alternatywa na zgłoszenie np skrzynki, albo infoi o nieprawidłowości co w profilu powinno być napisane. Poszedł mail na cog z info o Insta - zobaczymy co reszta na to.
Twittera kompletnie nie ogarniamk ,a próbowałem - tam jest totalne wariactwo z tagowaniem.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » czwartek 07 czerwca 2018, 12:08

Dalej uważam, że konto oficjalne nie jest potrzebne, chociaż warto coś zarezerwować (np. opencaching.pl jeśli
jest dostępny, albo coś podobnego).
Dlaczego nie konto?
- jeśli wiadomo kto je prowadzi, to łatwo o spoilery (choć nie sądzę by na takim koncie się to zdarzało; większe "zagrożenie" jest ze strony użytkowników, którzy posługują się jedną nazwą użytkownika tu i tam)
- raczej ograniczony obszar działania. Tutaj wychodzi zaleta tagów - gdzie mamy rozproszone miejsca.

Chyba, że takie konto służyłoby też do edukacji - pokazanie przykładów maskowań, typów skrzynek, propagowanie dobrych wzorców itd. (generalnie artykuły z wiki są tu pomocą i inspiracją).

No i jak wspomniałem w przypadku instagrama - należy zachować umiar w tagowaniu. Tu przydałoby się jakieś ogólne zalecenie odnośnie tagowania i opisów zdjęć, bo i tak kontrolować tego nie sposób.

ODPOWIEDZ