Co nowego w COG-u

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: krystiant » sobota 09 listopada 2019, 22:28

Wesker pisze:
sobota 09 listopada 2019, 20:50
brasia pisze:
sobota 09 listopada 2019, 19:53
Wesker pisze:
sobota 09 listopada 2019, 18:50
Nigdzie w regulaminie nie ma informacji, że skrzynka musi posiadać wpis w momencie logu w Internecie.
Jest: Oprócz wpisu w logbooku skrzynki, który jest podstawą do zaliczenia skrzynki (oprócz skrzynek wirtualnych), należy też odnotować fakt znalezienia skrzynki w logu internetowym w serwisie,
I właśnie o tę precyzję mi chodzi. Bo wpis może być za rok i będzie, ale nie od razu.
Ale zauważ, że najpierw jest wpis w logbooku, a dopiero potem, że należy też w internecie odnotować fakt znalezienia, a znalezienie (zaliczenie tego znalezienia) odbywa się na podstawie wpisu w logbooku...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
atris
Bywalec
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 8 razy

Post autor: atris » niedziela 10 listopada 2019, 00:02

brasia pisze:
Wesker pisze:
Problemy, które myślę że należy uszczelnić w regulaminie lub wziąć ewentualnie pod ponowną dyskusję:
1) Problem z reaktywacjami.
Właściwie mamy wypracowane stanowisko, ale na skutek ostatnich wydarzeń zeszło to na dalszy plan.
A ja tutaj chciałbym spytać - jak brzmi to stanowisko?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi atris za post:
ronja

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » niedziela 10 listopada 2019, 10:11

brasia pisze:
Wesker pisze:
Problemy, które myślę że należy uszczelnić w regulaminie lub wziąć ewentualnie pod ponowną dyskusję:
1) Problem z reaktywacjami.
Właściwie mamy wypracowane stanowisko, ale na skutek ostatnich wydarzeń zeszło to na dalszy plan
@brasia - problem nie zszedł by na dalszy plan, gdybyście od początku mojego mówienia, że trzeba z tym coś zrobić nie mówili, że nie mam prawa narzucać COG-owi, czym ma się zająć. Jakbyś zapomniał, to służę korespondencją z Wami,
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » niedziela 10 listopada 2019, 10:18

krystiant pisze:
sobota 09 listopada 2019, 22:28
Ale zauważ, że najpierw jest wpis w logbooku, a dopiero potem, że należy też w internecie odnotować fakt znalezienia, a znalezienie (zaliczenie tego znalezienia) odbywa się na podstawie wpisu w logbooku...
To istotny moment całego problemu z [ŁC], Wesker też już napisał (w innych słowach)- zamiast rozmów zastosowano bez zastanowienia represje. Częścią z nich było usuwanie prawidłowych logów, bez posiadania przez COG jakichkolwiek dowodów. O tym należy pamiętać - to jeden z większych przekrętów w tej kadencji COG! Ten fakt i brak chęci ze strony COG do współpracy był powodem przerzucenia sprawy na Forum.
Wracając do logów: COG założył, że wszyscy keszerzy to oszuści i świnie, więc należy bronić Serwis przed nimi. Nikt tam nie wykazał się (chociaż jak pisze Wesker - uhuhu chciał rozmawiać, ale baza się zawaliła) roztropnością. W przypadku "Rzepikusa" toczyły się dziesiątki wierszy korespondencji (wiadomo, trzeba było zrobić podkładkę pod "Lex Rzepikus"). Tutaj wygrała buta COG-u. Zabrakło rozeznania, o co założycielom chodzi, jakie mają intencje, o jakie wartości im chodzi. COG widzi Serwis jako swoje poletko, na którym chłop pańszczyźniany ma robić, nie dyskutować ;)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » niedziela 10 listopada 2019, 10:32

A skoro COG się już uaktywnił w tym wątku, to przypominam o moich pytaniach, na które nie byliście łaskawi dotąd odpowiedzieć. Rozumiem, że bolą, ale i tak musicie się z nimi zmierzyć:
Przypomnę:
1. Poproszę o informację o udziale członków COG (nie dotyczy Werrony, bo to dawniejszy czas) w organizacji OpenKwidzyn. Z zestawienia proszę wyłączyć elmodemonico i kuriera - ich wkładu za nic nie przeskoczycie, są poza zasięgiem. Odpowiadając proszę pamiętać, że od początku byłem zaangażowany w tę inicjatywę (jestem jedną z trzech osób, obok elmo i Justyny, które to zainicjowały) i włożyłem znacznie więcej pracy, niż cała reszta COG-u razem wzięta (oczywiście, z wyłączeniem elmo i kuriera - przegonili wszystkich o wiele długości). Dacie chyba radę? Przecież tyle zrobiliście, że dla nas wszystkich :)
2. Poproszę o informację o wkładzie poszczególnych członków COG w prace z Parkami, dokładnie - kto i co. Udział Werrony też zaznaczcie, bo mimo, że dopiero od niedawna jest z Wami, to mam wrażenie, że w tak krótkim czasie zrobiła chyba więcej, niż paru innych.
Jeśli zapytacie o podstawę tych oczekiwań (bo sami mi napisaliście, że nie będę Wam mówił, czym macie się zajmować), to podaję: w wyniku wyborów zostaliście wybrani do COG-u. To rodzi prawa i obowiązki, m.in. obowiązek informacyjny. Chyba, że już jesteście na etacie Dyktatury? Wtedy uważajcie, by nie skończyło się Dyktaturą Proletariatu* ;) (* to taki mały żarcik, dla rozluźnienia atmosfery)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » niedziela 10 listopada 2019, 11:31

JAsiek. pisze:
piątek 08 listopada 2019, 18:43
Jeśli masz odrobinę honoru, to przeprosisz teraz na forum r00ta, którego pomówiłeś, nie masz bowiem żadnych dowodów na to, że to on był inicjatorem zawieszania skrzynek i kasowania logów, tak jak my nie mieliśmy dowodów, że w logbooku papierowym nie ma waszej pieczątki.
Wesker pisze:
To i ja dodam coś od siebie i tylko na podstawie moich dwóch skrzynek z projektu [ŁC]. ...
Sprawa jak dla mnie, zaczęła się od zgłoszenia r00ta (pierwszy mail jaki dostałem w komentarzu mojej skrzynki). Nic do tego człowieka nie mam bo go nawet nie znam w realu. Zdziwiłem się tylko, że poszło od razu zgłoszenie do COGu zamiast najpierw jakaś informacja do mnie w kwestii wyjaśnienia. No ale dobra.
r00t w Siedlcach, r00t we Wrocku. JAsiek, za co przepraszać? Klatę masz jedną, nie bierz wszystkiego na nią :) Nie mieliście dowodów? To po co zaczynaliście jatkę? Bo jesteście tacy zajefajni, że już nawet na zachowanie pozorów nie musicie zwracać uwagi? Sorry, ale wkopujecie się jeszcze bardziej. Przeprosiny? Przepraszajcie społeczność i założycieli, tylko szczerze i bez wygibasów. Sami spreparowaliście wszystko. Nas nie musicie - napisaliśmy Wam w mailu, dlaczego.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
uhuhu
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: uhuhu » niedziela 10 listopada 2019, 11:53

Ja krótko i tylko od siebie. Nie angażowałem się w organizację eventu w Kwidzynie, podobnie jak nie angażowałem się w organizację każdego innego eventu w tym roku (poza jedynym swoim). Od razu mogę też zapewnić, że w przyszłe eventy także nie będę się angażował - choćbym nie wiem jak bardzo chciał, nie jestem w stanie (odległości, czas, praca, rodzina, obowiązki, takie tam niekeszowe bzdurki; jeden, góra dwa eventy rocznie to dla mnie absolutne maksimum). W prace COG-u angażuję się na tyle, na ile jestem w stanie, czyli po prostu: w wolnych chwilach. Działania, które podjąłem w sprawie wrocławskich keszy ŁC, podejmowałem w dobrej wierze - w tej chwili oczywiście jestem bogatszy o nowe doświadczenia, i to na różnych, nie tylko geocachingowych polach. Szczególnie dziękuję Założycielom za bardzo pozytywne podejście, myślę, że wszystko udało nam się wspólnie wyjaśnić. Wpisy są kompletne, a do użytkowników, których sprawa dotyczyła, napisałem wiadomości z wyjaśnieniem i z przeprosinami. Jeśli społeczność chce mnie jeszcze karać, to oczywiście nie ma problemu. Jak to się mówi: oddaję się w Wasze ręce. W kwestii parków krótką relację ze spotkania zamieściłem już na forum. W przypadku dalszej współpracy z dolnośląskimi parkami, tak jak wyżej - ile będę mógł, tyle się zaangażuję, ale sam siebie nie przeskoczę. O kwestiach dotyczących tematu reaktywacji najprawdopodobniej napisze JAsiek. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » niedziela 10 listopada 2019, 13:05

Ja tylko krotko od siebie bo wyprawa czeka. O kwidzynie juz pisałem wczesniej o parkach też- tu lekka zamiana ponoć świętokrzyski zaczal szukac skrzynek po moim pismie ale teledonicznie ani mailowo nikt narazie ze mna nie chciał rozmawiać.

Co do logów- stosowne przeprosiny zamieściłem w logu ze skasowałem nieslusznie i tutaj przepraszam ponownie. Moje dzialania jak i cogu sa w dobrej wierze, wiele mnie ta sprawa nauczyła nie tylko o skrzynkach ale i o dwulicowosci i to jest najlepsza nauka na przyszłość. Szkoda ze w jakiekowiek checi angazuja sie wciaz te same osoby.

Co do służenia korespondencja to i my służymy taka w której sie nas jako COG obraża, wiesza psy i rozkazuje, komus sie odwaga z odwaznikiem myli ale to nie mój problem.

Glos obiecuje zabierać merytorycznie. EOT jest chodzi o kręcenie afery.

Wypracowane stanowisko COG w kwestii reaktywacji przedstawi zapewne JAsiek.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » poniedziałek 11 listopada 2019, 20:54

r00t7 pisze:
niedziela 10 listopada 2019, 13:05
Co do służenia korespondencja to i my służymy taka w której sie nas jako COG obraża, wiesza psy i rozkazuje, komus sie odwaga z odwaznikiem myli ale to nie mój problem.
Dawaj Stary! Najlepiej tę o posiadaniu dowodów, albo reaktywacjach, albo wirualu k.mila. Albo jeszcze inną. Kreujesz się na biedną ofiarę, więc masz prawo do obrony :twisted: A przy okazji: znaleźliście już te dowody, które były podstawą bezprawnego usuwania logów ze skrzynek [ŁC]. Jeśli tak, to pamiętaj, że powinny mieć datę zgodną z dokonaną rzezią, a nie dzisiejszą, bądź tę z potwierdzenia BT po naszym zgłoszeniu :)
Obrazek Obrazek

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » środa 13 listopada 2019, 09:42

Przeglądając posty tego wątku dowiedziałem się o wystąpieniach niektórych z przedstawicieli COG-u do różnych instytucji (Parków Narodowych, Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych czy też poszczególnych nadleśnictw, włodarzy Rezerwatów Przyrody etc.), w sprawach związanych z istniejącymi, ale też jak rozumiem planowanymi skrzynkami. A więc - dzieje się. Pomijając PNGS czy też Kwidzyń, o których wiele już napisano w tym i innych wątkach i gdzie nawiązano współpracę, interesuje mnie informacja może jednostkowa, ale bardziej szczegółowa. Proszę o podanie numeru OP (tytuł skrzynki, autora, miejsce na mapie a więc i przedstawiciela COG, zainteresowani będą mogli sobie sami odszukać), gdzie przedstawiciel COG opowiadając się po stronie założyciela skrzynki, (generalnie broniąc środowiska OC) w sporze z dowolną instytucją, przekonał jej przedstawicieli i gdzie dzięki wspólnym wysiłkom z założycielem, udało się skrzynkę obronić. Jakie argumenty przeważyły ? Co przekonało jakąś instytucję o wzajemnych i wspólnych korzyściach ?, co to była za instytucja ?. Bardzo dobrze że COG bierze na siebie zakres działań związanych z występowaniem na zewnątrz, by załatwić sprawy kompleksowo w imieniu wszystkich keszerów. Przytaczając stary kawał o partyzantach, to przypuszczalnie, gdybym ja był pracownikiem np. Nadleśnictwa – po 4 wizycie keszera, 7 piśmie czy 12 emailu ( podwojonymi prawdopodobnie przez użytkowników portalu GC ) – wygoniłbym wszystkich z lasu :) . Może oni mają tam więcej cierpliwości, obcując na co dzień z przyrodą. Proszę o dowolny przykład i podanie działań, które zdołały ocalić skrzynkę istniejącą lub pozwoliły w porozumieniu założyć planowaną. Informacja może okazać się pomocna wszystkim zakładającym skrzynki. Tylko jeden przykład. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

gura11
Bywalec

Post autor: gura11 » środa 13 listopada 2019, 10:42

Ja chyba już nie chcę wiedzieć co nowego w COG-u...
Faktem jest, że przez wiele działań COG-u (nie rozstrzygając swiadomych czy nieswiadowmych) prężnie działające wrocławskie środowisko keszerów zostało rozbite.
Część się wycofała, część straciła zapał, a ta reszta która jeszcze coś próbuje też - jak widzę - ma pod górkę.
I o dziwo - to wszystko w sytuacji gdy nasz dolnoslaski COG-owicz jest wg mnie najlepszym naszym COG-iem od lat. No, ale on jest tylko jeden i jak widać nie jego głos decyduje o tym co się u nas dzieje. Inni wiedzą lepiej co służy serwisowi. A jeśli to szkodzi użytkownikom - to ich strata.

Wielka szkoda.

I nie chcę tutaj prowadzić w tym temacie dyskusji - kto i co jest jest złe/zły, bo takich dyskusji jest ostatnio i tak za dużo. Chcę jedynie pokazać, że pewne decyzje COG-u dotyczące być może dla większości jego członków spraw teoretycznych (wirtualność, niebezpieczeństwo, zgoda właściciela itp) powodują bardzo konkretne efekty. Ludzie odchodzą. I odchodzą nie przez to, że im się nagle bardziej od sniadaniowek pokemony czy inne zabawki zaczęły bardziej podobać....

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 13 listopada 2019, 17:32

dzejbi pisze:
środa 13 listopada 2019, 09:42
Proszę o dowolny przykład i podanie działań, które zdołały ocalić skrzynkę istniejącą lub pozwoliły w porozumieniu założyć planowaną.
Z takich planowanych, założonych we współpracy z leśnikami to na szybko mogę rzucić https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... &ptrail=81 Wśród założycieli są przedstawiciele ówczesnej RR i COG. Publikacja keszy i ścieżki odbyła się podczas eventu, na którym przemawiali przedstawiciele LP
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » środa 13 listopada 2019, 18:19

Zupełnie nie o to mi chodziło :) Podałeś link do starej ścieżki, która między innymi tworzyli przedstawiciele Lasów Państwowych. Czyżby tam był przypadek gdzie COG-owicz obronił skrzynkę któregoś z kolegów przed sprzeciwem LP - współzałożyciela ścieżki ? Sam mogę podać Ci kilka przykładów wspólnych przedsięwzięć keszerów z lokalnymi organizacjami i instytucjami: Mali mieszkańcy Lasu ( Nadleśnictwo Siewierz), Na pograniczu województw (Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego ) itd. Nie o to pytałem ale dziękuję. Zapytam wprost: - kiedy i kto z COG-owiczów pomógł założycielowi obronić skrzynkę, pomimo pierwotnego sprzeciwu jakiejś instytucji ? Był taki przypadek ? Czy wzorem odpowiedzi jaką dostałem kiedyś na inne pytanie dotyczące działań COG mam przyjąć, że "wszelka animacja geocachingowa, zaangażowanie się w pomoc dowolnemu uczestnikowi zabawy nie jest nigdzie zdefiniowana jako powinność COG" ?

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » środa 13 listopada 2019, 18:25

Jeżeli jednak były takie zdarzenia, to proszę o jakieś szczegóły, o czym pisałem wyżej. Byłaby to ważna informacja dla założycieli skrzynek.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 13 listopada 2019, 20:37

@dzejbi - pisałeś lub pozwoliły w porozumieniu założyć oraz Informacja może okazać się pomocna wszystkim zakładającym skrzynki. Tylko jeden przykład. Nic nie wspominałeś, że chodzi o działania aktualnego COG... Skąd miałem wiedzieć, że to co przytoczyłem znaczyło coś innego...

Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ