Co nowego w COG-u

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

baloniarz
Stały bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: baloniarz » piątek 04 października 2019, 08:24

r00t7 pisze:
poniedziałek 30 września 2019, 21:27
baloniarz pisze:Ja bym nie przypisywać całemu COGowi pracy Elmo w sprawie eventu i współpracy z PNGS i innymi PN. Przyglądając się statystykom aktywności e-mailowej i zaangażowaniu poszczególnych COGowiczów w "dyskusjach" nad "problemami" to jasno widać komu zależy a kto tylko się wozi na pracy innych. W mojej ocenie wcale tak różowo nie jest jak pisze Paweł i Krzysiek.
Hmm, chyba coś pokręciłeś. Wyraznie napisalem czyje zaslugi sa w kwestii Kwidzyna i PNGS. Współpraca z PNGS i wczesniej KPN (Elvis7) byla wzorem dla napisania do innych parków. Do ppzostalych parków pisze kazdy odpowiedzialny za dane województwo lub ochotnik.

A skoro masz wgląd w mojego maila i wiesz ile mailuje no to cóż.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Krzysiek nie mam dostępu do Twojej ani nikogo innego poczty bo to jest zabronione. Napisałem, że znam statystyki aktywności COGu w sprawach ważnych dla serwisu. Przykro jest patrzeć jak tylko nieliczni coś robią a reszcie się po prostu nie chce lub ikry brakuje aby się czasem wypowiedzieć w sprawach pilnych, ważnych czy istotnych dla przyszłości funkcjonowania OC.pl

baloniarz
Stały bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: baloniarz » piątek 11 października 2019, 10:39

Skoro w COGu praca wre i wszystko jest wzorcowo to bardzo chętnie poznałbym zestawienie aktywności poszczególnych COGowiczów w temacie współpracy z Parkami Narodowymi. Wystarczy mi informacja ile poszczególni COGowicze wystosował pism, w ilu spotkaniach z przedstawicielami PN uczestniczyli, jak często udzielali się w dyskusjach wewnątrz COGowych na powyższy temat. Drugą sprawą która mnie interesuje jest zestawienie statystyk pracy poszczególnych członków COG. Ile weryfikacji skrzynek, ile rozpatrzono zgłoszeń i ile i jak długo wiszą (wisiały) nierozpatrzone (nie podjęte) zgłoszenia. Taki ranking chwały dla aktywnych i wstydu dla leniwych. PS mam nadzieję, że nie pytam o tajne dane. Jak trzeba mogę wystąpić w trybie zapytania o udostępnienie informacji publicznej.

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 282
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: krcr » piątek 11 października 2019, 18:49

baloniarz pisze:
piątek 11 października 2019, 10:39
Drugą sprawą która mnie interesuje jest zestawienie statystyk pracy poszczególnych członków COG. Ile weryfikacji skrzynek, ile rozpatrzono zgłoszeń i ile i jak długo wiszą (wisiały) nierozpatrzone (nie podjęte) zgłoszenia.
Cześć. Odpiszę Ci jako COG opolski. To jest najmniejsze województwo i najmniej tu się dzieje.
Ciężko więc porównywać moją pracę np do województw typu mazowieckie, dolnośląskie, wielkopolskie, etc...
Co poradzisz na fakt, że w opolskim pojawia się np nowy użytkownik (który musi mieć zweryfikowaną skrzynkę) raz na miesiąc, a w innych województwach np raz na dwa dni?
Tu nie ma żadnej rozsądnej miary działania.
Druga część pytania jest już bardziej realna żeby udzielić realnej odpowiedzi...
Wszelakie sprawy zazwyczaj załatwiamy na bieżąco. Zdarzają się jakieś drobne zastoje, ale to kwestia poboczna.
Ogólnie rzecz ujmując - reagujemy od razu.

Taki przykład z mojego podwórka, abyś miał pogląd.
Dostałem dnia 06.10 informację, że w opolskim czeka nowa skrzynka na weryfikację. Gdy tylko przeczytałem maila, kliknąłem w komórce na odnośnik do panelu i przypisałem tego kesza "do siebie".
Jako, że z zawodu jestem kierowcą nie mogę za bardzo klikać podczas jazdy. Po jakiejś chwili, gdy nie prowadziłem napisałem do założyciela parę pytań a`propos kesza. Nikt nie czeka na reakcję COGu.
Może ktoś Tobie zaprezentuje statystyki, ale przyznam szczerze że nie mam pojęcia jak je wygenerować :) Może na podstawie jakiś logów ?
Pozdrawiam,.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: baloniarz » piątek 11 października 2019, 20:43

Zespół OC Team Mo możliwości aby wygenerować statystyki o które prosiłem. PS zawsze byli COGowicze, którzy mieli ciężej inni lżej. Moja prośba motywowania jest chęcią pokazania społeczności OC kto jest w COG tylko dla "lansu" a kto naprawdę pracuje jak trzeba. W poprzedniej kadencji było kilka przypadków, że sprawy w danym województwie leżały odłogiem a nie po to Was wybieramy. PS2 czekam na rzetelną odpowiedź na zadane pytania.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 1954
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: r00t7 » piątek 11 października 2019, 21:40

nie wiem jak wyświetlić więcej statystyk poza zakładką statystyki COG. To jest dokładnie nie wiem jak pokazać ile czekały zgłoszenia.

nie korzystamy z maili z domeny opencaching.pl do kontaktu z parkami więc nie wiem jak chcesz to sprawdzać ? tu potrzeba by każdy od siebie napisał ile takich pism wystosował. Ja mówię za siebie: na swoim terenie napisałem, odpowiedzi brak, więc napisałem ponownie - masz zatem 2 - słownie DWA maile. Umawialiśmy się że każdy ogarnia swój region ewentualnie jak nie chce ma dać znać.
Jedni otrzymali odpowiedź inni nie, myślę że będzie stosowny komunikat. Dalej jednak nie rozumiem gdzie tu gaszenie światła ?!

co do aktywności w sprawach trudnych - tutaj nie wypowiem się.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 1724
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: brasia » sobota 12 października 2019, 21:33

Statystyki COG niewiele mówią, bo po pierwsze działają od lipca do lipca (pierwsze zakłamanie), po drugie jeśli Krcr weryfikował tylko jedną skrzynkę a ja 24 (dane ze statystyk) wcale nie znaczy, że jestem 24 razy lepszy (różnice są choćby dlatego, że województwo jest ponad 3 razy większe).
Statystyk o przeterminowanych zgłoszeniach i jak długo były rozpatrywane nie można wygenerować w prosty sposób. Kod jest otwarty, więc jeśli ktoś potrafi to droga wolna, sam jestem ciekaw. Przy czym jeśli zgłoszenie jest rozpatrywane np. przez 3 tygodnie to nie znaczy, że nie ma korespondencji między zgłaszającym, właścicielem i COGiem.
Obecnie jest jedno zgłoszenie, gdzie właśnie minął siedmiodniowy termin. Podejrzewam, że po weekendzie kolega zakończy sprawę, a być może czeka na reakcję właściciela (właściciel aktywny i z dużą ilością znalezień). Jest kilka skrzynek, gdzie minął termin odpowiedzi ze strony właścicieli, ale tu działamy na korzyść właścicieli (nie blokujemy skrzynek). Jak widać wszystko toczy się na bieżąco, mam nad tym kontrolę i zaglądam od czasu do czasu. Nie ma większych zaległości. Zdarzają się sporadycznie kilkudniowe: ktoś wyjedzie, ma chwilowy brak czasu itp.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

baloniarz
Stały bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: baloniarz » poniedziałek 14 października 2019, 16:24

Nie prosiłem o tłumaczenie sie o dane statystyczne. Mam cichą nadzieję, że moje proste zapytanie nie przerasta możliwości COG.
PS Czekam dalej.

ODPOWIEDZ