Tymczasem u konkurencji...

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

rapotek
Stały bywalec
Podziękował: 98 razy
Otrzymane podziękowania: 63 razy

Tymczasem u konkurencji...

Post autor: rapotek » niedziela 20 maja 2018, 16:25

Umieściłem ten post w dziale "Opencaching.pl - pomysły, ...", ponieważ mam wrażenie, że u nas podobne pomysły też się pojawiały. To nie jest jednak pomysł lub propozycja, tylko informacja.

W "zaprzyjaźnionym" serwisie, którego nazwy niektórzy nie chcą wymieniać, trwa właśnie testowanie oceniania wpisów do logów. Na razie tylko dla keszy na terenie Norwegii. Jak widać, oceniać można wyłącznie pozytywnie...
Screenshot_20180520-154917~01.png
Screenshot_20180520-154917~01.png (50.41 KiB) Przejrzano 489 razy
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rapotek za post:
stasiekm

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Re: Tymczasem u konkurencji...

Post autor: Moris299 » niedziela 20 maja 2018, 17:25

Hmm coś w stylu lajkow. Ciekawy pomysł, myślę, że na OC też by się spisał, szczególnie gdyby uatrakcyjnić o pokazywanie na górze najlepszego. Zapewne byłby to jakiś krok do podniesienia jakości wpisów do logów
Obrazek Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 308 razy
Otrzymane podziękowania: 160 razy

Post autor: parlando » niedziela 20 maja 2018, 18:59

U nas były lajki przez chwilę... Jednak wprowadzone z zaskoczenia nie zyskały aprobaty społeczności. Chyba nawet osobiście krytykowałem:) Po latach trochę mi się pozmieniało i może byłbym na tak.
Chyba wtedy właśnie zabrakło wybadania oczekiwań i potrzeb keszerów.
Edycja, tutaj była dyskusja po wprowadzeniu nowości
viewtopic.php?f=9&t=7736&start=60#p118356
Hehe, krytycy dostawali wtedy sporo lajków po wyrażeniu dezaprobaty dla lajków xD
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
chinczyk

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » niedziela 20 maja 2018, 19:23

parlando pisze:
niedziela 20 maja 2018, 18:59
tutaj była dyskusja po wprowadzeniu nowości
viewtopic.php?f=9&t=7736&start=60#p118356
Dzięki za wyszukanie dyskusji.

Aktualizacja: po "zalajkowaniu" odpowiedniej opcji przez użytkowników, wygląda to mniej więcej tak:
Lajki2.png
Lajki2.png (20.94 KiB) Przejrzano 458 razy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » niedziela 20 maja 2018, 20:16

Lajki były bardzo ciekawym pomysłem. Popierałem je od samego początku i mam wrażenie, że (choć w nieco zmienionej postaci) - ubarwiłyby OC i zachęciły do tworzenia lepszych logów.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
PrincePolo
Bywalec
Podziękował: 11 razy
Otrzymane podziękowania: 15 razy

Post autor: PrincePolo » niedziela 20 maja 2018, 22:09

Co do zasady, jestem za. "Great story" - jak najbardziej, ale ryzykowne wydaje mi się wprowadzenie oceny komentarza jako "helpful", bo to aż prosi się o spojlerowanie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi PrincePolo za post:
deg
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » wtorek 22 maja 2018, 23:42

U nas były przez moment lajki i był gwałtowny sprzeciw (mnie wisiało, ale było sporo osób przeciwnych). Na GC ostatnio mają świra ze wspisami, za chwilę mi pół Wikipedii do logów przekopiują, by wygrać konkurs na najdłuższy wpis i dostać jakieś punkty. Tak że wiesz, nie ma co się sugerować tamtym serwisem, bo tam miejscami patologia goni patologię. Dzisiaj jakiś owner szantażował znalazcę z powodu nieprzychylnego wpisu i groził, że skasuje wpis znalezienia. Tak się bawią milusińscy. ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
PeCha
Bywalec
Kontakt:

Post autor: PeCha » czwartek 14 czerwca 2018, 16:48

Myślę, że "kciuk w górę", albo "kciuk w dół" (może być +/-, uśmiechnięta i smutna buźka czy cokolwiek innego) byłby fajną opcją. "Pomocności" raczej bym nie ustawiał, bo to, jak już zostało zasugerowane wyżej, byłby argument za spojlerowaniem. Osobiście staram się zawsze coś w komentarzu napisać. KIlka razy nawet, jak się przedstawiłem przy okazji jakiegoś spotkania, to usłyszałem "O! To Ty tak fajnie opisałeś przygodę z moim keszem". No jestem gadułą i lekkim grafomanem, więc lubię opisać co i jak się działo, albo jak wygląda skrzynka, a nie tylko tftc.
CZy od razu upodabnianie się do fb? Może po trosze tak, ale co w tym złego? Tamta rozmowa miała miejsce 4 lata temu, FB było u szczytu i to mogło nie kojarzyć się dobrze. FB siedzi już nawet w lodówce, to jeszcze u nas go dają. Ale dzisiaj jest profil OC na FB, więc nie widzę problemu w lajkowaniu komentarzy i być może ich pozycjonowaniu, chociaż tutaj jednak bym nie zmieniał, bo często ktoś coś przeniesie, zmieni pojemnik, miejsce itp, a okaże się, ze takie info jest na szarym końcu i wtedy szukaj wiatru w polu.
Może też zdarzyć się sytuacja, że ktoś będzie specjalnie dawał - komentarzom konkretnej osoby tylko dlatego, że jej nie lubi, a otworzył się nowy front do walki dzięki takiej opcji.
Ale czy to jest ważne? W końcu to tylko zabawa, a takie lajki, to dodatkowy smaczek.
W końcu z resztą jak się komuś nie podoba, to przecież nie musi korzystać.

ODPOWIEDZ