mapa v4 - co, jak, dlaczego...

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Azymut
Bywalec

Re: mapa v4 - co, jak, dlaczego...

Post autor: Azymut » piątek 11 maja 2018, 10:55

sajmon pisze:
piątek 11 maja 2018, 07:50
Jadąc tylko na wybraną Gś można pobrać gpx tylko tej ścieżki.
Tyle, że wtedy jeśli pójdzie mi szybko z geościeżką, nie będę miał już szansy zaliczyć innych keszy, które normalnie bym z chęcią przy okazji odwiedził. :)
sajmon pisze:
piątek 11 maja 2018, 07:50
Pomijam, gdy większość keszy w okolicy jest w kilku różnych gś - też będą miały na mapie ogólnej ten sam kolor :)
Już wczoraj przyszło mi to do głowy. Lepsze jest jednak wyróżnienie keszy z kilku geościeżek czasem będących blisko siebie na mapie, niż brak jakiegokolwiek wyróżniania i wyświetlanie wszystkiego w skali całego kraju dokładnie tak samo. :)
Ale może da się zrobić tak jak napisał Ronja o różnych kolorach? Bo to by było najlepsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » piątek 11 maja 2018, 17:16

Azymut pisze:
piątek 11 maja 2018, 10:55
Ale może da się zrobić tak jak napisał Ronja o różnych kolorach? Bo to by było najlepsze rozwiązanie.
Ech ludzie, przyzwyczailiście się do tego że wszystko musi być w elektronice... Przecież interesujące skrzynki można spisać sobie choćby po numerze OP na karteczce lub jeśli ktoś nie może bez elektroniki to w pliku na komórce. nazwy keszy z GŚ można łatwo ściągnąć...
O ile pamiętam mówiło się o tym, że kesz będzie mógł należeć do dwóch geościeżek, to jaki będzie miał kolor?
Za chwilę ktoś powie, że chce aby kolorować kesze należące do sprawności, niektóre należą do dwóch, trzech jaki kolor przyjąć? Poza tym takie ikonki nie będą kompatybilne z innymi urządzeniami: będą widoczne tylko na stronie.
Moim zdaniem szkoda zachodu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » piątek 11 maja 2018, 22:11

Elektronika jest od tego, żeby ułatwiać nam życie i poza rzadkimi przypadkami keszowania gps free, to elektronika prowadzi nas do kesza. :) Dlaczego więc ta elektronika, nie miałby pracować w sposób bardziej przyjazny i bardziej dla nas praktyczny? :)

Spisywanie nazw keszy na karteczkę czy do telefonu, nie jest tak efektywne jak bezpośredni rzut oka na mapę + jest to dodatkowa czynność pochłaniająca czas. O ile przy małej ścieżce nie jest to zbyt mocno uciążliwe, o tyle przy dużej i zwłaszcza w momencie, gdy znajduje się ona na terenie mocno okeszowanym, jest to już naprawdę bardzo kłopotliwe. I wspomniana już przeze mnie ścieżka Green Velo z 315 keszami, jest tego najlepszym przykładem. :)

(Jeśli czegoś nie przegapiłem - odnośnie keszy należących do dwóch ścieżek, to dyskusja w tym temacie się chyba jeszcze nie zakończyła i nie zostały podjęte żadne decyzje, że takie rozwiązanie zostanie w ogóle wprowadzone?)

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » piątek 11 maja 2018, 23:43

A może zamiast dawać milion kolorków na mapie to dać na stronie geościeżek przełącznik przy mapie skrytek danej geościeżki "pokaż także skrytki spoza ścieżki" i wtedy te ścieżkowe wyświetlały by się normalnie a te pozaścieżkowe np. na szaro
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja

Post autor: ronja » niedziela 13 maja 2018, 11:06

brasia pisze:
piątek 11 maja 2018, 17:16
Ech ludzie, przyzwyczailiście się do tego że wszystko musi być w elektronice... Przecież interesujące skrzynki można spisać sobie choćby po numerze OP na karteczce lub jeśli ktoś nie może bez elektroniki to w pliku na komórce. nazwy keszy z GŚ można łatwo ściągnąć...
Ja pamiętam te czasy, gdy w ręku był plik kartek i chodziło się z wydrukowaną mapą TOPO :) Ale mamy postęp i przy dużej ilości keszy do wyboru, szukanie "na piechotę" po OP jest już zbyt archaiczne. Przy okazji rozmów o nowej mapie Forum wręcz tryska fajerwerkami, więc ten jeden spokojnie mieści się w granicach pobożnych (aczkolwiek przydatnych) życzeń :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » wtorek 22 maja 2018, 21:53

Propozycja do zapisania na później wyznaczanie tras:
https://maps.openrouteservice.org/

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » środa 23 maja 2018, 00:24

na githubie znalazłem coś takiego, do wyznaczania tras:

https://github.com/Project-OSRM/osrm-backend
tutaj można zobaczyć jak działa:
http://map.project-osrm.org/

ale nie zgłębiałem się w to i nie wiem na ile jest możliwość zaimplementowania tego na serwerze OC (napisane w C++
Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » środa 23 maja 2018, 06:25

brasia pisze:
wtorek 22 maja 2018, 21:53
Propozycja do zapisania na później wyznaczanie tras:
https://maps.openrouteservice.org/
Faktycznie ciekawy projekt.

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

Post autor: meteor2017 » czwartek 24 maja 2018, 23:40

Z opóźnieniem dorzucę swoje trzy grosze. A chętnie bym widział w nowej mapie:

- filtrowanie po wielkości skrzynki - np. tak jak filtrowanie po typie, ale jak dla mnie wystarczające byłoby też tak jak po ocenach (np. co najmniej mała, co najmniej normalna, co najmniej duża)
ObrazekObrazekObrazek

lec
Nowy na forum

Post autor: lec » piątek 25 maja 2018, 07:33

Moim zdaniem, przydało by się graficzne rozróżnienie na mapie skrzynek mobilnych umieszczonych i zabranych z terenu.

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » piątek 25 maja 2018, 08:00

lec pisze:
piątek 25 maja 2018, 07:33
Moim zdaniem, przydało by się graficzne rozróżnienie na mapie skrzynek mobilnych umieszczonych i zabranych z terenu.
Powinien być log "zabrana" a skrzynka w tym momencie na mapie otrzymuje status jak "tymczasowo niedostępna". O ile pamiętam była już o tym mowa i pewnie leży gdzieś na githubie.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » piątek 25 maja 2018, 10:06

meteor2017 pisze:
czwartek 24 maja 2018, 23:40
Z opóźnieniem dorzucę swoje trzy grosze. A chętnie bym widział w nowej mapie:

- filtrowanie po wielkości skrzynki - np. tak jak filtrowanie po typie, ale jak dla mnie wystarczające byłoby też tak jak po ocenach (np. co najmniej mała, co najmniej normalna, co najmniej duża)
dorzuciłem do naszej listy marzeń:
https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1549

dzięki.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » piątek 25 maja 2018, 10:16

lec pisze:
piątek 25 maja 2018, 07:33
hmm... to jest trochę skomplikowne
mam wrażenie, że skrzynka zabrana z terenu powinna wręcz znikać z mapy - bo jej de fakto nie ma - nikt nie wiem gdzie dokładnie jest

zamiast tego mogła by raczej być w jakimś spisie skrzynek zabranych z terenu i jeszcze nie odłożonych
to jest grubsza zmiana i nie wiem jeszcze za bardzo jak najlepiej by było do tego podejść

ale dzięki za poruszenie tematu - będę rozmyślał.

zapisałem też tutaj:
https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1549

Elvis7

Post autor: Elvis7 » wtorek 05 czerwca 2018, 14:40

brasia pisze:
wtorek 08 maja 2018, 22:35
Lista życzeń:
Wyświetlanie nieopublikowanych skrzynek własnych
Wyświetlanie nieopublikowanych skrzynek weryfikowanych (funkcja dostępna dla COG i Przewodników)
Zmienione kordy skrzynek (quizów) - tak to działa np. w Locusie
Filtry intuicyjne (jak wyżej pisze Moris299)
Pomiar odległości jak np. na geoportalu
Licznik wyświetlonych na mapie keszy (było w mapieV2)
Możliwość zrzutu gpx i gpx+foto wyświetlonych keszy
Dodana siatka jak na mapie UMP (http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/)
Dodane mapy:
Topo z geoportalu - to co teraz nazywa się topo to jest raster
Kataster z geoportalu
Messtischblatt (zamki.pl)
...
Ale najważniejsze żeby była jakakolwiek mapa :)
I Brasia napisał już wszystko - to będzie kombajn, taki dzik bojowy :) będzie miała wszystko czego keszer pragnie!!

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 156 razy

Post autor: kojoty » wtorek 05 czerwca 2018, 14:53

Elvis7 pisze:
wtorek 05 czerwca 2018, 14:40
I Brasia napisał już wszystko - to będzie kombajn, taki dzik bojowy :) będzie miała wszystko czego keszer pragnie!!
(ja tylko jeszcze raz)
chciałem uprzedzić, żebyście się nie spodziewali cudów - a przynajmniej nie od razu
temat jest skomplikowany i moim celem na początek jest oddanie funkcjonalności obecnej mapy (tzw. v3)

na pewno będą błędy i niedociągnięcia, a różne "ficzery" spróbujemy dodawać w przyszłości - w każdym razie wydaje się, że z nowym API będzie to prostsze
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post:
meteor2017

ODPOWIEDZ