Usuwanie keszy z geościeżki

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

gagu
Bywalec

Usuwanie keszy z geościeżki

Post autor: gagu » poniedziałek 23 kwietnia 2018, 22:43

Proszę o pomoc.
Jak usunąć kesza z geościeżki. Przypadkowo kliknęło mi się nie tam gdzie trzeba i keszynka wylądowała w innej geościeżce. Porzebuję go usunąć stamtąd, a załączyć do innej GŚ. Z góry dzięki.
P.S.
Próbowałem odznaczać na zero, potem znów przypisywać do innej GŚ, ale wyskakuje znaczek "zakazu wjazdu".
EDIT:
Udało mi się usunąć kesza z innej geościeżki, gdzie omyłkowo dodałem go, ale bezpośrednio w tamtej GŚ nie było takiej możliwości. Przycisk "usuń" pojawił się dopiero, gdy zacząłem dodawać nieswoje kesze do nowo powstającej GŚ. Ktoś mi to wytłumaczy?
Załączniki
us.jpg
a tu się da
us.jpg (17.2 KiB) Przejrzano 403 razy
ni ma.jpg
nie ma możliwości usunięcia
ni ma.jpg (18.51 KiB) Przejrzano 403 razy

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Re: Usuwanie keszy z geościeżki

Post autor: Sebastian » wtorek 24 kwietnia 2018, 05:23

Nie pozostało Ci nic innego niż napisać do COG z prośbą o usunięcie kesza z geościeżki.
Pozdrawiam, sebastian
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » wtorek 24 kwietnia 2018, 07:16

Ja mogę jeszcze wytłumaczyć że wg obecnej koncepcji keszy z geosciezki sie nie usuwa - w wyjątkowych przypadkach robi to cog.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » wtorek 24 kwietnia 2018, 07:49

kojoty pisze:
wtorek 24 kwietnia 2018, 07:16
Ja mogę jeszcze wytłumaczyć że wg obecnej koncepcji keszy z geosciezki sie nie usuwa - w wyjątkowych przypadkach robi to cog.
Dobrze piszesz. Usunięcie kesza z geościeżki, patrząc na kod modułu geościeżek niesie za sobą spore konsekwencje. Mnie się raz zdarzyło użyć tego magicznego przycisku, właśnie na prośbę autora omyłkowo dołączonej skrzyni, po uprzednim sprawdzeniu, że nie wystąpiła jakakolwiek aktywność w tej geościeżce od momentu dodania skrzynki do chwili jej usunięcia.
Pozdrawiam, sebastian
Obrazek

gagu
Bywalec

Post autor: gagu » wtorek 24 kwietnia 2018, 14:48

Dzięki za chęć pomocy, szczególnie makotce, która jedyna odezwała się w prywatnej wiadomości z chęcią pomocy, tacy ludzie powinni być w COGu, szkoda, że już oddałem głos i nie mogę raz jeszcze :).
Kwestia magicznych przycisków nie powinna być w tej sprawie. Nie znam się na technicznej stronie GŚ, ale jak mamy możliwość dodania kesza do GŚ, to i powinniśmy móc go usunąć w przypadku pomyłki (wiem, że patologiczni ludzie mogli by mnożyć byty i żonglować keszami, ale chyba nie o to chodzi, trzeba ustalić proste reguły i po sprawie). Nie chcę tu rozsiewać burzy na ten temat, bo wiem że tak się stać może, patrząc na poczynania niektórych na forum. Ten temat powinien być rozważony, poza tym mimo wszystko usunąłem sam kesza bez pomocy COGu, więc się da, tylko trza wiedzieć jak, mi wyszło to przypadkiem. Tyle w temacie, a teraz ruszajcie w teren. OVER :)

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » wtorek 24 kwietnia 2018, 21:10

gagu pisze:
wtorek 24 kwietnia 2018, 14:48
Ten temat powinien być rozważony, poza tym mimo wszystko usunąłem sam kesza bez pomocy COGu, więc się da
Blokada usuwania keszy z GŚ ma mimo wszystko jakiś sens i nie jest to błąd systemu bynajmniej. Sam kiedyś miałem podobną systuację, gdy dodałem przez pomyłkę nie tego kesza co trzeba.

Problem w tym, że każdy dodany kesz, to kolejne punkty (geościeżkowe) dla zdobywców ścieżki. Usunięcie kesza, to zabranie tych punktów osobom, które kesza w ramach ścieżki zdobyły. Trochę nie fair. Jeżeli kesz nie był ani razu zdobyty, to COG tego kesza powinien bez problemu usunąć z GŚ na żądanie.

Ale... Jak ktoś już gdzieś niedawno zauważył, na punkty w GŚ mało kto zwraca uwagę. Więc w świetle zapowiadanej przez kojoty reorganizacji GŚ, można by podyskutować na ten temat.

ODPOWIEDZ