Wybory do COG 2018 - mangus i 27@

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

mangus i 27@
Centrum Obsługi Geocachera

Wybory do COG 2018 - mangus i 27@

Post autor: mangus i 27@ » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 15:02

Napisałem się przez pół dnia - bo w pracy czasu mało i wszystko w pi....

Zatem raz jeszcze.
Mangus i 27@ czyli Tomek i keszer ze środka stawki. Głównie śląskie, ale ostatnio małopolska stanowi teren moich działań co zresztą widać w moich poczynaniach - przynajmniej tak mi się wydaje. Stronię od polityki i zastanawiam się troszeczkę co tutaj robię - cóż może to chęć niesienia pomocy innym (zboczenie życiowe to już chyba jest), a i namowa przyjaciół poszukiwaczy też coś wniosła. W mojej własnej opinii jestem niekonfliktowy i staram się być sumienny, finalnie oczywiście nie do mnie należy ocena. Niczego nie obiecuję, ale przyrzekam na miarę swoich możliwości służyć wam pomocą.

Odpowiadam zatem jeszcze raz na pytania Dega - zanim upomni mnie w odpowiedzi na posta.
1. OC to społeczność otwarta dla każdego i myślę, że nie tylko na COG spoczywa obowiązek aktywizacji lokalnej społeczności, myślę że do promocji zabawy zobligowany jest każdy jej uczestnik, natomiast COG powinien aktywnie wspierać takie działania, poprzez współorganizację lub choćby uczestnictwo w takich działaniach.

2. Współpraca z innymi organizacjami ... eh już to przerabiałem z marnym rezultatem, ale nie zniechęca to w podejmowaniu kolejnych działań.

3. Doświadczenie robi swoje, zarówno przy szukaniu, jak i zakładaniu skrzynek. Limit 500 powinien zostać - zawsze można skorzystać z opcji mentora - do czegoś zostali w końcu powołani przewodnicy, nie będzie to martwa funkcja.

4. 3x DNF jest wiążęcę, pojedyncze absolutnie nie. Sam nie reaguję przy jednym DNF -ie u mnie - nawet wytrawnym keszerom zdarza się nie znaleźć skrzynki a komuś "nowemu" owszem.

5. Łączenie stanowisk - w tym temacie powinni się wypowiedzieć doświadczeni COGowicze i RT - nie mnie oceniać.

6. Zgłoszenia na linii - zgłaszający, zgłoszony, COG - nie wszyscy muszą uczestniczyć w praniu brudów, tym bardziej, że może to zniechęcać do dalszej zabawy - znamy już takie przypadki.

7. Zasada nieomylności COG - pytanie czy tworzenie dodatkowego ciała opiniotwórczego ma sens? może warto w skrajnych sytuacjach wykorzystać przewodników z innego rejonu aby nie było stronniczości.

8. Sytuacja nie jest mi znana, ale w dobrym tonie jest aby poinformować ogół że z jakichś przyczyn nie można pełnić funkcji w COG i zrzec się obowiązków, luz że jest potrzebne zastępstwo na czas jakiś - w końcu wszyscy jesteśmy ludźmi i wypadki się zdarzają. Zastępstwo bierze ktos z ościennego województwa. Brak jakichkolwiek działań powinien skutkować wykluczeniem z COG przez resztę członków - drogą większości.

9. Grzebanie w "ordynacji wyborczej" nigdy nie jest dobrze postrzegane. Zasady niezmienne.

10. W opisie naszej zabawy jak byk stoi : skrzynka powinna zawierać papierowy logbook. Oczywiście korzystamy jeszcze z dobrodziejstw skrzynek wirtualnych, ale nowych si e nie tworzy,. To samo dotyczy eventów - z resztą kto nie był nie wie co traci.

11. webminary - trudne słowo. Jako narzędzie rozstrzygania poważnych sporów, ewentualnie dostosowanie do wymogów prawnych (RODO) jak najbardziej. Ich cykliczność - ocene pozostawiam doświadczonym cogowiczom.

12. Blog to źródło informacji i promocji OC warto więc by został na stronie głównej - przydałby się natomiast ktoś z odrobiną talentu literackiego, komu chciałoby się regularnie tam pisać. Nikogo zmusić się nie da.

Ponieważ pozostałe pytania wydają się być kierowane do konkretnych osób uchylam się od odpowiedzi na nie. Czekam na te kierowane bezpośrednio do mnie.
Do zobaczenia na szlaku - mangus z małpami.
Pozdrawiam.

mangus i 27@

Re: mangus i 27@ - wybory do COG 2018

Post autor: mangus i 27@ » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 15:07

Jeszcze dwa pytania od Dega
1. Z instragrama korzystam od dosyć dawna i można tam znaleźć fotki poświęcone poszukiwaniom - owszem znalezienie nie jest proste, ale jak ktoś chce to znajdzie. Na FB też cos się znajdzie. Promocja pantoflowa trwa bezustannie w każdym możliwym miejscu.

2. Z konta korzystam tylko ja - nikt wiecej.

parlando
Forumator
Podziękował: 321 razy
Otrzymane podziękowania: 176 razy

Post autor: parlando » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 15:16

mangus i 27@ pisze:
poniedziałek 16 kwietnia 2018, 15:02
3. Doświadczenie robi swoje, zarówno przy szukaniu, jak i zakładaniu skrzynek. Limit 500 powinien zostać - zawsze można skorzystać z opcji mentora - do czegoś zostali w końcu powołani przewodnicy, nie będzie to martwa funkcja.
Spójrz na swój profil i mój. Kto tu potrzebuje mentora? :lol: Jeszcze raz powtórzę, że skrzynek na OC powstaje co roku mniej i są zakładane przez mniejszą liczbę keszerów. Po co te ograniczenia?
Ludzie mają nie raz tysiące znalezień, a jakoś nie palą się do zakładania choćby kilku keszy rocznie.
Dlaczego ktoś z inicjatywą ma mieć nad sobą jakiegoś mentora i tłumaczyć się ze swoich pomysłów? Najlepszym cenzorem i tak są poszukiwacze.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
Błękitna Team

mangus i 27@

Post autor: mangus i 27@ » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 15:42

No patrze sobie na nasze profile i widzę, że aktywność wykazujesz głównie na forum, bo z terenem raczej kiepsko, ale cóż jedni lubią chodzić, a inni siedzieć i narzekać. Analogicznie jedni wolą szukać i znajdują przyjemności w zakładaniu skrzynek. Jak ktoś chce założyć ścieżkę to uzbiera sobie te 500 znalezień, albo znajdzie mentora. Gratuluję rekomendacji, ja na swoje wciąż pracuję.
Miłego dnia.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 15:59

Żeby tylko na jednym forum lol.
Skoro zdecydowałeś się na uszczypliwy ton odpowiedzi, to w takim samym tonie zapytam, skąd tak słaby (relatywnoe) wynik masz w swoich keszach? Czyżby jednak jakość nie zależała od liczby znalezień? Jestem w szoku!

mangus i 27@

Post autor: mangus i 27@ » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 16:18

No cóż sam zacząłeś od uszczypliwego tonu odnośnie porównania profili - odbiłem tylko piłeczkę. Pamiętaj proszę z czym wiąże się nasza zabawa - wyjść z domu, zobaczyć i pokazać innym ciekawe miejsca. Nie skrzynka jest ważna a miejsce w którym się znajduje. Tym samym kończę rozmowę w tym temacie.
Do zobaczenia na szlaku. Pozdrawiam.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 16:24

No to może jeszcze raz:
Skrzynek na OC powstaje co roku mniej i są zakładane przez mniejszą liczbę keszerów. Po co te ograniczenia?
Ludzie mają nieraz tysiące znalezień, a jakoś nie palą się do zakładania choćby kilku keszy rocznie.
Dlaczego ktoś z inicjatywą ma mieć nad sobą jakiegoś mentora i tłumaczyć się ze swoich pomysłów? Najlepszym cenzorem i tak są poszukiwacze.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 kwietnia 2018, 23:32 przez parlando, łącznie zmieniany 1 raz.

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 16:25

mangus i 27@ pisze:
poniedziałek 16 kwietnia 2018, 16:18
Nie skrzynka jest ważna a miejsce w którym się znajduje.
Bardzo szczytna idea. Przekaż ją tym 90 i więcej procentom keszerów, dla których przy dawaniu rekomendacji liczy się maskowanie/pojemnik i nic więcej.

mangus i 27@
Podziękował: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy

Re: Wybory do COG 2018 - mangus i 27@

Post autor: mangus i 27@ » poniedziałek 30 kwietnia 2018, 12:21

Wybory i po wyborach - wyniki już znamy. Pragnę jedynie podziękować tej garstce osób, dzięki którym będę mógł pełnić funkcję COG-owicza i służyć społeczności - najlepiej jak będę potrafił.
Pozdrawiam.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi mangus i 27@ za post (razem 3):
karwdoSebastianMario&Monia

ODPOWIEDZ