Wybory do COG 2018 - elmodemonico

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec

Wybory do COG 2018 - elmodemonico

Post autor: elmodemonico » niedziela 15 kwietnia 2018, 12:29

Cześć, nazywam się Krzysztof, jestem przedstawicielem kociewsko - powiślańskiej strefy geocachingowej i dumnym mieszkańcem Kwidzyna, w serwisie za to znany jestem jako elmodemonico.

Kandyduję do Centrum Obsługi Geocachera w województwie pomorskim.

Na początek kilka zdań o mnie. W serwisie funkcjonuję od 2011 roku. Początkowo keszowałem sam, a pierwsze swoje skrzynki zakładałem z pomocą znacznie bardziej doświadczonego kolegi Pawelko, na którego skrzynkach się wzorowałem. Swoje pierwsze skrzynki zakładałem w Kwidzynie i okolicach, ale od jakiegoś czasu zaangażowałem się w projekty keszerskie na Kociewiu.
W 2016 roku nawiązałem współpracę z Kwidzyńskim Centrum Kultury, Pracownią Regionalną przy KCK i Tabularium w Kwidzynie. Celem współpracy było promowanie opencachingu wśród lokalnej społeczności oraz promocja miasta wśród społeczności openaching.pl.
Owoce tej współpracy pewnie są większości znane:
- 2 edycje eventu Zakręcony Kwidzyn (3 edycja: 8 września 2018 roku – niebawem ogłoszenie wydarzenia),
- 2 GeoŚcieżki tematyczne: Zakręcony Kwidzyn i Neogotyckie Skarby Kwidzyna, a w przygotowaniu wspólnie z MarcinemRIO, GeoŚcieżka: Skarby Doliny Kwidzyńskiej
- 2 edycje/finały AKQ 2016, 2017 z finałowymi skrzynkami przygotowanymi przez kociewie (Pan Samochodzik) w miejscowościach Betlejem i Trzy Króle,
- gra terenowa dla „mugoli”, której finałem jest dotarcie do skrzynki Skarb Wielkich Mistrzów- przygotowana wspólnie z kociewie (Pan Samochodzik),
Nie sposób wymienić wszystkich aspektów współpracy z KCK, bo w zasadzie to na bieżąco coś się dzieje i nie ma tygodnia, żebyśmy czegoś nowego nie opracowali. W chwili obecnej już po korekcie jest mój artykuł o mojej „przygodzie z klipsiakami”. Zaplanowane jest także spotkanie z lokalną telewizją.
Nie boję podejmować się współpracy z instytucjami. Nawiązałem współprace przy pierwszej edycji eventu Zakręcony Kwidzyn ze Stowarzyszeniem GWARD (liczne atrakcje dla keszerów podczas eventu), a nawet Strażą Miejską, dzięki czemu każdy mógł spokojnie podejmować najbardziej „przypałowe” skrzynki w mieście.
Jeżeli trzeba to idę do księdza Proboszcza i robię na legalu instalację na terenie kościelnym.
Na dniach udało mi się nawiązać współpracę z bardzo trudnym w naszym mieście partnerem, czyli Nadleśnictwem Kwidzyn. Efektem tej współpracy będzie prawdopodobnie to, że na najbliższy event Zakręcony Kwidzyn nieodpłatnie udostępniony zostanie Ogród Dendrologiczny Miłosna (kto był i widział, to wie, że jest to niezwykle magiczne miejsce).

To czym się kieruję w moich poczynaniach to pasja i duże serce do tego co robię. Chciałbym tą pozytywną energią zarażać z COG i w moim województwie pomorskim, stąd moja decyzja o kandydowaniu.

Jako członek Centrum Obsługi Geocachera chciałbym przede wszystkim aktywnie uczestniczyć w każdym aspekcie jego działalności i śmiało wysuwać swoje propozycje zmian w serwisie.

Chciałbym sukcesywnie weryfikować skrzynki, które mają nawet jedno nieznalezienie, z tym, że chciałbym przy tym w miarę możliwości korzystać z pomocy lokalnych keszerów, a przede wszystkim przewodników.

Kolejną propozycją z mojej strony jest wprowadzenie nowej funkcjonalności przy rejestracji w serwisie opencaching.pl: nowy użytkownik ma do wyboru opcję "tak, chcę nawiązać kontakt z przewodnikiem OC" po zaznaczeniu tej opcji pojawia się mapa z przewodnikami i w tym miejscu użytkownik klika na wybranego przez siebie przewodnika i ENTER. Wybrany przewodnik po chwili otrzymuje maila z informacją, że użytkownik chce się skontaktować z przewodnikiem. Taka opcja moim zdaniem powinna być wyszczególniona przy procesie rejestracji. Ten temat już dyskutowałem na forum, głównie z Degiem: viewtopic.php?f=30&t=8866 Uważam, że instytucja „przewodnik” w naszym serwisie nie do końca spełnia swoje funkcje, jest to twór delikatnie mówiąc martwy. Być może wprowadzenie takiej funkcjonalności w jakiś sposób ożywi egzystencję przewodników OC.

Dalsza integracja keszerów z województwa pomorskiego poprzez organizację spotkań. Organizacja kolejnej edycji Zakręcony Kwidzyn (niebawem publikacja wydarzenia) oraz kolejnego finału lokalnego AKQ 2018. Niewykluczone, że przy współpracy z keszerami z Pomorza organizacja spotkań celem okeszowania tzw. „białych plam” na mapie województwa pomorskiego, tj. Malbork i projekt związany z Kamieniami Wilhelma – powiat sztumski (jest to idea kolegi Kuriera, którą zamierzam wspierać swoimi działaniami).

Promocja opencaching w regionie z wykorzystaniem mediów i portali społecznościowych. W chwili obecnej na ukończeniu jest mój artykuł do lokalnego kwartalnika „Schody Kawowe”. W przygotowaniu jest też spotkanie i specjalny reportaż w TV Kwidzyn. Chciałbym nawiązać także kontakt z mediami o szerszym zasięgu, m. in z Radiem Gdańsk.
Kolejny aspekt promocyjny to utworzenie oficjalnego funpage na facebooku – regionalny (pomorskie) lub też ogólnopolskiego. Strona na „fejsie” w mojej ocenie musi być otwarta dla każdego, tworzyć ją może każdy poprzez publikowanie zdjęć i filmików z keszerskich wypraw. Dzięki takiej stronie można dodatkowo promować wydarzenia i eventy na opencaching.

Zapraszam w tym miejscu do dyskusji nad moimi propozycjami. Chętnie odpowiem na Wasze pytania lub też postaram się (nie obiecuję) rozwiać Wasze wątpliwości co do mojej kandydatury :-).

Pozdrawiam

elmodemonico
Obrazek

parlando
Forumator

Re: elmodemonico - wybory COG 2018

Post autor: parlando » niedziela 15 kwietnia 2018, 12:45

Widzę, że masz pologwanych sporo wirtuali. Niestety w tradycyjnych wymagany jest wpis w logbooku, więc może mógłbym zaoferować swoją pomoc i powpisywać Twój nick w keszach które też znajduję?

Jak Ci się udało zalogować https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP11D6 skoro jest błąd w zagadce i rozwiązanie nie daje hasła?
https://photos.app.goo.gl/z35Il0w4YiKqHWgn1

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec

Post autor: elmodemonico » niedziela 15 kwietnia 2018, 14:34

parlando pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 12:45
Widzę, że masz pologwanych sporo wirtuali. Niestety w tradycyjnych wymagany jest wpis w logbooku, więc może mógłbym zaoferować swoją pomoc i powpisywać Twój nick w keszach które też znajduję?

Jak Ci się udało zalogować https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP11D6 skoro jest błąd w zagadce i rozwiązanie nie daje hasła?
https://photos.app.goo.gl/z35Il0w4YiKqHWgn1
Tak, mam pologowanych sporo wirtuali - 91 sztuk. Część z nich jest zrobiona w "realu" - ok 40, część "wirtualnie" - pozostałe. Czy to co jest dozwolone, jest też zabronione? Moim zdaniem zdobywanie tego typu skrzynek, skoro już są, nie jest niczym godnym potępienia, jeżeli właściciel dopuszcza zalogowanie kesza "wirtualnie".
Większość z tych "wirtuali" logowałem w trakcie ostatniej zimy. Kesze pomarzły, nie było pomysłu i warunków do keszowania to wieczory poświęcałem na "wirtualne" zwiedzanie. Na wiele z tych keszy trzeba poświęcić dosłownie kilka godzin, dużej części nie byłem w stanie rozwikłać - zapisałem je sobie "do zaliczenia w terenie", część z nich zachęciła mnie też do odwiedzenia konkretnego miejsca.
Temat robienia wirtuali jednak doczekał się i u mnie tzw. wypalenia - nie mam cierpliwości do tych keszy i temat zamykam definitywnie (mam jeszcze ze 3 sztuki, które mnie męczą, ale nie obiecuje, że do nich siądę :-P)

Sugerujesz pomoc w skrzynkach tradycyjnych. Nie, dziękuję - doskonale sobie z tym radzę. Przez 7 lat keszowania mam raptem 1200 zalogowanych skrzynek, czyli jak widać nie o staty do końca chodzi, często jest tak, że wybieram się po kilkadziesiąt kilometrów po jednego kesza - nie wierzysz? Sprawdź :-)

Przy zalinkowanym keszu pomógł telefon do przyjaciela.

Dziękuję za pytanie.
Pozdrawiam
elmo

PS Do pytań Dega, Areckisa i Trippera odniosę się wieczorem. Po wczorajszym keszowaniu w Gdańsku dziecko się stęskniło, w związku z czym chciałbym dziś poświęcić rodzinnie :-)
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 321 razy
Otrzymane podziękowania: 176 razy

Post autor: parlando » niedziela 15 kwietnia 2018, 15:02

Nie będę Cię męczył wirtualami za długo bo to temat stracony już na zawsze.
Mam jednak pytanie skąd wiadomo, że właściciel dopuszcza wirualne logowania? Czy jak nie napisze, że nie wolno, to znaczy że wolno? Czy nie razi Cię, że w tej zabawie jest twór, który dziwnym trafem (można zobaczyć historię edycji definicji) całkiem odszedł od idei geocachingu?
Przytoczony kesz to fenomen - ci co byli mają problem z zalogowaniem, ci co nie - jakimś cudem trafiają.

Tak się składa, że zaliczyłeś też sobie https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=404 z tym, że tu jest taki problem, że opisywanego miejsca nie już nie ma
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,3526 ... ego_w.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Psary-Kąty
Co z takim keszem trzeba zrobić? Przecież jako wirtual może być zdobywany w nieskończoność. Czy COG nie powinien z urzędu rozwiązywać takich kwestii?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
elmodemonico

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec
Podziękował: 45 razy
Otrzymane podziękowania: 39 razy

Post autor: elmodemonico » niedziela 15 kwietnia 2018, 20:52

Właściciel skrzynki wirtualnej w każdej chwili może usunąć niewłaściwy jego zdaniem wpis do skrzynki, może w opisie skrzynki zawrzeć informację, że warunkiem zaliczenia skrzynki jest zrobienie sobie zdjęcia w tle obiektu - takie skrzynki też mam zrobione w terenie
Wirtuale można też "obostrzyć" wpisem, że warunkiem do zaliczenia jest zdjęcie - tak zrobiono w województwie mazowieckim - o ile się nie mylę z pozycji COG.
Kwestia wolno, czy nie wolno jest dyskusyjna. Obecnie logowanie takich skrzynek jest powszechne, a brak jasnych regulacji w tym temacie pozwala na swobodną interpretację - każdy indywidualnie bierze odpowiedzialność za to, co loguje.
Jeżeli by mi przeszkadzał taki twór, to bym nawet nie logował w terenie. Uważam, że jeżeli jest to serwis OPEN to takie kesze też mogą funkcjonować.

Tak, zaliczyłem tego kesza, a hasło jest łatwe do rozwikłania. Miejsce miałem okazję zobaczyć osobiście kilka lat temu (już bez anteny), nie pamiętam dokładnie kiedy, ale można to sprawdzić po moich logach, jak logowałem skrzynki przy zamku Krzyżtopór, bo to było tego samego dnia.

Co zrobić z takimi keszami jak ten w Psarach? Moim zdaniem weryfikować i archiwizować. Tak, COG powinien takie skrzynki archiwizować.

Pozdrawiam

elmo
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi elmodemonico za post:
parlando
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 15 kwietnia 2018, 21:06

Dzięki za odpowiedzi. Już nie męczę dalej;)
Tylko sprostuję kwestię tego co (nie)może właściciel wirtuala. Z tego co mi wiadomo, to obecnie próba edycji nie pozwalałaby zapisać skrzynkę jako wirtual.
elmodemonico

kociewie
Bywalec

Post autor: kociewie » niedziela 15 kwietnia 2018, 21:39

parlando pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 21:06
Tylko sprostuję kwestię tego co (nie)może właściciel wirtuala. Z tego co mi wiadomo, to obecnie próba edycji nie pozwalałaby zapisać skrzynkę jako wirtual.
Właściciel nie, ale wydaje mi się, że COG może edytować na prośbę właściciela.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 15 kwietnia 2018, 21:58

Chyba masz rację, ale trafiłem na takiego COG-owicza, który przy okazji mojego zgłoszenia postanowił ostentacyjnie zalogować sobie tego kesza.

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec

Post autor: elmodemonico » niedziela 15 kwietnia 2018, 23:15

Witam,
zgodnie z obietnicą publikuje moje odpowiedzi na pytania zadane przez Dega, Areckisa i Trippera.

@Deg

- jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?

Eventy na pewno. Integracja lokalnej Społeczności to podstawa i okazja do tworzenia wspólnych projektów. Jak eventy, to i geościeżki - z dużym wskazaniem na projekty tworzone przez więcej niż jednego keszera. Kolejna sprawa to tzw. łatanie "białych plam" na mapie w naszym regionie. Idea i pomysł Kuriera moim zdaniem bardzo słuszna i całym sercem ją wspieram. Robimy spotkanie lokalnych keszerów i tworzymy coś nowego - dla przykładu jest pomysł zrobienia takowego spotkania w Malborku (patrz mapa OC).
W chwili obecnej udało mi się zaktywizować i włączyć do projektu Zakręcony Kwidzyn #3 jednego z lokalnych keszerów, który jeszcze na dobre nie rozpoczął zabawy, a już zakłada ciekawe skrzynki w swojej miejscowości.

- czy zamierzasz aktywnie współpracować z Lasami Państwowymi, Samorządami Terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi tego typu podmiotami. Aktywnie, to znaczy, że to Ty do nich się zwracasz w celu promocji Opencachingu i podjęcia wspólnych działań.

Już to robię i to z sukcesem: KCK w Kwidzynie, GWARD, Nadleśnictwo Kwidzyn, Urząd Miasta w Kwidzynie, a nawet Straż Miejska i ksiąz Proboszcz - z każdym warto rozmawiać i zachęcam każdego, bo warto :-) Są jeszcze media, z którymi warto czasem porozmawiać, a szczególnie te lokalne.

- co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.

Skoro jesteśmy OPEN, to jaki sens mają limity przy tworzeniu geościeżek. Znam keszera z moich okolic, który ma ok. 200 znalezień i tworzy ciekawą serię skrzynek w swojej miejscowości - chciałby zrobić z tego geościeżkę bez proszenia się innego keszera, aby został jego mentorem. Nie zniechęcajmy nowych użytkowników na początku ich przygody z opencachingiem. Możemy takim użytkownikom ewentualnie weryfikować treść geościeżek - merytorycznie, technicznie nie trzeba, bo geościeżki zazwyczaj zakładają osoby, których skrzynki już nie podlegają weryfikacji. Może niech jedynym limitem będzie założenie min. 3 skrzynek i na tym poprzestańmy.

- czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna? Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?

Z jednej strony tak, bo po 3 DNFach mamy już całkowitą pewność brakującej skrzynki w terenie, ale z drugiej strony są też skrzynki gdzie po ostatnim DNF, powiedzmy w 2016 roku, brak jest kolejnych wpisów. I co wtedy? Ja bym pojechał i sprawdził, a jeżeli mam dalej, to bym poprosił kolegę keszera z okolicy kesza, a może tak zapomnianego i niedocenianego przewodnika. Uważam, że w niektórych przypadkach nie warto czekać i trzeba reagować nawet w sytuacji 1x DNF i takie podejrzane skrzynki weryfikować.

- co myślisz o łączeniu stanowisk RT i COG. Dlaczego jest takie Twoje zdanie?

Jestem przeciwny łączeniu stanowisk RT i COG. Łączenie takich stanowisk moim zdaniem jest niebezpieczny. To trochę jak w polityce, mi to by pachniało władzą niemalże absolutną :-)
Jestem za to za ścisłą współpracą obu instytucji w kwestiach rozwojowych naszego serwisu. W ostatnim czasie to głównie RT jest motorem napędowym pewnych nowości w naszej zabawie, np. sprawności.

- co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).

Patrz odpowiedź kolegi kociewie: viewtopic.php?f=30&t=8896. W 100 % pełna zgoda z tym co napisał.

- co myślisz o zasadzie nieomylności COG. Obecnie od decyzji COG nie da się w żaden sposób odwołać. Czy widzisz jakąś metodę rozwiązania tego problemu?

Z zasady nikt nie jest nieomylny, w związku z czym proces odwoławczy powinien w takich sytuacjach w COG funkcjonować. Najprostszą metodą rozwiązania tego problemu jest określenie zasad obowiązujących przy odwołaniu (termin, organ rozpatrujący odwołanie) i poddanie tego pod głosowanie i ewentualne wprowadzenie odpowiedniego zapisu do regulaminu. Można też nawet przy tym zaczerpnąć z ogólnych zasad Kodeksu Postępowania Cywilnego.

- jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom w przyszłości?

Konkretny pomysł to zapis regulaminowy, który danemu COGowiczowi wyznacza konkretny termin rozpatrzenia zgłoszenia. Powiedzmy, że jest ogólny termin dajmy na to 3 -dniowy. Jeżeli COGowicz nie rozpatrzy zgłoszenia przez dany okres, sprawa trafia do innego COGowicza (z sąsiedniego województwa). COGowicz, który 3 krotnie nie wywiąże się z terminu bez podania konkretnej przyczyny jest automatycznie pozbawiany funkcji.

- czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?

Prawo w każdej formie zawsze ewoluuje czym niesie to każdorazowo potrzebę wprowadzania zmian. Zmiany i zasady dotyczące wyborów jednak powinny być wprowadzane nie przed samymi wyborami, tylko znacznie wcześniej.
Ostatni przykład to zniesienie zapisu dotyczącego kandydowania osób, które w poprzedniej kadencji ustąpiły ze stanowiska. Gdzie informacja o zmianie? Kiedy wprowadzono w/w zmianę?

- co z eventami "wirtualnymi" - spotkaniami w necie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?

Moim zdaniem takie eventy nie mają racji bytu. Jeżeli już coś w tej formie, to spotkania mające na celu spotkania w formie dyskusji tematycznych nad rozwojem serwisu.

- co myślisz o prowadzeniu regularnych webminarów? Jak często? OC DE (mniejsza od nas Społeczność) robi je co 2 tygodnie. O czym byłyby webminary i kto miałby je prowadzić? Kto odpowiadałby za ich organizację?

Jeżeli ktoś ma ciekawy pomysł na prowadzenie regularnych webminarów, to może warto spróbować. Jest to forma komunikacji bardzo dobrze rozwinięta na zachodzie, u nas jeszcze raczkuje. Moim zdaniem powinniśmy czerpać z innowacyjności jaką nam daje szeroki dostęp do internetu. Niezbyt dobrze jednak czuję się w takich tematach, aby zapodać jakieś konkretne propozycje.

- co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?

Chciałem tam wrzucić mój artykuł, ale powstrzymam się do maja :P
Swoją drogą chciałbym, aby blog funkcjonował. Trudne pytanie tylko, jak zachęcić uczestników zabawy do publikacji na blogu - może go w jakiś sposób uatrakcyjnić, rozbudować? Nie usuwał bym bloga ze strony głównej, brakuje mi czegoś takiego jak fotoblog - chętnie bym zobaczył jakąś relację foto z wyprawy na kesze (bez spojlerów).

@areckis

- Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji. (areckis)

Nie byłem jeszcze w COG, w związku z czym pytanie mnie nie dotyczy. Co do kwestii popularyzacji i rozwoju naszej zabawy to już chyba wszystko napisałem, a autor pytania zapewne wie, że to nie koniec z mojej strony, niezależnie czy będę, czy nie będę w COG :-)

@triPPer

- Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)

Uważam, że obecna forma jest OK. Mieszkam prawie na trójstyku woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Często keszuję w kujawskim i tam też chciałbym mieć wpływ na wybór członka COG.

Pozdrawiam
elmo
Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec

Post autor: elmodemonico » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 12:15

Witam,

poniżej moje odpowiedzi na kolejne pytania Dega:

- czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG?

Tak, chciałbym wykorzystać przede wszystkim Facebook. Jakiś czas temu mocno zacząłem się zastanawiać nad tym, czy nie warto utworzyć oficjalnego funpage Opencaching Polska. Zainspirował mnie przy tym profil na facebooku jednego z naszych kolegów keszerów. Na jego profilu znajdziemy potężną ilość treści opencachingowej przemyconej za pomocą zdjęć. Nie są to zdjęcia skrzynek, maskowań. Udostępnione przez niego fotografie (uszeregowane tematycznie) pokazują miejsca, obiekty, które miał okazję zobaczyć podczas wypraw keszerskich. Zdjęcia są ciekawe i zachęcają innych użytkowników do odwiedzania pokazanych lokalizacji. Sam niejednokrotnie pytałem o lokalizacje.
W/w profil jednak nie ma takiego zasięgu jaki moglibyśmy mieć jako oficjalny funpage. Poza udostępnianiem zdjęć, moglibyśmy promować wydarzenia na OC, udostępniać ciekawe filmiki tematyczne i inną treść, która miała by głównie na celu promocję opencaching. Strona była by OPEN dla każdego użytkownika facebooka.
Administrowaniem takiego funpage mogły by się zająć 2 osoby - po jednej z COG i RT.
Co do serwisu Instagram, czy Twittera nie wypowiadam się, bo nie korzystam.

- czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz o tym.

Jestem sam, nikt nie będzie miał dostępu do mojego konta.

Pozdrawiam
elmo
Obrazek

keram58
Bywalec
Podziękował: 53 razy
Otrzymane podziękowania: 11 razy

Post autor: keram58 » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 12:46

Bardzo ciekawe ujęcie tematu i odniesienie się do pytań. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
keram58
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi keram58 za post (razem 2):
elmodemonicoBłękitna Team
Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec

Re: Wybory do COG 2018 - elmodemonico

Post autor: elmodemonico » niedziela 22 kwietnia 2018, 18:22

Cześć,
po pracowitym tygodniu, w tym też na szlaku keszerskim czas na kolejne pytania i moje odpowiedzi.

@parlando

Rada Techniczna obecnie jest w rozsypce. Czy kandydaci mogą zadeklarować jakąś inicjatywę, by sytuację poprawić?

Jako COG powinniśmy wspierać wszelkie inicjatywy dotyczące poprawy funkcjonowania RT, z tym, że kluczową rolę w tym procesie powinni mieć obecni członkowie RT. Dlaczego?
- osoby działające w RT mają doskonałą wiedzę: kogo poszukują, z jakimi umiejętnościami i ile czasu nowo pozyskani członkowie RT mieliby poświęcić na działalność w RT,
- rola COG: wsparcie w działaniach popularyzujących pracę na rzecz serwisu w RT: informacje na portalach społecznościowych (facebook - wykorzystujemy grupę i ewentualny oficjalny funpage), regularne webminary organizowane przez cały OC Team, gdzie potencjalni kandydaci do RT mogliby zadań szereg pytań o funkcjonowanie RT (kwestia poruszona w jednym z pytań zadanych przez Dega), nie zapominał bym także o naszym forum :-)

Czy to COG teraz, czyt RR wcześniej - zawsze trochę znikają po wyborach. Tymczasem na forum nieraz robi się gorąco, a czasami jest przestój. Czy jako wybrańcy nie powinniście łagodzić tonu dyskusji? Jeśli nic się nie dzieje, to może należy wrzucić coś na forum - jakiś temat, inicjatywę, coś pochwalić itd. Po prostu animować to forum, tak żeby nie pojawiały się głosy, że aktywne wątki należy wywalić ze strony głównej serwisu? Przy pozytywnych treściach, dyskusja też będzie pozytywna. Tak mi się wydaje:)

Kwestię forum i jego ogólnego działania pozostawmy moderatorom. COG nie jest i nie może być od wszystkiego.
Z drugiej strony nie muszę być też członkiem COG, aby w jakimś stopniu animować forum, łagodzić ton dyskusji, czy też wrzucać ciekawe tematy na forum.
Forum to miejsce gdzie MY, WSZYSCY go tworzymy i to MY powinniśmy brać odpowiedzialność za ton dyskusji - WSZYSCY solidarnie. Jeżeli TY czy JA widzisz, że robi się gorąco na forum, to tonuj nastroje - nie czekaj na COG, a jeżeli nie potrafisz, lub też zderzasz się z tzw. ścianą - alarmuj Moderatorów.

Pozdrawiam
elmo

EDIT: literówki, interpunkcja, powtórzenia (taka moja słabostka) :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec

Post autor: elmodemonico » niedziela 22 kwietnia 2018, 18:40

@parlando

Pytania do kandydatów. Kesz z założenia tradycyjny ewidentnie ma złe kordy (widać np. na mapie) - prosicie o zmianę typu na "nietypowa"?
W jaki sposób najlepiej wyznaczyć współrzędne skrzynki? Jakie znacie sposoby na weryfikację wyznaczonych współrzędnych?
Chodzi mi o Wasze doświadczenie, praktykę i wiedzę, oraz w jaki sposób możecie pomóc nowym w wyznaczeniu odpowiednich kordów.
Czy kandydaci będący już w COG w ogóle przywiązują wagę do kordów weryfikowanych skrzynek?

Dokładam wszelkich starań, aby te kordy zostały jednak poprawione. Jadę w teren i koryguję, jeżeli zaś nie ma takiej możliwości, to kontaktuję się z przewodnikiem i proszę go o to samo.
W ostateczności jeżeli wszystkie możliwości się wyczerpują to dopuszczam tymczasowo zmianę typu skrzynki na "nietypowa" do momentu korekty kordów, jednocześnie proszę autora o zawarcie w opisie skrzynki informacji z prośbą o korektę kordów przy podejmowaniu.
Jako przewodnik już miałem okazję pomagać w wyznaczeniu kordów przy jednej ze skrzynek założonych przez Nadleśnictwo Kwidzyn. Jako, że sam używam głównie smartfona, to pokazałem w jaki sposób ustalić prawidłowe kordy za pomocą ogólnodostępnych aplikacji na androidzie.

Pozdrawiam
elmo
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 22 kwietnia 2018, 19:55

Dzięki za odpowiedzi. W pytaniu o forum właśnie nie chodzi o moderację, a o animację. Moderacja to inna sprawa i jako, że często jest opóźniona, to stąd pomysł animacji. Każdy COG-owicz dostaje rangę na forum (co ciekawe, moderatorzy nie mają tu swojej rangi:)), stąd też posty COG-owiczów mogą mięć większą wagę. Tak mi się wydaje.
BTW, samo forum też przydałoby się przeorganizować, bo jest masa działów, które totalnie nie są wykorzystywane. Ostatnio Kojoty sugerował zakładanie oddzielnych tematów dla zgłaszanych błędów. Moderacja nie zareagowała:) Obecny podział forum też nie sprzyja takiej zmianie.
elmodemonico

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec
Podziękował: 45 razy
Otrzymane podziękowania: 39 razy

Post autor: elmodemonico » niedziela 22 kwietnia 2018, 20:23

elmodemonico pisze:
niedziela 22 kwietnia 2018, 18:22

Z drugiej strony nie muszę być też członkiem COG, aby w jakimś stopniu animować forum, łagodzić ton dyskusji, czy też wrzucać ciekawe tematy na forum.
@parlando
Ja będę się upierał jednak przy tym stwierdzeniu. Jak widać (patrz cytat) nie piszę tylko o moderacji. Uważam, że wszyscy jesteśmy animatorami i mamy wszelkie narzędzia do tego, aby to forum "kwitło".
Przykład?
Mamy wybory do COG 2018. Forum żyje, pojawia się dużo treści merytorycznej, bardzo wartościowej - Ty jesteś jednym z bardziej aktywnych animatorów tej dyskusji: zadajesz pytania, dyskutujesz, polemizujesz.
Mógłbym teraz zadać Ci pytanie: nie czujesz, że animujesz?

Reorganizacja forum?
Nie chcę się mądrować, bo za krótko z niego korzystam, ale podzielam Twoje zdanie w sprawie niewykorzystanych działów na forum.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi elmodemonico za post (razem 2):
parlandokeram58
Obrazek

ODPOWIEDZ