Pytania do kandydatów do COG - kij w mrowisko :)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Pytania do kandydatów do COG - kij w mrowisko :)

Post autor: Elvis7 » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 12:48

deg pisze:@Elvis7
Jestem poza Polską. Łapię bez przerwy tureckie nadajniki więc się wypowiem jak wrócę do kraju.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
erykradek
Bywalec

Post autor: erykradek » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 14:32

deg pisze:
poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:09
nie wypowiedzieli się jeszcze
@ Deg cierpliwości. Od założenia wątku minęła raptem doba + kilka godzin. Niektórzy w weekend spędzają czas z rodziną/znajomymi , a nie na forum ;)

- jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?

Nie wiem, czy moje plany można nazwać wizją - po prostu w miarę swoich możliwości działam. Mam już w Lubelskim dwie geościeżki, które będę rozbudowywał i kilka "luźnych" keszy np w Lublinie. Zorganizowałem sylwestra w Zamościu, gdzie ludzie z całej Polski mieli okazje poznać Grafena, który był naszym przewodnikiem po mieście. Kilka razy keszowałem z Tubylcami np. Zamość z Grafenem, Chełm z Piżmakiem, Lubartów z Andrzejem&Polą, Lublin m.in. z Tsalariothem. Jemu też - obecnie jeden z najbardziej aktywnych keszerów w województwie - pomagałem jako przewodnik, przy jego pierwszych skrzynkach. Najbliższe plany to nowa Geościeżka "Dookła Poleskiego Parku Narodowego" i weekendowy event na mojej działce, która leży w jego otulinie (muszę jeszcze prąd ogarnąć, ale już zapraszam ;)

- czy zamierzasz aktywnie współpracować z Lasami Państwowymi, Samorządami Terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi tego typu podmiotami. Aktywnie, to znaczy, że to Ty do nich się zwracasz w celu promocji Opencachingu i podjęcia wspólnych działań.

Współpraca z takimi organami jest trudna dla "zwykłego śmiertelnika", acz wcale nie niemożliwa. Nie uważam, że członek COG jest jakoś specjalnie powołany do tej roli (ktoś tu pisał o grupie przedstawicieli specjalnie do tych celów, jednak jeśli nadarzy się okazja i będzie potrzeba, nie widzę problemu, by się do takich instytucji zwracać. Podczas sylwestra w Zamościu parafia udostępniła nam w dniu wolnym od pracy dzwonnicę kościelną. Na event na otwarcie Geościeżki "Dookoła PPN" chciałbym mieć rowery z wypożyczalni PPN - trzymajcie kciuki, by udostępnili ;)

- co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.

Jestem za, a nawet przeciw. 500 skrzynek, to dobry próg, by poznać grę, rodzaje skrzynek, maskowania, sposoby ukrycia. Do tej pory się to sprawdzało. Ale trzeba też wziąć pod uwagę ogólną ilość skrzynek w województwie. W Warszawie, Poznaniu, czy na Pomorzu zebranie 500 skrzynek, to chwila, ale np w warmińsko-mazurskim, to "pół województwa". Mamy mentorów, ale też nie każdy chce takim być i firmować swoim nickiem nieznane kesze młodego keszera. Może w takim wypadku pozwolić zakładać geościeżki bez limitu 500, pod warunkiem, że każdy ścieżkowy kesz będzie weryfikowany, jak trzy pierwsze?

- czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna? Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?

Tak, satysfakcjonuje, choć faktycznie jeden DNF i lata ciszy, to problem, nad którym trzeba się zatrzymać. Może "ruszmy" tutaj przewodników. Jeśli COGowicz nie jest w stanie sprawdzić sam miejsca, pisze do lokalnego przewodnika z prośbą o sprawdzenie miejscówki. Ten jedzie, sprawdza, robi zdjęcia, pisze raport ;) i mówi jak jest. Wszystko odbywa się przez oficjalnego maila COGu. Nie ma obawy, że wyjdą jakieś spojlery/zdjęcia miejsc ukrycia/itp i każdy członek ma szansę zgłosić ewentualne uwagi, jeśli takie będą. Oczywiście pierwszy kontakt z założycielem, ale jeśli ten nie logował się od pół roku - patrz wyżej.

- co myślisz o łączeniu stanowisk RT i COG. Dlaczego jest takie Twoje zdanie?

RT i COG to dwa różne ciała zajmujące się różnymi sprawami, nie widzę więc przeszkód, ani "konfliktu interesów" w łączeniu funkcji. Pamiętajmy jednak, że bycie członkiem każdego, zajmuje czas prywatny. Istnieje obawa, że komuś zabraknie tego czasu, by efektywnie "pracować" i tu i ty, co ostatecznie spowoduje zawalenie obowiązków albo w COGu, albo w RT. Druga sprawa, to "problem techniczny". Nie każdy COGowicz zna się na programowaniu stron, ale każdy RTowicz już tak. Każdy COGowicz (z założenia) umie rozpatrzeć zgłoszenie, a czy umie to każdy RTowicz?

- co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).

Jestem przeciwny. W czasie zgłoszeń pojawiają się spojlery, miejsca ukrycia, wycieczki prywatne, opowieści dziwnej treści, czy słynne ostatnio ...burze. Po co mają to czytać wszyscy? Po co psuć zabawę innym - wystarczy tego, co dzieje się na forum. COG jest od tego, by rozpatrywać zgłoszenia. Jeśli byłyby upublicznione i każdy miałby do nich dostęp, to po co nam COG?

- co myślisz o zasadzie nieomylności COG. Obecnie od decyzji COG nie da się w żaden sposób odwołać. Czy widzisz jakąś metodę rozwiązania tego problemu?

Podobno nieomylny jest tylko papież. COG składa się ze zwykłych ludzi i każdy ma prawo się mylić, ale też COG z założenia to ludzie, którzy "więcej się orientują" i ze względu na to są wybierani. Jeśli ktoś zwraca się do COGu, to liczy na pomoc/radę/zdanie właśnie tego "więcej się orientującego". Nie wiem, czy niemożność odwołania się od decyzji COG jest problemem. Pojadę z grubej rury - Nad Sądem Najwyższym też nie ma niczego/kogo, a mimo to, ludzie się do niego zwracają.

- jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom w przyszłości?

Nie dajmy się zwariować, bo COG to nie kołchoz, a każdy jest tu wolontariuszem i poświęca swój prywatny czas. Z drugiej strony kandydat/członek zdaje sobie sprawę, że ten czas będzie musiał poświęcić Jeśli użytkownik ma 7 dni na odpowiedź do COGu (punkt 4 Regulaminu), to niech COG ma tyle samo. Jeśli bez podania przyczyny, nie zajmuje się sprawą przez 7 dni, lub zostawia wcześniej podjęte zgłoszenie i/lub użytkownik wysyła "reklamację" na jego pracę, dany COGowicz dostaje upomnienie. Trzy upomnienia - usunięcie z COGu. Mamy XXI wiek, więc nie widzę niemożliwości powiadomienia kogokolwiek innego z COGu, ze nie ma czasu na zajęcie się sprawą (@, fb, sms list)

- czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?

Tak, uważam, że zasady wybory powinny być stałe, a już na pewno nie zmieniane co roku, tuż przed wyborami i nie ustalane przez sam COG. W tym roku "mleko się rozlało". Postulowałem na FB założenie wątku na forum "wyznaczanie zasad wyboru COG". W razie "wyższej konieczności" będzie można zmienić zasady wyboru, ale jeśli głosować mogą osoby, które zarejestrowały się w serwisie 90 dni przed ogłoszeniem wyborów, to niech ewentualne poprawki też będą wprowadzone max do 90 dni przed ogłoszeniem wyborów.

- co z eventami "wirtualnymi" - spotkaniami w necie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?
- co myślisz o prowadzeniu regularnych webminarów? Jak często? OC DE (mniejsza od nas Społeczność) robi je co 2 tygodnie. O czym byłyby webminary i kto miałby je prowadzić? Kto odpowiadałby za ich organizację?

Tu odpowiem na dwa pytania jednocześnie: jestem przeciwny wszelkim wirtualnym formom tej zabawy. Patologii wspomnianych w pytaniu nie da się uniknąć, ale to jest tylko oszukiwanie samego siebie. Pomysł webinarów: jak najbardziej tak. Pomysły na tematy webów już padały (maskowania, etykieta keszowania itp). Mi przychodzi jeszcze jeden: web z regulaminu i wikipedii. Nie jest tak źle, że bawią się tylko starzy gracze. Co jakiś czas przychodzą nowi. Załóżmy, że raz na kwartał będzie stały webinar zwracający szczególną uwagę na regulamin, definicje skrzynek, rozmiary. I postulat przy okazji: Nowy gracz będzie musiał uczestniczyć w takim webinarze i wtedy dostaje możliwość zakładania skrzynek bez weryfikacji. Bez webinaru wszystkie jego skrzynki będą weryfikowane.

- co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?

Zostawić, ale ułatwić możliwość wpisów. Niech blog będzie przyjaźniejszy użytkownikowi. Ja sam chciałem kiedyś opisać przeżyty ewent, czy odczucia z danej geościeżki, ale odbiłem się od ściany trudnego dostępu.

- Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji. (areckis)

Nigdy nie byłem w COGu, więc nie do końca pytanie mnie dotyczy, ale o popularyzacji/rozwoju/itp pisałem wyżej.

- Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)

Wybierając prezydenta, mamy jeden głos niezależnie od ilości kandydatów, ale ta kwestia powinna być rozpatrywana przez (mityczną już) Społeczność OC. Najprościej zrobić ankietę i niech wypowiedzą sie gracze. W końcu prezydenta też wybiera całe społeczeństwo.

- czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG?

Nie wiem jak instagram może mi pomóc w ewentualnej pracy w COGu? FB: grupa dla członków, messanger - komunikacja. Nie wydaje mi się, że te media są niezbędne. Mogą ułatwić, ale ich brak nie zaszkodzi.

- czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz.

Nie. Obecnie Sasza (moja druga połówka) ma c:geo na swoim telefonie podłączone pod moje konto. Nie ma swojego konta, keszujemy razem i nie zna hasła do mojego profilu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Nie ma za co ;)

Przepraszam za literówki
Pzdr

Erykradek

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Podziękował: 93 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy

Post autor: Błękitna Team » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 17:55

Jako że Błękitna Team nie ma długiego stażu na portalu, wypada się przedstawić.
Anna i Jacek – dwoje dorosłych harcerzy lubiących podróże, przygodę, spotkania z ludźmi z pasją i Polskę. Sami staramy się emanować pozytywną energię. Jesteśmy jak "błękitne hełmy" – żołnierze sił pokojowych ONZ, którzy w celu przywrócenia pokoju :D :-D wysyłani są na tereny objęte wojną.

- jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?

Do niedawna nasz rejon- Siedlce i okolice- na mapie keszerskiej był białą plamą. Zaledwie w dwa lata zapełniliśmy go pięcioma geościeżkami, a nasze kesze uzyskały niemałą ilość rekomendacji. Próbujemy swoją pasją keszerską zarażać młodzież i dorosłych.
Organizowane przez nas eventy nie ograniczają się do miejsca zamieszkania. Błękitna „Hajda na …” odwiedziła między innymi przepiękne ojczyste miasta: Szczecin, Toruń, Gdańsk, Białystok. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych poszukiwaczy.
Naszą pionierską misję chcemy rozszerzyć na północne rubieże Lubelszczyzny. Liczymy na to, że uda nam się zachęcić do współpracy lokalnych keszerów. Dwa lata temu samotnie rozpoczęliśmy „zasiedlanie” dziewiczych, przepięknych terenów województwa lubelskiego.

- czy zamierzasz aktywnie współpracować z Lasami Państwowymi, Samorządami Terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi tego typu podmiotami. Aktywnie, to znaczy, że to Ty do nich się zwracasz w celu promocji Opencachingu i podjęcia wspólnych działań.

Częściowo już to robimy. Dwa lata temu nawiązaliśmy współpracę z Kustoszem Muzeum w Woli Okrzejskiej, jesteśmy w trakcie wspólnych przygotowań geościeżki związanej z postaciami z książek naszego Noblisty jak i z Nim samym. Jeśli chodzi o inne instytucje, wiemy że Kolega Grafen jest w temacie i możemy liczyć na Jego wsparcie.

- co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.

Jesteśmy za zniesieniem limitu, ponieważ są ludzie, których pasją jest pokazywanie uroków, historii i tradycji swojej Małej Ojczyzny. Znamy taką osobę, która nie szuka, a jej skrzynki czekały na ftf-a nawet dwa miesiące. Postanowiliśmy wesprzeć zapaleńca. W ciągu trzech kolejnych miesięcy liczba znalezień doszła do –nastu. Mimo że skrzynki nie były z najwyższej półki, pokazywały naprawdę wartościowe obiekty i miejsca. To oczywiście nasz punkt widzenia, który możemy przedyskutować, np. jeśli chodzi o weryfikację czy inne aspekty.

- czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna? Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?

Zakładając skrzynkę, każdy poszukiwacz zobowiązuje się do jej serwisowania i utrzymania. Jeśli chodzi o nas , reagujemy już po pierwszym DNF. Jeśli mamy daleko lub brak możliwości sprawdzenia, prosimy lokalnego keszera o sprawdzenie. Starzy keszerzy potwierdzają, że system się sprawdza, więc niech tak zostanie.

Skupianie władzy w jednych rękach, to naszym zdaniem nie jest dobry pomysł. Podobnie jak Kolega Elmodemonico jesteśmy za ścisłą współpracą obu instytucji dla dobra serwisu.

co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).

Nie mam na ten temat zdania.

- co myślisz o zasadzie nieomylności COG. Obecnie od decyzji COG nie da się w żaden sposób odwołać. Czy widzisz jakąś metodę rozwiązania tego problemu?

W pewnych, określonych regulaminem sprawach powinna być furtka. Nie ma ludzi nieomylnych. Nasza misja, to niesienie pokoju, zawsze da się dogadać, tylko trzeba rozmawiać.

- jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom w przyszłości?

Nie jesteśmy bogami, nie jesteśmy w stanie przewidzieć przypadków losowych. Decydując się na to stanowisko przyjmujemy na siebie pewne obowiązki. Jeśli chodzi o nierzetelnych i niesumiennych, podoba nam się pomysł Elmodemonico: „ Konkretny pomysł to zapis regulaminowy, który danemu COGowiczowi wyznacza konkretny termin rozpatrzenia zgłoszenia. Powiedzmy, że jest ogólny termin dajmy na to 3 -dniowy. Jeżeli COGowicz nie rozpatrzy zgłoszenia przez dany okres, sprawa trafia do innego COGowicza (z sąsiedniego województwa). COGowicz, który 3 krotnie nie wywiąże się z terminu bez podania konkretnej przyczyny jest automatycznie pozbawiany funkcji”

- czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?

Według nas regulamin powinien być stały, a jeżeli zmiany, to minimum kwartał przed wyborami, żeby zarówno kandydaci jak i elektorat zdążyli spełnić warunki :-D

- co z eventami "wirtualnymi" - spotkaniami w necie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?

Lubimy się spotykać z ludźmi i rozmawiać w każdej formie. Jednak jeśli chodzi o eventy wirtualne, można by ustalić minimalny limit deklarowanych uczestników, który zezwoli na przeprowadzenie takiego wydarzenia. Bardzo ciekawy pomysł na długie zimowe wieczory. :-D

- co myślisz o prowadzeniu regularnych webminarów? Jak często? OC DE (mniejsza od nas Społeczność) robi je co 2 tygodnie. O czym byłyby webminary i kto miałby je prowadzić? Kto odpowiadałby za ich organizację?

Nie jesteśmy w temacie, ale jeśli będzie potrzeba to się zapoznamy.

- co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?

Jest wiele miejsc, w których poszukiwacze publikują swoje wrażenia. Chętnie czytamy, ale zawsze najświeższe. Jeśli 1000 osób ma o coś dbać, to wiadomo, nie zadba nikt. To nasze stanowisko.

- Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji. (areckis)

Nie byliśmy jeszcze w COG, w związku z czym pytanie nas nie dotyczy.

- Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)

Niech będzie, jak jest. Chociaż w tym roku wybór naprawdę ciężki.

- czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG?

Używamy głównie facebooka i messengera. Jako przewodnik używamy ich do komunikacji z całą społecznością oc.

- czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz o tym.

Odpowiedzi na pytania pisał Błękitny Team czyli małżeństwo z 28 letnim stażem – Anna i Jacek. Poza nami nikt więcej.
To jest nasz punkt widzenia. Wolimy działać, a nie pisać. Pozdrawiamy
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 kwietnia 2018, 23:16 przez Błękitna Team, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Błękitna Team za post (razem 2):
Elvis7keram58

parlando
Forumator
Podziękował: 302 razy
Otrzymane podziękowania: 155 razy

Post autor: parlando » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 20:54

Rada Techniczna obecnie jest w rozsypce. Czy kandydaci mogą zadeklarować jakąś inicjatywę, by sytuację poprawić?

Czy to COG teraz, czyt RR wcześniej - zawsze trochę znikają po wyborach. Tymczasem na forum nieraz robi się gorąco, a czasami jest przestój. Czy jako wybrańcy nie powinniście łagodzić tonu dyskusji? Jeśli nic się nie dzieje, to może należy wrzucić coś na forum - jakiś temat, inicjatywę, coś pochwalić itd. Po prostu animować to forum, tak żeby nie pojawiały się głosy, że aktywne wątki należy wywalić ze strony głównej serwisu? Przy pozytywnych treściach, dyskusja też będzie pozytywna. Tak mi się wydaje:)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post (razem 2):
sajmonkeram58

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 106 razy
Otrzymane podziękowania: 310 razy

Post autor: krystiant » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 22:54

parlando pisze:
poniedziałek 16 kwietnia 2018, 20:54
Jeśli nic się nie dzieje, to może należy wrzucić coś na forum - [...] coś pochwalić itd. [...] Przy pozytywnych treściach, dyskusja też będzie pozytywna.
Ostanio jeden COG-ista pochwalił przewodnika i nie było pozytywnie :wink: ... to taki mój kij w mrowisko :mrgreen:
Żeby było pozytywnie to przede wszystkim trzeba zmienić nastawienie i w dyskusji skupić się nad problemem, a nie kto ten problem poruszył...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post (razem 2):
elmodemonicokeram58
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
kurier
Podziękował: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 15 razy

Post autor: kurier » wtorek 17 kwietnia 2018, 00:35

Kolejne eventy które ciągle tworze i to w różnych częściach kraju w zależności od zapotrzebowania i pomysłów. Obecnie ze spotkań dotyczących kwestii lekko sportowych(kręgle często z dodatkowymi nowymi skrzynkami) zamierzam przerzucić się na próbę organizacji eventów z łataniem białych plam na mapie OC. Pomysł prosty a czy chwyci zależy od rejonu i już tylko ludzi. Szczegóły niebawem. Każda forma kopiowania jak najbardziej wskazana. Do tego przygotowałem wraz z Kociewiem(grafika) kolejną sprawność którą mam nadzieje niedługo ożywi Tripper. Sprawność budowniczego. Szczegóły również mam nadzieje niebawem. Ciut więcej w części moje statystyki na OC

Obecnie moje kontakty z takimi instytucjami były małe ale jeśli będzie taka potrzeba z racji jakiś pomysłow nie widzę problemu.

Znosić nie ale zmniejszyć próg np do 100 skrzynek. Jak już w jednej rozmowie zdążyłeś zauważyć uważam, że jakieś minimum powinno być. Tutaj te 100 sztuk powinno być rozsądnym wyjściem. 500 sztuk faktycznie hamuje rozwój i zakładanie geościeżek

Uważam, że każdy przypadek może być inny i nie potrzeba trzech nieznalezień.Jeśli mamy jasny spojler lub znajdziemy konkretny kawałek maskowania to mamy czekać na potwierdzenia tego kolejnych osób?

Jestem za nie łączeniem tych funkcji.W pełni podzielam zdanie elmodemonico w tej kwestii

- co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).

Obecny system jest chyba dobry i nie zauważyłem jakiś problemów i potrzeby ujawniania wszystkiego wszystkim. Faktycznie może to za dużo ujawnić informacji.

Niema ludzi nieomylnych a sprawę można przekazać do ogółu COGu i rozpatrzyć jeszcze raz.

Wiem o realności tego problemu i sam również po upływie tygodnia przejąłem ten obowiązek w jednym przypadku. W województwie w którym należałoby walczyć o każdą świeżą osobę a nie zniechęcać do zakładania skrzynek czekaniem. Osoby tu zgłaszające się robią to dla wolontariatu a nie dla jakiejś pozycji w stadzie( czy stołka jak kto woli) Jeśli nie mają czasu to pora na kogoś innego.

Wszystko się zmienia, kwestia tylko szybszej informacji i dogadania z ogółem tego co chcemy zmieniać.Ile czasu, tego nie wiem.

Jestem na nie dla takich eventów

Temat raczej jest mi obcy i nie mam zdania.

Blogi tematyczne są ciekawe i warto naszego kontynuować. Niestety wygląda na to, że podupada. Zdecydowanie za mało osób się zajmuje pisaniem. Ale czy ktoś zauważył,że automatyczna rejestracja nie działa a link do manualnego napisania w tym celu wywala na brak konta?To zniechęca.

Moja poprzednia kadencja to otrzymane w "spadku" województwo i ledwo na parę miesięcy. Od dłuższego czasu niż ten okres tworzyłem ścieżki,spotkania czy wkręciłem pojedyńcze osoby. O następnym evencie informacje udostępniłem na lokalnych grupach w celu poszukiwania nowych twarzy

Obecny system dwóch głosów uważam za odpowiedni.

W pracy jako COG chyba nie. W oparciu o Facebooka widziałbym serwis o naszej zabawie.
- czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz.
Tylko i wyłącznie ja.

- Rada Techniczna obecnie jest w rozsypce. Czy kandydaci mogą zadeklarować jakąś inicjatywę, by sytuację poprawić? (parlando)

Pozostaje mi tylko powiedzieć-szukajmy chętnych. A gdzie? We wszystkich możliwych miejscach jak serwis i aktualności czy grupy na facebooku. Byle było to widoczniejsze.

- Czy to COG teraz, czyt RR wcześniej - zawsze trochę znikają po wyborach. Tymczasem na forum nieraz robi się gorąco, a czasami jest przestój. Czy jako wybrańcy nie powinniście łagodzić tonu dyskusji? Jeśli nic się nie dzieje, to może należy wrzucić coś na forum - jakiś temat, inicjatywę, coś pochwalić itd. Po prostu animować to forum, tak żeby nie pojawiały się głosy, że aktywne wątki należy wywalić ze strony głównej serwisu? Przy pozytywnych treściach, dyskusja też będzie pozytywna. (parlando)

Wydaje mi się, że na każdym forum od łagodzenia i porządku są moderatorzy. Jakiś temat ,inicjatywa czy wątek z chwaleniem się to po prostu dobrze rozbudowane forum. Może w tej kwestii wystarczyłoby zrobić analizę dostępnych działów i wprowadzić nowe wątki? Jak ja patrze na forum to wygląda jakby część była martwa a druga żyła pełnią życia
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kurier za post:
keram58

keram58
Bywalec

Post autor: keram58 » wtorek 17 kwietnia 2018, 21:09

Ciekawa wypowiedź.
Dziękuję i życzę powodzenia
Pozdrawiam
keram58
Obrazek

Unitylabel
Nowy na forum

Post autor: Unitylabel » wtorek 17 kwietnia 2018, 22:25

- jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?<br>
Zamierzam zakładać wiecej eventow moze bardziej tematycznych by w koncu Rzeszów mogl zaistniec w opencachingu tak samo jak keszerzy w nim przebywający, chce stworzyć coś takiego zeby i o nas nie zapomniano <br>
<br>
- <br>
- co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.<br>
Mysle ze limit 500 skrzynek jest odpowiedni poniewaz jak sama zakładałam pierwsza geosciezke bardzo zwracałam uwage na różne szczegóły, zeby byla dokładna, bez pomyłek i oczywiście z pomysłem, A przy mniejszej ilości moze sie stać tak ze będą one byle jakie A teraz maja chociaz swoją jakość jak sa tworzone <br>
<br>
- czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna?<br>
Mysle ze tak, no bo jak skrzynki nie ma to i tak trzeba ja dac na czasowo niedostepną A tak byloby na pewno prościej <br>
<br>
&nbsp;Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?<br>
Niestety nie spotkalam sie z czymś takim, ale myślę że powinno się ja dokładniej sprawdzic przez kogos innego i wtedy zadecydować o jej losie , do 3 razy sztuka.<br>
<br>
- co myślisz o łączeniu stanowisk RT i COG. Dlaczego jest takie Twoje zdanie?<br>
Mysle ze powinny zostać bez zmian.<br>
<br>
- jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom wprzyszłości?<br>
Niestety chyba nawet wiem o którego cogowicza chodzi , ja myślę że trzeba dokładniej rozpatrywać kandydatury do cogu , poznawac ich moze chociażby przez wiadomosci prywatne , wysylac im tego typu pytania ktore przedstawiłes i maja na nie odpowiedzieć jesli chcą kandydować i cos zmienic . <br>
<br>
<br>
- czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?<br>
Mysle ze wszystko jest tak jak byc powinno <br>
<br>
- co z eventami &quot;wirtualnymi&quot; - spotkaniami wnecie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?<br>
Troche śmieszna sytuacja, jak event moze byc wirtualny? Skoro sama nazwa event mowi ze potrzeba kilku osób. <br>
<br>
- co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?<br>
No ja osobiście bym ożywila i dodałbym jeszcze instagram oraz snapchata , prowadzinego przy dużej ilości osób na evencie mysle ze to by byla super sprawa i podwyższyła by szukaczy OC , nawet sama bym chciała sie tego podjąć. Chodzi mi ze np mamy event liczący 25osob bo takie sie zdarzają i wtedy ktos będący w cogu ma dostęp do konta snapchata opencaching i relacjonuje - mysle ze to by bardzo zachęciło innych <br>
<br>
- Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)<br>
Mysle ze 1 keszer -2 głosy jest okej<br>
<br>
- czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisówspołecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG? Oczywiście <br>
<br>
- czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz.<br>
Nie bedzie

Awatar użytkownika
krcr

Post autor: krcr » środa 18 kwietnia 2018, 00:27

Unitylabel pisze:
wtorek 17 kwietnia 2018, 22:25
(...)
??
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 302 razy
Otrzymane podziękowania: 155 razy

Post autor: parlando » piątek 20 kwietnia 2018, 14:22

Pytania do kandydatów. Kesz z założenia tradycyjny ewidentnie ma złe kordy (widać np. na mapie) - prosicie o zmianę typu na "nietypowa"?
W jaki sposób najlepiej wyznaczyć współrzędne skrzynki? Jakie znacie sposoby na weryfikację wyznaczonych współrzędnych?
Chodzi mi o Wasze doświadczenie, praktykę i wiedzę, oraz w jaki sposób możecie pomóc nowym w wyznaczeniu odpowiednich kordów.
Czy kandydaci będący już w COG w ogóle przywiązują wagę do kordów weryfikowanych skrzynek?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
rapotek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » piątek 20 kwietnia 2018, 14:27

deg pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 10:16
Odnośnie tego pytania:
Obrazek
20 głosów, gdyż głosował cały OCteam. Zapewne wisi to gdzieś na githubie do wprowadzenia, ale ja nie umiem znaleźć.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Elvis7
Podziękował: 154 razy
Otrzymane podziękowania: 65 razy

Post autor: Elvis7 » piątek 20 kwietnia 2018, 14:36

parlando pisze:
piątek 20 kwietnia 2018, 14:22
Pytania do kandydatów. Kesz z założenia tradycyjny ewidentnie ma złe kordy (widać np. na mapie) - prosicie o zmianę typu na "nietypowa"?
W jaki sposób najlepiej wyznaczyć współrzędne skrzynki? Jakie znacie sposoby na weryfikację wyznaczonych współrzędnych?
Chodzi mi o Wasze doświadczenie, praktykę i wiedzę, oraz w jaki sposób możecie pomóc nowym w wyznaczeniu odpowiednich kordów.
Czy kandydaci będący już w COG w ogóle przywiązują wagę do kordów weryfikowanych skrzynek?
Jeśli kesz jest tradycyjny to nie potrzeby prosić o zmianę typu skrzynki. Raczej sugerujemy sprawdzenie ich dokładności (jest sporo aplikacji na smartfona) a w przypadku gdy jednak jest z tym problem to sugerujemy kontakt z przewodnikiem (o ile taki jest w okolicy). Przyznam szczerze, że w swojej praktyce chyba nie miałem problemu z wyznaczeniem kordów (albo nie pamiętam).
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Elvis7 za post:
parlando

Awatar użytkownika
brasia
Podziękował: 160 razy
Otrzymane podziękowania: 199 razy

Post autor: brasia » piątek 20 kwietnia 2018, 15:03

parlando pisze:
Jeśli ktoś wyraźnie odpowiada, że kordy wyznaczone z mapy(satelity) i nie ma możliwości wyznaczenia ich za pomocą GPS to proszę o wyraźne zaznaczenie tego w opisie. Z doświadczenia wiem, że czasami satelita a współrzędne mają spory rozrzut. Odpowiadając na pytanie nietyp to ostateczność, najczęściej pozostaje tradycyjna.
Współrzędne najlepiej wyznaczyć poprzez kilka pomiarów najlepiej w różne dni lub uśredniając kilka (sam tak robiłem na początku mając do dyspozycji tylko nawigację samochodową).
Sposób na weryfikację kordów to:
- spojrzenie na mapę - czasami potrafi zauważyć literówkę lub błędne przeliczenie kordów.
- pójście w teren - weryfikacja w 99,9%, ale trudna realizacyjnie
W obu przypadkach można poprosić przewodnika o pomoc np. zapytać czy rzeczywiście ta kępka drzew na polu to cmentarz (korzystałem z obu).
Przywiązuję wagę, jednak niekiedy jest to trudne do weryfikacji. Nie zawsze jest możliwość/czas pójścia w teren a z satelity nie wiadomo, czy współrzędne wskazują odpowiednie drzewo ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
parlando
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

makotka
Bywalec
Podziękował: 26 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy

Post autor: makotka » piątek 20 kwietnia 2018, 15:12

parlando pisze:
Ja też raczej sugeruję sprawdzenie dokładności, jeśli opis ewidentnie nie zgadza się z mapą, piszę i pokazuję co się nie zgadza, żeby na przyszłość byli w stanie to sami sprawdzić. W przeciwieństwie do Elvisa zdarzyło mi się to kilka razy.

Co najmniej dwa razy to były to ewidentne przypadki, szybko poprawione.

Raz sytuacja była nie do końca jasna, więc nawet postanowiłam pojechać pod ruską granicę i spróbować znaleźć kesza osobiście, bo miałam przeczucie, że coś jest nie tak, ale nie chciałam blokować kesza bez dowodu. Niestety miałam rację.

Pamiętam też sytuację, gdy wpisane współrzędne były bardzo złe, na skutek chyba jakiejś dziwnej pomyłki, ale użytkownik nie był w stanie wrócić zmierzyć je ponownie, bo bywał w tym mieście raz na jakiś czas. Zapakowałam się, pojechałam do Ostródy, znalazłam kesze po opisie i pomierzyłam współrzędne, by pomóc w opublikowaniu keszy.
Ostatnio zmieniony piątek 20 kwietnia 2018, 16:23 przez makotka, łącznie zmieniany 2 razy.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi makotka za post:
parlando

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Podziękował: 93 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy

Post autor: Błękitna Team » piątek 20 kwietnia 2018, 16:15

Mamy na swoim terenie początkujących keszerów, gdy pojawiały się ich skrzynki, staraliśmy się jako pierwsi dotrzeć na miejsce i sprawdzić współrzędne (rola przewodnika). Jeśli było coś nie tak, kontaktowaliśmy się z nimi i podawaliśmy właściwsze. Nam samym zdarzały się przesunięcia nawet do 30m. Wtedy weryfikacji dokonywali inni keszerzy, na innym sprzęcie. Instalując kesza, wracamy do niego np. za godzinę lub następnego dnia, żeby sprawdzić dokładność. Jest jeszcze coś takiego jak uśrednianie wyników.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Błękitna Team za post:
parlando

ODPOWIEDZ