Sebastian, program wyborczy COG.

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Sebastian, program wyborczy COG.

Post autor: Sebastian » niedziela 15 kwietnia 2018, 00:48

"Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy."

Kandyduję w województwie opolskim.

Tutaj znajduje się link gdzie możecie oddać na mnie swój głos :

http://wybory.opencaching.pl/index.php

Przede wszystkim zachęcam Was, by w tym wątku zadawać pytania, prowadzić dyskusję. Żadne pytanie nie przejdzie bez echa.

Mam na imię Sebastian, jestem jednym z najdłuższym stażem aktywnym keszerem w serwisie Opencaching Polska.

Chciałbym służyć pomocą użytkownikom naszego serwisu, pracując dla dobra społeczności, w
Centrum Obsługi Geocachera.

Co mógłbym wnieść dla społeczności, będąc COGowiczem.
1. Skrupulatne wypełnianie swoich obowiązków (służąc Wam parę lat temu przyjąłem zasadę, że każda decyzja, czyli kontakt z założycielem skrzynki, która została zgłoszona do weryfikacji, oraz rozpatrzenie jakiegokolwiek zgłoszenia to 24 godziny).
2. Podjęcie mediacji w sprawach konfliktowych, niejednokrotnie zajmowałem
się tym podczas pełnienia służby w COG.
3. Pomagać każdemu nowemu COGowiczowi, by poznał meandry pracy w zespole.

Nie każdy wie, że jestem Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Opencaching Polska.

Cele realizowane przez Stowarzyszenie Opencaching Polska, to:

6.1 Propagowanie turystyki kwalifikowanej, historii kraju i regionu oraz ochrony środowiska,
6.2 Wychowanie i szeroko pojęty rozwój dzieci i młodzieży,
6.3 Budowanie społeczności ludzi aktywnych i kreatywnych,
6.4 Działalność wydawnicza,
6.5 Popularyzowanie nowoczesnych technologii wspierających aktywny wypoczynek,
6.6 Działalność wspomagająca realizację wymienionych celów.
7. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
7.1 Wspieranie osób fizycznych lub prawnych, których działania są zbieżne z celami Stowarzyszenia,
7.2 Tworzenie i rozwijanie narzędzi wspomagających aktywny wypoczynek, w szczególności serwisów internetowych, aplikacji mobilnych,
.3 Tworzenie i organizacja gier terenowych oraz innych form aktywnego wypoczynku,
7.4 Współpraca z jednostkami administracji publicznej, samorządem
lokalnym, innymi stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi w zakresie realizacji celów statutowych Stowarzyszenia
7.5 Organizację edukacji w zakresie form aktywnej turystyki z wykorzystaniem technik geopozycjonowania, terenoznawstwa,
7.6 Działalność wydawniczą, w szczególności w zakresie turystyki, kartografii, historii, ochrony
zabytków, ochrony środowiska,
7.7 Organizowanie spotkań, imprez, warsztatów, szkoleń, wycieczek związanych z celami Stowarzyszenia,
7.8 Ogłaszanie lub inicjowanie wszelkiego rodzaju odczytów, zjazdów, spotkań autorskich, imprez i wystaw, konkursów wynikających z zadań i działalności Stowarzyszenia,
7.9 Propagowanie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Obecnie staram się nawiązać wpółpracę z organizacjami wymienionymi w
regulaminie, wspólnie realizować wyznaczone cele. Wstępnie opracowałem
listy intencyjne z takimi podmiotami ważnymi dla dobra regionu jak Urząd
Marszałkowski województwa opolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa
Śląskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Chciałbym pozyskać środki finansowe na działalność Stowarzyszenia Opencaching Polska,
rozwój Opencaching Polska z funduszy unijnych, norweskiego funduszy wspierające rozwój inicjatyw lokalnych,

Tradycyjnie,
Wasz Sebastian
Ostatnio zmieniony niedziela 15 kwietnia 2018, 06:29 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

parlando
Forumator

Re: Sebastian, program wyborczy COG.

Post autor: parlando » niedziela 15 kwietnia 2018, 06:14

Cześć.

Po pierwsze brawo za pierwszy punkt!

Byłeś już w COG chyba nie raz. Czy posiadasz kopię ukrytego forum COG z tamtego okresu?
Czy znasz mojego maila?

Pozdrawiam

Edycja, jeszcze zapytam o Twoje stowarzyszenie. Skąd pomysł na nazwę? Co ma wspólnego ze stroną opencaching.pl? Ilu członków obecnie ma stowarzyszenie? Czy Twoje stowarzyszenie ma stronę Internetową?

Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: kurier » niedziela 15 kwietnia 2018, 08:40

Sebastian pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 00:48

http://wybory.opencaching.pl/index.php

Przede wszystkim zachęcam Was, by w tym wątku zadawać pytania, prowadzić dyskusję. Żadne pytanie nie przejdzie bez echa.

Mam na imię Sebastian, jestem jednym z najdłuższym stażem aktywnym keszerem w serwisie Opencaching Polska.

Nie każdy wie, że jestem Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Opencaching Polska

Tradycyjnie,
Wasz Sebastian
A ja chciałbym spytać jaki cel ma usilne wciskanie związku stowarzyszenia z serwisem? Ilu członków poza rodziną ma stowarzyszenie?
Piękny statut ale stowarzyszenia do takich celów nie potrzeba a jak już to jest ono inicjatywa jedynie lokalna.

Oby post powyżej faktycznie wpłynął na glosujacych.... A ja korzystając z okazji spytam publicznie kiedy odetniemy się stosownie od tego?
Ta treść należy traktować nie jako atak a szukanie jakiegokolwiek sensu w tym.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » niedziela 15 kwietnia 2018, 10:26

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania zadane tu: viewtopic.php?f=30&t=8891
1% podatku dla mojej niepełnosprawnej córki: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", KRS 0000186434, cel szczegółowy 329/D Gabriela Deja

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

karwdo
Stały bywalec
Podziękował: 22 razy
Otrzymane podziękowania: 59 razy

Post autor: karwdo » niedziela 15 kwietnia 2018, 19:55

1. Dlaczego prócz programu promujesz, reklamujesz, nagabujesz (niepotrzebne skreślić) na rzecz TWOJEGO PRYWATNEGO stowarzyszenia, które nie ma NIC WSPÓLNEGO z NASZĄ ZABAWĄ?

2. Czy w wypadku wygranej wzorem lat poprzednich będziesz udostepniał dostęp do kont COG osobom postronnym? Pytam, bo ostatnio za takie NIEETYCZNE ZACHOWANIE musiałeś opuścić szeregi COG!

3. Jeśli odpowiedź na drugie pytanie brzmi: TAK, chciałbym wiedzieć KOMU TYM RAZEM będziesz wspomniany dostęp przekazywał.

4. Czy w ramach działań w COG w razie ewentualnej wygranej POWSTRZYMASZ SIĘ od promowania inicjatyw własnych, nie mających nic wspólnego z NASZĄ ZABAWĄ? Tu prosiłbym o prostą odpowiedź TAK/NIE.

Pozdrawiam
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi karwdo za post:
deg
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: chinczyk » niedziela 15 kwietnia 2018, 22:13

Dlaczego sądzisz że ludzie którzy zaufali Ci n-razy zrobią to po raz kolejny ? Ostatnio Cię wywalono za zrobienie szajsu jak zapewnisz społeczność że i tym razem nie odwalisz czegoś za co będzie trzeba Ci podziękować ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » niedziela 15 kwietnia 2018, 22:55

@parlando
Po pierwsze brawo za pierwszy punkt!

Pytanie 1
Byłeś już w COG chyba nie raz. Czy posiadasz kopię ukrytego forum COG z tamtego okresu?
tak

Pytanie 2
Czy znasz mojego maila?
nie

Pytanie 3
Edycja, jeszcze zapytam o Twoje stowarzyszenie. Skąd pomysł na nazwę? Co ma wspólnego ze stroną opencaching.pl? Ilu członków obecnie ma stowarzyszenie? Czy Twoje stowarzyszenie ma stronę Internetową?

Pytanie 4

1. Pomysł na nazwę nie był mój, lecz powstał podczas rozmów zespołu roboczego ówczesnej Rady Rejsu i ludzi zaproszonych do zespołu roboczego, by utworzyć stowarzyszenie rejestrowe, dokończyłem ten proces.

2. Obecnie stowarzyszenie ma 3 członków. Od czegoś trzeba zacząć, kiedy założyliśmy z Sebastianem, moim imiennikiem grupę fejsbukową Opencaching Polska, która początku liczyła 5 osób, obecnie liczba jej aktywnych uczestników sięga 3 tysięcy.

Stowarzyszenie zarejestrowało domenę opencaching, będzie strona internetowa, posiada również profile w portalach społecznościowych twitter facebook - https://www.facebook.com/opencaching.poland/

Łączę wyrazy szacunku,
Sebastian
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 kwietnia 2018, 01:46 przez Sebastian, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » niedziela 15 kwietnia 2018, 23:12

Sorki, że w tym wątku będą osobne odpowiedzi.

Pytanie:
A ja chciałbym spytać jaki cel ma usilne wciskanie związku stowarzyszenia z serwisem? Ilu członków poza rodziną ma stowarzyszenie?
Piękny statut ale stowarzyszenia do takich celów nie potrzeba a jak już to jest ono inicjatywa jedynie lokalna.
--
Skoro jak to nawet Grzegorz sprawdził, jestem w kręgu najstarszym stażem i aktywnym keszerem, mogę postarać się służyć Społeczności OC.
--
Pytanie:
Oby post powyżej faktycznie wpłynął na glosujących.... A ja korzystając z okazji spytam publicznie kiedy odetniemy się stosownie od tego?
Ta treść należy traktować nie jako atak a szukanie jakiegokolwiek sensu w tym.
--
Pozwólmy, by o tym zdecydował, prawomocnym wyrokiem, niezawisły sąd.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 kwietnia 2018, 01:47 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » niedziela 15 kwietnia 2018, 23:43

Pytanie:
1. Dlaczego prócz programu promujesz, reklamujesz, nagabujesz (niepotrzebne skreślić) na rzecz TWOJEGO PRYWATNEGO stowarzyszenia, które nie ma NIC WSPÓLNEGO z NASZĄ ZABAWĄ?
--
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9890200104

Pytanie:
2. Czy w wypadku wygranej wzorem lat poprzednich będziesz udostępniał dostęp do kont COG osobom postronnym? Pytam, bo ostatnio za takie NIEETYCZNE ZACHOWANIE musiałeś opuścić szeregi COG!
--
Nie jestem wyrocznią. Na pewno rozpatrując trudne sprawy, którymi zajmowałem się służąc społeczności, jako członek COG, udostępnię wgląd do swojego konto osobie, której ufam bezgranicznie, by poznać jej zdanie. Jako GOGowicz, zawsze decyzje podejmowałem i będę podejmować, ostatecznie.

Pytanie:
3. Jeśli odpowiedź na drugie pytanie brzmi: TAK, chciałbym wiedzieć KOMU TYM RAZEM będziesz wspomniany dostęp przekazywał.
--
To proste pytanie -- mojej żonie.

Pytanie:
4. Czy w ramach działań w COG w razie ewentualnej wygranej POWSTRZYMASZ SIĘ od promowania inicjatyw własnych, nie mających nic wspólnego z NASZĄ ZABAWĄ? Tu prosiłbym o prostą odpowiedź TAK/NIE.
--
<skreślono> NIE </skreślono>
Przepraszam, ale pytanie jest tendencyjne, zmieniam definitywnie i ostatecznie odpowiedź na
TAK
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 kwietnia 2018, 20:00 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 162 razy
Otrzymane podziękowania: 344 razy

Post autor: deg » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 08:35

Sebastian pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 23:43
--
To proste pytanie -- mojej żonie.
Qle, Sebastian,
zgodnie z moją najlepszą wiedzą, to... Ty nie masz żony...

A pytanie jest bardzo ciekawe. Z jednej strony - oczywistym wydaje się, że do konta typu Mario&Monia dostęp mają 2 osoby. Ale nie jest oczywistym czy do kont poszczególnych COGowiczów ma dostęp ktoś jeszcze. Czym innym też jest prosta konsultacja sprawy z najbliższą osobą, a czym innym - przekazanie jej pełnego dostępu do konta którym może zarządzać bez nadzoru.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
Sebastian
1% podatku dla mojej niepełnosprawnej córki: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", KRS 0000186434, cel szczegółowy 329/D Gabriela Deja

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 136 razy
Otrzymane podziękowania: 184 razy

Post autor: brasia » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 08:36

Sebastian pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 23:12
--
Skoro jak to nawet Grzegorz sprawdził, jestem w kręgu najstarszym stażem i aktywnym keszerem, mogę postarać się służyć Społeczności OC.
--
Mijasz się z prawdą (nie pierwszy raz).
Po pierwsze Grzegorz nic takiego nie pisał, po drugie:
Obrazek

Obrazek
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post (razem 3):
sajmonrredantelefonalarmowy
Obrazek ObrazekObrazek

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował: 28 razy
Otrzymane podziękowania: 20 razy

Post autor: KEISOR » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 09:30

1. Wyjaśnij pojęcie nepotyzmu. Na podstawie dowolnego stowarzyszenia wskaż zagrożenia płynącego z takiego rozwiązania.
2. Na podstawie dowolnej osoby (żeby daleko nie szukać niech to będzie ostatnia kadencja) udowodnij, że osoba ta, która została wyrzucona ze struktur COG nie powinna pełnić więcej tej funkcji (przydatne zagadnienia: stracić zaufanie/ działać na szkodę/ nie cieszyć się dobrą opinią, itd.)
3. Udowodnij, że osoba która notorycznie konfabuluje, ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem nie powinna pełnić funkcji w COG.
4. Jak rozumiesz stwierdzenie, że "najlepiej pomagać, nie pomagając..."?
5. Kim jest Kamila, którą wszyscy znają?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi KEISOR za post:
bartek-111

bartek-111
Nowy na forum

Post autor: bartek-111 » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 12:37

Skoro już wkładamy kij w mrowisko, to ja mam jedno pytanie.
Sebastianie, jak właściwie się z tobą komunikować ?
Przez telefon wiem że bywa różnie.
Przez facebooka chyba też nie, bo tam tylko rozpisywałeś się sporo o Stowarzyszeniu, ale jak człowiek pyta Ciebie o twojego kesza to tylko świerszcze na polu słychać.

Na chwilę obecną widzę że skoro twoja uwaga jest skupiona na tym wątku, to pozwolę sobie powtórzyć pytanie z messengera:

"Hejka!

Pytanie mam do Ciebie Sebastianie
Twój kesz - wilk stepowy
Kordy wskazują na środek budynku.
Czy ten kesz jest ukryty na dachu ?"

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » wtorek 17 kwietnia 2018, 01:39

1.
Pytanie dega:
Qle, Sebastian,
zgodnie z moją najlepszą wiedzą, to... Ty nie masz żony...

Dobra, odpowiadam, dostęp do mojego konta ma jedynie tylko moja żona, [....]. Decyzje podejmowałem, podejmuję i będę podejmować ja, Sebastian Czapla.
2.
Kamila wie o wszystkim - https://www.youtube.com/watch?v=UdQcmPux_RQ
3.
Moja żona to [...], spłodziliśmy syna [....]. Cała rodzina keszuje.
4.
Na chwilę obecną widzę że skoro twoja uwaga jest skupiona na tym wątku, to pozwolę sobie powtórzyć pytanie z messengera:

5.
"Hejka!
Pytanie mam do Ciebie Sebastianie
Twój kesz - wilk stepowy
Kordy wskazują na środek budynku.
Czy ten kesz jest ukryty na dachu ?"

Najwygodniej do mnie pisać na adres mailowy: opencaching.polska@gmail.com
W czasie 24 godzin odpowiem.
Mały hint: na różnych mapach kordy mogą być różne, przeczytaj uważnie opis i sprawdź opis i atrybuty. Tyle powiedziała Kamila.
:)
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » wtorek 17 kwietnia 2018, 02:25

Sebastian pisze: Kamila wie o wszystkim - https://www.youtube.com/watch?v=UdQcmPux_RQ
🦄 Jednorożce też ponoć wszyscy znają 🦄

Zablokowany