Apel w sprawie nadchodzących wyborów COG

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Azymut
Bywalec
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 43 razy

Re: Apel w sprawie nadchodzących wyborów COG

Post autor: Azymut » sobota 31 marca 2018, 14:58

Mi też brakuje RR i wydaje mi się, że system funkcjonowania bez Rady Rejsu się niestety nie sprawdził.
Z dłuższej perspektywy widać, że COG obciążony swoją zwykłą codzienną pracą związaną z obsługą skrzynek, w zdecydowanej większości nie ma czasu na dodatkowe, extra obciążające tematy pro rozwojowe.
(Proszę mojego zdania nie traktować jako zarzutu w stronę COG, bo jestem bardzo daleki od krytowania COG-u. Po prostu uważam, że czym innym jest codzienna praca w regionie, a czym innym wytyczanie kursu dla całego OC i trzymanie steru.)
Ostatnio zmieniony sobota 31 marca 2018, 18:48 przez Azymut, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Azymut za post (razem 2):
Sebastiantat11

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 106 razy
Otrzymane podziękowania: 303 razy

Post autor: krystiant » sobota 31 marca 2018, 18:23

ronja pisze:
piątek 30 marca 2018, 21:57
krystiant pisze:
piątek 30 marca 2018, 21:22
A może warto wrócić do zgłaszania kandydatów przez wszystkich użytkowników i głosowanie na tych, którzy wyrażą zgodę, tak jak było dawniej?
Ten dawniejszy system promował "spółdzielnie", co z czasem doprowadziło do paru przesileń. Efektem jest m.in. ten obecny, który stawia na reprezentację w województwach.
Nie chodziło mi o całkowity powrót do tego co było, tylko o zgłaszanie kandydatów na wojewódzkich reprezentantów... Może ktoś chętnie by się podjął funkcji, ale obawia się, że nikt go nie poprze...
Przy obecnym systemie nigdy bym do COG-u nie trafił, bo nawet mi przez myśl nie przeszło żeby się tym zająć, ale jak mnie zgłosili to stwierdziłem, że czemu by nie zrobić czegoś dla społeczności skoro ktoś uznał, ze się nadam... Myślę, że wtedy byłoby więcej kandydatów co spowodowałoby, że w wyborach faktycznie można by wybierać :)
ronja pisze:
piątek 30 marca 2018, 21:57
Zamiast napinania się przygotujcie sobie tezy do dyskusji z nowym COG-iem i zacznijcie rozmowy na starcie kadencji, a nie w przeddzień wyborów.
Ale masz faktycznie rację - to nie temat do tych wyborów. Zobaczymy ile teraz będzie kandydatów.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post:
tat11
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » sobota 31 marca 2018, 20:40

krystiant pisze:
piątek 30 marca 2018, 21:22
A może warto wrócić do zgłaszania kandydatów przez wszystkich użytkowników i głosowanie na tych, którzy wyrażą zgodę, tak jak było dawniej?
A czym różni się dawny system od napisania, zadzwonienia czy spotkania się z potencjalnym kandydatem i zasugerowanie mu: słuchaj masz szansę, nadajesz się, weź się zgłoś, twoje pomysły mają szansę przebicia :?: Przecież nie jest to zabronione :!:
Natomiast ten "stary" system zamykał drogę osobom, które chciałyby kandydować a właśnie nie mają nikogo, kto by je zgłosił.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » sobota 31 marca 2018, 22:42

A to już nie pamiętam (a szukać mi się nie chce), czy był zakaz zgłaszania samego siebie...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna
Podziękował: 17 razy
Otrzymane podziękowania: 97 razy

Post autor: Silent A » wtorek 03 kwietnia 2018, 10:52

Ciekawe w ilu województwach będą wybory - czyt więcej niż jeden kandydat...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Silent A za post:
deg
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » wtorek 03 kwietnia 2018, 13:44

Silent A pisze:
wtorek 03 kwietnia 2018, 10:52
Ciekawe w ilu województwach będą wybory - czyt więcej niż jeden kandydat...
Myślę, że w tym roku będzie o wiele więcej kandydatów niż w ubiegłym roku.

viewtopic.php?f=30&t=8880
Obrazek

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » piątek 11 maja 2018, 01:38

Przyszło mi do głowy, że dobrze by było, aby w przyszłym roku kwestia pytań do osób startujących w wyborach i ich odpowiedzi, była załatwiana jeszcze przed uruchomieniem możliwości głosowania. W tym roku kandydaci do COQ odpowiadali w momencie, gdy wybory już trwały i część osób zdążyła już zagłosować wcześniej.

Awatar użytkownika
ronja

Post autor: ronja » piątek 11 maja 2018, 10:28

Azymut pisze:
piątek 11 maja 2018, 01:38
Przyszło mi do głowy, że dobrze by było, aby w przyszłym roku kwestia pytań do osób startujących w wyborach i ich odpowiedzi, była załatwiana jeszcze przed uruchomieniem możliwości głosowania. W tym roku kandydaci do COQ odpowiadali w momencie, gdy wybory już trwały i część osób zdążyła już zagłosować wcześniej.
Dobry pomysł.
Obrazek Obrazek Obrazek

karwdo

Post autor: karwdo » piątek 11 maja 2018, 11:02

@ Ronja
Trzeba dopisać do zadań...:)
Propozycja:
- Czas zbierania pytań np. luty 2019.
- Czas na zadanie pytań / zgłoszenia /odpowiedzi np. marzec 2019
- Głosowanie - kwiecień 2019
Pytania ogłoszone w przeddzień startu
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » sobota 12 maja 2018, 00:22

Azymut pisze:
piątek 11 maja 2018, 01:38
Jako sprawca całego zamieszania (a dokładniej - pytań do przyszłych COGowiczów) jestem winien dwóch słów wyjaśnienia.
Pytania opublikowałem CELOWO dopiero po zamknięciu zgłoszeń. Dlaczego? By nie "straszyć" przyszłych kandydatów. Być może ktoś widząc np. pytanie "jak wyobrażasz sobie współpracę z Lasami Państwowymi" czy kwestie prowadzenia profili w mediach społecznościowych - po prostu nie wystartowałaby w wyborach myśląc, że się nie nadają. Więc zbyt wcześnie opublikowana lista trudnych pytań może działać zdecydowanie na szkodę procesu wyborczego.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » sobota 12 maja 2018, 01:05

Wprost przeciwnie. Pytania były jak najbardziej potrzebne i udzielane na nie odpowiedzi mogły wpływać na jakość dokonywanych wyborów.
Potrzebne były także z tego powodu, że w momencie gdy nie ma RR, ktoś musi się zajmować innymi rzeczami niż tylko pracą ze skrzynkami. Osoby kandydujące do COG w czasach bez RR, od początku powinny mieć tego świadomość. Jednocześnie zgadzam się z tym, że ta świadomość większych obowiązków niż tematy tylko czystko skrzynkowe (domena starego COG) może powodować, że ilość kandydatów zgłaszających się do nowego COG, będzie maleć.

Awatar użytkownika
chinczyk
Kontakt:

Post autor: chinczyk » sobota 12 maja 2018, 11:37

Azymut pisze:
sobota 12 maja 2018, 01:05
Wprost przeciwnie. Pytania były jak najbardziej potrzebne i udzielane na nie odpowiedzi mogły wpływać na jakość dokonywanych wyborów.
Potrzebne były także z tego powodu, że w momencie gdy nie ma RR, ktoś musi się zajmować innymi rzeczami niż tylko pracą ze skrzynkami. Osoby kandydujące do COG w czasach bez RR, od początku powinny mieć tego świadomość. Jednocześnie zgadzam się z tym, że ta świadomość większych obowiązków niż tematy tylko czystko skrzynkowe (domena starego COG) może powodować, że ilość kandydatów zgłaszających się do nowego COG, będzie maleć.
Zawarłeś w swojej wypowiedzi słowo klucz , albo nawet słowa klucze - gratuluję Ci tej świadomości ... uwierz mi że nie wszyscy ja posiadają. Są tacy co hejtują , są tacy którzy nie mają czas, są tacy którzy wolą iść szukać - nie ma takiej świadomości tego że każdy może w porozumieniu z resztą coś dla społeczności robić . Nawet COG nie jest idealny !
Obrazek

ODPOWIEDZ