Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Sykkel
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 10 grudnia 2013, 16:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: Sykkel »

To chyba proste jest do zrobienia przez NO FOLLOW.
Ale ukrywanie g*.com przed własnymi członkami, to dziecinne raczej. Skoro już ktoś przystąpił do zabawy, to chyba trzeba go traktować poważnie i nie ma co udawać, że G*C nie istnieje.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: ronja »

Sykkel pisze: poniedziałek 12 lutego 2018, 01:30 Ale ukrywanie g*.com przed własnymi członkami, to dziecinne raczej. Skoro już ktoś przystąpił do zabawy, to chyba trzeba go traktować poważnie i nie ma co udawać, że G*C nie istnieje.
Myślę, że nie o dziecinność tu chodzi, ale o normalne traktowanie się. Poza tym ostatnio nasiliła się u nas agitacja na rzecz GC. Tamten system traktuje podobne zabawy w systemie "0-1". Skoro jest to powszechnie traktowane rozwiązanie, to dlaczego mamy na siłę być inni ? O tym, że GC istnieje wiadomo - w wyszukiwarkach pierwsze wskakują (zamiennie) światowe i polskie. OC pojawia się na dalszych pozycjach. Jeśli odłączenie linkowania może w jakiś sposób poprawić "widzialność" OC, to trzeba spróbować.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 2):
Sebastiandallas
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: lavinka »

Moim zdaniem to wylewanie dziecka z kąpielą, no ale trudno. W GC i tak się bawię sporadycznie, jak mam po drodze, już nie zakładam tam nowych, za bardzo mi podwójne znikają.
Za ten post autor lavinka otrzymał podziękowanie:
Błękitna Team
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
halinka999
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 17 maja 2018, 10:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: halinka999 »

Też uważam, że to bez sensu trochę.
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: Silent A »

odcinanie się od GCa nie wyjdzie na dobre. Zaliczając dwusystemowego kesza od strony GC nie zawsze chce się szukać odpowiednika po stronie OC, jak zniknie powiązanie to zagadka w która stronę pójdą ludzie szukający dwusystemowo ?
Niestety w bezpośrednim starciu OC vs GC od pewnego czasu OC przegrywa z kretesem, a nie zawsze tak było.

Dla przykładu w moim województwie OC już praktycznie nie istnieje, ostatnio proste FTFy wisiały kilka tygodni, GCowe znikają do rana bo w nocy czesi walą po 100km w jedną stronę do skrzynki.
Prawdopodobnie już w tym miesiącu liczba moich znalezień na GCu zrówna się z ta na OCu, nie ma czego szukać.
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: deg »

Silent A pisze: czwartek 17 maja 2018, 12:11 w moim województwie OC już praktycznie nie istnieje,
Silent, qrna. W ostatnim czasie zarchiwizowałeś swoich niemal 100 swoich skrzynek. Twoje skrzynki były jednymi z najlepszych na Opolszczyźnie i okolicach. Położyłeś 4 z założonych przez Ciebie 4 Geościeżek. 3 z nich zdobyłem i były super. Ale były i już nie są. Opublikowałeś kesza, w którym napisałeś praktycznie tylko "Moja 150 (i ostatnia) założona skrzynka. ". I... narzekasz, że na Opolszczyźnie OC umiera?

Trudno się nie zgodzić z Twoim opisem
Tu jest opolskie, tu się biadoli
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 3):
krcrBłękitna Teamlavinka
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: Silent A »

tym razem (wyjątkowo) nie narzekam tylko stwierdzam fakty.
Obrazek
kojoty
Rada Techniczna
Posty: 370
Rejestracja: środa 26 listopada 2014, 14:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: kojoty »

Silent A pisze: czwartek 17 maja 2018, 14:17 tym razem (wyjątkowo) nie narzekam tylko stwierdzam fakty.
ja tam się nie znam, ale mi się zawsze zdawało, że są fakty, które akceptujemy bo nie mamy na nie wpływu i tendencje którym można się przeciwstawiać (o ile się komuś chce/zależy mu na czymś/widzi jakiś sens/...).

O którym przypadku tu mówimy?

Jeśli chodzi o nasza zabawę to ta wybitnie (moim zdaniem)opiera się na wyjątkowych ludziach, którzy tworzą wyjątkowe rzeczy, a wokół takich pojawia się efekt kuli śnieżnej - zabawa się nakręca.

Strasznie wkurza mnie osobiście to (wybaczcie) biadolenie, jakie słyszę co chwilę:
- oc umiera, oc się kończy, marazm, zeszło na psy - ojeju - ludziska: każdy z nas w swoim mieście, swojej okolicy ma ogromny wpływ na to czy zabawa się kręci czy nie.

Jeśli komuś los OC leży jakoś na sercu to niech pomyśli co może zrobić aby się negatywnym tendencjom spróbować przeciwstawić.

Widzę coś co jest nie tak - próbuję wymyślić lekarstwo, coś zaproponować, a nie tylko rozprzestrzeniać biadolenie jaki to pacjent jest chory i jak bardzo zaraz umrze i jeszcze czasem, że kiedyś było lepiej (lepiej to było za Gierka).

Poza wszystkim na wojnie za sianie defetyzmu to się rozstrzeliwuje. Ja rozumiem, że można sobie czasem ponarzekać, ale żeby co chwilę i publicznie (forum, blog, fb). Narzekając na to jak jest źle na pewno uda nam się zniechęcić jeszcze parę osób do naszej zabawy! (no chyba, że o to tu chodzi)
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowania (total 9):
makotkaareckisdegJanoPawel brasiaparlandokrcrbrajan74elmodemonico
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: ronja »

Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu mamy powtórkę sprzed wielu lat, gdy pojawili się Mesjasze, wieszczący upadek OC. @deg, @kojoty - trafnie pokazali pewne szczegóły. Przychodzi mi do głowy maksyma: "Is fecit, cui prodest - Ten uczynił, komu (to) przynosi korzyść". Może biadolący jednak zmienią postawę na bardziej pro-OC, a jeśli kłóci się ona z własnym interesem, to skupią się tylko na nowej drodze życia, bez siania defetyzmu ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: Silent A »

To nie są mesjasze tylko obiektywni keszerzy. OC idzie w dół już od kilku dobrych lat, można się z tym nie zgadzać ale to fakt. Oczywiście ta agonia jeszcze długo potrwa bo jednak poziom był bardzo wysoki i siłą rozpędu jeszcze długo pociągnie. Po prostu wyczerpała się koncepcja, pojawił się konkurent oferujący więcej, również ludzie stali się bardziej mobilni i skrzynki (tylko) w Polsce to już za mało.
Oczywiście możesz mnie przekonać że tak nie jest - jaką wg ciebie OC ma przewagę nad GC ?
Za ten post autor Silent A otrzymał podziękowanie:
erykradek
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: deg »

Qrna, to jest niesamowite! Do tej pory to ja siałem defetyzm, uważałem, że się kurczymy i wszystko jest wiadomo do czego ;). A tym razem jestem... optymistą!

Nowy skład COG złapał wiatr w żagle i ciśnie do przodu.
Od kwietnia ruchu nam na stronie przybywa (tygodniami względem ubiegłego roku). Od 7 tygodni mamy non stop wzrost r-r! Takiego wzrostu nie notowaliśmy od lat! W najsłabszym momencie mieliśmy wzrost o 2%, w najlepszym +11,3%

TAKIEJ DYNAMIKI WZROSTU NIE MIELIŚMY OD 4 LAT!
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
rapotek
Wyjadacz
Posty: 282
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: rapotek »

Silent A pisze: czwartek 17 maja 2018, 22:16 Oczywiście możesz mnie przekonać że tak nie jest - jaką wg ciebie OC ma przewagę nad GC ?
Keszuję w obu serwisach. Nie oceniam wyższości jednego nad drugim, gdyż moim zdaniem każdy ma coś ciekawego do zaoferowania i każdy ma również pewne minusy.

Gdzieś tutaj już pisałem, że siłą OC jest jego różnorodność. To, że (pisząc marketingowo) każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. W swoje statystyki znalezień patrzę głównie tylko po to, aby zobaczyć, ile mi jeszcze brakuje, aby mieć kolejną wolną gwiazdkę do przyznania. Tym razem spojrzałem głębiej. Od niedawna mam więcej znalezień na OC niż na GC, kiedyś to porównanie było zdecydowanie na korzyść GC. Przy czym ponad 40% moich znalezień na OC stanowią wyimki w różnych postaciach. Czyli coś, co na GC z powodu złamania kilku zasad, nie mogłoby zostać opublikowane.
Na OC pewnie znajdą się również wielbiciele ownów i mobilnych - tego na GC też nie ma, miłośnicy ekstremalnego zwiedzania głębokich czeluści z keszem na końcu - tego na GC też nie będzie, bo pod ziemią nie działa GPS. Pewnie kilka jeszcze przykładów by się znalazło.

Na OC są ludzie z niekonwencjonalnymi pomysłami, które z pewnych przyczyn łatwiej właśnie tutaj realizować. Być może jeden lub kilka z takich pomysłów chwyci, rozprzestrzeni się i coś ciekawego w temacie będzie się działo. Bo chyba o to właśnie chodzi, prawda?
Za ten post autor rapotek otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna Teamlavinka
Awatar użytkownika
erykradek
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 14 października 2014, 09:13
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: erykradek »

Silent A pisze: czwartek 17 maja 2018, 22:16 To nie są mesjasze tylko obiektywni keszerzy. OC idzie w dół już od kilku dobrych lat, można się z tym nie zgadzać ale to fakt. Oczywiście ta agonia jeszcze długo potrwa bo jednak poziom był bardzo wysoki (...)

(...) ludzie stali się bardziej mobilni i skrzynki (tylko) w Polsce to już za mało.

Oczywiście możesz mnie przekonać że tak nie jest - jaką wg ciebie OC ma przewagę nad GC ?
Z bólem serca muszę się z tym zgodzić. Zacząłem grę parę lat temu i wciągnąłem się w OC, bo się działo. Były super kesze, spotkania, ludzie. Od kilku lat w moim wojewodztwie jest coraz gorzej - moim zdaniem podkreślam! Spotkań jak na lekarstwo (gdzie gc robią co chwila), kesze szkoda gadać (plaga eppendorfek parapeciako rynniakow w postaci wszelakiego rodzaju imków, ale to akurat w całym kraju), nowych nicków też nie widzę dużo za to starych coraz mniej.

Mobilność to też poważny problem. Ja od kilku lat wyjazdy planuje keszowo: albo zbieram, albo - częściej zakładam skrzynki za granicą. Tu GC ma przewagę bo jak gdzieś jadę kesze poprostu są. I dam rękę uciąć, że nie tylko ja tak mam
Pzdr

Erykradek
kojoty
Rada Techniczna
Posty: 370
Rejestracja: środa 26 listopada 2014, 14:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: kojoty »

Ja widzę jedną ogromną zaletę OC: ta zabawa jest nasza - społeczności - nie masz tu wybranych przez nie wiem kogo reviewerow (kto nominuję ich na gc?), regul narzuconych z góry, płatnych kont i elitarnych keszy tylko dla "premium users" - Mnie bardzo podoba się idea bycia "open" - wolnosci, niezaleznosci, realnej demokracji na nasz własny użytek.

Tak gc ma przewagę: jest duży, międzynarodowy, ma jakieś tam możliwości, dolaczylo tam sporo fajnych ludzi, którzy z jakiegoś powodu zrezygnowali z OC - ale to wcale nie oznacza, że dla OC nie ma przyszłości.

Mało tego, ja uważam, że to tylko kwestia wiary: jeśli znajdzie się grupa ludzi którzy widzą obiektywna przewagę idei "open" nad $cachingiem świat stoi otworem. Trzeba tylko chcieć... (znacie np. historię Linuxa?)

Kesze są lepsze gdy środowisko żyje. Jeśli wszyscy zaczną tylko marudzić, że kiedyś było lepiej nic nie da się zrobić, bo komu będzie się chciało - za to każda osoba, której się chce rozpala innych i tak ta zabawa się rozkręca.

Nie marudzimy koledzy - działajmy - każdy tak jak umie, chce i może, ale działajmy!
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna Teamlavinka
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: Aris »

Tylko że ludzie potrzebują bacika i spokoju który mają na GC. Nie kazdy ma ochotę się nurzać w szambie indywiduów i towarzystw wzajemnej adoracji.
ODPOWIEDZ