Praca przewodników OC

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podziękowania: 48 razy

Re: Praca przewodników OC

Postautor: Elvis7 » piątek 01 grudnia 2017, 09:32

baloniarz pisze:Hubercie to, że jesteś w COG nie wyklucza cię z bycia przewodnikiem a to była akcja badająca gotowość przewodników do pomocy nowicjuszom.

Ale oczywiście, że mnie nie wyklucza i wręcz namawiam do kontaktu. Jeśli ja nie dam rady to znajdę innego chętnego.

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowania: 38 razy

Postautor: lupi » piątek 01 grudnia 2017, 23:19

deg pisze:Fajnie jakby przyznało się dwóch COGowiczów, którzy posługując się fałszywymi kontami wysyłali fałszywe maile "weryfikujące" Przewodników...
dołączam się do apelu ...
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
kociewie
Rada Techniczna
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowania: 7 razy

Postautor: kociewie » sobota 02 grudnia 2017, 21:09

Ten temat całkowicie się zagubił...
Ja na maila odpowiedziałem (byłem wówczas przewodnikiem), ale o żadnych prowokacjach mi do głowy nie przyszło.
OK, patrzymy, jak przewodnicy działają, czy działają, czy tylko "są"... Źle, że tak było? Mnie to nie ubodło, nie obraziłem się, raportów nie żądam, choć fajnie by było przeczytać wnioski. Może ta forma jest niedopracowana? Może mniej osób, ale bardziej zaangażowanych? Może inne kryteria?
To chyba było celem słynnej "prowokacji"... Jakieś wnioski się na pewno się przydadzą.
Mieszanie wątków i znowu personalnie... Moderacja jednak jest przydatna.
...podobno, gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania.
ENTER
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowania: 70 razy

Postautor: krcr » sobota 02 grudnia 2017, 22:38

Co do maili wysyłanych do przewodników (celem sprawdzenia)... To jeżeli to był taki mail (którego kiedyś dostałem), to wypadło strasznie niewiarygodnie.
Pamiętam, że maila przeczytałem i pomyślałem "co właściwie chodzi". Nie wiem, może to składnia, albo zwroty... Jakoś taki dwuznaczny był. Zaproszenie na wspólne keszowanie czy coś... pomyślałem od razu o wałku, z którym czekałaby na mnie żona po powrocie do domu :)
Dziwny to był mail...
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowania: 39 razy

Postautor: baloniarz » sobota 02 grudnia 2017, 23:29

Dziwne że autor prowokacji milczy. Telefonicznie do tej akcji przyznał się MaciekBDG. W SMSach obiecywał opublikowanie wyników tej akcji. Termin ten był kilka razy zmieniany. Podkreślam, że mi nie chodzi o konsekwencje prowokacji a raczej o opublikowanie danych z akcji badawczej. Te dane to przecież nie TAJEMNICA. Niewtajemniczonych COGowiczów proszę o zwrócenie się do Macieja, może Wam powie o co mu chodziło.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podziękowania: 277 razy

Postautor: krystiant » niedziela 03 grudnia 2017, 15:40

Najpierw zamknąłem, ale miałem sygnał żeby jednak zostawić tu miejsce do "rozliczenia" akcji sprawdzania przewodników postarałem się zostawić posty dotyczące "prowokacji"...
Starajcie się, proszę, czytać ze zrozumieniem - najlepiej całość - żeby nie wyciągać błędnych wniosków na podstawie fragmentów dyskusji i nie wprowadzać niepotrzebnego, dodatkowego zamieszania...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

baloniarz
Stały bywalec

Postautor: baloniarz » poniedziałek 04 grudnia 2017, 22:29

deg pisze:
Elvis7 pisze:Myślisz, że COG prowokowałby do działania COG?

Bo to nie była akcja COG, tylko dwóch COGowiczów...

abigeo pisze:Od niejakiej Wiolentiny

... a to lewe konto jednego z nich.

Myślę, że baloniarz ma rację - wyniki "testów" powinny zostać opublikowane.

Tak więc kto za tą akcja stoi już wiemy. Teraz tylko czekamy na wyniki 1,5 rocznych opracowań tej akcji. Podejrzewam, że Wołek nie odpowie więc MaciejuBDG niniejszym wywołuję Ciebie do przysłowiowej tablicy. W końcu kiedyś mi to obiecałeś :wink:

baloniarz
Stały bywalec

Postautor: baloniarz » wtorek 12 grudnia 2017, 15:50

Liczyłem na poważna podejście autora (współautora) "prowokacji" do prośby o obiecane sprawozdanie z tej akcji. Jak widać zadanie dla tego COGowicza jest za trudne. Szkoda, że za działanie na pograniczu łamania (a może nawet z naruszeniem) regulaminu, na straży którego każdy z OC Teamu stać powinien, tak trudno przychodzi zdać relacje i przedstawić konkretne wnioski. W mojej ocenia zgoda na takie "prowokacje" miałaby racje bytu, jeżeli po jej zakończeniu przedstawiono by podsumowanie i wnioski, zalecenia na przyszłość.

coosiek
Bywalec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowania: 2 razy

Postautor: coosiek » piątek 15 grudnia 2017, 20:06

Również w 2016 dostałem takiego maila. Treść w załączonym obrazku. Nawet by mi na myśl nie przyszło, że to jakaś akcja prowokacyjna :/ Tego samego dnia na maila odpisałem, ale zwrotki żadnej nie ma do dzisiaj.
Załączniki
WIOLENTINA.jpg
WIOLENTINA.jpg (72.5 KiB) Przejrzano 132 razy

baloniarz
Stały bywalec

Postautor: baloniarz » sobota 16 grudnia 2017, 00:24

coosiek pisze:Również w 2016 dostałem takiego maila. Treść w załączonym obrazku. Nawet by mi na myśl nie przyszło, że to jakaś akcja prowokacyjna :/ Tego samego dnia na maila odpisałem, ale zwrotki żadnej nie ma do dzisiaj.

No widzisz ty tylko emaila dostaleś a do mnie MacieikBDG z tydzień po mailu zadzwonił i przyznał, że to taka akcja. Obiecał sprawozdanie. Ja pewnie o sprawie bym zapomniał gdyby nie "bonusowe" wyróżnienie tylko jednego przewodnika przez Wołka. Wołek też mógł mieć dobre chęci ale jednoosobowo podjął taką decyzję nie podając do publicznej wiadomości zasad wyróżniania przewodników. Jak już tak bardzo trzeba wyróżniać przewodników to idealnym momentem wg mnie byłoby opublikowanie sprawozdania z akcji prowokacyjnej.

coosiek
Bywalec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowania: 2 razy

Postautor: coosiek » sobota 16 grudnia 2017, 10:19

Jeśli już wyszło na jaw, że jakaś akcja zakrojona na skalę wszystkich przewodników OC to jak najbardziej wyniki powinny zostać opublikowane. Działania zostały podjęte, proces wyszedł na jaw... Brakuje tylko wyników.

Wróć do „Dział Opencaching.pl”