Sprawności

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kociewie
Rada Techniczna

Re: Sprawności

Post autor: kociewie » wtorek 13 lutego 2018, 16:53

Na chwilę obecną wycofuję się z rysowania czegokolwiek na rzecz OC.
Idea sprawności była taka, żeby nie dublować geościeżek. W sytuacji, gdy będziemy się targować, rzucać tekstami "nie życzę sobie, by moje skrzynki znalazły się w sprawności" wracamy do przedszkola.
W takiej sytuacji mamy geościeżkę, gdzie wybiera się skrzynki "pasujące". Proste. I sprawność do kosza.
Cóż, mamy podzielone zdania... Bywa, a właściwie to norma (w Polsce, gdzie dwóch Polaków, tam 3 zdania).
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Awatar użytkownika
PrincePolo
Bywalec

Post autor: PrincePolo » wtorek 13 lutego 2018, 21:23

Szkoda Maćku. To był kawałek dobrej roboty i mam nadzieję, że jeszcze może kiedyś zmienisz zdanie. Pozdrawiam.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
AER
Bywalec

Post autor: AER » środa 14 lutego 2018, 10:02

kociewie pisze:
wtorek 13 lutego 2018, 16:53
Przykro. Bardzo. Pomimo że sam mam mieszane uczucia i różne wątpliwości co do sprawności, to naprawdę szkoda. I projektu i włożonej pracy. Mam wrażenie, że akcja zrobiła trochę pozytywnego (!) zamieszania.
To raz.

A teraz dwa w zw. z tą niemiłą wiadomością. Pytanie:
Czy sprawności ktoś przejmuje i projekt będzie się rozwijał, czy też na profilach użytkowników pozostanie coś rozgrzebanego bez kontynuacji? Nie jestem rysownikiem ani informatykiem, więc nie pomogę. Ale może np. na FB należałoby zrobić jakiś nabór...? Chyba że sprawności zostają bez kontynuacji (nie wiem czy wtedy nie lepiej by było całość zlikwidować).

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
kociewie
Rada Techniczna

Post autor: kociewie » środa 14 lutego 2018, 17:33

Wystarczy trzymać się zasad. Sprawności nie mogą być zamiennikiem geościeżek.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Azymut
Nowy na forum
Podziękował: 5 razy
Otrzymane podziękowania: 27 razy

Post autor: Azymut » piątek 16 lutego 2018, 04:15

kociewie pisze:
Na chwilę obecną ...
Dla olbrzymiej większości użytkowników OC, pojawienie się Sprawności było prawdziwym super prezentem. Dobrze pamiętam to fajne uczucie lekkiego podekscytowania, gdy oglądałem je pierwszy raz na swoim profilu. :) Każdą kolejną nową sprawność witałem z przyjemnością, nawet jeśli nie miałem na niej zaliczeń. To jest coś co ożywia nasze keszowanie i to jest coś, co czasem także trochę je podkręca. Dla mnie osobiście to jest jedna z najlepszych rzeczy, jakie w ostatnich latach pojawiły się w serwisie. Bardzo za to dziękuję.

Rozumiem to, że u niektórych użytkowników sprawności mogą wywoływać niekiedy jakieś zastrzeżenia, np. być postrzegane jako zachęta do wyścigu w statach, który ze zrozumiałych względów nie każdemu się podoba. Jest przy nich jednak bardzo praktyczny cudowny przycisk zwijania. Robimy klik i już ich nie widać. :) Z tego powodu sądzę, że nie należy o Sprawności kopi kruszyć. Ponadto wydaje mi się, że Sprawności jako takie "zatwardziałych przeciwników" nie mają i te drobne zastrzeżenia czy uwagi, jakie się czasem pojawiają, nie są skierowane przeciw samej idei Sprawności. Zdecydowana większość użytkowników cieszy się z obecności Sprawności w serwisie i byłoby naprawę mega super, gdyby rozwój sprawności mógł być kontynuowany.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Azymut za post:
BJBJ

BJBJ
Nowy na forum

Post autor: BJBJ » piątek 16 lutego 2018, 07:33

Azymut pisze:
piątek 16 lutego 2018, 04:15

Dla olbrzymiej większości użytkowników OC, pojawienie się Sprawności było prawdziwym super prezentem. Dobrze pamiętam to fajne uczucie lekkiego podekscytowania, gdy oglądałem je pierwszy raz na swoim profilu. :) Każdą kolejną nową sprawność witałem z przyjemnością, nawet jeśli nie miałem na niej zaliczeń. To jest coś co ożywia nasze keszowanie i to jest coś, co czasem także trochę je podkręca. Dla mnie osobiście to jest jedna z najlepszych rzeczy, jakie w ostatnich latach pojawiły się w serwisie. Bardzo za to dziękuję.

Rozumiem to, że u niektórych użytkowników sprawności mogą wywoływać niekiedy jakieś zastrzeżenia, np. być postrzegane jako zachęta do wyścigu w statach, który ze zrozumiałych względów nie każdemu się podoba. Jest przy nich jednak bardzo praktyczny cudowny przycisk zwijania. Robimy klik i już ich nie widać. :) Z tego powodu sądzę, że nie należy o Sprawności kopi kruszyć. Ponadto wydaje mi się, że Sprawności jako takie "zatwardziałych przeciwników" nie mają i te drobne zastrzeżenia czy uwagi, jakie się czasem pojawiają, nie są skierowane przeciw samej idei Sprawności. Zdecydowana większość użytkowników cieszy się z obecności Sprawności w serwisie i byłoby naprawę mega super, gdyby rozwój sprawności mógł być kontynuowany.
Popieram i podpisuję się pod powyższym.

Sykkel
Bywalec

Post autor: Sykkel » piątek 16 lutego 2018, 10:16

Szanowny Kociewie! Mam wrażenie że nie zrozumiałeś kontekstu i focha strzeliłeś zupełnie przez pomyłkę.

Moja opinia, a następnie Parlando i AER, to były reakcje na pomysł jednej konkretnej sprawności serwisanta, a nie reakcja na sprawności w ogóle. A odnoszę wrażenie, że foch Twój nastąpił w odpowiedzi na nasze opinie. Jak tak, to zupełnie źle zrozumiałeś i niepotrzebne nieporozumienia. :-))))))

rapotek
Stały bywalec
Podziękował: 66 razy
Otrzymane podziękowania: 30 razy

Post autor: rapotek » piątek 16 lutego 2018, 10:51

Tak sobie czytam to, co się dzieje nie tylko w tym wątku i nachodzi mnie refleksja: czy to co miało być siłą serwisu opencaching, czyli to, że serwis jest tworzony przez społeczność, nie staje się jego słabością.

Na GC też są narzekania np. czy czegoś nie dałoby się zrobić inaczej, ale, biorąc pod uwagę skalę obu serwisów, nie tak duże i szybko nikną. Jak sądzę w dużej mierze dlatego, iż ludzie zdają sobie sprawę, że tak naprawdę jedyny i decydujący głos w kwestii serwisu ma jego właściciel i zespół ludzi, których zatrudnia. Na reviewerów, mimo iż z punktu widzenia szarego keszera mają chyba większe uprawnienia niż COG, też chyba nie ma tylu narzekań. Być może dlatego, że nowy reviewer (który chyba proponowany jest przez innych reviewerów) również musi być zaakceptowany przez właściciela i jego zespół.

Na OC to, że z ludźmi, którzy "dużo mogą" ma się styczność prawie bezpośrednią, powoduje chyba, że sporo użytkowników rości sobie pretensje do bycia alfą i omegą w każdej sprawie i wymaga, aby jego "votum separatum" zostało uwzględnione. Ja pewnie też tak robię, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, gdyż w ten sposób działają podobne mechanizmy. Może czasem warto się zastanowić, czy coś co dla mnie byłoby super, na pewno będzie dobre dla serwisu i reszty społeczności?

Być może jest to offtopic, jeżeli tak, proszę o przeniesienie do HydeParku lub w podobne miejsce.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rapotek za post (razem 3):
degtriPPerkrcr

Awatar użytkownika
kociewie
Rada Techniczna

Post autor: kociewie » piątek 16 lutego 2018, 14:00

Sykkel pisze:
piątek 16 lutego 2018, 10:16
Szanowny Kociewie! Mam wrażenie że nie zrozumiałeś kontekstu i focha strzeliłeś zupełnie przez pomyłkę.

Moja opinia, a następnie Parlando i AER, to były reakcje na pomysł jednej konkretnej sprawności serwisanta, a nie reakcja na sprawności w ogóle. A odnoszę wrażenie, że foch Twój nastąpił w odpowiedzi na nasze opinie. Jak tak, to zupełnie źle zrozumiałeś i niepotrzebne nieporozumienia. :-))))))
Zupełnie nie o to chodzi. Każde opinie, każde pomysły są cenne.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

triPPer
Rada Techniczna
Podziękował: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 112 razy

Post autor: triPPer » wtorek 20 lutego 2018, 20:47

kociewie pisze:
Ja z kolei, bardzo chciałbym podziękować za te "kilka" rysunków.
Nie wiele osób wie, ale to Maciek był spiritus movens Sprawności. Najpierw powstały grafiki wojewódzkie, a potem dopiero został dopisany do nich kod :P. Jestem przekonany, że bez niego, Sprawności nie powstałyby, a jeżeli już (jakimś cudem), ... to z pewnością nie byłyby tak ładne.
Także, jeśli ktoś mówi Sprawności (proszę, żeby pomyślał: Kociewie)

Maciek dzięki !!!
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi triPPer za post:
Sebastian
Łap chwile ...

ODPOWIEDZ