Opencaching Radar

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

pooler22
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 20 lutego 2017, 11:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Opencaching Radar

Post autor: pooler22 »

Jestem programistą i aktualnie biorę udział w konkursie Daj Się Poznać 2017, w ramach którego przygotowuje aplikację Opencaching Radar na licencji open-source.
Aplikacja ma być stroną internetową, która ma działać na urządzeniach stacjonarnych, mobilnych i to bez względu na system operacyjny, a jej główną funkcjonalnością ma być interaktywna mapa.
Aplikacja ma mieć na celu:
- wyświetlanie interaktywnej mapy,
- ułatwienie wyszukiwania skrzynek,
- nawigowanie do wybranej skrzynki,
- dopasowanie do rozmiaru ekranu,
- promowanie serwisu opencaching
Dlatego właśnie jeśli ktoś ma jakieś uwagi propozycje lub po prosu coś do dodania proszę pisać :)

Link do repozytorium aplikacji: https://github.com/Pooler22/Opencaching-Radar
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Opencaching Radar

Post autor: Pawel brasia »

pooler22 pisze: Aplikacja ma być stroną internetową, która ma działać na urządzeniach stacjonarnych, mobilnych i to bez względu na system operacyjny, a jej główną funkcjonalnością ma być interaktywna mapa.
Aplikacja ma mieć na celu:
- wyświetlanie interaktywnej mapy,
- ułatwienie wyszukiwania skrzynek,
- nawigowanie do wybranej skrzynki,
- dopasowanie do rozmiaru ekranu,
- promowanie serwisu opencaching
Dlatego właśnie jeśli ktoś ma jakieś uwagi propozycje lub po prosu coś do dodania proszę pisać :)
Ależ takie coś już jest:, ale bez nawigowania no i nie da się odpalić na każdym systemie operacyjnym :wink: . Mimo wszystko życzę powodzenia!
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Opencaching Radar

Post autor: areckis »

@brasia, skoro to konkurs, to pewnie nie ma to znaczenia, czy takie coś jest, czy nie. ;)
@pooler22, im większy wybór aplikacji, tym lepiej. Każdy keszer ma inne przyzwyczajenia, co do używanych przy szukaniu programów. Powodzenia! Daj znać jak apka będzie działała, to wtedy się przetestuje w terenie i napisze uwagi i propozycje.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Opencaching Radar

Post autor: Pawel brasia »

areckis pisze:@brasia, skoro to konkurs, to pewnie nie ma to znaczenia, czy takie coś jest, czy nie. ;)
Nie neguję sensu pisania apki, zawsze jest satysfakcja, możliwość sprawdzenia się, kolejne doświadczenie itp. Jak napisałem pozytywkę czy sterownik silnika na arduino to też miałem mnóstwo satysfakcji (jestem samoukiem, nie informatykiem). Piszę to tylko dlatego aby autor nie czuł się zawiedziony, jeśli będzie miał tylko kilkanaście pobrań, aplikacja raczej nie wypełnia żadnej luki na rynku.

Dużo większym powodzeniem cieszyłaby się apka rozwiązująca problem komiwojażera: wrzucam kilkanaście (-dziesiąt) waypointów (w postaci numerów OPxxxx) albo podaję geościeżkę i program wypluwa mi optymalną (najkrótszą) trasę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Opencaching Radar

Post autor: Rob »

Dokładnie. Z możliwością eksportu takiej trasy.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ