Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Coco Team
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 25 października 2015, 18:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: Coco Team »

Już drugi raz w krótkim czasie mam problem z zalogowaniem kreta. Na stronie opencaching wpisując wczoraj znalezienie skrzynki zaznaczyłam również wyjęcie z niej kreta. Podczas zapisu pokazał mi się komunikat o problemach z połączeniem ze stroną geokrety i informacja, że w nocy będzie próba naprawienia (czy jakoś tak). Niestety nadal kret widnieje na stronie kesza, z którego go wyjęłam! W kopcu nie mogę go wyszukać. Mam go w obserwowanych i tylko z tego poziomu mogę do niego wejść, ale nie mam tam opcji zalogowania. Ostatni wpis na jego koncie to odłożenie do skrzynki, z której właśnie go wyjęłam. Ten kret to: SMART CARD tracking code: YESY17, ref.number: GK421C.
Wcześniejszy, z którym miałam podobne, ale jeszcze większe problemy to GeoPatyk3 ref.number: GK4307. Wejście w tego kreta zawiesza całą stronę!!!
Proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu. Może lepiej jednak wszystkie operacje z kretami przeprowadzać tylko na ich stronie?
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: Olo74 »

Chyba problem powrócił.
Logując GeoKrety przez OC, podczas logowania skrzynki, wyskakuje błąd, który wyskakiwał zawsze (Błąd!: Brak odpowiedzi z geoKrety.org), ale wcześniej taki kret był logowany na stronie geokret.org.
Teraz tego logowania nie ma, i to już od dłuższego czasu - ostatni taki log automatyczny udało się wykonać 02-09-2016.

To jest bardzo przydatna funkcja - niechaj wraca :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: Pawel brasia »

Pisałem już tu: viewtopic.php?f=9&t=4801&start=1080#p135405
ale zawsze warto powtórzyć.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: ronja »

Nadal nie działa.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: filips »

Nie widzę nic podejrzanego w logach. Ktoś może podać jakąś wskazówkę, która pomoże znaleźć błąd?

Jakieś 2 tygodnie temu całe geokrety przeszły na https, może to jest przyczyną? (jakaś kaszana z obsługą szyfrowania w php?)

Filip
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: deg »

filips pisze:Nie widzę nic podejrzanego w logach. Ktoś może podać jakąś wskazówkę, która pomoże znaleźć błąd?
Jakieś 2 tygodnie temu całe geokrety przeszły na https, może to jest przyczyną? (jakaś kaszana z obsługą szyfrowania w php?)
Filip
To może być dobry trop - widzę, że nie masz mixed mode, tylko redirect na https. W kodzie OC wszędzie jest http, a odczyt następuje przez file_get_contents(). Mogę się temu przyglądnąć, ale do końca miesiąca mam zawodowe urwanie głowy. Chyba, że ktoś inny z RT będzie miał chwilkę.

PS: Mogłeś na API zostawić mixed mode.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: Lza »

W najbliższym czasie będę zmieniał techniczną filozofię logowania geokretów. Geokrety będą logowane w serwisie geokrety.org z lekkim opóźnieniem (kilka-kilkanaście minut) ale czekanie na odpowiedź serwera opencaching podczas dodawania wpisów do logu będzie krótsze. (teraz może trwać nawet kilkadziesiąt sekund, jeśli logują się geokrety). Mam też nadzieję na ograniczenie ilości błędów przy logowaniu.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: Pawel brasia »

Wygląda na to, że logowanie już działa.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: Lza »

Dzisiaj załadowałem na serwer poprawki.

Geokrety nie są już logowane od razu (co powodowało długi czas oczekiwania na załadowanie widoku skrzynki w przypadku logowania wraz z geokretami, a czasami do w/w błędów).

Teraz wpisy do krecich logów są kolejkowane i co 10 minut geokrety z kolejki są logowane przez serwer opencaching na serwerze geokretów.

Od strony użytkowników jedyna widoczna zmiana to brak okna z wynikiem logowania. (w chwili wpisania logu do skrzynki operacja logowanie nie jest jeszcze przeprowadzona, więc wynik nie jest znany - okienko nie miało by już sensu)

Jeśli dostrzeżecie jakieś błędy, proszę pisać.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowania (total 2):
krcrfilips
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: Pawel brasia »

Lza pisze: Od strony użytkowników jedyna widoczna zmiana to brak okna z wynikiem logowania. (w chwili wpisania logu do skrzynki operacja logowanie nie jest jeszcze przeprowadzona, więc wynik nie jest znany - okienko nie miało by już sensu)
Do tej pory od bardzo dawna zawsze wyskakiwało okienko że są błędy.
Mam propozycję zostawić okienko, wtedy widać, że coś się dzieje w temacie GK, ale z tekstem: "Geokrety zostaną zalogowane w ciągu kilkunastu minut" lub "Geokrety czekają w kolejce do zalogowania".
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: Lza »

W tej chwili taki napis jest już pod sekcją logowania geokretów. Powielanie tej informacji wydaje mi się bezcelowe, w dodatku użytkownicy musieli by dodatkowo klikać, żeby ciągle zamykać to okno, które zawsze by miało tę samą treść. Stare przyzwyczajenia to tylko kwestia czasu.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
Pawel brasia
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: ronja »

Niestety, coś się popsuło z logowaniem geokretów. Wczoraj wpisywałem ich ruchy przy logowaniu znalezień - nie widać tych odwiedzin, a było ich sporo. W Kopcu zarejestrowane są tylko te akcje, które były wprowadzane bezpośrednio z jego poziomu.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: ronja »

Coś się znowu lekko pokiełbasiło z geokretami. Nagle na stanie mam te, które nawet 182 dni temu wrzuciłem do innych keszy. Do nich dochodzą kolejne, wędrujące już z innymi userami lub przez nich wsadzone do skrzynek. Sporo tego - 26 pozycji, a faktycznie na biurku leżą 3.
Obrazek Obrazek
abigeo
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 05 lutego 2015, 17:00
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: abigeo »

Nie wiem czy jest prostsze rozwiązanie, ale "wystarczy" poddać edycji ostatni swój wpis w takim krecie. Po jego zapisaniu kret znika z naszego inwentarza.
U mnie pojawiło się ostatnio pięć kretów zostawionych już dawno temu w keszch i po takiej operacji mam znowu stan aktualny.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Błędy w logowaniu kretów przez opencaching.pl

Post autor: ronja »

To działanie doraźne, indywidualne i oddolne. Tu jednak wysypał się jakiś błąd, który "wiedzący" powinni usunąć. W przeciwnym wypadku jutro obudzisz się z inwentarzem pokazującym wszystkie GK, jakie kiedyś przeszły przez Twoje ręce :)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ