[Android/free] FTFalarm

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: miklobit »

skyqen pisze:
miklobit pisze:A na jakiej zasadzie dane są pobierane ? Przez OKAPI (metoda replicate) czy jakoś inaczej ?
OKAPI, funkcja nearest.
To w takim razie powinno być ograniczenie na minimalny czas odświeżania (wg mnie te domyślne 15 min to powinno być minimum)
Bo jak aplikacja się zrobi bardziej popularna i każdy sobie ustawi sprawdzanie co 1 min, to serwer OC będzie musiał obsłużyć dodatkowo nawet kilka zapytań na sek. Dodajmy - pustych zapytań. które niczemu nie służą - bo ile fft'ow dziennie pojawia się w okolicy np 10 km nawet w dużym mieście. Czasem kilka , częściej żaden.
Gdybyś replikował dane co 5min (tyle wg OKAPI wynosi min czas odświeżania changelog'ów) na jakiś swój serwer a aplikacja pytałaby ten twój to wtedy nie ma problemu.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
krcr
Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 11 września 2013, 08:58
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: Dezerter »

@skyqen, posłałem wiadomość na priv.
Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 11 września 2013, 08:58
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: Dezerter »

Gdy na liście jest tylko jeden FTF, nie pokazuje odległości ;)

EDIT: Jednak jest, ale jej nie widać. Coś jest nie tak z paskiem przewijania, albo ze skalowaniem(?) obszaru w którym wyświetlana jest lista.
Załączniki
ftfalarm02.jpg
ftfalarm02.jpg (6.81 KiB) Przejrzano 4612 razy
ftfalarm01.jpg
ftfalarm01.jpg (8.93 KiB) Przejrzano 4612 razy
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 grudnia 2015, 12:08 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
skyqen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 04 września 2012, 20:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: skyqen »

Dzieki, postaram sie to poprawic :wink:
Jesli chodzi o wpolprace z GC to musze sprawdzic jakie API udostepniaja. Niby na ich stronie cos jest, ale nie moge dokopac sie do dokumentacji :shock: Korzystal ktos z tego?

Edit: Poprawione, wrzucone na sklep, będzie dostępne za parę godzin
Obrazek
azhag
Wyjadacz
Posty: 240
Rejestracja: wtorek 14 października 2014, 17:43
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: azhag »

Jeśli chodzi o GC, to z tego co wiem powiadomienia o FTF-ach są tam dostępne tylko dla użytkowników premium. Z tego powodu wydaje mi się, że taką informację nie będą podawali na tacy dla tych niepłacących (ale mogę się mylić).
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: Lza »

skyqen pisze:Niby na ich stronie cos jest, ale nie moge dokopac sie do dokumentacji :shock: Korzystal ktos z tego?
Jak ja się interesowałem, to API nie było publiczne, trzeba było podpisać umowę i być nie byle kim żeby to zrobić. Ale zawsze możesz 'zdrapywać' stronę i naprawiać za każdym razem jak coś zmienią.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: miklobit »

skyqen pisze:Dzieki, postaram sie to poprawic :wink:
Jesli chodzi o wpolprace z GC to musze sprawdzic jakie API udostepniaja. Niby na ich stronie cos jest, ale nie moge dokopac sie do dokumentacji :shock: Korzystal ktos z tego?
Korzystał...
Ale od jakiegoś czasu przestali akceptować nowych developerów:
https://www.geocaching.com/mobile/apidevelopers/
Poza tym trzeba z nimi podpisać kwit, że m.in mogą zażądać review kodu twojej aplikacji przed udostępnieniem klucza produkcyjnego do aplikacji i np. jak im się coś nie spodoba (choćby, że apka jest również dla OC) to mogą Cię spuścić na drzewo.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Rob »

Sama przyjemność taka współpraca ;-)
skyqen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 04 września 2012, 20:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: skyqen »

Czyli umarł w butach z tym GC :wink: Jeśli macie jakieś pomysły do kolejnych apek do oc to proszę pisać
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: Lza »

Dedykowana aplikacja OC? Mapa + skrzynki OC + nawigacja + wpisywanie do logów + geokrety? (apka powinna działać również offline)
W następnym kroku można by rozszerzyć o geoŚcieżki.
skyqen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 04 września 2012, 20:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: skyqen »

Połączenie locus + szybki wpis + geokrety logger w zupełności wystarcza, nie ma sensu pisać nową (dedykowaną) aplikację i próbować przepisywać coś co już jest (i nieźle się ze sobą integruje). Myślałem nad apką do zarządzania swoim kontem (sprawdzanie najnowszych wpisów w logach, zmiana statusu skrzynki itp), tylko czy ktoś by tego używał :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 11 września 2013, 08:58
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: Dezerter »

Łza dobrze gada ;) Jeszcze żeby ta apka obsługiwała skrzynki ignorowane, obserwowane, oceny, rekomendacje...i wpisy z Geościeżek - takie jakby "Najnowsze logi", tyle że ograniczone do wybranego traila.
skyqen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 04 września 2012, 20:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: skyqen »

Z tego co widzialem sciezek nie ma w ogole w api. Rekomendacje, oceny są w locusie, ignorowane w Awaryjniejszym GPX'ie.
Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: parlando »

Może aplikacja do zakładania skrzynek? Uśredniacz współrzędnych?
skyqen pisze:Myślałem nad apką do zarządzania swoim kontem (sprawdzanie najnowszych wpisów w logach, zmiana statusu skrzynki itp)
To też dobre. Kiedyś próbowałem w terenie przełączyć skrzynkę na niedostępną czasowo i nie dałem rady (coś się wywalało w mobilnych przeglądarkach):) W końcu wysłałem komentarz przez szybki wpis, a przełączyłem dopiero w domu.
skyqen pisze:tylko czy ktoś by tego używał
Jeżeli to by był jeden kombajn, to tak. W przypadku rozbicia na kilka aplikacji pewnie też, choć to będzie mniej wygodne.
Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 11 września 2013, 08:58
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: [Android/free] FTFalarm

Post autor: Dezerter »

skyqen pisze:Z tego co widzialem sciezek nie ma w ogole w api.
Na razie nie ma. Może kiedyś będą. Będą?
Jakoś tam się wpisy odfiltrować da - te oznaczone ikoną traila, a tam siedzi też jego id - tymczasowa proteza, czy zaślepka jak to ostatnio ktoś określił ;)
skyqen pisze:Rekomendacje, oceny są w locusie, ignorowane w Awaryjniejszym GPX'ie.
W sumie mogę też wydrukować wszystkie kesze, zrobić sobie listę i zielonym mazakiem odhaczać znalezione, czerwonym - DNFy, a szarym "zignorować" ignorowane.
EDIT. Wolałbym oczywiście korzystać z jednego koloru zamiast całej palety barw ;)
Ostatnio zmieniony piątek 25 grudnia 2015, 12:08 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ