Walking Dead

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Art_Bi
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 07:11
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Walking Dead

Post autor: Art_Bi »

Lza pisze:Logujcie uczciwie, to nie będziecie mieli keszy-zombie. Wystarczy uczciwie się bawić, używać odpowiednich typów logów do tego do czego zostały stworzone zamiast kombinować i ukrywać fakty.
Łzo, oczywiście masz rację, że należy logować DNFy jeśli się nie znalazło kesza.
Ale jak ja widzę w logu, wpis usera który już wcześniej znalazł, a teraz pisze że sprawdzał i nie ma, to do takiego kesza raczej już się nie wybieram, dopóki owner nie zareaguje.
A właśnie taką sytuację mamy tu: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=8534
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Lza »

To że skrzynki nie ma w miejscu gdzie była kilka miesięcy wcześniej nie znaczy, że jej nie ma. Tym bardziej można podejrzewać, że jest - skoro szukali tylko w jednym miejscu, a zdarza się że skrzynki nie są odkładane w te miejsca gdzie je znaleziono.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Walking Dead

Post autor: łowca »

paprotek pisze:Tu nie chodzi o używanie odpowiednich logów, tylko o to że np. jak drzewo w którym był kesz zostało wycięte i o tym mówi DNF .
To w tym przypadku oprócz DNF nalezy dać log 'Wymagany serwis'. Oczekujesz od COGu że będzie wszystkie DNFy przeglądał? Zgłoś potrzebę serwisu, przy braku reakcji właściciela przez kilka tygodni zaraportuj skrzynkę do COGu.
Działaj, zamiast narzekać na forum.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowania (total 2):
Pan i Pani SmithPawel brasia
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Pawel brasia »

Są nieznalezienia dlatego, że kesza nie ma i takie, że ludzie nie umieją szukać lub szukają nie w tym miejscu.
W niektórych keszach miejsce ukrycia jest jednoznaczne (np. spojler) i wtedy wystarczy zgłoszenie do COG, aby zareagował. Sam ostatnio rozpatrywałem takie zgłoszenie. Jeśli są ponad 3 nieznalezienia jest szansa, że COG zareaguje sam z siebie, ale tak czy inaczej lepiej zgłosić taki problem.
Pamiętajcie: COG nie ściga z urzędu wszystkich nieprawidłowości (po prostu nie ma na to czasu), ale stara reagować na zgłoszenie np. w sprawie keszy zombi. Tak więc, pretensje nie do COG-u ale do samych siebie, że nie zgłaszacie takich przypadków.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Walking Dead

Post autor: Żywcu »

Uszanujcie konia! Nie trzeba go bić... :wink:
Łza wykazał się dużą cierpliwością, wielokrotnie oznajmiając "oczywistą oczywistość". KrystianT dopełnił i chyba wystarczy :?

To, że "Ktoś" ma problem, którego nie ma, może i fajne jest...
Ze swojego doświadczenia mam kesze, które miewały seryjne DNF'y - podjeżdżałem sprawdzić i były (nawet robiłem reakatywację i znajdowałem stary...). Nie tylko ze swoimi tak miewałem TU z rezerwą podchodziliśmy, bo ostatnie wpisy to były DNF'y - znaleźliśmy reaktywację (której ktoś nie potrafił znaleźć) i pierwotny kesz (który autor uznał za zaginiony i reaktywował).

Nie ma keszy "zombie", są tyko keszerzy, którzy wykazują się ignorancją do działającego systemu, jednocześnie nawołując do naprawy...
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowania (total 3):
LzaJanotat11
KEISOR
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lipca 2012, 19:55
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Walking Dead

Post autor: KEISOR »

Żywcu pisze:Uszanujcie konia! Nie trzeba go bić... :wink:
Łza wykazał się dużą cierpliwością, wielokrotnie oznajmiając "oczywistą oczywistość". KrystianT dopełnił i chyba wystarczy :?
To, że "Ktoś" ma problem, którego nie ma, może i fajne jest...
"Problem" to co po niektórzy mają ze zrozumieniem tematu, który założył bartek-111 to raz.
A dwa, to wystarczyło normalnie odpowiedzieć a nie udawać alfę i omegę, sącząc jad bo akurat te kesze, który przytoczył jako przykład bartek-111 taką oczywistą oczywistością już nie są. Najwięcej jak zwykle do powiedzenia mają Ci, którzy nie są z tego regionu co przykładowe kesze i nawet nie mają ich zdobytych, no może poza wyjątkiem Hali (przez Łzę).

Odpowiadając założycielowi tematu: to faktycznie, najlepiej korzystać z przycisku "zgłoś problem". Wtedy COG ustosunkowywuje się do problemu.
W przypadku wymienionych skrzynek jest istny misz-masz i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć bo:
1. Hala
- właściciel się nie bawi,
- kesz raczej słaby,
- najsensowniej by było posłać do piachu,
- można reaktywować ale problem powróci przy następnym DNFie
2. Platany
- właściciele się bawią ale nie przywiązują wagi do skrzynek
- można pisać do właścicieli (ale nie liczyłbym na nic) albo można samemu reaktywować, też typowy + 1 do statów
3. Spacer
- właścicielka się nie bawi,
- skrzynka (miejsce) warta uwagi,
- można reaktywować ale problem powróci przy następnym DNFie
- najsensowniej by było jednak adoptować skrzynkę i wykorzystać istniejacy potencjał

Zakładam oczywiście, że skrzynek nie ma.

A konkludując to widać, że są jeszcze osoby, które chcą się jeszcze bawić w szukanie skrzynek w terenie i zależy im na jakości a pomimo młodego stażu pytają się na forum bo mogą czegoś nie wiedzieć a nie zaliczają ołnomobilniaki na evencikach lub co gorsza od miesięcy nie keszują w terenie w ogóle...
Awatar użytkownika
bartek-111
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 195
Rejestracja: poniedziałek 20 października 2014, 23:37
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Walking Dead

Post autor: bartek-111 »

Echhh. A mnie po prostu chodziło o prostą męską odpowiedź bez owijania w bawełnę. Przykłady podałem tak dodatkowo, ale chodziło mi raczej o ustalenie zasad jak postępować, tzn jak postępują osoby które keszują więcej niż ja i mają problemy z zombiakami.
Jakieś proste reguły typu: nie znalazłeś, olej temat, pojedź jeszcze raz, pojedź jeszcze raz, zabierz kogoś i poszukajcie, dopiero wtedy loguj DNF jeśli absolutnie jesteś pewny że keszy nie ma (notabene często tak robię, a te dwie tradycyjne których podałem nie ma ich faktycznie fizycznie na miejscu - pewnie sam je reaktywuje je gdzieś w maju żeby mi na mapie nie świeciły)
Natomiast mi chodzi o te kesze których tak łatwo reaktywować się nie da - tzn multaki z zaginionymi etapami, quizy i nietypowe, przy których trudno wytypować, odgadnąć, jaka była zawartość kolejnych etapów, gdzie był finał, co było w etapach idt.
Bo tutaj nie wiem co robić, podjechać na miejsce, zgłosić DNF i liczyć że w ciągu miesiąca jeszcze z 3 -4 osoby zalogują DNF , aby COG mógł dać takiego kesza do archiwum, zgłaszać od razu takiego kesza do archiwum czy ewentualnie co?? I to "co" to właśnie to o co was pytam.

Podkreślam na czerwono, bo może ktoś jeszcze nie zrozumiał o co mi chodzi.
Kup mix sałat. Wyrzuć mix sałat. Powtórz!
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Walking Dead

Post autor: Żywcu »

KEISOR pisze: "Problem" to co po niektórzy mają ze zrozumieniem tematu, który założył bartek-111
Temat chyba wszyscy zrozumieli każdy wypowiedział się rzeczowo - proponuję jeszcze raz przeczytać.
bartek-111 pisze: ustalenie zasad jak postępować
- po co? Są ustalone.
Ostatnio zmieniony czwartek 05 marca 2015, 13:34 przez RoDaJJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta wpisu - konsekwencja uznania zgłoszenia przez użytkownika żywcu
KEISOR
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lipca 2012, 19:55
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Walking Dead

Post autor: KEISOR »

Żywcu pisze:Temat chyba wszyscy zrozumieli każdy wypowiedział się rzeczowo - proponuję jeszcze raz przeczytać.
No chyba jednak nie :roll:
Bartkowi chodziło bardziej o doświadczenia starszych keszerów odnośnie konkretnych przykładów, niepisanych zwyczajów czy też osobistych porad w stylu: ja bym zrobił to tak:... a nie rozwiązań regulaminowych typu 3 DNFy i wtedy możesz łaskawie zgłosić skrzynkę do COGU, no i pamiętając jeszcze żeby napisać do założyciela tydzień wcześniej.
Ostatnio zmieniony czwartek 05 marca 2015, 13:32 przez RoDaJJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta wpisu - konsekwencja uznania zgłoszenia przez użytkownika żywcu
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Walking Dead

Post autor: dallas »

Wszystkie 3 skrzynki zgłoszone. Bartek nie stresuj się używać przycisku zgłoś problem. Nasz terenowy COGowicz to mega konkretna osoba :wink: Jeżeli są przesłanki o których pisał Keisor, to skrzynka idzie do piachu po kontakcie z założycielami bez teoretycznych 3 DNFów. Skoro założyciel przez pół roku ma w pupci zainteresowanie swoja skrzynką to ja mam w pupci dalszy żywot tej skrzynki. Myślenie i jeszcze raz myślenie - tak powinni działać wszyscy COGowicze. Działając wg takich założeń wypracowujemy jakość a nie statystyczną ilość żywotów. Jeżeli ktoś mi pisze, że nie będzie latał po każdym DNFie na kontrole to sorry, ale po co zakłada skrzynki daleko od domu.

Edit: Widzę że mamy nową jakość cenzury :shock: . Zamiast wygwiazdkowywać "wulgane" słowa usuwa się całe zdanie, którego brak wpływa na ton całej wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony czwartek 05 marca 2015, 22:59 przez dallas, łącznie zmieniany 2 razy.
Za ten post autor dallas otrzymał podziękowanie:
Leśne oko
Awatar użytkownika
bartek-111
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 195
Rejestracja: poniedziałek 20 października 2014, 23:37
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Walking Dead

Post autor: bartek-111 »

no i nie można było tak od razu ?
Za ten post autor bartek-111 otrzymał podziękowanie:
Leśne oko
Kup mix sałat. Wyrzuć mix sałat. Powtórz!
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Lza »

Bartek-111, trafiłeś na zły moment. Od 1,5 miesiąca nic się na forum nie dzieje, żadnej afery w opencachingowym rządzie, żaden użytkownik nie świruje, ani nawet serwer się nie dławi. Nuuuda. Wszyscy tylko czekali na iskrę, która pozwoli się znów rozpisać, a Ty ją dostarczyłeś :-P
I nawet nikt nie zwrócił uwagi, że temat był wałkowany z kilka jak nie kilkanaście razy :)

Jakże miło jest znów wytoczyć swoje, te same armaty :-)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Walking Dead

Post autor: łowca »

bartek-111 pisze: Natomiast mi chodzi o te kesze których tak łatwo reaktywować się nie da - tzn multaki z zaginionymi etapami, quizy i nietypowe, przy których trudno wytypować, odgadnąć, jaka była zawartość kolejnych etapów, gdzie był finał, co było w etapach idt.
Bo tutaj nie wiem co robić, podjechać na miejsce, zgłosić DNF i liczyć że w ciągu miesiąca jeszcze z 3 -4 osoby zalogują DNF , aby COG mógł dać takiego kesza do archiwum, zgłaszać od razu takiego kesza do archiwum czy ewentualnie co?? I to "co" to właśnie to o co was pytam.

Podkreślam na czerwono, bo może ktoś jeszcze nie zrozumiał o co mi chodzi.
Jeśli chodzi o 'reaktywację' - to na mojej jednej skrzynce po dwóch DNFach zrobiono 'reaktywację' i teraz w terenie są dwa pojemniki, więc taki szybki z tym reaktywowaniem bym nie był.

Jeśli brakuje etapów w multi itp - dawaj log 'Potrzebny serwis' z odpowiednim opisem, a kiedy widać że własciciel się nie bawi lub nie reaguje - od razu zgłaszaj do COGu.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Silent A »

Jeśli znalazłeś tą skrzynkę i wiesz że jej nie ma (wynika to z opisu DNF - na przykład nie ma drzewa w którym była skrzynka) to zgłaszaj do COGu niech uśpi skrzynke. Gorzej jak nie znalazłeś tej skrzynki lub z logów DNF nie wynika jednoznacznie że skrzynki nie ma (np trudna skrzynka), to wtedy zamiast zaczynać burze trzeba iść i poszukać, ewentualnie napisać do autora/poprzednich znalazców - może jest tylko się teleportowała (właściwość skrzynek magnetycznych).

Ostatnio przeglądając logi okolicy rzuciła mi się w oczy jedna skrzynka, którą znalazłem a pojawiły sie DNFy - zgłosiłem do COGu i poszła do archiwum (własciciel nie logował się od ponad roku, skrzynka prosta, DNFy wskazujące na to że została zniszczona). Jak widać to działa więc trzeba reagować.
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Walking Dead

Post autor: krystiant »

Silent A pisze:Ostatnio przeglądając logi okolicy rzuciła mi się w oczy jedna skrzynka, którą znalazłem a pojawiły sie DNFy - zgłosiłem do COGu i poszła do archiwum (własciciel nie logował się od ponad roku, skrzynka prosta, DNFy wskazujące na to że została zniszczona). Jak widać to działa więc trzeba reagować.
COG nawet pojechał tam na wizję lokalną :) Co prawda patrzyłem trochę "po łebkach", ale wiedziałem gdzie szukać i nic...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
ODPOWIEDZ