[iOS] Geocaches

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

DarkListener
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: środa 27 listopada 2019, 00:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: DarkListener »

Apka jest świetna. Na Iphone nie znalazłem nic lepszego. Mam jednak problem z dodawaniem wpisów. Kiedy w ustawieniach włączam sobie dowolny inny serwis poza Opencaching to po odpaleniu apki zostaję przekierowany na stronę logowania. Kiedy jest tylko Opencaching to nie dostaję monitu o zalogowanie i nie mogę dodać wpisu do loga. Można coś z tym zrobić? Jakieś czyszczenie cache czy coś?
i_df
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: środa 04 czerwca 2014, 23:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: i_df »

DarkListener pisze: czwartek 28 listopada 2019, 08:53 Apka jest świetna. Na Iphone nie znalazłem nic lepszego. Mam jednak problem z dodawaniem wpisów. Kiedy w ustawieniach włączam sobie dowolny inny serwis poza Opencaching to po odpaleniu apki zostaję przekierowany na stronę logowania. Kiedy jest tylko Opencaching to nie dostaję monitu o zalogowanie
Hej.
Aplikacja pokazuje stronę do zalogowania się tylko wtedy, gdy nie jesteś zalogowany do konkretnego serwisu. Więc jeśli dla opencaching nie widzisz strony logowania, a możesz otwierać skrzynki z mapy itd - to znaczy że jesteś zalogowany.
Na innych serwisach najprawdopodobniej nie jesteś zalogowany, dlatego gdy je włączasz - to pojawiają się odpowiednie strony.
Jeśli to TY jesteś zalogowany (patrz niżej), i koniecznie chcesz zalogować się ponownie, to wyłącz aplikację, usuń ją z listy tutaj https://opencaching.pl/okapi/apps/ i później ponownie włącz.
DarkListener pisze: czwartek 28 listopada 2019, 08:53 i nie mogę dodać wpisu do loga.
Napisz proszę więcej szczegółów: Co się dzieje po dodaniu wpisu? Czy widzisz okienko że wpis się dodał? Czy widzisz okienko że wpis się nie dodał? Jeśli to drugie - czy aplikacja podaje jaki błąd/kod błędu wystąpił? Jeśli aplikacja pokazuje że wpis się dodał - to czy nie widzisz go w logu w apce, czy nie widzisz też go jak wejdziesz przez stronę?

Jeśli sprawdzasz na stronie - to zwracasz uwagę tylko na login czy też na treść ostatnich komentarzy? Może pożyczałeś komuś telefon i teraz jesteś poprostu zalogowany na czyjeś konto? :D

Napisz mi proszę to wszystko - tu albo w PM. Jeszcze podeślij link na skrzynki do których próbowałeś dodać loga. Scenariuszy jest bardzo dużo, musisz doprecyzować co się dzieje żebym mógł Ci pomóc.
i_df
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: środa 04 czerwca 2014, 23:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Potrzebni testerzy :)

Post autor: i_df »

Hej,

Słuchajcie, pojawił się pomysł by uruchomić program testowania nowych wersji aplikacji przed wydaniem w AppStore. Tylko wersje z większymi poprawkami będą testowane w ten sposób. Chodzi o to, że ja mam tylko 2 urządzenia z iOS (jeden iPhone, i jeden stary iPad) i chciałbym żeby ktoś przetestował większe zmiany na różnych urządzeniach.

Dla was to możliwość wypróbowania nowych funkcjonalności przedtem jak będą one dostępne dla wszystkich :)

Na przykład - w tym momencie testuję wersję GeoCaches która będzie wspierała multitasking na iPad (SlideOver i SplitView), ale chciałbym żeby też użytkownicy z iPhone uczestniczyli w testach, bo tam są dość spore zmiany w kodzie dotyczącym interface'u użytkownika.

Jeśli chcesz uczestniczyć - tu jest link do zapisywania się: https://testflight.apple.com/join/5eZqylR5 ilość miejsc jest ograniczona, ale z czasem będę usuwać z programu użytkowników którzy nie testują aktywnie.

Nie chodzi o to, żeby jakąś specjalnie siedzieć i testować aplikację przez kilka godzin - trzeba poprostu normalnie korzystać z testowanej wersji i zgłaszać napotkane problemy.

Jak wiecie, nie robię zbyt często nowych wersji, tak że nie będzie tego dużo :)
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: Maliniak »

cześć,
gdybyś potrzebował testera z iOSem to się zgłaszam - co prawda bardziej mnie interesuje opcja gc niż oc ale narzędzie choć trochę spełnia rolę c:geo na iOS.

dzięki za robotę z tą apką :)
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: chinczyk »

Testowałem , zanim się odnalazłem gdzie jest kompas i jak nawigować do kesza chwila czasu minęła ale aplikacja dobra i ma potencjał. Gratuluje kawału dobrej roboty :)
Obrazek
XxMELONIKxX
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 07 grudnia 2020, 09:04
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: XxMELONIKxX »

Jak w geocaches sprawić, żeby pokazywało odległość do kesza? Szukam i nie potrafię nic znaleźć :-(
Awatar użytkownika
KasiaNnn
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: środa 01 grudnia 2021, 11:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: KasiaNnn »

Po kliknięciu w kesza dajesz "Find!" i wracasz na mapę. Tam pokazuje Ci się linia łącząca Ciebie i kesza, a po kliknięciu w ikonkę kompasu (pojawia się po kliknięciu w Find!) wyświetla strzałkę kierunkową i dystans.
Za ten post autor KasiaNnn otrzymał podziękowanie:
XxMELONIKxX
Radarowiec
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 kwietnia 2021, 19:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: Radarowiec »

KasiaNnn pisze: niedziela 02 stycznia 2022, 12:03 Po kliknięciu w kesza dajesz "Find!" i wracasz na mapę. Tam pokazuje Ci się linia łącząca Ciebie i kesza, a po kliknięciu w ikonkę kompasu (pojawia się po kliknięciu w Find!) wyświetla strzałkę kierunkową i dystans. https://pozyczkase.pl/opinie-o-firmach-pozyczkowych/
Dzięki wielkie! Sam miałem z tym problemy od jakiegoś czasu
Andziababen
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 17 lutego 2022, 21:42
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: Andziababen »

Boguś z Polska pisze: sobota 14 czerwca 2014, 13:42 Jak bym jeszcze miał iPhone, to bym potestował :-]
https://seriale.best
Haha no właśnie mam to samo :D
jureka
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: środa 01 lutego 2023, 22:16
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: jureka »

Dzień dobry,

Na wstępie chcę gorąco podziękować autorowi aplikacji za włożoną w nią pracę. Ilośc zabawy którą mi i moim bliskim ona zagwarantowała jest bezcenna. Serce rośnie mająć świadomość że są między nami tacy pasjonaci. Czapki z głów!

Chcę jednak zgłosić dość poważny błąd. Z tego co widzę niestety duża część keszy niestandardowych nie wyświetla się. Proszę zobaczyć przykład lasu młocińskiego w Warszawie na załączonych obrazkach. Bardzo proszę o aktualizację aplikacji. Jeśli mogę coś pomóc w debuggowaniu zapraszam do kontaktu.
Załączniki
IMG_1709 2.jpg
IMG_1709 2.jpg (224.33 KiB) Przejrzano 3447 razy
CapturFiles_2260.png
CapturFiles_2260.png (430.88 KiB) Przejrzano 3447 razy
Moje konto na opencaching.pl: "StrawberryCurry"
i_df
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: środa 04 czerwca 2014, 23:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: i_df »

jureka pisze: niedziela 05 lutego 2023, 21:13 Na wstępie chcę gorąco podziękować autorowi aplikacji za włożoną w nią pracę. Ilośc zabawy którą mi i moim bliskim ona zagwarantowała jest bezcenna. Serce rośnie mająć świadomość że są między nami tacy pasjonaci. Czapki z głów!
Dziękuję za dobre słowa :)
jureka pisze: niedziela 05 lutego 2023, 21:13 Chcę jednak zgłosić dość poważny błąd. Z tego co widzę niestety duża część keszy niestandardowych nie wyświetla się. Proszę zobaczyć przykład lasu młocińskiego w Warszawie na załączonych obrazkach. Bardzo proszę o aktualizację aplikacji. Jeśli mogę coś pomóc w debuggowaniu zapraszam do kontaktu.
Racja. Okazuje się że aplikacja nie pobiera nieaktywne (zarchiwizowane np) kesze z opencaching. :x Muszę pozmieniać parę rzeczy i w następnej wersji będzie działać :)
Za ten post autor i_df otrzymał podziękowanie:
jureka
jureka
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: środa 01 lutego 2023, 22:16
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: jureka »

Oj, czyli to ja jestem gapa. Bo umieściłem w tej okolicy skrzynkę a potem na komputerze zobaczyłem na mapie że obok są kesze, nie zwróciłem uwagi że są nieaktywne i się zmartwiłem że muszę przenieść skrzynkę. Przepraszam za fałszywy alarm i jeszcze raz dziękuję za wszystko :-)
Moje konto na opencaching.pl: "StrawberryCurry"
Radarowiec
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 kwietnia 2021, 19:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: Radarowiec »

jureka pisze: poniedziałek 06 lutego 2023, 21:26 Oj, czyli to ja jestem gapa. Bo umieściłem w tej okolicy skrzynkę a potem na komputerze zobaczyłem na mapie że obok są kesze, nie zwróciłem uwagi że są nieaktywne i się zmartwiłem że muszę przenieść skrzynkę. https://stylmamy.pl/bostonka-u-dzieci/
Przepraszam za fałszywy alarm i jeszcze raz dziękuję za wszystko :-)
To ma sens :D A też się nad tym głowiłem non stop :D
QbaPL
Nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 12 listopada 2015, 21:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: QbaPL »

jureka pisze: poniedziałek 06 lutego 2023, 21:26 Oj, czyli to ja jestem gapa. Bo umieściłem w tej okolicy skrzynkę a potem na komputerze zobaczyłem na mapie że obok są kesze, nie zwróciłem uwagi że są nieaktywne i się zmartwiłem że muszę przenieść skrzynkę. Przepraszam za fałszywy alarm i jeszcze raz dziękuję za wszystko :-)
Ponieważ masz również konto na GC, to zaglądaj proszę także na mapę skrytek w tamtym serwisie aby kesze nie były od siebie za blisko (albo nie dublowały tematu). To taki Savoir-vivre geocachingu.
szymmirr
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 26 września 2019, 17:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [iOS] Geocaches

Post autor: szymmirr »

Cześć, wypowiadałem się już w tym wątku kilka lat temu. Aplikacja nadal jest dla mnie bezkonkurencyjna i nie mam już problemów z GPS, bo przesiadłem się na nowsze urządzenie. Mam teraz jeszcze jedną sugestię - przydałoby się wyświetlać też opisy zwykłych zdjęć i zdjęć spoilerowych, bo różnica między "szukaj tutaj" a "to widzi kesz" potrafi diametralnie zmienić czas poszukiwań.
ODPOWIEDZ