[Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Pawel brasia »

Przykro mi, że nie pomogłem, u mnie to zadziałało. Może przestawiłem jeszcze coś, co wydawało mi się bez znaczenia? Jeszcze dodam, że do tej pory działało tak, że pobierając kilka keszy (np. 5) pobierało obrazy, im więcej próbowałem pobrać tym więcej było błędów. (Locusa mam darmowego)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: areckis »

U mnie wcześniej (wydaje mi się) nie było żadnych błędów. A Locusa mam Pro.
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: areckis »

Sorki za post za postem, ale nie chcę, żeby umknęło.

Skojarzyłem sobie, że jak Awaryjniejszy wysiadł, to chwilę później wysiadł również Szybki wpis. Używałem go sporadycznie, więc zauważyłem to opóźnieniem i nie wiem, czy czasy awarii obu się pokrywają. Wysiadł, tzn. nie może dokonać wpisów, wszystkie "wiszą" i czekają na kolejną próbę ich wysłania, a ta kończy się znowu niepowodzeniem. Co więcej, próbowałem usunąć dane logowania z programu i jeszcze raz go autoryzować na OC - BEZSKUTECZNIE, pokazywał się błąd, nie pamiętam już jaki, ale mogę sprawdzić.
Może więc jest tu (autoryzacja/znowu OKAPI) jest pies pogrzebany.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: deg »

Hmm.... a gdyby to połączyć z faktem, że część keszerów (w tym i ja) skarży się na chwilowe "zwiechy" systemu, gdy korzystają z sieci komórkowej?
Mnie akurat Locus Pro działa dobrze i wszystko ściąga, ale może spróbujcie ściągnąć obrazki korzystając nie z sieci komórkowej, ale z Wifi - dla diagnostyki.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: areckis »

Po wyłączeniu transmisji komórkowej bez zmian.
Chwilowe zawiechy OC zaobserwowałem wczoraj również nie na transmisji komórkowej.

/Edit/ Nie mogę również usunąć Awaryjniejszego z "Moje aplikacje zewn.".
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: areckis »

Pomyślałem, że może problem dotyczy niektórych kont i ich "parowania" z OC przez OKAPI.
Specjalnie dla testów odkopałem swoje pierwsze konto na OC (spokojnie, nie używam go teraz aktywnie, a było to konto grupowe). Konta w tym w telefonie nie używałem wcześniej. Ale na tamtym, starym koncie również jest ten sam problem.

@Deg. Czy istnieje jakaś możliwość, żeby prześledzić (logi?), aby zobaczyć co się dzieje podczas tego ferelnego pobierania keszy? Bo na pomoc autora Awaryjniejszego pewnie nie ma co liczyć.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: deg »

Mieliśmy jednego speca od OKAPI (Wrygiel), ale ze względów zawodowych - nie jest w stanie się nim zajmować od prawie roku i tu jest trochę problem. Jeszcze gdyby u mnie nie działało pobieranie obrazków - mógłbym gdzieś w głębokiej nocy prześledzić co się dzieje w logach. Ale u mnie działa.
W wolnej chwili napiszę do Boguś z Polska prośbę o sprawdzenie - on jako ostatni wprowadzał poprawki do Awaryjniejszego.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Olo74 »

@deg - sprawdzałem zarówno po Wifi (w różnych miejscach, sieć domowa, firmowa, publiczna) jak i po transferze komórkowym - efekt ten sam :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: deg »

Boguś chyba czyta to forum, bo się do mnie zgłosił ;). Wrzucił bardzo ciekawy i mocno zaskakujący temat do sprawdzenia, więc niedługo poproszę Was o testy.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Pawel brasia »

@Deg ja zawsze pobierałem przez Wifi, w domu, próbowałem też w pracy oraz przez miejską sieć wszędzie były takie same problemy. Teraz się naprawiło...
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: deg »

Wdrożyłem Bogusiowe sugestie w życie. Moglibyście sprawdzić, czy teraz Wam działa poprawnie?
I proszę osoby którym nie działa(-ło) o podanie wersji Androida na którym pracują.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
areckis
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: areckis »

Ch0lera, wygląda na to że z grubsza działa!!! WOW. Dlaczego z grubsza? Bo błędy jeszcze się pojawiają, ale jest to 5-10%. Na razie widziałem, że jekiegoś uśmieszka gdzieś w treści nie było, ale może go w ogóle nie było na stronie. Za szybko wyszedłem z kesza. Jeszcze będę sprawdzał dalej...
PS. Nie zauważyłem, że zbiegło się to z aktualizacją Locusa, ale to raczej Twoja sprawka (że działa), a nie Locusa. :)
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: areckis »

OK. Znalazłem. Chodzi o OP3BFC. Tam tego smilea nie było w Locusie i na stronie również go nie ma. Tylko pytanie, czy w takim wypadku Awaryjniejszy zlicza, to jako błąd pobierania?
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Olo74 »

Działa :D obrazki i spoilaki pobrały się prawidłowo. Serdecznie dziękuję.
Na chwile obecną pobrałem ze 20 skrzynek przez sieć komórkową.
Później sprawdzę jeszcze przez WiFi na większą skalę.
Wersję androida podaję zgodnie z prośbą: 5.1.1 LMY47V
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: deg »

Oki. To zróbmy małe wyzwanie ;)
Obrazki nie ściągały się z powodu... Adwentowego Kalendarza Quizowego! Prawda, że brzmi abstrakcyjnie?

Kto zgadnie jakie może mieć powiązanie AKQ z pobieraniem obrazków przez Awaryjniejszego GPXa?

Za 48h wrzucę wyjaśnienie tego zjawiska. Do tego czasu - zróbmy sobie miały konkurs ;).
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
ODPOWIEDZ