[Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Jano »

Pobrałem przez WiFi 50 skrzynek z terenu, z którego nigdy wcześniej nie pobierałem i jest OK (Android 5.1.1, Locus Pro najnowsza wersja - dzisiejsza aktualizacja).
Co do wyzwania, to nawet nie próbuję zgadywać, nie znam się. Rozumiem, że w grudniu, po uruchomieniu nowej edycji AKQ już tego problemu nie będzie ;)?
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: areckis »

Aha. Sprawdziłem Szybki wpis, który uparcie u mnie tez nie chciał działać. Działa również! Ta sama przyczyna, czy zbieg okoliczności? :)
A co do zagadki. AKQ korzysta również z OKAPI? Czyżby jeden warunków zaistnienia problemu, to uczestnictwo w rozwiązywaniu AKQ? ;)
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Olo74 »

AKQ stanowił problem? :shock: Ostatnia edycja 2017 czy każda?
Hmmm ... skoro był problem z pobieraniem obrazków, to pewnie obrazki od AKQ są na innym serwerze/ścieżce niż wszystkie inne standardowe? Z drugiej strony, skoro nie pobieram skrzynek znalezionych (AKQ mam znalezione) to po co awaryjniejszy czepiał sie AKQ - no chyba, że się gdzieś "zaptaszyła" ścieżka do obrazków AKQ jako domyślna do wszystkich pobieranych obrazów z OC? Ale to też nie do końca dobry trop - bo nie wszyscy mieli ten błąd (na jednej komórce u mnie był, na drugiej nie) :D
No ciekawe, jakie będzie rozwiązanie tej zagadki.
Czekam z niecierpliwością :D
ObrazekObrazek
Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Kika »

Ekstra :D - test na 20 skrzynkach, pobranych przez wi-fi, i obrazki są prawie w komplecie. Szybkiego wpisu jeszcze nie testowałam - ale u mnie również, jak u arckisa, padły oba programy prawie jednocześnie jakoś w listopadzie 2017 r. To by się zgadzało z koncepcją, że zamieszał AKQ. Ale przy poprzednich edycjach AKQ ten problem nie występował...
dane sprzętu: Locus free, Android 4.2.2

Wielkie dzięki za zajęcie się tym problemem, bo już traciłam nadzieję, że jeszcze skorzystam z triady Locus+Awaryjniejszy+Szybki
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: deg »

deg pisze: poniedziałek 16 kwietnia 2018, 13:33 Kto zgadnie jakie może mieć powiązanie AKQ z pobieraniem obrazków przez Awaryjniejszego GPXa?
Czas na rozwiązanie. Temat dość skomplikowany, więc postaram się w prostych słowach opisać.

Normalnie gdy przeglądarka albo inne coś chce pobrać obrazek z OC robi to mniej więcej tak:
Przeglądarka > Serwer OC: Słuchaj - ponieważ szyfrujesz dane, potrzebuje od Ciebie certyfikatu dla domeny opencaching.pl
Serwer > Przeglądarka: Proszę bardzo! (wysyłając certyfikat)
W tym momencie przeglądarka weryfikuje certyfikat i zaczyna używać go przy komunikacji z serwerem
Przeglądarka > Serwer: Ok, Twój certyfikat jest w porządku. Wyślij mi obrazek /obrazki/spojler_do_kesza.jpg
Serwer > Przeglądarka: Spoko - masz tu (wysyłając obrazek)

Sesja na niektórych Androidach wygląda nieco inaczej - nie wykorzystuje tzw. SNI (https://en.wikipedia.org/wiki/Server_Name_Indication) mimo, że od dawna powinna. Zatem na tych Androidach sesja wygląda tak:
Przeglądarka > Serwer OC: Słuchaj - ponieważ szyfrujesz dane, potrzebuje od Ciebie certyfikatu, ale nie powiem Ci dla której domeny go potrzebuję.
Serwer > Przeglądarka: Mam kilka certyfikatów i nie mam pojęcia o który Ci chodziło, bo tego mi nie podałaś. Wyślę Ci zatem pierwszy z brzegu certyfikat (wysyłając certyfikat dla domeny akq.opencaching.pl)
Przeglądarka > Serwer: Stary - coś mi tu ściemniasz! Wciskasz certyfikat dla domeny akq.opencaching.pl, a przecież obrazki ściągam z opencaching.pl - bez jakiegoś tam akq! Nie będę z Tobą rozmawiać, bo pewnie jesteś oszustem!

Szybki wpis pewnie korzysta z tych samych bibliotek komunikacyjnych co Awaryjniejszy, więc też magicznie przestał działać po instalacji certyfikatu dla akq.opencaching.pl i równie magicznie zaczął działać gdy w tych certyfikatach dwa dni temu pomieszałem. Generalnie błąd jest po stronie przestarzałych bibliotek w Androidach i warto by osoby które miały problemy - sprawdziły czy nie czeka na nie jakaś aktualizacja systemu. Ja wdrożyłem rozwiązanie-łatę, ale sam problem pozostał w Waszych telefonach.

Dało się zrozumieć te wszystkie zaklęcia, które napisałem?
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 3):
Olo74areckisnonamed
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Olo74 »

O certach nie pomyślałem - dzięki za wyjaśnienie :)
ObrazekObrazek
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: areckis »

Jeśli ktoś siedzi na Androidzie 4.x (2011-2013) czy 5.x (2014), to pewnie dlatego, że producent telefonu już zapomniał dawno o tym modelu i aktualizacji systemu nie robi. Jeśli to możliwe i ktoś potrafi, to pozostaje wgrać czysty nowszy Android bez nakładki producenta telefonu lub kupić nowy telefon. :/
pwk
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 21 stycznia 2013, 23:21
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: pwk »

Awaryjniejszy GPX zniknął z Google Play. Nie działa też link ani kody QR z pierwszego posta. Ktoś coś wie?
Meksha
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: środa 12 września 2018, 21:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Meksha »

Ja ponawiam pytanie powyżej. Zmieniłam telefon i Locusa pobrałam a Awaryjniejszy GPS zniknął z sieci. Na starym telefonie mam i działa, ale na nowy nie da się przenieść, chyba, że jakiś magik wie, jak? A może jest inna apka do ładowania keszy z OC do Locusa?
mototramp
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: sobota 13 czerwca 2009, 19:02
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: mototramp »

Kopia wprost z mojego tabletu jest tu:
https://drive.google.com/file/d/1iGm21f ... PVmeT/view
Możesz przenieść ze swojego telefonu jak masz root-a, choćby programem Total Commander.
Zainstaluj ten mój, to jest ostatnia wersja.
Za ten post autor mototramp otrzymał podziękowanie:
Olo74
Meksha
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: środa 12 września 2018, 21:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Meksha »

Dziękuję :) W tak zwanym międzyczasie udało mi się gdzieś na sieci znaleźć apkę ale co ja się namęczyłam, żeby to zainstalować w telefonie! Chyba godzinę mi to zajęło i się udało, choć powtórzyć całej operacji to bym nie potrafiła :D
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Pawel brasia »

Coś mi się posypało i awaryjniejszy nie pobiera keszy, ponowna instalacja nic nie dała :(
Konfiguracja wygląda tak:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: deg »

Faktycznie coś się z OKAPI wysypało. Na FB ktoś pisał, że Kubut Maps nie działa. Mnie Awaryjniejszy pobiera, ale w losowych miejscach kraju. Napisałem do speca od OKAPI - mam nadzieję, że szybko podrzuci poprawkę.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: deg »

brasia pisze: wtorek 18 września 2018, 22:42 Coś mi się posypało i awaryjniejszy nie pobiera keszy, ponowna instalacja nic nie dała :(
Już powinno działać dzięki naszemu koledze z OC DE.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
mototramp
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: [Android/Freeware] Awaryjniejszy GPX

Post autor: Pawel brasia »

deg pisze: środa 19 września 2018, 12:30 Już powinno działać dzięki naszemu koledze z OC DE.
Dziękuję bardzo. Co ja się namęczyłem, bo miałem inny problem z telefonem, więc myślałem, że to problem mojej konfiguracji.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ