Rekomendacje i ilość skrzynek....

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Re: Rekomendacje i ilość skrzynek....

Post autor: Stryker » wtorek 12 listopada 2013, 10:22

Dopóki nie ma obowiązku zakładania (a z pewnością takowego nie będzie), proszę nie oceniać użytkowników na podstawie założonych/znalezionych skrzynek.

W wymienionym allegro system jest sprawdzony, potwierdzony setkami analiz, prób i doświadczeniem wielu osób. Adaptacja systemu wprost oczywiście nie ma sensu (kompletnie zbędna ironia), ale zapożyczenie pewnych rozwiązań pozwoli na uatrakcyjnienie serwisu.
Obrazek

triPPer
Rada Techniczna
Podziękował: 51 razy
Otrzymane podziękowania: 129 razy

Post autor: triPPer » wtorek 12 listopada 2013, 11:11

idea gwiazdek jest taka: ufamy ludziom którzy mają doświadczanie i potrafią prawidłowo ocenić wybitną skrzynkę
na teraz obdarzamy takim zaufaniem tylko szukaczy
wg mnie jest to błąd, takim samym zaufaniem powinno obdarzyć się "zakładaczy" - im wybitniejszy tym większym
stąd pomysł aby przydzielać gwiazdki do rozdania nie tylko szukaczom ale także "zakładaczom", moja propozycja była 1 za 1, ale to akurat jest najmniej ważne - może być 1 za 10, 1 za 20 (ale ważne żeby obdarzyć ich większym zaufaniem, niż ma to miejsce ).

Wyobraźmy sobie gościa który zakłada niesamowite skrzynki, dostaje niesamowitą ilość rekomendacji . Ale nie lubi szukać, czasami wyruszy na poszukiwania, raz na kilka mc. (wiem, wiem, że to nie którym się w głowie nie mieści :) )

więc, wg obecnej polityki, taki gościu to lamer, co on tam się zna która skrzynka jest wybitna, a która to gniot, przecież nie znalazł tych kilkudziesięciu skrzynek....

... no ja bym coś z tym zrobił... a nie chował się za argumentem, że obecny system jest przejrzysty i koniec kropka...
wg mnie warto przemyśleć te argumenty

Pozdrawiam
triPPer
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi triPPer za post:
parlando
Łap chwile ...

parlando
Forumator

Post autor: parlando » wtorek 12 listopada 2013, 12:11

Obawy o to, że gwiazdki przysługujące za otrzymane rekomendacje spowodowałyby jakiś chory wyścig może byłyby uzasadnione, gdyby łatwo można było taką otrzymać... Jednak nie jest to zależne od samego faktu założenia określonej ilości skrzynek, ale musiałby by to być skrzynki, które otrzymają rekomendacje. Jeżeli ktoś rzeczywiście miałby parcie na gwiazdki, to raczej łatwiej byłoby mu szukać po 10 skrzynek, niż je zakładać mając nadzieję, że może rekomendacje otrzymają. Stopień ewentualnych manipulacji raczej byłby na takim samym poziomie jak obecnie.

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Post autor: Silent A » wtorek 12 listopada 2013, 17:46

lavinka pisze:BTW zawsze można cofnąć reko w skrzynkach zarchiwizowanych, o ile się nie mylę i w ten sposób ileśtam odzyskać, zwłaszcza jeśli się keszuje od dawna i ma się ponad tysiąc znalezień. Może to nieetyczne, ale możliwe.
omg, tak się nie robi! niestety są osoby które przenoszą sobie rekomendacje a bo tej skrzynki już nie ma (zarchiwizowana) więc zabieram gwiazdkę - możlwiość odebrania gwiazdek powinna być usunięta lub wycofanie gwiazdki powinno być możliwe przez pewien czas (dzień, tydzień) - bo czasem zdarza się kliknąć rekomendacja przez przypadek ;-)
Usunąć całkowicie rekomendacji nie można bo utracimy jedyną wiarygodną ocenę skrzynek - oceny przez to że każdy może dawać co chce są mało wiarygodne - ocenę znakomitą mają skrzynki znakomite i takie sobie - to nic nie kosztuje więc niektórzy sobie klikają max ocenę i tyle. To, że rekomendacja ma swoją cenę (konieczność znalezienia 10 skrzynek) daje jej dużą wartość i nie daje się rekomendacji za byle co bo po kilku "byle co" nie ma już żadnych dostępnych rekomendacji.
Oczywiście jeśli ktoś wybiera sobie pojedyncze skrzynki i chodzi tylko na takie "wybitne" to może mieć duży deficyt rekomendacji - tylko że tego deficytu najprawdopodobniej nie uda się zlikwidować - dodanie kilku(dziesięciu) gwiazdek za gwiazdki wystarczy na chwilę i problem powróci - nie tędy droga.
Zmuszanie w ten czy inny sposób ludzi do zakładania skrzynek może przynieść więcej szkody niż pożytku i ja bym na to nie cisnął. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na skrzynkę to lepiej aby się za to nie zabierał bo później będzie płacz że jest wysyp ependorfek. Do zrobienia dobrej skrzynki nikogo nie da się zmusić a przecież na takie właśnie chcemy chodzić.
Obrazek

ODPOWIEDZ