Zaginione GeoKrety

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: piątek 23 grudnia 2011, 14:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zaginione GeoKrety

Post autor: natasza&misiek »

Witam
Pisze w sprawie zaginionych GeoKretów, ostatnio w mojej skrzynce miałem mieć dwa GK i kiedy sprawdzałem ją w marcu był tylko jeden GK, ostatnio wziąłem ją na serwis i okazało się że w skrzynce nie ma ani jednego GK i nikt ich nie zalogował że ktoś je zabrał. Czy to takie trudne aby zalogować GK że zabrałem. Takie przypadki, że powinny być GK w skrzynkach a ich nie ma, już dużo razy mi się zdarzało. Może Wy mi odpowiecie w czym tkwi problem znikających GK, bo rozumiem że ktoś przypadkowy znalazł skrzynkę i ja zniszczył, ale żeby ginęły same GK to już chyba nasza wewnętrzna sprawa :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: łowca »

Krety znikaja, bo sporo osób (świadomie lub nie) traktuje je jako fanty. To samo jest z TB/coinami na GC, znikaja i już.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: Krysiul »

Nie tylko. Niektórzy zapominają je logować i logują tuż przed wrzuceniem do następnej skrzynki, albo dopiero po wrzuceniu przypominają sobie, że nie spisali TC i nie logowali wcześniej. Sam niestety parę razy tak zrobiłem, a czytając logi widzę, że to przypadek dość częsty. Zdarzyło mi się też, że po prostu nie mogłem znaleźć kreta przyniesionego do domu, i znalazłem dopiero po dłuuugim czasie.
ObrazekObrazekObrazek
Teokryt
Wyjadacz
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek 06 sierpnia 2012, 12:19
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: Teokryt »

Kajam sie ze nie loguje kretów jak je pobieram, , zwykłe zamotanie, i loguje je dopiero jak wkładam do kolejnej skrzynki. Czasami ni ma nawet gdzie kreta włożyć bo albo rozmiar skrzynki nie fajny, albo skrzynka fajnego kreta niegodna.
Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: piątek 23 grudnia 2011, 14:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: natasza&misiek »

To ja jakoś tego nie rozumiem, że większość z Was zapomina logować GK. Ja osobiście zaraz po keszowaniu siadam do kompa i loguje skrzynki i GK aby o niczym nie zapomnieć.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: Krysiul »

Też tak kiedyś robiłem i dziwiłem się tak samo jak Ty :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
Teokryt
Wyjadacz
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek 06 sierpnia 2012, 12:19
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: Teokryt »

Bo krety lądują u mnie w plecaku i jak idę znów keszować to dopiero wygrzebuje kreta.
Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: piątek 23 grudnia 2011, 14:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: natasza&misiek »

To trzeba założyć sobie zeszyt i notować co się robiło przy danej skrzynce i wtedy będziemy pamiętać o GK również, a pozatym to chyba ktoś po paru godzinach jak wpisuje skrzynkę to pamięta że zabrał z niej GK.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: Pawel brasia »

Zamiast zeszytu używam aparatu foto - jest szybciej :)
Nie zawsze loguje się skrzynki od razu po keszowaniu np. na wakacjach. Raz trafiłem na kreta, który miał etykietę napisaną ręcznie, tak niewyraźną, że TC nie wchodził :(.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: Krysiul »

natasza&misiek pisze:To trzeba założyć sobie zeszyt i notować co się robiło przy danej skrzynce i wtedy będziemy pamiętać o GK również,
Wyciągnę go po tygodniu z plecaka na kolejnym keszowaniu tak, jak wyciągam czasem krety ;p Albo zgubię i zapomnę, że go miałem :D
a pozatym to chyba ktoś po paru godzinach jak wpisuje skrzynkę to pamięta że zabrał z niej GK.
Co bardziej aktywni czasem znajdują w krótkim odstępie czasu tyle skrzynek, że nie nadążają z logowaniem, i logują np. po tygodniu lub później. A np. przy 20-30 znalezionych skrzynkach w ciągu jednego dnia naprawdę można zapomnieć o krecie w szale logowania, które może spokojnie trwać wtedy ponad godzinę ;) Patent z aparatem chyba najlepszy.

"Moim punktem jest", że nie ma co tak serio podchodzić do takich rzeczy jak "terminowe" logowanie GK. Najważniejsze, żeby w końcu to zrobić i tyle.
ObrazekObrazekObrazek
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: czajorek »

mam kreta u siebie:
http://geokrety.org/konkret.php?id=5436

blisko rok już u mnie leży... niestety jako, że był stworzony z gliny, rozpuknął się i powstała z niego górka do niczego nie potrzebnego materiału....obiecałem sobie że nie puszczę w teren niczego co by nie przypominało tego geokreta... dlatego od dłuższego czasu poszukuję po różnego rodzaju butikach takiego stworzenia... właścicieli poinformowałem... i chociaż brak odzewu myślę że nie mają nic przeciwko temu, że chcę im przywrócić kreta do ich poprzedniego wyglądu, pomimo czasu jaki u mnie spędza...

mam nadzieję, że mnie nie zjecie... choć pewnie wiele osób z Was uznało by go za zaginionego...

pozdrawiam...

czajorek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: piątek 23 grudnia 2011, 14:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: natasza&misiek »

jeśli go zarejestrowałeś że zabrałeś to chyba nie, mój GK też ponad rok leżał u jednego geokeszera i jakoś ożył. Mi bardziej chodzi o to że niektórym nie chce się logować GK że je zabrali.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: krystiant »

natasza&misiek pisze:Mi bardziej chodzi o to że niektórym nie chce się logować GK że je zabrali.
O! To mi przypomniało o jednym kreciku, który leży już trochę u mnie przy komputerze... Właśnie zniknął z kesza.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
DriadaK
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: piątek 07 września 2012, 16:14
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: DriadaK »

Niefajnie, jeśli ktoś zabiera geokrety i ich nie loguje - bo albo zapomina, albo mu sie nie chce.

Jeśli bierzesz geokreta - to bierzesz na siebie odpowiedzialność za jego logowanie.
Nie chce Ci się - zostawiasz go w keszu i idziesz dalej!

Nie ma obowiązku zabierania kretów.
Właśnie w ten sposób - przez nieodpowiedzialne podejście do sprawy - przedmioty te giną :evil:

Dodam coś od siebie: ja bardzo lubię swoje geokrety - jestem ciekawa ich podróży. Jest to teżź pewien wkład finansowy i emocjonalny.
Jeśli taki geokret ginie - jest mi przykro.
Miło jest otrzymać informacje na bieżąco gdzie są takie przedmioty.

Ponadto: warto wylogować lub zalogować geokrety w keszu, bo zwykle sa to wabiki, które przyciągają geokretomaniaków do tych miejsc.
A wielkim rozczarowaniem jest, keidy kretów w keszu brak.

Pamietaj: NIE KRĘCI CIĘ LOGOWANIE GEOKRETÓW - TO ZOSTAW JE W SPOKOJU.
Za ten post autor DriadaK otrzymał podziękowania (total 2):
oriandmaj40
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: Krysiul »

Ponadto: warto wylogować lub zalogować geokrety w keszu, bo zwykle sa to wabiki, które przyciągają geokretomaniaków do tych miejsc.
A wielkim rozczarowaniem jest, keidy kretów w keszu brak.
To ja tak spytam, bo jeszcze się z tym nie spotkałem: jest jeszcze ktoś, kto wybiera skrzynki, sugerując się liczbą kretów?

I tak się czepnę słówek: nielogowanie kretów, choć nie powinno mieć miejsca, nie przyczynia się w żadnym stopniu do tego, że one giną (w jaki sposób miałoby się przyczynić?). Jeśli ktoś wrzuci kreta, a nie zaloguje, najwyżej pojawi się "dziura" w logach, kiedy ktoś go wyciągnie ze skrzynki, do której został wrzucony bez logowania.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ