Zaginione GeoKrety

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: lavinka »

Zdecydowanie nielogowanie kretów nie zawsze oznacza zaginięcie. To dwie różne sprawy. Choć kilka moich kretów cudownie się odnalazło po paru latach, to jednak większość zaginęła bez wieści, zwłaszcza te wrzucane do skrzynek GC za granicą. Ale jednak wypromowały trochę serwisi i teraz geokrety są logowane nie tylko u nas. Więc warto było te kilkadziesiąt poświęcić (zawsze gdy jedziemy gdzieś dalej "zagranico" robimy specjalną serię geokretów na export). Miałam Ci ja w sumie 300 geokretów założonych przez 4 lata i z nich przeżyło może trzydzieści. Taki lajf. Po prostu co jakiś czas zakładam nowe, jeśli trafi do mnie stary to robię mu porządną etykietę - pierwsze miały odręcznie wypisywane etykiety, bo nie miałam w domu drukarki ani sprzętu do laminowania. Z czasem sprzętu przybyło to i jakość się polepszyła. Staram się jednak nie ukretawiać zbyt cennych rzeczy, bo te giną niestety najszybciej.
Mam jeszcze problem z moimi kretami w ownach, ktoś zabrał, zalogował, przestał sie bawić i mu zalegają. Tak jak np. w Sakiewce Bobrowników. One tam są, leżą sobie od ponad 2 lat i raczej nieprędko polecą do keszy, bo właściciele owna już się nie bawią. No i klopsik.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ori
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 05 marca 2012, 00:00
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: ori »

Krysiul pisze:To ja tak spytam, bo jeszcze się z tym nie spotkałem: jest jeszcze ktoś, kto wybiera skrzynki, sugerując się liczbą kretów?
Jest :D
Awatar użytkownika
andmaj40
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 03 czerwca 2013, 16:47
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zaginione GeoKrety

Post autor: andmaj40 »

DriadaK pisze:Niefajnie, jeśli ktoś zabiera geokrety i ich nie loguje - bo albo zapomina, albo mu sie nie chce.
Jeśli bierzesz geokreta - to bierzesz na siebie odpowiedzialność za jego logowanie.
Nie chce Ci się - zostawiasz go w keszu i idziesz dalej!
Zdecydowanie podpisuję się pod tą wypowiedzią.
Ktoś kto przygotowuje skrzynkę, stara się by była jak najatrakcyjniejsza, wkłada w to swoją pracę i pieniądze to chce w ten sposób sprawić przyjemność sobie i innym znalazcom. Z pewnością nie był by zadowolony gdyby np skrzynka czekała na zatwierdzenie rok czasu bo komuś się nie chciało tego zrobić lub pierwszy znalazca przez roztargnienie wrzucił do plecaka i odniósł ją na miejsce dopiero po paru miesiącach bo akurat wtedy będzie ponownie w danej okolicy.
Wydaje mi się, że z kretami jest podobnie. Mi osobiście sprawia przyjemność gdy widzę, że mój krecik kręci się gdzieś po Polsce. Przyjemnie mi też jest gdy znajdę kreta i przeniosę go gdzieś indziej zdając sobie sprawę z tego, że jego właściciel widzi moje poczynania.
Pierwsze kreciki zrobiłem standardowo - wydruk, laminowanie i podpięcie jakiegoś gadżetu.
Pomyślałem jednak czy dla uatrakcyjnienia tej zabawy wydruku nie zastąpić czymś innym.
Efekt poniżej
Zobaczymy czy się sprawdzi w terenie :)
Obrazek
Może to zachęci do przenoszenia go w inne miejsca i sprawi, że utkwi znalazcy w pamięci a nie głęboko w plecaku :)
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ