Problem z OWNem

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec

Problem z OWNem

Post autor: siersciuch122 » czwartek 14 lutego 2013, 17:58

Witam !
Dziś natknąłem się na być może pewien błąd. Mianowicie jak w temacie mowa o OWNie
Sprawa wygląda następująco iż stworzyłem kesza który pierwotnie miał być mobilem. Niestety został zablokowany gdyż nie łapał się pod definicję mobilaka.
Aby temu zaradzić postanowiłem tymczasowo zawiesić plecakowego kesza, zmienić jego typ na Keszyka nietypowego po czym OWNa nadać owemu monilakowi.

No i teraz następuje problem z tematu. Mianowicie mimo iż na tamtą chwilę teoretycznie nie miałem żadnych OWN <zawieszony plecak stał się keszem nietypowym> tego rodzaju keszem nie mogłem ochrzcić byłego już wtedy mobilaka... mało tego kiedy stwierdziłem że jednak nic się nie da zrobić i postanowiłem zrobić wszystko tak jak było po staremu, nie mogłem nadać plecakowi starego typu <mowa o OWNie>
A więc tutaj moje pytanie.
Mianowicie czy występuje tutaj jakiś bug czy jednak jestem zmuszony archiwizować plecak aby wszystko wróciło do normy...

Wielkie dzięki za wszelką pomoc.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Re: Problem z OWNem

Post autor: maryush » piątek 15 lutego 2013, 09:52

Chyba chodzi właśnie o to, że kesz z czerwonym krzyżem jeszcze żyje, choć jest w śpiączce, a dopiero ten z czarnym to trup.
A żyjących można mieć "sztuk: raz".

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec

Post autor: siersciuch122 » piątek 15 lutego 2013, 11:10

Czyli wnioskuję że jeśli kesz jest trupen (w tej chwili oba tzn. stary który był ownem i nowy który ma być ownem są trumami... czarna flaga i blokada) to nic nie mogę zmienić a sytuacja ulegnie zmianie dopiero po tym jak keszcze zostaną odblokowane ? dodam że typ mogę dowolnie zmieniać na inne rodzaje niż OWN. tak jak pisałem wyżej w tej chwili teoretycznie nie posiadam żadnego OWNa gdyż nie dość że plecak zmienił typ (nie mogę z powrotem nadać mu typu OWN) to został zablokowany, a próby zmiany typów dokonuję na keszach zablokowanych na chwilę obecną przez COG :)

edit
W tej chwili plecak przybrał stary typ.
Temacik do zamnkięcia
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » piątek 15 lutego 2013, 11:34

zamiast kombinować z ownami i wynalazkami, załóż coś, co ma jakiś związek z szeroko pojętym geocachingiem..

lepsza eppendorfka w garści niż owncache gdziekolwiek.

czy jakoś tak ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » piątek 15 lutego 2013, 12:13

Stryker pisze:[...]lepsza eppendorfka w garści niż owncache gdziekolwiek.
Bulszit, eppendorfka ssie częściej niż own :evil:

@Siersciuch122 - nie słuchaj malkontentów, tylko wymyśl gwiazdkowego owna :P
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec

Post autor: siersciuch122 » piątek 15 lutego 2013, 13:30

Noooo jeśli się wyrobie do 27 to moim zdaniem naprawdę fajny OWN pójdzie w Polskę :D
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » piątek 15 lutego 2013, 13:30

sierściuch: spróbuj się wylogowac i zalogować spowrotem. To nie naprawi systemu, ale być może może pomóc. A jeśli nie pomoże, znaczy że trzeba szukać gdzie indziej

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » piątek 15 lutego 2013, 14:12

siersciuch122 pisze:Noooo jeśli się wyrobie do 27 to moim zdaniem naprawdę fajny OWN pójdzie w Polskę :D
Taki jak ten, tylko z kasetą w środku?;p
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » piątek 15 lutego 2013, 15:00

A co stoi na przeszkodzie, żeby ta kaseta była prawdziwym mobilniakiem przenoszonym tylko przez keszerów?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec

Post autor: siersciuch122 » piątek 15 lutego 2013, 15:45

Lza pisze:sierściuch: spróbuj się wylogowac i zalogować spowrotem. To nie naprawi systemu, ale być może może pomóc. A jeśli nie pomoże, znaczy że trzeba szukać gdzie indziej
To niestety nie skutkowało rodzaj kesza został już zmieniony przez COG
Stryker pisze: Taki jak ten, tylko z kasetą w środku?;p
Hehe pewnie zaraz oberwę ale tak chodzi o tego chociaż mam inną wizję odnośnie tego kesza a poczta to tylko środek transportu chociaż nie wykluczam osobistego przekazania kesza kolejnym osobom :P.... suma sumarum, tak czy siak pomysł z kartkami jest GENIALNY ^^
krystiant pisze: A co stoi na przeszkodzie, żeby ta kaseta była prawdziwym mobilniakiem przenoszonym tylko przez keszerów?
Zapewne to że on nie jest przenoszony np od kesza do kesza ale że do kolejnych "nosicieli" jest wysyłany drogą pocztową.... no ale jak na razie jestem nowicjuszem, mobilaka jeszcze żadnego nie mam zaliczone... więc mało wiem :D
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » piątek 15 lutego 2013, 15:55

postcrossing wymyślono dawno temu i ma się dobrze, więc tego typu portal będzie lepszy do zabaw z wysyłką, serio.

a co do kasety - Krystian zapytał dlaczego zamiast wysyłania pocztą, nie zrobisz z tej kasety prawdziwego kesza mobilnego, przenoszonego przed znalazców i ukrywanego w terenie, ew. innych keszach ?
Obrazek

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec

Post autor: siersciuch122 » piątek 15 lutego 2013, 16:09

Stryker pisze:postcrossing wymyślono dawno temu i ma się dobrze, więc tego typu portal będzie lepszy do zabaw z wysyłką, serio.

a co do kasety - Krystian zapytał dlaczego zamiast wysyłania pocztą, nie zrobisz z tej kasety prawdziwego kesza mobilnego, przenoszonego przed znalazców i ukrywanego w terenie, ew. innych keszach ?
Gdyż kesz ten w fazie planowania miał być powiedzmy że eksperymentem :D
mobilak z początku = długość przebytej drogi (to samo daje GK)
zaś lista i wysyłka ponieważ keszerzy którzy otrzymają kesza mogą go udostępnić pobliskim poszukiwaczom (kolejne znalazcy) :)

Czyli miało to wyglądać w ten sposób że miała być naliczona trasa oraz ilość osób do których dotrze w tym czasie... jak to ująłem wcześniej mały eksperymencik :D

Poza GK pomysł nie wypalił (OWN a nie Mobil) :P

Ale nie tylko chodziło o ten eksperyment a o cechy techniczne gdyż ten kesz jest ograniczony w tej kwestii, ponieważ 0.4 cm taśma wycinana z papieru ma również swoje ograniczenia... m.in. delikatność.
Większość keszy jest ukryta w terenie gdzie jest wilgotno itd. więc gdyby ta taśma stała się wilgotna, rwała by się jak makaron w zupce chińskiej po zaparzeniu a co za tym idzie podejmowanie kesza nie było by zabawą a udręką a rwący się papier przysparzał by sporo kłopotu :).

Mam jeszcze inny pomysł odnośnie retro cache'a z tym że tamten pomysł będzie o wiele solidniejszy od tego keszyka i będzie już mobilakiem pełną parą :)
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ