Nowości w geokretach

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Nowości w geokretach

Post autor: filips »

cześć,
ostatnio zaistniało trochę nowości w GK, oto kilka istotniejszych, w kolejności chromonologicznej ;):
  • Lista krecich skrzynek-hubów (przez które przechodzi największy kreci ruch) dostępna tutaj
  • Najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne :)
  • Animowany globus z pozycją wszystkich kretów w keszach
  • Dzięki developerom OC PL (Łza) i nowemu kreciemu API mamy możliwość zalogowania geokretów prosto ze strony logowania kesza na OC. Nic prostszego! Dobra robota!
  • Przyznaliśmy nagrody dla top 100 krecich nosicieli minionego roku, lista dostępna jest tutaj
  • Wprowadziliśmy nowy typ kreta: krecia poczta. więcej informacji w helpie
  • SUPER NOWOŚĆ Wprowadziliśmy możliwość oceniania kretów, w skali od 1 do 5 gwiazdek. Oceniać mogą użytkownicy którzy przenieśli kreta (tj znają jego tracking code) a jednocześnie nie są jego właścicielami. Oceny dokonać można na stronie kreta.
Dodatkowo informujemy, że witryna geokretów używa ciasteczek (ang cookies). Ustawiamy dwa ciasteczka: do identyfikacji usera (czy jest zalogowany) oraz ustawienia języka użytkownika. Oba używane tylko w naszym serwisie do w/w celów. Czyli łopatologicznie: zupełnie niegroźne :)

Pozdrowienia,
życzymy dalszej kreciej roboty!

filips / GK team
Za ten post autor filips otrzymał podziękowania (total 5):
ronjaMaliniakLzarredanori
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Nowości w geokretach

Post autor: Żywcu »

Dobra robota :D
Nieśmiało postaram się przeprosić z kretami 8)
Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Posty: 352
Rejestracja: poniedziałek 29 sierpnia 2011, 01:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nowości w geokretach

Post autor: 5nip3r »

Yeee ! Jestem na liście ! 100/100 :D Cool :lol:
Pozdro ! 5nip3r
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Nowości w geokretach

Post autor: filips »

I jeszcze porcja nowości:

Logując nową pozycję Geokreta można użyć swoich współrzędnych domowych (jeśli zadeklarowałeś takowe w swoim profilu) po kliknięciu na przycisk "zaloguj kreta u mnie w domu".

A teraz uwaga: można także zalogować kreta w swojej bieżącej lokalizacji (jeśli system/przeglądarka umie udostępnić takie dane). W tym celu należy kliknąć na przycisk "Użyj geolokalizacji" i zaakceptować udostępnienie współrzędnych. Przybliżone współrzędne automatycznie wpiszą się we właściwe pole. Fajne, nie? ;)

Sprawdziłem: w mieście dostaję dokładność +- 100m (na laptopie bez gps). Ciekaw jestem, jak jest w innych lokalizacjach. I wyobrażam sobie, że musi to fajnie działać na smartfonach/tabletach z GPSem...
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Nowości w geokretach

Post autor: Elvis7 »

Super informacje! Kolejna fajna nowość w Geokretach! Dzięki!
DriadaK
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: piątek 07 września 2012, 16:14
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Nowości w geokretach

Post autor: DriadaK »

Mi także jest fajnie, że otrzymałam oznakę Top 100 2012 ;D Ale frajda!!

Globus ciekawy ;) Widać jak polskie geokrety zawładają ziemskim globem ;)

Natomiast jestem ciekawa jak będa oceniać geokrety różni keszerzy?
Nie ma żadnych wytycznych co do oceny, więc może tu być brane pod uwagę wszystko - niekoniecznie zbieżne cechy geokrecika... Kolor, forma, sposób wykonania, cel wpisany w podróż geokreta, nazwa, brudek na jego powierzchni lub tez jego brak, ilość km przebytych... Właściwie wszystko...
Pomysł ciekawy, jednakże nie będę brała tej oceny zbyt do serca ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: Nowości w geokretach

Post autor: Karls »

Szkoda tylko że top of 100 jest po ilościach ruchów bo to kompletnie nic nie mówi, lepiej było by po dystansie bo co to za sztuka przenieść kreta do skrzynki 100m dalej :-D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nowości w geokretach

Post autor: łowca »

A co jest lepsze? 100 ruchów po 100 metrów? czy jeden przerzut o 10 kilometrów? :mrgreen: bo ja nie wiem, ale chyba bym wolał kreta który bryka z miejsca w miejsce.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Nowości w geokretach

Post autor: r00t7 »

łowca pisze:A co jest lepsze? 100 ruchów po 100 metrów? czy jeden przerzut o 10 kilometrów? :mrgreen: bo ja nie wiem, ale chyba bym wolał kreta który bryka z miejsca w miejsce.
a jaki ma sens przenoszenie co 100m ? ja tam wolę dłuższe przenosiny.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nowości w geokretach

Post autor: Krysiul »

Ja również.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Nowości w geokretach

Post autor: Ranwers »

Chyba łatwiej będzie przerobić jedno top na dwa - po ilości km i po ilości przeniesień - niż dojść do konstruktywnych wniosków co jest lepsze: ilość, czy odległość.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: Nowości w geokretach

Post autor: Karls »

Popieram, nie da się każdemu dogodzić :-)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Talbot
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 lipca 2010, 19:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Nowości w geokretach

Post autor: Talbot »

Wtedy wystarczy że ktoś zabierze ze sobą jednego kreta na antypody i zaloguje „kret odwiedził”. A automatycznie uplasuje się na bardzo wysokiej pozycji.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Nowości w geokretach

Post autor: filips »

Tak. Każda statystyka ma swoje minusy, dlatego te statystyki traktuję trochę z przymrużeniem oka (i stąd nazwa "statystyczki"). Dla każdego zestawienia można podać argumenty za i przeciw. Np obecną statystykę liczby przenosin zawyżają masowe peregrynacje geokretów (tj masowe logi "kret odwiedził" - po 20 w każdej skrzynce x 10 skrzynek dziennie). Z kolei statystykę dystansową mogą podbijać jednostkowe dalekie przenosiny.

Może zastosować jakąś statystykę typu przenosiny x dystans, promujące dużo dalekich przenosin? Może ze statystyk wywalić logi "kret odwiedził"? Pomyślę o tym... Może też stworzyć kilka(naście) nowych statystyk, które zadowoliłyby wszystkich...?

czołem!
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Nowości w geokretach

Post autor: r00t7 »

filips pisze:Tak. Każda statystyka ma swoje minusy, dlatego te statystyki traktuję trochę z przymrużeniem oka (i stąd nazwa "statystyczki"). Dla każdego zestawienia można podać argumenty za i przeciw. Np obecną statystykę liczby przenosin zawyżają masowe peregrynacje geokretów (tj masowe logi "kret odwiedził" - po 20 w każdej skrzynce x 10 skrzynek dziennie). Z kolei statystykę dystansową mogą podbijać jednostkowe dalekie przenosiny.

Może zastosować jakąś statystykę typu przenosiny x dystans, promujące dużo dalekich przenosin? Może ze statystyk wywalić logi "kret odwiedził"? Pomyślę o tym... Może też stworzyć kilka(naście) nowych statystyk, które zadowoliłyby wszystkich...?

czołem!

a może po prostu bawmy się w przenoszenie i niech krety opanują świat :) kogo tam obchodzą statystyki ? można wygrać złote kalesony dla swojego kreta ? :mrgreen:
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ