[Locus] Mapa OCPL

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

[Locus] Mapa OCPL

Post autor: wrygiel »

Trafiłem dziś na stronę, mówiącą o tzw. "Custom Maps" dla Locusa. Po pobieżnym przejrzeniu dokumentacji udało mi się podłączyć do Locusa mapę OC:

Obrazek

To raczej taka ciekawostka, niż coś użytecznego, bo keszy na mapie nie da się kliknąć. Obrazki keszy są częścią mapy, a nie klikalnymi obiektami. Mimo wszystko, opcja wydaje mi się dość ciekawa. Zawsze mogę najpierw 1. ściągnąć ogólną mapę, a potem 2. dociągnąć kesze w rejonie np. z pomocą Awaryjnego GPXa.

Dodanie takiej mapy jest bardzo proste - wystarczy odpowiednio edytować plik Locus/mapsOnline/custom/providers.xml - TUTAJ PRZYKŁAD. W przykładzie można zastąpić "userid=0" swoim własnym identyfikatorem, wtedy oznaczone zostaną znalezione skrzynki.

No i jeszcze mały "disclaimer": Ta metoda może przestać działać w każdym momencie, w szczególności jak użytkownicy zaczną sobie taką mapę masowo ściągać, obciążając za bardzo serwer OC. :(
Za ten post autor wrygiel otrzymał podziękowania (total 3):
r00t7KrysiulRob
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: Rob »

Nie wiem jak innym ale mi coś nie działa:/ Dodałem na końcu pliku wpis z przykładu dla OC i po włączeniu Locus'a i wybraniu mapy pojawia mi się tylko mapa google bez keszy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: wrygiel »

Też wczoraj miałem podobny efekt. Wydaje mi się, że działalo po wifi, a po 3g już nie. Może to zależy od prędkości sieci?
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: Rob »

Po WiFi też nie śmiga.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: wrygiel »

No to nie wiem. :-/ U mnie dzialało... Niestety dokumentacja Locusa nie wspomina o tego typu błędzie.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: Karls »

A może zamiast takich kombinacji zrobić wtyczkę do locusa taką jaka jest do GC.com która nakłada skrzynki na aktualną mapę. Mniejsze zużycie transferu bo mapa może być off-line

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: wrygiel »

Czym się różni to co proponujesz od Awaryjnego GPXa?

Z tą mapą jako warstwa, to wrzuciłem to tylko jako ciekawostkę. Faktycznie działa w kratkę, zdaje się że Locus ma jakieś limity/wymagania, których nasza mapa nie spełnia. Często mi się ściąga np. parę kafli z keszami, a parę innych bez - nie wiem od czego to zależy. Musiałbym napisać pewnie na forum Locusa się spytać, trochę mi się nie chce.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: Karls »

Po pierwsze różni się tym że z poziomu locusa można pobrać dowolną liczbę skrzynek a nie tylko 30. Po dwa ma tryb live gdzie wyświetla w czasie rzeczywistym okoliczne skrzynki i nakłada na mapę - oszczędność transferu bo nie ładuje danych skrzynki jak nie otwierasz opisu

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: wrygiel »

O, jak się nazywa to rozszerzenie? Nie znam go.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: Karls »

Chyba po prostu geocaching for locus. Niestety nie kompatybilne z naszym serwisem a szkoda bo można nawet zdjęcia masowo pobrać do skrzynek które są w pamięci(np zaimportowane z gpx)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: wrygiel »

Ok, znalazłem. Wprawdzie u mnie to nie działa (może za słaba sieć), ale widzę, że JEST taka opcja, czyli da się zrobić coś takiego dla OC. Ech... żeby tak mieć więcej czasu... Moja szefowa i tak już jest na mnie "lekko" zdenerwowana za to ile czasu poświęciłem OC w zeszłym roku :-/
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Odp: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: Rob »

Karls pisze:Chyba po prostu geocaching for locus. Niestety nie kompatybilne z naszym serwisem a szkoda bo można nawet zdjęcia masowo pobrać do skrzynek które są w pamięci(np zaimportowane z gpx)
Przecież masowe pobieranie zdjęć jest obsługiwane standardowo.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: r00t7 »

opcja live moze i fajna, ale poki co nie ma co tyle glowy sobie tym zawracac chyba. nie wszedzie musimy sie upodabniac do nich

Tapnięte z Defy
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: Karls »

Tak, ale opcja pobierania dowolnej ilości skrzynek z poziomu locusa, z filtrowaniem była by pomocna - klikasz punkt od którego liczyć odległość i gotowe. W tej wtyczce korzystam z tego przed prawie każdym wyjściu na cache. Z "Awaryjnym gpx-em" muszę albo przez okno łapać gps, albo wpisywać pozycję z palca, obie opcję są kłopotliwe, szybciej wejść na stronę OP i pobrać ręcznie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Locus] Mapa OCPL

Post autor: wrygiel »

Karls pisze:Tak, ale opcja pobierania dowolnej ilości skrzynek z poziomu locusa, z filtrowaniem była by pomocna - klikasz punkt od którego liczyć odległość i gotowe. W tej wtyczce korzystam z tego przed prawie każdym wyjściu na cache. Z "Awaryjnym gpx-em" muszę albo przez okno łapać gps, albo wpisywać pozycję z palca, obie opcję są kłopotliwe, szybciej wejść na stronę OP i pobrać ręcznie.
Przecież Awarjny GPX jest zintegrowany z Locusem. Wystarczy kliknąć:

Obrazek
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
ODPOWIEDZ